Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Kao neko kome jos motor nije gotov i ne znam kad ce biti(pa zato ne dajem nikakve ideje) mogu samo da kažem kako ja organizujem putovanja sa svojom ekipom(ne moto već "obična" putovanja).

Nas par se interno dogovori kada i gde se ide i onda prosledimo na grupu... Ako se javi još ljudi koji mogu super, ako se javi više ljudi za drugi termin onda tražimo tačan datum pa glasanje... I to je to, ovo pričam kao neko ko, nažalost, organizuje svoje društvo već nekih 15 god za razna kraća i duža putovanja.

 

Sent from my LM-V405 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Nametanje bilo kakvog rešenja ne dolazi u obzir. Mislim da smo svi mi, bez obzira na godine, ozbiljni ljudi koji su u stanju da iznađu rešenje koje odgovara većini. Dakle dajte da uradimo anketu i vidimo koja destinacija i datum odgovara većini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Evo ja mogu da se izjasnim. Do 30.07. na godišnjem, slobodan bilo kad, posle toga se vraćam u covid centar, nema me, posle toga je sve neizvesno. Trenutno bez motora, nadam se uskorom rešenju, došao bih kolima ako ne bude motora. Lokacija, može bilo koja, snaći ćemo se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Dolaske kolima, biciklom, tramvajem ne bih da komentarišem. Koliko se sećam, a sećam se ideja je bila zajednička vožnja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Ja moju kamilu jos nisam registrovao a ni plastike ofarbao i kako stvari trenutno stoje ovu sezonu najverovatnije preskacem i bacam u zaborav pu, pu, pu, ne ponovilo se.

Poslato sa SuperTénéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Ja se više povodom ove teme neću oglašavati da ne ispadne kako ja tu nešto napinjem. Kada i ako se dogovorite, javite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere
Ja se više povodom ove teme neću oglašavati da ne ispadne kako ja tu nešto napinjem. Kada i ako se dogovorite, javite.

Vidimo sa na ostrvici hahahahaha al na vrrhu

 

Poslato sa SuperTénéré

 

 

3c197f7b899bc8348cbe406f021f6f64.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
7 minutes ago, Arso said:

Dolaske kolima, biciklom, tramvajem ne bih da komentarišem. Koliko se sećam, a sećam se ideja je bila zajednička vožnja. 

Pa dobro, ne mora se doći kolima.. i to razumem potpuno. Eto bar da znamo otprilike šta se očekuje, to je upravo ono što nam je i trebalo :)

Onda kad sredim mašinu, javljam se..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere
38 minutes ago, Novola said:

Evo ja za koji sat krećem na Savu, da poranim oko 03h, da vidim hoće biti koja mrenica ili, ako bog i dobra sreća dade, šaranče neko.

@sasha.

Mene Bokilić napuši za takva creva, u fazonu, ne valjaju ništa.. e sad da ga jebem..

 


a mene njegovo misljenje ič ne zanima (+ ne volim kad neko nekog naziva glupim, mislim na ono okretanje filtera goriva) tako da cu da ucim na sopstvenim greskama ako ih bude ;) 

 

34 minutes ago, Bigor said:

Te platne idu na svaku stranu po jedna ispodlima koji tatezes srafovima, a nalijezu na okrugli dio slavine

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 


razmisljam da li bi se slavine lakse okretale sa platnama na tom mestu, sta mislis?
stavio sam staru smajli gumicu pored platni kad sam fotkao zbog odnosa velicine, razmisljao sam da ne dolaze izmedju 'burenceta' rucice slavine i smajli gumice, burence bi tako nalegalo na platnu umesto na smajli gumicu pa bi se mozda lakse okretalo..bas sam i zagledao burence da li ima nekih eventualnih ostecenja od te platne, nema


sto se zajednicke voznje tice, ako me primate, cekam da kazete vreme i, ako mogu tad da kazem 'idem', ili ako ne mogu tad da cutim, mesto bilo koje :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ne, burence mora da nalijeze na smajli. Ide smajli, pa se postavi onaj oring na burence, onda se ono postavi, na njega ide ta platna, pa na njega lim koji sve to drzi.

Ne znam hoce li se lakse okretati, prosto nisam probao bez njih.e72d52b87bbcffbc26b7241a2a4ee094.jpg&key=55dd0661c71ebf793f1f1d632d6380be2f07664dbfa4c3346041ffec33b1db4d

 

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 11 sati, Arso je napisao:

U mom kraju se pod rekreativnim ribolovom podrazumeva bacanje dinsmita u trenerci i patikama!:jee:

Ako ne veruješ pitaj Drumsku lisicu.

  Pa ima toga, a ima i ovih sa strujom ovde kod N. Sada, al to rade samo ti " rekreativci " . Gledam ovu Pantinu dozvolu, pa me muka uhvati kad sam video pečat " Srbija šume " na njoj, ovde u N. Sadu između ostalih dozvole izdaje i " Nacionalni park Fruška Gora " . Kakve oni uopšte imaju veze sa ribolovom ? Meni ovde trebaju bar tri dozvole da bi koliko toliko normalno pecao u gradu i okolini. Kad sam kao klinac počeo da pecam, dozvolu vadio u udruženju ribolovaca i važila je na teritoriji cele SFRJ, a sad podelili teren da bi svi uzimali novce.  Tako sam ja pre petnaestak godina zbog tih zajebancija digao ruke od pecanja, a što je najgore od svega toga, baš zbog pecanja sam kupio svoj prvi motor ! 

 @ - sasha To eksperimentisanje sa acetonom , najbolje da uradiš u nekoj staklenoj flaši ( malo benzina, nekoliko kapi vode i onda dodaš aceton ), pa lepo sa strane posmatraš šta se dešava - naravno posle i nas ostale obavestiš, može i neka slika il snimak . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

@Bigor logicnije je da bi se teze okretalo..

sad nesto razmisljam, ako bi rasturao slavine bez skidanja sa rezervoara koliko li bi se zezao sa namestanjem oringova i platni i da li bi uopste uspeo..ne znam da li bi uspeo da skinem desnu slavinu bez skidanja rezervoara, samo sa otkacenom sajlom kvacila

 

@drumskalisica tako sam i mislio samo tegla umesto flase :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 6 minuta, sasha. je napisao:

@Bigor logicnije je da bi se teze okretalo..

sad nesto razmisljam, ako bi rasturao slavine bez skidanja sa rezervoara koliko li bi se zezao sa namestanjem oringova i platni i da li bi uopste uspeo..ne znam da li bi uspeo da skinem desnu slavinu bez skidanja rezervoara, samo sa otkacenom sajlom kvacila

 

@drumskalisica tako sam i mislio samo tegla umesto flase :) 

Ne znam šta tačno podrazumevaš pod rasturanjem slavine, ako je reč o delu koji reguliše protok i zatvaranje ne vidim razlog da slavine skidaš sa rezervoara. Dovoljno je da odšrafiš ona dva šrafa koja pritežu platnu na kojoj piše OFG, ON I RES pa da ti sve bude pri tuci. Ako ti pri tome smeta rezervoar, a mislim da ne smeta otkači creva, odšrafi šrafove koji ga pričvršćuju za ram šodigni ga i poturi ispod nešto kako bi ti slavine bile pristupačnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

U ovoj vladi ''Srbija sume'' su odgovorne za sve vodene povrsine u RS! Bas sve a ako bi mi neko palamudio, rekli su mi samo da pozovem muriju, zbog dripaca sa fals dnevnim dozvolama! Cena je 4000d, za mene 600d (valjda neki popust za motordjije)...salim se!

 

@deki295 lako, preko par fosni, motor izlazi napoje. Briga te se tice sto stranice nisu zavrsene (ako treba stavicemo nalepnice jer ne idemo na paradu vec voznju)...a za registraciju...za sve ove godine, nikada se nije desilo da kontrolisu grupnjak. U ostalom, ceraj ti moj, ja cu tvoj pa neka meni pisu kaznu, da li je to OK? Nema opravdanja..

 

Upravo gledam SAT patrola do TARE...Ali verujem da ste svi tamo bili. 

Dajem 3 predloga, s'tim da MORA biti barem jedno nocenje....aj, neka za sada bude jedna noc i dva dana!

1-Djerdapska klisura ali u kompletu, sa obilaskom camcem, sa obilaskom Tekije...zapravo pratili bi put SATove patrole, jer sam nisam smeo svuda da se zavlacim. Soba za nocenje, bukvalno zilion!

 

2- Uvac, sa obilaskom okoline, zatim Sjenice itd! Takodje obilazak camcem itd...

 

3-Vlasinsko jezero...kolega se javio kao vodic te bi smo se sigurno lepo proveli!

 

Vreme oko polovine juli meseca...

 

Sada ste Vi na redu...glasajte!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Dobro, sada odoh do Keja, da obrstim jednog 'staklenookog' smudja, porcijasa!

Ako neko zeli da mi se pridruzi   0652170180, castim ako ne cekam dugo na poziv! 

Ajde, prodje lep, suncan dan dok se vi femkate kao mlade!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
3 hours ago, Panta Zemunac said:

Ajde, prodje lep, suncan dan dok se vi femkate kao mlade!

Jbg, ja probao da ti u'vatim tog smuđa al bogami ribe ni videli nismo. Više sreće drugi put :neznam:

 

20200705_071552.jpg

20200705_071613.jpg

20200705_071710.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Osta Panta gladan ako se uzdao u kolege :-D
Ja danas proradio na pripremi "aparature" za pecanje :-)(iako me isto iskreno ne zanima) 85f8ea21b2e687ab23cb2dbf231267c6.jpg

Sent from my LM-V405 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

'vako, mi seli, mi uzivali, mi smisljali osvetu onima koji nisu dosli.....

DRIVE.GOOGLE.COM

Mit Google Drive können Sie Dateien kostenlos sichern und einfach auf Ihre Daten über ein Telefon, Tablet oder einen Computer zugreifen. Nutzen Sie kostenlos 15 GB...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

@Novola ne hvalis se priborom...vidim da ce mo na Vlasini brckati riblju corbu od sveze ribe!

 @marko07  da li je to neka brodica? Ima ribe i na Danubeu, mozemo i preko zabaciti samo ako to sokocalo radi!

Baci jos neku fotku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
20 minutes ago, Panta Zemunac said:

ne hvalis se priborom...vidim da ce mo na Vlasini brckati riblju corbu od sveze ribe!

Ne hvalim se, naravno, pogotovo ne na ovom forumu, ionako offujemo do bola. Hvaliću se ako ikad budem imao ispravan motor, pa ga skockam da bude lepši od tvog :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 2 minuta, Bigor je napisao:

I opet si jeo emoji47.pngemoji3.pngemoji3.pngemoji3.png

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Zbog takvih kao što je Panta Vučić će da počne da otvara klinike za odvikavanje od jela!:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Danas mi je bilo radno pa sam tek predvečer izveo plavušu.

8bf3d0ce9a6dc30ccc7d4a88b019a023.jpg3a06cfa026da8327926d0500dcf2f3e9.jpg


Vozim motor, nisam bajker.

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere
13 hours ago, Arso said:

Ne znam šta tačno podrazumevaš pod rasturanjem slavine, ako je reč o delu koji reguliše protok i zatvaranje ne vidim razlog da slavine skidaš sa rezervoara. Dovoljno je da odšrafiš ona dva šrafa koja pritežu platnu na kojoj piše OFG, ON I RES pa da ti sve bude pri tuci. Ako ti pri tome smeta rezervoar, a mislim da ne smeta otkači creva, odšrafi šrafove koji ga pričvršćuju za ram šodigni ga i poturi ispod nešto kako bi ti slavine bile pristupačnije.

bilo bi sve pri ruci nego ne znam da li bi i kako uspeo da vratim oring i platnu dok je slavina na motoru u uspravnom polozaju i da zasrafim plocicu sa natpisima..

posle danasnje voznjice od 30ak km slavine se jos lakse okrecu, ne znam da li ima veze sa protokom goriva, spoljne temperature ili sl ali planiram da ih naspricam opet silikon sprejem i da ne skidam nista, mislim da je sve ok. inace mislim da se zbog gumice koja ide na burence teze okrece, ne zbog smajlija. kad se burence vraca u kuciste slavine sa novom gumicom odmah mora da se 'zapne', da se pritisne uz okretanje, burence verovatno tad jos uvek i ne dodiruje smajlija..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja