Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, sasha. said:

cujem da ljudi zbog vode sipaju casicu od rakije acetona u rezervoar, kazu aceton se veze za vodu i ispare odmah zajedno, i aceton i voda. nemam aceton da probam sa malo vode u plasticnoj flasi

Ja kad mi je zajebavala benzin pumpa na kolima, sipao 1dcl alkohola 100%, tj tacnije 98%, kupio u idei, i nakon toga isao auto bez problema.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Ni jedna cilindrična mrežica koja se nalazi u rezervoaru a ni one na karbovima ne mogu da zadrže fine nečistoće, one narandžaste mehurove koji se vremenom formiraju i valjaju se po dnu rezervoara tj. karburatora. Fradov filter je unutra od naboranog papira i vrlo je protočan dok je relativno čist. Poslednji put kada sam nešto raspoređivao creva ispod rezervoara pa sam otkačio crevo sa pumpe, slovodnim padom kroz filter, curelo je kao iz česme pa nema priče o malom protoku. Doduše, bez filtera ima više posla za majstore pa je glupo da majstor kaže da stavite filter.

Te papirne filtere za gorivo ne treba stavljati na dvotaktne agregate zbog ulja u benzinu.

Slažem se da treba održavati čistoću rezervoara i po potrebi ga čistiti i ako ima unutrašnje korozije odneti ga na stručni tretman.

 

 

 

Ono, moram stati u obranu svog ugleda.

 

Sve savjete koje ovdi dijelim sa vama su dobronamjerni, iz osobnog iskustva i iskustva bezbrojnih vlasnika i servisera Xtz 750 Super Tenere diljem Europe.

 

Ja nisam nikakav majstor nit serviser.

 

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Vidim kao da malkice rastu tenzije, niko od vas ne ocekuje da budete 100% u pravu i uvjek je dobro cuti i sta drugi misle, a na kraju svako radi kako on hoce.
Ovakva razmjena misljenja po meni i jeste smisao foruma ali n se mozda cini da se neko strasno drzi svog misljenja jer komuniciramo preko tastature. Uzivo bi se lakse prihvatala sva razlicita misljenja pogotovo uz neku pivu i meze, ZATO KADA JE DATUM OKUPLJANJA???

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 8 sati, sasha. je napisao:

cujem da ljudi zbog vode sipaju casicu od rakije acetona u rezervoar, kazu aceton se veze za vodu i ispare odmah zajedno, i aceton i voda. nemam aceton da probam sa malo vode u plasticnoj flasi

  E ako sipaš aceton u plastičnu flašu, budi siguran da će se flaša rastopiti ( sa acetonom i žene rastvaraju lak kad čiste nokte ). 

  A što se tiče papirnog filtera za gorivo, on kad se natopi sa vodom, benzin jako teško prolazi kroz njega, il ako je natopljen benzinom, pa dođe voda do njega, bukvalno stvori čep . 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
Pre 5 sati, drumskalisica je napisao:

A što se tiče papirnog filtera za gorivo, on kad se natopi sa vodom, benzin jako teško prolazi kroz njega, il ako je natopljen benzinom, pa dođe voda do njega, bukvalno stvori čep . 

To je tačno, Zato ga neki ne preporučuju pošto mu voda smanji protok ali njegov cilj i jeste da voda ne stigne u karburatore i dalje u agregat. Preporučljivo je imati takav filter u rezervi sa sve crevima i šelnama po meri, u slučaju potrebe i na putu se to može zameniti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Još da dodam da sa acetonom možete baš baš da sjebete karburatore odnosno sve plastično i gumeno u njima ( plovci, membrane, gumice i slične kurcobocije unutra ) .

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750
pre 23 minuta, drumskalisica je napisao:

Još da dodam da sa acetonom možete baš baš da sjebete karburatore odnosno sve plastično i gumeno u njima ( plovci, membrane, gumice i slične kurcobocije unutra ) .

Druze aceton se i pakuje u male, plasticne bocice (nije toliko abrazivan za plastiku) a istina je da ce gumice 'pojesti'. a na metalu ostaviti fleke!

Cini mi se da ste svi skrenuli sa teme ''kako na normalan nacin odrzavati motor'' a ne stavljati susene zabe ispod jastuka, da bi vam, sutradan, karburator dobro radio! Pa idemooo...

 

@Arsa hvala na kocionim srevima mada mi u ''Motomaniji'' kazu da im ne trebaju jer rade sve mere, za sve brendove i njihove modele pa tako i za XTZ 750, ali (prednja) iskljucivo sa racvom ...40e po srevcetu sto je 120e komplet sa svim delicima, srafovima, gumicama, buksnama i dedarogama! U vise colora!

@Novola drago mi je da sve ide svojim tokom. Namucio te je ali ce biti veca draz! Jos nesto...tvoja srecica me je crtezima odusevila...nemojte joj raditi IQ (dobicete kompleks nize vrednosti). Izgleda da imamo nesto zajednicko sem motora..  

 

DOZVOLA_ZA_PECANJE.jpg

DOZVOLA_ZA....jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Dok se vi razgovarate oko prirodnih lepota ja se bavim hedonistickim...jes, opet 'Radecki'ali sta mogu kada su retki koji te sluze pored vode predivno spremljenom ribom!

 

RADECKI_1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 1 minut, Panta Zemunac je napisao:

Dok se vi razgovarate oko prirodnih lepota ja se bavim hedonistickim...jes, opet 'Radecki'ali sta mogu kada su retki koji te sluze pored vode predivno spremljenom ribom!

 

RADECKI_1.jpg

Panto, nije lepo provocirati drugare. Čim uhvatim malo lufta zovem te pa pravac Radecki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 6 minuta, Panta Zemunac je napisao:

Druze aceton se i pakuje u male, plasticne bocice (nije toliko abrazivan za plastiku) a istina je da ce gumice 'pojesti'. a na metalu ostaviti fleke!

Cini mi se da ste svi skrenuli sa teme ''kako na normalan nacin odrzavati motor'' a ne stavljati susene zabe ispod jastuka, da bi vam, sutradan, karburator dobro radio! Pa idemooo...

 

@Arsa hvala na kocionim srevima mada mi u ''Motomaniji'' kazu da im ne trebaju jer rade sve mere, za sve brendove i njihove modele pa tako i za XTZ 750, ali (prednja) iskljucivo sa racvom ...40e po srevcetu sto je 120e komplet sa svim delicima, srafovima, gumicama, buksnama i dedarogama! U vise colora!

@Novola drago mi je da sve ide svojim tokom. Namucio te je ali ce biti veca draz! Jos nesto...tvoja srecica me je crtezima odusevila...nemojte joj raditi IQ (dobicete kompleks nize vrednosti). Izgleda da imamo nesto zajednicko sem motora..  

 

DOZVOLA_ZA_PECANJE.jpg

DOZVOLA_ZA....jpg

U mom kraju se pod rekreativnim ribolovom podrazumeva bacanje dinsmita u trenerci i patikama!:jee:

Ako ne veruješ pitaj Drumsku lisicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Шта је онда професионални? Ц4? :)

 

Панто, имам два питања. 

Да ли може и зашто не? :)

 

1) Како је шака од сусрета са комбијем? 

 

2) Како си прошао у болници? 

 

Не знамо се, али ми делујеш као супер човек и само зато питам тако неке личне ствари. Надам се да је све добро (што ми и здрав апетит са слика говори :)). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Stvarno...pa Cacak nije toliko daleko. Dodji, castim...ti biras ribu! Ali da ne bude...malosutra! Doci ce Bigor, Deki, Biker71 i jos neko, sigurno!

A ti mrmoti, kojima je Tesla bio ucitelj pecanja uz pomoc struje...kreteni nam unistise sve!

Imam skroman pribor, iskljucivo radi zabave a i to pustam...

 

Za sada sam uzeo crevo za karb ali cujem da se Sale namucio sa 6mm fi..12 sajbni, zatim gumene ringove za bocne plastike, 3 seta za kocnice, valjda su za klesta a ne znam treba li i za kocione cilindre? Jos pancirke i kompleti za karbove!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

@zuba75 Hvala druze ali nisam bas kako je Arkan za sebe rekao: ''Bio sam malo nestasan kao mlad''...Od 12te na ulici, nisam bas bio mazen i pazen ali svakome mogu u lice pogledati jer nikoga nisam, ko mene nije...svoje sam 'posteno'platio a sada me stigle godine i nacin zivota!

Napravio sam od krpe kao boksersku rukavicu, pa je stalno vadim iz friza i hladim otok. Smanjio se ali unutar, neka koscica zeza!Ali sujeta...Priznajem, zbog sok-straha nisam skolski prelomio i vratio bajk a kocnice...osetio je Bigor a dadoh do sada 19000d i 50e za njih...hbg!

Iz bolnice su me bukvalno izbacili...zaprevo, bez otpusne, vodim se kao da lezim ali od kuce moram na snimanja...sve zbog Kovida...sta da se zalim kada sam rodjenim ocima video da sestre, dnevno, dobijaju samo jednu masku, obicnu, hirusku, ne P2, koju sam poklonio jednoj, dobroj, donosila mi repete i hrabrila kako cu sigurno izdrzati i ovu godinu i da cu se jos navozati! Ima dobrih ljudi ali ima i zveri!

Ziv i zdrav ti meni bio druze!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 8 minuta, Panta Zemunac je napisao:

Ne znam samo da li da ipak kupim za karb fi 8mm?

CREVA.jpg

Meni tu oko tih vaših creva nije jasno, da li pod 6mm podrazumevate otvor creva ili spoljni prečnik. Ja sam stavio creva otvora 6mm bez problema, naravno prethodno malo nauljim deo na slavini na koji se navlače i bez po muke čučnu kao dupe na nošu. Ako su u pitanju ona armirana, višeslojna creva onda je njihov spoljni prečnik 8mm i za njih treba kupiti šelne, govorim o onim žičanim koje koristi Yamaha, prečnika 8mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere
2 hours ago, drumskalisica said:

Još da dodam da sa acetonom možete baš baš da sjebete karburatore odnosno sve plastično i gumeno u njima ( plovci, membrane, gumice i slične kurcobocije unutra ) .

nisi ti dobro procitao ono sto sam ja napisao :) 
receno mi je da aceton pokupi vodu i zajedno ispare u trenutku, ako je to tacno aceton ne odlazi do karburatora. ja nemam potrebe da to radim ali probacu kad se setim da kupim aceton, cisto fenomenoloski :) 
inace to mi je rekao lik koji mi je epoksirao rezervoar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

@Arso unutrasnji precnik wurth creva je 5.5, problem je tkanina okolo, kad ona pukne nema vise problema :D 
bas na taj nacin sam usp'o da ga navucem na karburator. prste sam najvise odrao navlaceci creva na frad filter

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

e da, bio sam danas do prodavnice da kupim silikonsku mast i sprej, nasao samo sprej, naprskao i radi ok, oseca se kad se okrece da je podmazano

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

evo fotki creva, na fotki deluje kao da crevo odn selna dodiruje cilindar ali ne dodiruje, vozio sam se malopre, crevo se ne greje
da sam nasao danas mast verovatno bi malo skratio crevo od filtera do pumpe da jos malo odmaknem creva od cilindra. i da, to su novi srafovi na pumpi :) 

 

20200704_194925.jpg

20200704_194941.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

kad sam rasturao slavine u levoj sam pronasao ove dve platne a u desnoj nijednu, mislio sam da je 'majstor' koji mi je jednom davno resavao curenje iz slavine prebacio jednu platnu iz desne, bile su postavljene platna - 'ono krivo okruglo za pritiskanje' - platna pa nisam znao gde tacno ide ta platna, ispod ili iznad tog krivog okruglog, valjda znate na sta mislim. odgledao sam sve klipove po yt sa nasim slavinama (nema ih puno), nijedna od njihovih slavina nema te platne pa ih nisam ni ja montirao

prvi filter koji sam stavio posle sredjivanja karbova je bio ovaj metalni sa bakarnim filterom koji se pere, nisam mu bas verovao pa sam stavio frad, filter je 4mm debljine
20200704_194314.jpg.6ba75ca89e9b276fefb566d87c615ea9.jpg
20200704_194404.thumb.jpg.eec130ec6369c216fdeb60a4e8920f3d.jpg20200704_194343.jpg.145517cd1db62defc67f98d32f17e8d5.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 9 sati, Bigor je napisao:

Uzivo bi se lakse prihvatala sva razlicita misljenja pogotovo uz neku pivu i meze, ZATO KADA JE DATUM OKUPLJANJA??? emoji3.pngemoji3.pngemoji3.pngemoji3.png

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Bigor nešto pitao a ostatak sekte kulira!!!:stabre: Niko danima da iznese neki predlog, a svojevremeno svi zainteresovani i jedva čekaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
2 hours ago, Panta Zemunac said:

Izgleda da imamo nesto zajednicko sem motora..

Evo ja za koji sat krećem na Savu, da poranim oko 03h, da vidim hoće biti koja mrenica ili, ako bog i dobra sreća dade, šaranče neko.

@sasha.

Mene Bokilić napuši za takva creva, u fazonu, ne valjaju ništa.. e sad da ga jebem..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Te platne idu na svaku stranu po jedna ispodlima koji tatezes srafovima, a nalijezu na okrugli dio slavine

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Arso ajde vi i par starijih kolega se lepo dogovorite kad i šta, pa nas malo mlađe/novije obavestite lepo o dogovoru pa kome odgovara odgovara.

Teško će se velik broj ljudi složiti i uklopiti da svima odgovara.

Jbg ja u mojim ekipama, kad sam bio među starijim igračima, nisam onog najmlađeg mnogo pitao za mišljenje, a bogami ni mene nisu kad sam bio najmlađi...

Naravno, nije ovo autokratija da je jedan šef a mi da se povinujemo, al opet, stariji ste, nije vam prvo okupljanje, prošli ste to i sigurno možete dati bolje predloge.

Evo meni lično odgovara Fruška Gora, za Vlasinu, iako je predivna, ipak ne bih smeo da se zaputim trenutno...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja