Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

 

Pre 1 sat, Bigor je napisao:

Mora da se zapece posle farbanja, ocisti razredjivacem taj antirost prije farbanja, vidim da si stavljao.

Bar je nemoj paliti do sutra neka dobro osusi

Ja sam sasvim slučajno provalio da kada se preprskaju zagrejane grane posle nema ogorevanja efekat bude kao da je zapečeno. Kad kažem zagrejane mislim na temperaturu koja ti dozvoljava da cev bez rizika držiš rukom. Kada sutradan upališ motor ili se ogorevanje uopšte ne javi ili to bude zanemarljivo. Meni se kao najbolji pokazao Saratoga sprej budući da je prošao test vožnje po kiši kada ostali sprejevi obično popuštaju i počinju da se ljušte i spadaju sa izduvnih cevi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac
Pre 2 sati, deki295 je napisao:

Oćeš i izduvne grane da hromiras ili šta već onda da sve bude u tonu, ja se trenutno igram sa njimaemoji12.png423d7de4923dc22da381b2f2344c4b15.jpge2ee2065cc82295b8050b96df4dd2c9d.jpg1f7f88f840a935c65431be7e2da92cf7.jpg

Poslato sa SuperTénéré
 

Kupio sam Arrow...izduvne grane i auspuh...mislim da nema dobrog resenja za izduvne grane koje su vec u povrsinskom sloju hrapave...moze peskiranje pa onda crno hromiranje i to bi bilo trajno, ali povrsina bi opet bila losa...evo kako izgleda sraf koji je crno hromiran...vrhunska obrada...

6EABE4DF-CB92-4C63-8F46-EE951139F6A5.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
 
Ja sam sasvim slučajno provalio da kada se preprskaju zagrejane grane posle nema ogorevanja efekat bude kao da je zapečeno. Kad kažem zagrejane mislim na temperaturu koja ti dozvoljava da cev bez rizika držiš rukom. Kada sutradan upališ motor ili se ogorevanje uopšte ne javi ili to bude zanemarljivo. Meni se kao najbolji pokazao Saratoga sprej budući da je prošao test vožnje po kiši kada ostali sprejevi obično popuštaju i počinju da se ljušte i spadaju sa izduvnih cevi.
Meni je zao sto ne uzeh u Okovu kada se otvorio krom sprej do 1000 stepeni trpi temp, posle dosao ne mogu da ga nadjem. Cisto sam htjeo da probam kako bi izgledalo.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Pošto sam od kolege Pante dobio originalne štitnike, najmanje što mogu da učinim je da moje stare poklonim nekom kome bi možda bili od koristi.

Nisu baš sad top notch ali mogu da se iskoriste. Ako ovde nikom ne budu trebali, staviću ih u oglas.

 

20200508_184616.jpg

20200508_184634.jpg

20200508_184654.jpg

20200508_184726.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja sam musterija ako se niko nije javio do sad, vec imam ideju kako da ih preradim

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac

Svako ko radi hromiranje moze da radi i crno hromiranje...razlika je samo u elektrolitu...proces je isti...koliko je dobra priprema, toliko ce biti i dobar rezultat...kada hocu najbolji kvalitet ja prvo jako ispoliram materijal do visokok sjaja, onda niklovanje i na kraju hromiranje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Jako mi se svidja ova rešetkica hladnjaka. Jel bi mogo neko da odradi ovako nesto mozda na cnc u ili na neki drugi nacin. Neznam dal ima neko ko ne bi momentalno zamenio svoju "chicken fence" za ovu lepotu. Mozda cak i ostaviti staru samo ovu staviti preko jer ima velike otvore koji nebi bas vrsili funkciju zastite hladnjaka kako dolikuje. e221e73aae061c112a4744a21ddc7b8d.jpg&key=e2fa7cb2bf051c940d35c37aad30c130ce31f552802523019583b08d32035a65

 

Poslato sa SuperTénéré

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Ja recimo neznam nikog ko ima taj plazma sekač zato i postavih ovde a i mislim da bi na vise komada mozda bilo jeftinije da se uradi nego da se radi priprema da bi se odradio jedan primerak

Poslato sa SuperTénéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Vece bravarske radionice, imaju i firme raznorazne ali su ih nabavili za svoje potrebe, pa ne vjerujem da ce ti odraditi osim ako nemas nekog kod njih. Napomeni mi u ponedeljak ako zaboravim naisao bi u jednu radionicu da priupitam mogu li odraditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Aj vidi, mozda neko ima jos nekog ko bi mogo ovako nesto da odradi a da nemoram bubreg da prodajem. Ja sam zainteresovan.

Poslato sa SuperTénéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750
pre 6 minuta, Bigor je napisao:

Vece bravarske radionice, imaju i firme raznorazne ali su ih nabavili za svoje potrebe, pa ne vjerujem da ce ti odraditi osim ako nemas nekog kod njih. Napomeni mi u ponedeljak ako zaboravim naisao bi u jednu radionicu da priupitam mogu li odraditi.

Takodje, ne pitam za cenu, ozbiljan 100%!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Recimo znam da Dzip komerc radi usluzno sjecenje ali bi morao donijeti dimenzije da odrade tacno po mjeri. Jbg tast mi otisao u penziju, a kod njega u firmi su imali takvu plazmu, samo veliku, tu se moglo dosta odraditi.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 hour ago, Bigor said:

Ja sam musterija ako se niko nije javio do sad, vec imam ideju kako da ih preradim emoji6.png

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Rešeno drug, šaljni mi samo podatke za slanje u pp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

@Novola

Bas si dobro sredio stitnike...lepo su cucnule.

Mozda bi mogao cetkicom, u boji motora, ofarbati slova ali sve zavisi od ukusa!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac

Prilikom uzubljavanja sa starim lancem sam imao na bregastim situaciju da mi jedna tacka bezi za 1mm...spaner je bio ma 10 zubcu... iz tog razloga sam kupio novi DID lanac...kada sam ga namontirao tacka na bregastoj bezi za 0,5mm a spaner stoji na 8 zubcu...nisam bas zadovoljan ovom situacijom koju sam dobio novim lancem...moze necije misljenje...da li je novi lanac ok???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac

Da li neko ima bilo kakva saznanja ili jos bolje, iskustva, sa ovim...

s-l400.jpg
WWW.EBAY.DE

Finden Sie Top-Angebote für Black Motorrad Scheinwerfer 5.75" 5-3/4 Zoll 90W Cree LED Hi/Lo Headlight...

kada citam karakteristike, 4500LM na kratkom svetlu i 6500-7000K, to izgleda super...da nije to neko kinesko sr.nje...da li je usmeren snop svetla ili bije svuda okolo...cena nikakva...dimenziono se uklapa u masku...tehnicki pregled potencijalno problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere
Da li neko ima bilo kakva saznanja ili jos bolje, iskustva, sa ovim...

s-l400.jpg&key=abf3359f1d82886076318fbe41398ef2790ac16ab611a60e4b46b0816b3ee57f

WWW.EBAY.DE
Finden Sie Top-Angebote für Black Motorrad Scheinwerfer 5.75" 5-3/4 Zoll 90W Cree LED Hi/Lo Headlight... kada citam karakteristike, 4500LM na kratkom svetlu i 6500-7000K, to izgleda super...da nije to neko kinesko sr.nje...da li je usmeren snop svetla ili bije svuda okolo...cena nikakva...dimenziono se uklapa u masku...tehnicki pregled potencijalno problem...

Kolko vidim šalju se iz nanjing china tako da jesu verovatno kineski al nije to neka cena, tako da nije neka steta i ako nevaljaju. Ja sam svoje led sijalice samo platio 70 jura za dva komada, rasipaju svuda al zato svetle ko reflektori na marakani i svi ispred mene se sami sklanjaju, nema potrebe da blickam hahahah.

 

Poslato sa SuperTénéré

 

 

d739a5cb66a47e25827b85a3fdd081b4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac
pre 22 minuta, deki295 je napisao:

Kolko vidim šalju se iz nanjing china tako da jesu verovatno kineski al nije to neka cena, tako da nije neka steta i ako nevaljaju. Ja sam svoje led sijalice samo platio 70 jura za dva komada, rasipaju svuda al zato svetle ko reflektori na marakani i svi ispred mene se sami sklanjaju, nema potrebe da blickam hahahah.

 

Poslato sa SuperTénéré

 

 

d739a5cb66a47e25827b85a3fdd081b4.jpg

Ma mene to “razbacivanje” svetla najvise nervira...to mi je neprihvatljivo da svima okolo smetam...jedino ako su dobro usmerene bi bilo ok, ali to ne znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
6c7b71ff449c-800x600.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Linhai Hytrack560, 2011. godište, ATV / Quad, vozilo prešlo 5000 km, Paraćin. Cena 2.900 € - Motori - Polovni Automobili

 

Prodaje na istom oglasu xtz750 950 stranac...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Poslali su ti taj kod i link preko kojeg moraš verificirati-potvrditi prijavu-registraciju.

Nakon toga si verificiran i moš kupovat

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja