Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Malopre mi je srce stalo, bukvalno traumatik šok! Obilazim dugu kolonu, iz suprotnog niko, kad odjednom kombi, mrzeci ga da ceka, pravi polukrug da bi sa vratio u nazad. Lomim Teneru u levo, kresem kombi, bol u saci.. Idem prema ivicnjaku, cesem ga, balansiram, nekako stajem, tresem se kao prut. Seo na asfalt, ljudi psuju majku onom dileji, cutim, ustajem vadim britvu i od jednom covek me sa ledja podize i veli: 'nemoj kolega zbog govneta da robijas'.. Neki bajkeri, stali sa motorima.. Hvala im, unakazio bi mu lice samo sto je vikao kako sam ja lud kada obilazim kolonu a migavac i retrovizor... to su ukrasi. Smiruje se pastrmkom u Radeckom, javicu se, kisa ce.. Zadnja da ne mislite da mi pao bajk.. 

 

IMG_20200703_142703.jpg

IMG_20200703_142646.jpg

IMG_20200703_142714.jpg

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Uhh, cuti kad nista nije bilo hvala Bogu.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Evo mislim da je danas počeo rad na karbovima. Već sam napušen što imam loša creva i, citiram, "koji će ti ku..c filter za gorivo, i reci tom koji ti ga je stavio, da je glup, okrenuo ga je naopako".

Bokilić je kralj.

 

IMG-20200703-111252.jpg

IMG-49d44651e20e073a746c7e4f2069035b-V.jpg

IMG-19b7d8e38442d178e677986d9f2cc09b-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pa sta drugo da mu kaze kad se iz vasione vidi strelica kako treba

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

 

"koji će ti ku..c filter za gorivo”

 

Bokilić je kralj.

 

 

 

To ponovljam stalno ka papagaj.

 

 

 

 

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

A otkud to da ne treba? Meni uvek govorili da mora da bude, pogotovo jer mi je ranije benzin bio pun rđe iz rezervoara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Ja imam isti takav "Frad" filter za gorivo i ne mislim da sam pogrešio što sam ga montirao. Benzin nam je katastrofa!!! Bitno da imamo najskuplje gorivo u Evropi! Kada sam otvorio karburator motorne kosilice posle dve godine korišćenja nisam mogao da poverujem koliko se prljavštine nakupilo i blokiralo totalno dizne. Da imam prostora, i na nju bih stavio takav filter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ajd i ja da ponovim već po koji put... Bokilić je u pravu, ne treba nikakav filter od rezervoara do karbova. Iz dva prosta razloga. Prvi je da na ulazu u karbove postoji malo sito, a postoji isto takvo sito i na slavinama u rezervoaru. Ako vam je rezervoar loš i rđav, rešenje je da se taj rezervoar očisti i zaštiti, a ne da se ubacuje dodatni filter. Drugi razlog je onaj bitniji, a to je da je vakuumska pumpa na STeneri inače slaba (ja koristim izraz - kilava) i ista nema dovoljno snage da povuče benzin kroz taj filter, jer je filter papirni i predviđen je za sisteme sa električnim pumpama goriva (koje su dosta jače nego ove vakuumske). Sve to ukupno rezultira da karburatori ne dobijaju dovoljno goriva (pogotovo ako se vozi malo oštrije) i tu dolazi do trzanja, trokiranja i gušenja agregata.

Zato prvo očistite i zaštite rezervoare, očistite slavine i sita i zamenite dotrajala i ispucala creva goriva i vakuumska creva i STenere će vam ići kako Bog zapoveda... ;)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
3 minutes ago, ThePainkiller said:

jer je filter papirni i predviđen je za sisteme sa električnim pumpama goriva (koje su dosta jače nego ova vakuumska)

Slažem se, odnosno ovde na forumu sam saznao upravo za ovaj problem, pa sam i stavio taj veći, ne papirni filter već metalni, koji su mi preporučili.

Ali takođe, kad sam video koliko je sitno sito na slavinama, pomislio sam da je filter nepotreban..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac
Pre 21 sati, sasha. je napisao:

montirao rezervoar veceras, creva su me bas namucila. crevo od karburatora do pumpe sigurno treba deblje od 6mm.
nisam bas najsrecniji kako sam ih spakovao, dosta su blizu cilindrima, valjda nece nista da im fali od toplote, fotkacu sutra

slavine se bas tesko okrecu sa novim gumicama, ne znam da li da popustim srafove ili da ih vrtim ovako..

@Arso nisam duvao, upalio bas brzo, jedno verglanje, 15-20 sekundi

Hvali ti zicani drzac creva... 

57FB558D-4622-4800-8A5A-0ABEFC5CEB33.jpeg

EC2B2D92-D07D-4A5F-9DA1-1B0EAF104C5B.jpeg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
19 minutes ago, ThePainkiller said:

Taj filter, koji se vidi kod tebe na slici, je unutra papirni, bez obzira što je spolja metalni... ;)

...i onda kažu veruj majstorima.

U po oka me gleda i govori, da, da, nije to papirni, metalni sam ti stavio, taj je bolji.

Mogao je unutra i kikiriki biti a ne papir...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 5 minuta, Novola je napisao:

...i onda kažu veruj majstorima.

U po oka me gleda i govori, da, da, nije to papirni, metalni sam ti stavio, taj je bolji.

Mogao je unutra i kikiriki biti a ne papir...

Bolji jeste, ali je ipak papirni... :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Ajd i ja da ponovim već po koji put... Bokilić je u pravu, ne treba nikakav filter od rezervoara do karbova. Iz dva prosta razloga. Prvi je da na ulazu u karbove postoji malo sito, a postoji isto takvo sito i na slavinama u rezervoaru. Ako vam je rezervoar loš i rđav, rešenje je da se taj rezervoar očisti i zaštiti, a ne da se ubacuje dodatni filter. Drugi razlog je onaj bitniji, a to je da je vakuumska pumpa na STeneri inače slaba (ja koristim izraz - kilava) i ista nema dovoljno snage da povuče benzin kroz taj filter, jer je filter papirni i predviđen je za sisteme sa električnim pumpama goriva (koje su dosta jače nego ova vakuumska). Sve to ukupno rezultira da karburatori ne dobijaju dovoljno goriva (pogotovo ako se vozi malo oštrije) i tu dolazi do trzanja, trokiranja i gušenja agregata.
Zato prvo očistite i zaštite rezervoare, očistite slavine i sita i zamenite dotrajala i ispucala creva goriva i vakuumska creva i STenere će vam ići kako Bog zapoveda...



Ja stalno govorim,kad su nečistoće u pitanju, moraš rješavati od gore prema dole.
Prostije ne može biti jerbo tako teče benzin.



Vozim motor, nisam bajker.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

imam isti takav fradov filter, nov, jeste zbunjujuca strelica jer pored nje pise 'smer karburatora', da stoji samo strelica bez natpisa ne bi bilo zbunjujuce. kad sam ga izvadio iz kutije i video nisam vise bio siguran ni kako mi je stajao stari, isti takav filter samo siv, ne znam da li ima natpis :lol:
mis'im, sta 'smer karburatora', 'od' ili 'ka' :D 

imam stari filter i brusilicu ali nemam stegu, snaci cu se nesto da vidimo kakav je unutra..napisao sam vec da me zanima

nisam fotkao creva a rekao sam da hocu. provozao danas 10ak km po gradu, prvo uzbrdo od kuce, ako nesto nije ok samo se spustim nizbrdo :) 
sve ok, cilindri vreli, creva hladna, nista ne curi, nema trzanja ili sl, ne bi ja tu nista dir'o

citam likove po internetu koji prskaju wd kad se slavine tesko otvaraju pa razmisljam o nekom silikonskom spreju, koji sprej bi mogao da se upotrebi bez ispustanja goriva? zato sto ne skidam creva sa motora vise nikad :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Džaba je prskanje sprejom ili bilo čim drugim ukoliko neku emulziju za podmazivanje ne naneseš direktno na onu smajl gumicu i metalnu površinu pera slavine koja je u direktnom kontaktu sa gumicom. Nema potrebe da skidaš sva creva, samo odkači ono koje gorivo vodi u vakum ventil i na njega navuci drugo duže kako bi ispustio gorivo. Sačekaj da gorivo dođe na rezervu jer ćeš onda imati da ispustiš oko pet litara. Gledaj da što manje koristiš slavine dok ne podmažeš u suprotnom ćeš značajno skratiti vek gumice a onda Jovo nanovo kupovina novih. Meni su slavine stalno otvorene jedino ih koristim kad treba da prebacim na rezervu a i to gledam da bude što ređe. Pratim kilometražu i gledam da uvek u rezervoaru imam 7 - 8 litara goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Gumice prije montaže obavezno namazati silikonskom masti.Te filtere za benzin poskidajte i u kantu s njima.

Ja moje slavine ipak uvijek zatvaram kad parkiram motor.



Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Ni jedna cilindrična mrežica koja se nalazi u rezervoaru a ni one na karbovima ne mogu da zadrže fine nečistoće, one narandžaste mehurove koji se vremenom formiraju i valjaju se po dnu rezervoara tj. karburatora. Fradov filter je unutra od naboranog papira i vrlo je protočan dok je relativno čist. Poslednji put kada sam nešto raspoređivao creva ispod rezervoara pa sam otkačio crevo sa pumpe, slobodnim padom kroz filter, curelo je kao iz česme pa nema priče o malom protoku. Doduše, bez filtera ima više posla za majstore pa je glupo da majstor kaže da stavite filter.

Te papirne filtere za gorivo ne treba stavljati na dvotaktne agregate zbog ulja u benzinu.

Slažem se da treba održavati čistoću rezervoara i po potrebi ga čistiti i ako ima unutrašnje korozije odneti ga na stručni tretman.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sam iz ličnog iskustva preneo svoja zapažanja i ono što smatram da treba (ili u ovom slučaju ne treba) raditi. Što se mene tiče stavite vi taj papirni filter i pre i posle pumpe. :takoje:

Tu nisu problem majstori, koji vam savetuju da se to ne radi, tu su problem vlasnici vozila, kojima je lakše da tutnu filter i prljav rezervoar i neodržavanje istog pravdaju sa nedostatkom papirnog filtera, umesto da se pozabave sređivanjem rezervoara (čišćenje od rđe i zaštita epoxijem) i onda bi i ta mrežica u karbovima bila sasvim dovoljna da ništa ne prolazi u karbove osim benzina... ;) 

 

Al svakom od volje šta će činiti sa svojim motorom... :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

@ThePainkiller apsolutno se slažem sa tobom da rezervoar treba periodično proveravati i po potrebi čistiti i da filter nije rešenje za prljav rezervoar. Takođe i filter treba menjati pri određenoj kilometraži koja je svakako mnogo manja od one napisane na samom filteru.

Smatrao sam da je potrebno da se čuje i neko drugo mišljenje, na osnovu ličnog iskustva. Ovo je forum i treba razmenjivati mišljenja a svako ima svoju glavu i neka odluči da li će voziti sa filterom ili bez njega.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre sat vremena, bajker71 je napisao:

Ni jedna cilindrična mrežica koja se nalazi u rezervoaru a ni one na karbovima ne mogu da zadrže fine nečistoće, one narandžaste mehurove koji se vremenom formiraju i valjaju se po dnu rezervoara tj. karburatora.

  Ti mehurovi, i nisu baš mehurovi, već je to voda koju si negde dobio, a liči na mehur jer se voda ne meša sa benzinom, a teža je pa je uvek na dnu rezervoara.  Može da bude poprilično nezgodna ako je karburator povuče, a ti krenuo u neko preticanje. Za rešavanje tog problema ja koristim 96 % alkohol koji svremena na vreme sipam po malo u rezervoar - možda jedan deci, jer alkohol se meša sa vodom, pa pošto je on zapaljiv, motor lakše sažvaće tu vodu kad je povuče .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Loš sa termin odabrao. Znam da to nije vazdušni mehur nego voda pomešana za finim česticama korozije i ko zna šta još. Toga ima u našem benzinu i mrežice to ne mogu da zadrže već samo papir. Nisam čuo za to sa alkoholom, baš ću se raspitati.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere
3 hours ago, Arso said:

Džaba je prskanje sprejom ili bilo čim drugim ukoliko neku emulziju za podmazivanje ne naneseš direktno na onu smajl gumicu i metalnu površinu pera slavine koja je u direktnom kontaktu sa gumicom. Nema potrebe da skidaš sva creva, samo odkači ono koje gorivo vodi u vakum ventil i na njega navuci drugo duže kako bi ispustio gorivo. Sačekaj da gorivo dođe na rezervu jer ćeš onda imati da ispustiš oko pet litara. Gledaj da što manje koristiš slavine dok ne podmažeš u suprotnom ćeš značajno skratiti vek gumice a onda Jovo nanovo kupovina novih. Meni su slavine stalno otvorene jedino ih koristim kad treba da prebacim na rezervu a i to gledam da bude što ređe. Pratim kilometražu i gledam da uvek u rezervoaru imam 7 - 8 litara goriva.

'samo' :D 

 

moj karburator kad sam kupio motor, oprani u ultrazvucnoj kadici i stavljen filter, rezervoar nije bio u katastrofalnom stanju kao sto sam mislio. motor je trosio 12l zbog pretegnute sajle sauga

 

 

1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

cujem da ljudi zbog vode sipaju casicu od rakije acetona u rezervoar, kazu aceton se veze za vodu i ispare odmah zajedno, i aceton i voda. nemam aceton da probam sa malo vode u plasticnoj flasi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
3 hours ago, bajker71 said:

Poslednji put kada sam nešto raspoređivao creva ispod rezervoara pa sam otkačio crevo sa pumpe, slovodnim padom kroz filter, curelo je kao iz česme pa nema priče o malom protoku.

Ovo mogu 100% da potvrdim, toliko je curilo iz filtera da me je iznenadilo odakle toliki mlaz goriva.

Verujem da su obe varijante prihvatljive, sa i bez.

Nemam pojma. Uradiću kako mi Bokilić namesti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja