Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
2 hours ago, Panta Zemunac said:

Kasnije cu snimiti moje pa da uporedimo. 

Za cega sluzi ovo crevo ciji kraj mi visi iako ima zicani steznik.. Ne vidim odakle ide a sad je policijski kod nas pa ne mogu skidati plastiku..? 

IMG_20200411_172742.jpg

Sad da vidim jesam ja nešto naučio ovde. Trebao bi 2 creva da imaš tu, jedno ide iz air boxa kao neki ispust tu dole, a jedno je sa karburatora, za... vakumiranje? Mora biti zatvoreno.

Ispravite me ako grešim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 3 sati, Panta Zemunac je napisao:

Kasnije cu snimiti moje pa da uporedimo. 

Za cega sluzi ovo crevo ciji kraj mi visi iako ima zicani steznik.. Ne vidim odakle ide a sad je policijski kod nas pa ne mogu skidati plastiku..? 

IMG_20200411_172742.jpg

Ovo crevce ti je sa kućišta filtera vazduha. Povremeno se skine taj čep sa creva da se ispusti kondenz ili ulje ukoliko se nakupilo u kutiji filtera vazduha...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
On 10.4.2020. at 20:05, pista je napisao:

Evo par slika iz 1995...

2AB1AADA-5E2F-4E49-B25A-7F1764DD6588.jpeg

21F30C98-06FB-4824-A815-430AF57E30A5.jpeg

  Ovakva je bila prva Super tenera koju sam provozao davne 1989 il 1990 godine. Vlasnik je bio neki naš momak koji je radio valjda u Nemačkoj, pa došao na odmor kući u Brčko - il tu negde u okolini . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Moras da imas tu srednju cevku koja spaja krajeve. Tako je i fabricki. Wing rack za XTZ750 ima drugi " problem" raspon srednjeg dela odnosno nosaca centralnog kofera nije simetrican.

 Znaci ili se doda ploca ispod ili se namesti asimetricno. Sto odgovara givi koferima od kojih je desni tanji od levog( zbog izduva). Ja sam uzeo wing rack sa fazera i on ima jos jedan dodatak, a to je vezivanje samog kraja za suvozacev fuzaster. To je nesto sto bi dodatno ojacalo celu konstrukciju, ali kod standardne verzije/ponude za xtz je nema. I wing rack je strogo drumska prica za kofere. Svaki pad je rizik da se slomi za razliku od metalnih , cevastih nosaca. A ti crash barovi sa slike imaju srednji deo sa srafovima prema hladnjaku... ne znam kako se to zavrsava prilikom pada na zemlju, ili "ujede" ram ili ce zavrsiti u hladnjak, pre bih okrenuo kontra tu vezu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ti crash barovi su na izgled lijepi ali ne bas funkcionalni, bivsi vlasnik mog motora ih je imao. Kada mu se prevrnuo motor nabio mu se u rezervoar i ulubio da, sada ne znam nikako kako bih ga ispravio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
  • Drug član, 3964 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

WWW.RICARDO.CH

Startpreis: CHF 750 | Zustand: Gebraucht | Verkleidung XTZ 750 Super Tenere in Wolfwil online kaufen auf Ricardo


Prati ovu...


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

verkleidung-xtz-750-super-tenere.jpg&key=d0f0143f509f1c51952f83d91a4be861fdd8fdfec8fcd099497f3b8f8927f68a WWW.RICARDO.CH
Startpreis: CHF 750 | Zustand: Gebraucht | Verkleidung XTZ 750 Super Tenere in Wolfwil online kaufen auf Ricardo

Prati ovu...


Vozim motor, nisam bajker.
Cccc, dzaba! Samo u Svici ja tamo nemam nikog, a i ne znam za carinu kako bi prosla.

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac
Pre 7 sati, Bigor je napisao:

Vec sam ga kontaktirao...covek se seli i zato je prodaje, cena 1300€...ima kupca koji moze doci po nju u utorak...rekao mi je da ako dodjem sa parama da je preuzmem u ponedeljak, prodace mi je, u suprotnom , nista...pokusavam da nadjem varijantu za preuzimanje...ako neko drugi ima mogucnosti, slobodno neka kontaktira vlasnika i kupi je, mislim da vredi...

da, ona plavusa od 4600€ prodata u danu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac
Pre 7 sati, Bigor je napisao:

Cccc, dzaba! Samo u Svici ja tamo nemam nikog, a i ne znam za carinu kako bi prosla.

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока
 

Problem sa Tenere-ama iz CH je sto su sve koje sam gledao bile sa 25 KW...sa smanjenom snagom nije moguce homologovati je u Srbiji...ako je moguce u CH ispraviti snagu u saobracajnoj na 51KW, kao takve su izasle iz fabrike, znaci zameniti sve delove u servisu koji su promenjeni da bi se spustila snaga na 25KW, mislim da bi problem bio resen...koliko bi sve to kostalo u CH, nemam pojma, mozda 800-900 chf...

ova je super...da li imate predstavu za koliko ce se prodati...ne pise snaga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Zna li ko kakav je zakon u BiH, dal se tamo moze ocariniti?

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3964 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Problem sa Tenere-ama iz CH je sto su sve koje sam gledao bile sa 25 KW...sa smanjenom snagom nije moguce homologovati je u Srbiji...ako je moguce u CH ispraviti snagu u saobracajnoj na 51KW, kao takve su izasle iz fabrike, znaci zameniti sve delove u servisu koji su promenjeni da bi se spustila snaga na 25KW, mislim da bi problem bio resen...koliko bi sve to kostalo u CH, nemam pojma, mozda 800-900 chf...
ova je super...da li imate predstavu za koliko ce se prodati...ne pise snaga...


U papirima su sve 25kw i sve su na prvom servisu otvarane ali homologaciju nije moguće mijenjati u CH.
Ispod karburatora u gumenim manžetama je bio umetak kojeg je trebalo vadit van, tako se dobivala 69ps.





Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Majku mu kad sam se sinoc sjetio da bi se mozda mogla reg u Bosni nisam mogao spavati, sad se razocarah bas ono <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Hvala drug.. Idem sutra traziti nekoga ko mi to moze prespojiti... Neko ko pravi rol barove u Bgd, kako bi mi ujedno centrirao isti. Nego, muci me ono crevo, kao da je spalo sa ne ega i sada visi kod zadnjeg tocka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac
Pre 3 sati, Guliver je napisao:

U BiH ne može proći homologaciju zbog Euro norme za izduvne gasove.

Koja je norma za gasove u BiH za motore...da li to vazi i za oldtimer-e...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Hvala drug.. Idem sutra traziti nekoga ko mi to moze prespojiti... Neko ko pravi rol barove u Bgd, kako bi mi ujedno centrirao isti. Nego, muci me ono crevo, kao da je spalo sa ne ega i sada visi kod zadnjeg tocka. 

Nije spalo i kod mene je tako

 

ccd4162de364ebb92a3d72f9b72550ab.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 752 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

@pista za old tajmere ne važi euro norma, za njih treba neka potvrda od registrovanog old tajmer kluba ili udruženja.

Za ostale motore je, mislim, euro 3, to su npr Japanci od 2003-04 pa mlađi. Uglavnom motori koji se napajaju gorivom preko karburatora ne mogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 hour ago, Panta Zemunac said:

Nego, muci me ono crevo, kao da je spalo sa ne ega i sada visi kod zadnjeg tocka. 

Ista priča.

I malo sunčanje pred odlazak na pos'o.

20200412_151459.jpg

20200412_163649.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja