Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 3964 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Sada solidno koci i moze se lepo dozirati kocenje...iskreno,  ja je nisam vozio dok je bila u fabrickom stanju pa ne mogu napraviti razliku...kada bi imao neku drugu da probam, sve bi bilo jasno...siguran sam da brembo i creva rade bolje ali koliko, nemam pojma...hidraulicno kvacilo sam trenutno skinuo jer pumpa povlaci 12 mm i to nije dovoljno da lepo odvoji kvacilo...sajla odvaja 15 mm i to je tamon dovoljno da odvoji a ne proslajfuje na gasu i opterecenju...Ne znam da li su mi pptrosene lamele ili je nesto drugo...mozda je i moglo da se sa hidraulikom nasteluje ali  nisam imao puno vremena, jednostavnije mi je bilo, za prvu voznju, da namontiram sajly...kada budem sve sredio oko kvacila javljam...koliko je mm potreban hod na tvom kvacilu da bi odvajalo???

Trenutno nisam doma i ne mogu pogledati.

Ja ću u svoje motore staviti korpe i lamele od tdm8504tx sa potisnom pločom i push rod-om od tdm900.
Takose dobije “dva prsta kvačilo”


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac
Pre 3 sati, el classico je napisao:


Trenutno nisam doma i ne mogu pogledati.

Ja ću u svoje motore staviti korpe i lamele od tdm8504tx sa potisnom pločom i push rod-om od tdm900.
Takose dobije “dva prsta kvačilo”


Vozim motor, nisam bajker.

Da li ces kupovati novo... koliko bi izasao set...sta je od 900-tke, potisna ploca i push-rod ili samo push-rod...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3964 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Kupio sam push rod i potisnu ploču od 900, lamele i korpu kvačila od 8504tx, sve rabljeno.

Zaboravi reći da ova konfiguracija ne radi bez vanjskog poklopca tdm900.

 

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

@Arsa Sutra moram leci u bolnicki krevet. Pokusao sam izvuci max.iz sebe, malo putovati ali sada moram ako mislim da skupim snage za ostatak sezone. Bez obzira, creva posalji, neko ce vec preuzeti. Upravo sam danas dobio 3 seta gumica za kocnice. Ostaje mi samo jos setovi za karbove i kad izadjem da se to zameni i nasteluje.

Napisacu sta sam sve menjao i popravljo na ST i koliko me kostalo. Ne slusajte olako savete, nazovi 'servisera' jer za ST pored Bokia i Elvira, nasih... Arse, Clasicca, Painkilera i Bigora jedino bi se usudio dati Yamahinom servisu gde bi me jeftinije izaslo nego tudje brljotine! Ostalim servisima, koji su stvoreni za sve brendove i modele...vise nikada, ma ni sajlu da mi zamene!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 11 minuta, Panta Zemunac je napisao:

@Arsa Sutra moram leci u bolnicki krevet. Pokusao sam izvuci max.iz sebe, malo putovati ali sada moram ako mislim da skupim snage za ostatak sezone. Bez obzira, creva posalji, neko ce vec preuzeti. Upravo sam danas dobio 3 seta gumica za kocnice. Ostaje mi samo jos setovi za karbove i kad izadjem da se to zameni i nasteluje.

Napisacu sta sam sve menjao i popravljo na ST i koliko me kostalo. Ne slusajte olako savete, nazovi 'servisera' jer za ST pored Bokia i Elvira, nasih... Arse, Clasicca, Painkilera i Bigora jedino bi se usudio dati Yamahinom servisu gde bi me jeftinije izaslo nego tudje brljotine! Ostalim servisima, koji su stvoreni za sve brendove i modele...vise nikada, ma ni sajlu da mi zamene!

Danas mi je iskrslo nešto neplanirano pa nisam stigao da pošaljem creva, nadam se da će sutra biti koliko toliko normalno stanje. Aj se ti nama oporavi pa da učinimo to druženje, evo i Pista sklopio kamilu pa bi mogli onako čoporativno na Vlasinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Stvari polako počinju da se rešavaju.... :-)

Dajte predlog gde felne da sredim--čišćenje/smirglanje I farbanje... 742e5eb6423e51e916ba1c61e456fdd5.jpg

Sent from my LM-V405 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
14 hours ago, Arso said:

pa bi mogli onako čoporativno na Vlasinu.

Eto Pantara, oporavljaj se da idemo jer se gore ubilo za kajak, voda uglavnom mirna, a druga obala vrlo zanimljiva.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Stigle nove gume.

20200630_153410.jpg

Poklanjam, ako nekome iz sekte treba set Hidenau K60 Scout star pet godina, u prilično dobrom stanju neka se javi, od obaveza ima jedino plaćanje poštarine u AKSU je 700 dinara. 

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Gospodo kolega Bigor se prvi javio za gume, a ko pre devojci njemu alimentacija.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Jeste, nabavio sam Terra Force novu ali zadnju kad god zovem nema i nabavice uskoro.
Sad je orilika da probam te tvoje, pa ova kad stigne na redcb8d71f404d58a9f1fc243cdee567734.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Evo ja i @Arso se malo dopisujemo putem poruka, pa je red da prebacimo ovde.

Radi se o skupu, pa bi bilo dobro da pocnemo razmisljati o datumu, ja da se ogradim o kraja jula jer tad ne mogu, sve drugo bi se moglo izdogovarati.

Imate li kakve predloge???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Ne treba insistirati na avgustu jer i septembar je već godinama lep tako da i on dolazi u obzir. Elem ideja nam je da prvo napravimo jednu anketu unutar sekte da vidimo koji to datum (vikend) odgovara većini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Odlična ideja, 100% sam za. Ja sam na godišnjem ceo Juli, posle počinjem ubrzano raditi pa će biti teže, ali ne i neizvodljivo.

Motor ispravan/neispravan, dolazim taksijem ako treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere
Odlična ideja, 100% sam za. Ja sam na godišnjem ceo Juli, posle počinjem ubrzano raditi pa će biti teže, ali ne i neizvodljivo.
Motor ispravan/neispravan, dolazim taksijem ako treba
Evo ja vozim taxi pa da ubijemo dve muve jednim udarcem. Šalim se naravno, nije poenta doći, treba doći STenerom.

Poslato sa SuperTénéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Pa slažem se, to bi bilo idealno, ali opet, važno je i društvo, dobra je ekipica ovde, valjalo bi prisustvovati.

Cimajte Bokilića tamo, ko je blizak sa njim, da mi požuri sa motorom :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Haj da krenemo od nekud, licno bi mi pasalo 29-30 avgust.
Iznesite i vi svoje predloge, pa ce neko vec napraviti anketu, onda cemo da izglasamo.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Ima svojevremeno je neko serovao skup stenerasa iz italije i od tad mastam da napravimo nesto slično i ovde kod nas. To bi tako moćno izgledalo pa neka na bude i 10 samo. Nego ima mnogo ljudi koji voze nase motore a nisu po nikakvim forumima, evo bas u zadnjih par dana prodjem okolina južnog i maksima gorkog i vidim parkiranu srebrnu kamilu koju nisam video ovde, pa bas juce prodjem u blizini bačke okretnice u zemunu i vidim jos jednu belu skroz i tako.... ima njih dosta al ljudi nemaju veze sa nikakvim dr mrezama.

Poslato sa SuperTénéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ma ja ih vidjam ovde kod mene u komsiluku ali mi glupo da ih trcim zaustavljati i pricati sa njima o motoru. Rece vide ludaka majko mila

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 3 minuta, deki295 je napisao:

Ima svojevremeno je neko serovao skup stenerasa iz italije i od tad mastam da napravimo nesto slično i ovde kod nas. To bi tako moćno izgledalo pa neka na bude i 10 samo. Nego ima mnogo ljudi koji voze nase motore a nisu po nikakvim forumima, evo bas u zadnjih par dana prodjem okolina južnog i maksima gorkog i vidim parkiranu srebrnu kamilu koju nisam video ovde, pa bas juce prodjem u blizini bačke okretnice u zemunu i vidim jos jednu belu skroz i tako.... ima njih dosta al ljudi nemaju veze sa nikakvim dr mrezama.

Poslato sa SuperTénéré
 

Tenere - Italia svake godine organizuje okupljanje i zajedničku vožnju, isto rade i Grci koji imaju dosta organizovan klub. Ako budeš u prilici kad vidiš tako neku STenere ostavi mu poruku da se javi ako je zainteresovan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3964 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ta dva spomenuta kluba su grosses kaliber.

Volija bi posjetit obadva.


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 7 minuta, el classico je napisao:

Ta dva spomenuta kluba su grosses kaliber.

Volija bi posjetit obadva.


Vozim motor, nisam bajker.

Slažem se! Imali su i Švicarci jak Tenere klub ali su se ili osuli ili nešto ućutali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja