Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Ljudi bi se iznenadili kad bi znali koliko je teško naći ovaj prokleti čep, a da se ne kupuje cela boca.

 

Screenshot_20200520-201503_Chrome.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Verovatno bi se moglo nabudžiti od nečeg drugog. Mislim da sam viđao iste takve čepove na nekim vozilima na posudi za tečnost za pranje vetrobrana. U svakom slučaju - ne bi ga plaćao 6 - 7 funti, i običan pampur bi bio pristojno rešenje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

A zbudžio sam ja neki čep al malo smeta bočnoj plastici. A ja sam kao u nekom fazonu da vratim u fabričko koliko god mogu..pa eto i prokleti čep.

Al glupost, realno, samo sam danas obišao celu SM da nađem čep i parče gumenog creva i jbt niko nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750
3 hours ago, Panta Zemunac said:

@marko07 hajde da zajedno narucimo od @drumskalisica dva seta (samo da proverimo duzinu srafova koji drze vizir). Napisao je da ih ima u NS, Poslace nam brzom pa da se ne maltretira vse puta a mi se posle raskusuramo!

Oli?

Slazem se potpuno naravno :) Samo da saznamo sta nam tacno treba i ja sam za.

@drumskalisica- hvala puno na pomoci! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac
Pre 4 sati, Arso je napisao:

Izvini Marko godine i demencija. Danas sam pogledao za šrafove oklopa i maske. Dakle šrafovi koji nose bočne plastike su M6 ali nisam imao kod sebe šubler da izmerim dužinu. Šrafovi na maski su svi M5. Evo na Kupujem prodajem imaju korektni šrafovi koji doduše zahtevaju podlošku, po mogućstvu prohromski. Kontaktiraj čoveka verovatno ih on pravi i vidi da li može da ih uradi u dužini koja nama odgovara.

95020450_5eb6aa6ccabc36-49816346000.jpg
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Sraf M6 x16mm Inbus 50kom Sraf M6 x16mm Inbus 50kom

XTZ.jpg

srafovi.jpg

Ovakve srafove imate u Wirth-u...prohromske, nisu skupi...ovo su moji koje sam kupio pre par dana

55B61838-6722-4192-9F48-EEDCE6CAC3AB.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 17 sati, pista je napisao:

Ovo je stiglo iz Yamaha-e...originalni sa podloskama...BE67D03A-3687-4F24-B6E9-2B94795B5BC9.thumb.jpeg.772e9657a04c998d334f3ce98b06bbc3.jpeg

A43A4047-4A23-4884-9255-DC12E8D4ECAA.jpeg

0AB88917-BB2F-4FE1-8C35-8C531D351730.jpeg

Da li su ovo skroz levo roleri lanca? Ako jesu kolika im je cena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Da li bi neko mogao da uslika deo oko čepa hladnjaka, kako je fiksiran za ram? Kod mene je to nešto odvaljeno, stoji samo fiksirano vezicom pa bih da to zavarim/repariram, a ne mogu na netu slike da nađem nigde

20200521_183454.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Mislim da ti tu fali parče plastike na tom kućištu termostata  kroz koji prolazi šraf 33 .

 

  

yamaha-xtz750-51kw-1991-3ld4-germany-213ld-332g2-radiator-hose_big3IMG00974194_aa1d.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

I ja sad malo bolje kad pogledam, izgleda da nije. A buljio sam u tu sliku u manualu 100 puta.

Joj bolje da ne kopam dalje, ko zna šta ću još naći... valjda radi i ovako...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

@Novola, imas parce kao flah odliveno je od aluminijuma nije plastika. Mogu ti slikati. Ima s gore na slici broj 33 (sraf) ide tacno u to parce i srafi se na nosac fara.  I meni se otkinulo na jednom termostatu , ali imao sam drugi pa sam zamenio. Mogao bi da zavaris ili jednostavnije stavi metalnu shelnu (kao far sto se kaci) i resio si problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Hvala, smisliću nešto. Iskreno, radi to i ovako, dok nisam malo bolje zagledao nisam uopšte primetio da nije fabrički. Malo me nervira al ajd, gore mi je sad što Bigor reče da nije njen originalni termostat.

Kad radi u mestu Tenera..na koliko bi trebao da se pali ventilator?

Neki dan kad sam štelovao karburatore, radila je neko vreme, 5-10min, skala je pokazivala negde sredinu, nije išla do crvenog, ali su creva gde prolazi voda bila kao usijana, da ne smeš pipnuti. Ne znam jel to ok tako i da li uopšte radi taj sistem za hlađenje...

Kad sam je kupio i prvi put dovezao iz Bg, ona boca sa tečnošću ispod leve zadnje plasike je bila potpuno prazna, kao, "ne treba njoj..hladi je vazduh.." neka pričica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Kod mene pali negdje preko sredine, nisam bio siguran da to tako treba, pa sam joj napravio i prekidac. Kada vozim po gradu ne cuje se dal je upaljen, pa za svaki slucaj ga upalim, sto je sigurno sigurno je

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ne bih da zvučim kao da popujem nešto...ali moram da napomenem da je fabrika sa razlogom stavila taj određeni termostat, kao i taj određeni termoprekidač, da oba rade svoju funkciju kako treba i kada treba.

Ako vi ˝nasilno˝ (prekidačem) palite ventilator, vi ustvari prerano (i previše) hladite agregat i time praktično ne dozvoljavate da on postigne radnu temperaturu, a iz osnova motora sa unutrašnjim sagorevanjem znamo da oni najbolje rade (daju najbolje rezultate sa najviše iskorištenosti) na radnoj temperaturi, tj. na određenoj temeperaturi koju je fabrika predvidela da bude radna. Onog trenutka kada se u radu ta temperatura premaši, termoprekidač je zadužen da pali ventilator i tada započne prinudno hlađenje agregata...

 

Ako sumnjate u ispravnost termoprekidača ili termostata, onda bi trebalo njih da prekontrolišete i eventualno zamenite, a ne da se ˝budži˝ prekidač i da se ˝nasilno˝ pali ventilator i kad treba i kad ne treba... 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Slazem se sa tobom, samo koja mu jebradna temperatura? U voznji na otvorenom gdje se od prilike najvise i vozi kazaljka je u prvoj trecini zelenog polja, dok u gradu ili na mjesti ventilator se pali na trecoj trecini zelenog polja.
Pretpostavka je da je radna temp ipak u prvoj trecini ili bar na pola tako da sumnjam da previse remetim rad motora

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 29 minuta, ThePainkiller je napisao:

Ne bih da zvučim kao da popujem nešto...ali moram da napomenem da je fabrika sa razlogom stavila taj određeni termostat, kao i taj određeni termoprekidač, da oba rade svoju funkciju kako treba i kada treba.

Ako vi ˝nasilno˝ (prekidačem) palite ventilator, vi ustvari prerano (i previše) hladite agregat i time praktično ne dozvoljavate da on postigne radnu temperaturu, a iz osnova motora sa unutrašnjim sagorevanjem znamo da oni najbolje rade (daju najbolje rezultate sa najviše iskorištenosti) na radnoj temperaturi, tj. na određenoj temeperaturi koju je fabrika predvidela da bude radna. Onog trenutka kada se u radu ta temperatura premaši, termoprekidač je zadužen da pali ventilator i tada započne prinudno hlađenje agregata...

 

Ako sumnjate u ispravnost termoprekidača ili termostata, onda bi trebalo njih da prekontrolišete i eventualno zamenite, a ne da se ˝budži˝ prekidač i da se ˝nasilno˝ pali ventilator i kad treba i kad ne treba... 

 

 

Slažem se u potpunosti. Svojevremeno je i mene bunilo to što mi se, recimo, tokom prve godine nijednom nije uključio ventilator pa sam sumnjao u ispravnost termo davača, međutim jednom me je uhvatila kolona od Perućca uzbrdo ka Tari  i nije bilo šanse da je preteknem već sam guslao prva-druga-prva druga i onda mi je termostat pokazao rast temperature i nešto preko pola skale bliže crvenom polju se uključio ventilator. Dakle treba verovati Japancima koji su to tako namestili, normalno pod uslovom da nešto nije budženo. Isto se dešavalo prošle godine kada smo u Krajovi na nekih 40 stepeni upali u kolonu zbog radova na putu bez šanse da se provlačimo sa koferima između automobila. Pošto je bilo stani-kreni mogao sam da kontrolišem i sad tačno znam  kada se ventilator uključuje. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac
Pre 23 sati, Arso je napisao:

Da li su ovo skroz levo roleri lanca? Ako jesu kolika im je cena?

Racun mi nije ovde ali mislim oko 1600 dinara...provericu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja