Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750
pre 40 minuta, Novola je napisao:

Odbio da se otvori. Pokušao da dospem malo goriva da probam te karburatore da čačkam, ono neće. Ključ uđe do 2/3 samo i ćao, ni makac.

 

p.s. a u međuvremenu me žena nešto iznervirala pa je čep skinut pomoću čekića i šrafcigera...i završio u delovima. Jebi ga.

NoVOla! Da je barem svalerka pa da te i razumem!

Nego, bas jutros, zeleci da proverim potrosnju, natankujem do vrha (a i ja sam vo koji je zaboravio potom da resetuje km sat), na NISovoj pumpi, gde snimim plasticne cepove ali bez bravica...Ko zna, mozda na vecoj ima i sa bravicama?  Ne garantujem ali u WOBI HAUSu bi trebalo da imaju.(Tosin Bunar kod Studenjaka).

Kako mi je to relativno blizu, u ponedeljak ti javljam...

 

Pogledajte katalog, jeftini do bola...npr. sajle i lanci sa katancima duplo jeftiniji nego u MOTO BIKE!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ja bi taj tank sad priradio na noviji čep

 

2cec03e027a95accf97237fcd7622541.jpg&key=d77af5ba9192a5858e9c8ba1b17ebfd9cf996f048ca16c38480a0467f30314dd

 

To sam već vidio

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 1 sat, Novola je napisao:

Odbio da se otvori. Pokušao da dospem malo goriva da probam te karburatore da čačkam, ono neće. Ključ uđe do 2/3 samo i ćao, ni makac.

 

p.s. a u međuvremenu me žena nešto iznervirala pa je čep skinut pomoću čekića i šrafcigera...i završio u delovima. Jebi ga.

Druže, nemoj nikada da radiš nešto na motoru kad si nervozan ili besan... Pogotovo ne posle rasprave sa ženom. Hiljadu puta sam iz besa polomio sve i svašta po dvorištu posle rasprave sa ženom ili sa svojim matorima i posle mi bude žao tih stvari. Em si dao neke pare nekad za to, em moraš ponovo da daš pare da bi to popravio ili zamenio... Od sada kad me žena iznervira, otvorim ladnu pivu, sednem na komp i pustim neki dobar rok ili metal i odma me prođe bes... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
On 2.4.2020. at 16:01, Novola je napisao:

Po treći put mi probijaju svećice, crne ko vrag. Ja više živaca nemam majke mi. Samo da uzmem nove pa da ga oteram više kod Bokikića pa neka ga zadrži.

P.S. ovo su još očišćene svećice..bile su i crnje..ugljenisane

20200402_150442.jpg

Ne drži ti slavina najverovatnije. Ja sam ugradio treću slavinicu i posle toga mi nikad mi nije probila svećica !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
10 minutes ago, srbac said:

Ne drži ti slavina najverovatnije. Ja sam ugradio treću slavinicu i posle toga mi nikad mi nije probila svećica !

Ne verujem, obe slavine su reparirane i radio je on ok jedno vreme sa novom slavinama, al opet..nije isključeno..

 

1 hour ago, el classico said:

Ja bi taj tank sad priradio na noviji čep

 

2cec03e027a95accf97237fcd7622541.jpg&key=d77af5ba9192a5858e9c8ba1b17ebfd9cf996f048ca16c38480a0467f30314dd

 

To sam već vidio

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

Uf, ovo mi se jako dopada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

@srbac hvala drug, video sam odmah kod njih da ima, sarađivao sam s njim podosta.. koliko sam stvari od njega uzeo mogao je decu odškolovati :) nadao sam se da ću proći sa manje od 3000din..al opet, nije ni to preskupo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV
Pre 6 sati, Novola je napisao:

Odbio da se otvori. Pokušao da dospem malo goriva da probam te karburatore da čačkam, ono neće. Ključ uđe do 2/3 samo i ćao, ni makac.

 

p.s. a u međuvremenu me žena nešto iznervirala pa je čep skinut pomoću čekića i šrafcigera...i završio u delovima. Jebi ga.

 

Ovo je kad mene dovede do ludila :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Aj pošto sam trenutno u full skafanderu na urgentnom prijemu, ispod 3 maske i 6 vizira, prošlo mi je 16 korona kroz ambulantu od 19h do sad, vrućina mi je i pizdim, moram sad malo i vas da davim, jel te.

Elem, dešava mi se vrlo često na motoru, da, kad prebacujem iz prve u drugu, i samo iz prve u drugu, da teško ubaci, uz zvuke krljanja metala, ili ne ubaci uopšte, pa iz drugog, trećeg pokušaja nekako prebaci.

Na motoru je "rađeno" kvačilo, kako mi prethodni vlasnik reče, mada 90% stvari koje je rekao nisu bile istinite tako da i ovo može biti neistina...

Šta bi to moglo biti uzrok?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja prosle godine naspem mototaktol i istu muku imao, skidao, stelovao, podbacivao podloske, turpijao korpu i sve isto.

Sada nasuo Ipone 15-50 i ne lazem ali bar 5x bolje salta. Danas sam se malo vozikao, ni primijetio nisam i jednom da je zaglavio i krcao kao prije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Juče proveravao, više od polovine crte, posle par minuta rada motora. A staro je..poprilično, još nije menjano od kad je kod mene. 6-7 meseci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Okej, menjaćemo ulje svakako. Hvala.

Što se tiče ovih karbova prokletih..juče kad sam svećice jebavao i menjao, video sam da je taj desni faking cilindar koji uvek pravi sranje, na njemu je čak kapica svećice bila vlažna od benzina. Jeo te pa kako je ona dospela da bude od benzina?! I kad sam je upalio (a upalio sam jeee) iz auspuha je pičio crn dim, dobro ne baš nešto dramatično mnogo, ali pre ga nije bilo. Kontam da izbacuje taj višak goriva u cilindrima. Valjda.
Šta sve može biti uzrok tolikom višku goriva? Visok nivo goriva u karbu? Loša smeša? loše...šta?
ajde ajde ionako vam se ne spava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Nije ti kapa bila mokra od benzina, najvjerovatnije ti pusta antifriz na onoj metalnoj cijevi sto ulazi u poklopac glave motora.

Siguran sam da su plovci rastelovani ali mislim da moze biti i o ring na plovcima, onaj dio koji se gura u karb, pa mozda tu prolazi gorivo i dzaba sto zatvaraju plovci, opet visok nivo goriva. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Takoje.

Smjesa je definitivno prezasićena benzinom.

Treba provjeriti stanje i sve postavke vratiti na tvorničke.

 

 

Karburatore kad radiš priporučujem samo oriđiđi dijelove, ko kupuje jeftino kupuje više puta.

Vjeruj

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
45 minutes ago, Bigor said:

Nije ti kapa bila mokra od benzina, najvjerovatnije ti pusta antifriz na onoj metalnoj cijevi sto ulazi u poklopac glave motora.

Ma nije, 100% je bilo od benzina, smrdelo brate na benzin. Nemoj mi još antifriz da curi negde :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
42 minutes ago, el classico said:

Karburatore kad radiš priporučujem samo oriđiđi dijelove, ko kupuje jeftino kupuje više puta.

Vjeruj

Slažem se 100%, dao sam već tonu novaca na originalne delove za ovo moje raskantano čudo, još malo i odo u minus.

Ide kod Bokilića čim proradi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja