Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Stavi ulje za lanac testere, ulje za menjac, ako nemas nista drugo stavi  motorno ulje koje sipas u agregat. 

Svako je dobro. 

Inace ulje za menjac je apsolutni pobednik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Problem...ne radi mi zadnji, desni migavac!

Nije sijalica, ni grlo...jednostavno, sa AVOmetrom, UNImetrom iliti VOLTmetrom, sam proverio...NEMA STRUJE!

Ako je osigurac zar za svaki, ponaosob, ima ...ako nije, STA JE?

Da, i gde se nalaze osiguraci za migu-zigu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Auu...Kofer, nosac, pa kutija da bi dosao do kabla!

Imam LED traku (pozicija, stop svetlo i migavci) iznad tablice. Nocu se dobro vidi. Ne znam kako su ih u servisu povezali...direkt za kabal od migavaca ili odvojeno ali, LED traci, desni migavac radi!?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Da tu ima dva dzeka, mora da se odvoio ili...samo sto ne znam da li je tu spojio i LED traku...pogledacu cim prodje 17h jer ideem da iskoristim ovih sat ipo...daleko je vtornik!?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750
Pre 4 sati, Bigor je napisao:

Odvojen Kabal ispod kutije za alat

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Bravo Delijo! Dugackom pincetom sam izvukao snop kablova i ''ene, nevera se odvoila na spoju''!

Fala Vi, fala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pitanja za one koji malo vise znaju!

 

Koliko dobijam stavljajuci KN filtere?

Da li idu direkt na karb ili na gornji deo gumenih cevi sto idu u air box?

Da li idu u airbox ili se on mora odstraniti?

 

Zna li neko kod nas cenu stelovanja ventila?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Koliko sam gledao kuciste se mora odstraniti, ne moze direktno ako su veliki jer smeta ram, pa se stavljaju te silikonske cijevi da ih izdigne. Vidim da na Aliju ima malih filtera koji bi mogli direktno da se stave na karb.

Ja se raspitah kod majstora u blizini koliko bi me kostalo da mi kaze cijenu koja bi mogla biti u najgorem slucaju da se sve plocice moraju mijenjati, veli 120€. Sad ne znam jel puno ili korektno ali cu stelovati sigurno dok se malko krene i sa poslom.

Koliko se dobije KN filterima ne znam, to neka neko drugi odgovori

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Bigor hoćeš sam stelovati ventile ili kod majstora? Ja sam upravo prestelovao (imam jos 10 pločica pa sam kombinovao) ali mi fali jedna, uglavnom idu tanje od postojećih pa moram u potragu, ako ćeš sam premeri pa javi možda se nađe koja na meru.

Ako mislite na K&N kopije ništa od toga, probao sve kombinacije, sa gumom, bez, sa filcom da smanjim protok a ostane zvuk... bacio ih na kraju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Svejedno hocul sam ili ne kada budem stelovao javljam ti, pa ako sta pase tvoje je.
Vec je problem kad cu???

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Hvala na odg..

Koliko vidim...neka za sada ostane fabricki filter!

Zapravo, ne treba meni da ide 190km/h vec zelim pojacati snagu zbog rizicnih momenata, obilazenja, prilike kada kontra strimingom izbegnete rupcagu..iliti, sta vec...pa po gasu da se izvucem!

Sa mojih 160km max. meni vec smeta i buka i vibracije...krstareca brzina od 80-110 dovoljno za nas koji izbegavamo auto-puteve! Ali snaga...Ne radi mi obrtomer a imam utisak da agregat urla kao da sam usao u crveno. Stelovao karbove, novo ulje, filteri...sta ostaje nego stelovanje ventila (ko zna kada su poslednji put stelovani a trebalo bi na max 10K km.) Nisam vican mehanici, sve placam posteno pa i castim, na zalost, jer posle vidim da, sta god mi rade, mene odrade. Primer: oteram ga majstoru, po preporuci, kazem sredi ga, karb, kocnice, vilu...ma zovi kazi sta jos treba tu sam...Cim mi je trazio samo 200e znao sam da je samo karb sredjen, doduse i vila ali koci, zadnja petom i to kad ustanes, prednja...bolje bih ja stopalima! Kocione cilindre jeste ocistio ali sto nije i celjust!

Mozda problem i nije do ventila ali...kupicu neki set, pa ako nadjem sada, u ovo nevreme, nekoga da sredi ok! Ako ne, kasnije kod Elvira ili Bokija!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Postoje K&N filteri koji su napravljeni za XTZ750, nisu jeftini.

Protočni auspuh,

Dynojet set za podizanje snage, ( igle ,dizne, bušenje šibera) 

Osetno se poboljša snaga. Ljudi govore da potrošnja ostaje ista, čak neki tvrde da se smanjila ! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Bolje izbegavajte te kn filtere. Ima mnogo slika po netu, imam i ja u arhivi negde kako se pravi zastita za prasinu, ali i pored toga vise uvuku prljavstine nego fabricki. Ja sam pisao ranije da sam dao preko 200e na karburator delove i svi me gledaju kao ludaka. Ali ako hoces da to bas radi kako treba onda se radi servis svega, a ne iglica i jos koji sraf..

Znaci nove flashne gumene ( prema glavi), nove gume od airboxa, novi shiberi, diafragme, saug iglica, komplet plovci, iglice,o ringovi, sedista, tube sa iglicama u setu( kedo , mikuni ili one americke prohromske..). I dzabe sve to ako su ti zazori na ventilima u raspadu. ALi to je sve tako normalno za motor iz 93 npr.. Pa da je nakovanj vec bi se natukao, a sve one imaju 100k + km, retke su sa 50k +, ali i tu treba servis svacega. Daleko od toga da se ne moze covek lepo navozati bez da se pola od tog menja, ali vredi uloziti ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ne bih KEDO, pre MIKUNI!

Narucicu set za reparaciju ali jedno nisam razumeo, vezano za protocni auspuh i busenje sibera...laik sam za mehaniku zato i bacam pare serviserima!

Gvozden pominje menjanje sibera, ti, busenje!

Zapravo o cemu se radi..pre desetinu godina smo komentarisali dobitak kocenja  na AT-ST kravama. Dokazano u praksi da BREMBO diskovi i plocice i stavljanje pancir creva, jedva poboljsaju trag kocenja...mozda 7-8%!?!

Resenje je bilo u promeni i velicine diska, drugim, dvostrukim celjustima i ostalo vec navedeno...tek onda oseti se promena!

Tako i sa karbom...ili sve, plus ventili ili....

Tako sam se zajeb.. kod Zareta! Dao mu ceo februar da vidi i sistematski izvrsi sve popravke, normalno da mi javlja sta i dokle se stiglo. Posle 20 dana zove me i 200e...semerinzi i ulje za vile, ciscenje i stelovanje karba (kaze dobre su ti gumice membrane ali iglu sam ti stavio na zadnji zazor pa sledeci put...nikakvi plovci, siberi itd.

Sada sam pogledao na netu ovlasceni servis za Yamahe..Plattner u BGDu...verovatno deru ali moguce da imaju ili lako dolaze do delova, pa neka srede a ne da stoji kod majstora dok jurcam deo po deo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Panto, svoju teneru sam sklapao nesto duze. sto zbog para, situacije, papira. Imas sve delove online i preko Keda, Wemoto i cmsnl.com To su ti holandjani i stvarno imaju skoro sve. Ne moras sve da menjas, naravno. Siromasna smesa, dovodi do povecanja temp, ventili se ukopaju, zazori pobegnu... krece igranka. Daleko da ne moze da se vozi motor. Brembo diskovi iz italije nisu skupi, razlika ako je i 20e po disku.. a menjas diskove na koliko godina, pa podeli sa kilometrazom.. Bolje promeni creva, veci je dobitak. Jedno su ispravne kocnice, a drugo poboljsane. Ako ti ne valjaju diskovi, gumice gore i dole, stara naduvana creva od 20 i kusur godina, pa tebi covece ni ne koci kao standard, naravno da ce biti bolje sa vecim precnikom diska.

Samo sto disk od R1 nije ista cena kao disk ok XTZ750. Ili opet krpis  sa polovnim. Bolje uzmi standard nove. Raskuco sam se, bzvz , karantin,.,

Igla plovka.eto samo to.. jbg 5 evra, ako ne dihtuje ode benzin u karter. Ustedio si, da ne kazem.. Plovke proveri, desi se da budu porozni pa ti laze na nivo goriva. Pravi majstor cce ti sve proveriti i reci, budz ce namestiti, jer eto jeftiniji motor , da te ne baca u troska i medvedja usluga je ucinjena..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Evo ti link za disk brembo oro, ako nemas koga ti poruci redovno postom plus postarina+ dhl spediter i carina.  Evo moje porudzbine od ranije, sa sve plocicama i diskovima.

WWW.CARPIMOTO.IT

Hello,  a package with discs and pads for your bike will be about 3,5 kg. Shipping cost to Serbia will be € 17,44.  Shipping cost change every 0,5kg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

E posto sam bio dokon, a praznici pred nama rekoh da premjerim zazore ventila,@Panta Zemunac mozda ce biti i tebi interesantno.
Motor jr kod mene presao 5k, a prije nego sto sam ga ja uzeo i od kad ga je Vlada prodao presao je jos 8k km i znam da za to vrijeme nisu stelovani ventili. Motor uredno radi, okacicu i video, na krbu nema vise sta da se steluje garantovano ali se sumnja pojavila kada sam procitao kako Popsy napisao da se pisle stelovanja ventila propinje na zadnji i u drugoj brzini. Popricah sa tastom i surakom i oni tvrde da je nedostatak snage do ventila.
Sad ga rasturim i imam sta i vidjeti, izduvni dobri 0.25-0.30 ali usisne ne mogu ni da izmjerim. Najmanji spijun koji imam je 0.05 i on ne moze da udje sto dovodi do zakljucka da isuvise malo cilundri usisavaju smesu i naravno da gubi na snazi. Ja ne diram vise nista dok ih ne nastelujem, pa posle tek karb ako bude potrebno.b915731e69ae77a9e1e5ef416aa994bf.jpgc6e5bf795e4ed4ae38da1f37f734793d.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre sat vremena, Bigor je napisao:

 Najmanji spijun koji imam je 0.05 i on ne moze da udje sto dovodi do zakljucka da isuvise malo cilundri usisavaju smesu i naravno da gubi na snazi. b915731e69ae77a9e1e5ef416aa994bf.jpgc6e5bf795e4ed4ae38da1f37f734793d.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Moj zaključak je suprotan od tvog. Pošto je zazor manji, usisni ventili su duže otvoreni, pa je samim tim smesa veća. Samo pošto je zazor isuviše mali, pitanje je da li ti usisni ventili uopšte zatvaraju cilindar skroz ili ostanu malo otvoreni pa ti zbog toga gubi snagu i brljavi pri radu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja