Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
41 minutes ago, Panta Zemunac said:

Boris je ledjend ovog foruma od prvog dana!

Ja vidim da si ti (Vi?) Sa 0 postova na ovom profilu, ne znam koji ti je nick bio pre. Pitam onako iz čiste radoznalosti, verovatno i nisu moja posla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Uu super znaci moze da se sredi, mnogo su skupi novi
Ako si na moj post mislio, evo kako izgleda0f0fffc382e8aeced0c60464a47930ed.jpg5cf7c24c040b740ac5e1e4dca9c4d7aa.jpgcb3b9d871b158f1fcceab8872dd7cafb.jpgc5a0481f6de4c067715b2149c0a48cc5.jpg

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Shadow vt 1100 , Pannonia 250, NSU Prima 175, Tomos APN 6
26 minutes ago, Bigor said:

Ako si na moj post mislio, evo kako izgleda0f0fffc382e8aeced0c60464a47930ed.jpg5cf7c24c040b740ac5e1e4dca9c4d7aa.jpgcb3b9d871b158f1fcceab8872dd7cafb.jpgc5a0481f6de4c067715b2149c0a48cc5.jpg

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока
 

Mislio sam u vezi zadnjeg amortizera, da bi mozda mogao da se reparira stari

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Mladići, stigao motor sa popravke!

Provozah se večeras po mraku, kiši i blatu, posle mesec i kusur dana, al ko ga šiša, trzanja i štucanja (za sada) nije bilo! Zamenjene iglice sauga, stavljene polovne al krštene, za razliku od mojih starih sagorelih, i stavljene nove glavne dizne, zahvaljujući Dr. Bokiliću, kog sam konačno imao priliku i lično da upoznam.

Između ostalog, očišćeni karburatori ultrazvukom, da ne bude da ni to nisam odradio.

Prethodne dizne su bile odgovarajućih dimenzija ali su gumice bile u katastrofalnom stanju, plus nisu bile originalne već je neko to budžio iz razloga što je onaj cilindar malo oštećen pa dizne nisu glatko ulazile već je bilo lufta puno. Sad to već liči na nešto.

Ne nadam se previše jer je i posle prethodnog pokušaja opravke motor išao dan-dva odlično pa posle krenuo da brljavi, ali za sada deluje ok, pa ćemo videti.

Moram da pohvalim majstora Mikija iz SM, čovek je zadržao motor kod sebe, bez dodatnih troškova je pokušavao da reši problem dok su mu drugi motori stajali na stand by, a nije bio ni sujetan pa je prihvatio par saveta od Dr. Bokilića koje smo preko telefona zatražili. Ljudina.

Naravno, čovek sa druge strane žice, koji me je 3 puta dnevno zivkao da vidi jel šta rešeno, našao mi dizne, našao mi iglice sauga, dao nebrojeno mnogo saveta vezano za motor, nisam odoleo da odem lično do Pazove i upoznam se sa čovekom. Pored mase zdravstvenih problema koji su ga zadesili, neverovatno koja se količina iskustva i znanja nalazi u tom čoveku.

Čekam termin da mu se oslobodi da mu oteram motor i da mirne glave spavam posle.

 

Pričam kao da mi je motor sad popravljen i da ide 300 na sat, a možda će koliko već sutra opet pod nož :)

Uzdržavam se od daljih pohvala majstora do daljnjeg, dok ne obiđem bar 2 ture po Srbiji, sa ženom i koferima, bez zajebancija s motorom. Eto.

 

 

20200229_132713.jpg

20200228_112252.jpg

20200228_183757.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Hvala svima.

.da, 22mm je precnik jer sam najzad nasao zatureno kljunasto merilo. Nisam uspeo izmeriti sirinu rupe za sraf od tegica za korman (sama rucica prelazi duzinu kormana) no narucio sam komplet rucke sa tegicima i stitnik za ruke kao tvoj Classico, samo crn!

Bas na taj poklopac sam mislio, lepo je uradjen mada ne skidam zadnji kofer ali sto da ne, staviti i bravicu (lakse se otvara nego odvrtati srafove). ps: pogledacu koliko lufta ima do dna nosaca kofera jer tako bih dobio i na visini tog prostora.

Reset sraf imam, on stoji, moze se pritisnuti ali nedostaje plasticna kapica na njemu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Stari nik mi je bio koliko se (ne)secam...Zemunac, Bio sam u temama o Africi. Vozio sam Apriliu RSV 1000 (ona pre cetvorke), alu ram 170kg, 129ks ali zbog moje visine i pomerenih fuzastera unazad, morao sam se odmarati svakih 100km...ali sto je ona letela ( u odnosu na grandenduro, ne mislim na nove RR)...110 u prvoj!. Pokazacu vam slike kako se veom lep motor moze jos ulepsati. Tad uzeh i KLE, dok nije nalela neka Afrika, rd03, 650ccm (od svih, 4, 7, 7a, samo je ona pravljena rucno u Japanu). Uzeo bas zbog onog ''uauu, ST, nisi lud, pokvari se dok odes do WCa sa njom''. Svaki motor ima svoje nesto, prokljuvis, naviknes se na to, vozis i ne slusas sta ti drugi govore...

Slonio se sa svih foruma (razocarao se u neke ''bajkere''), skupova, vozio za svoj gros ...

a bio sam jedan od one grupe koja je 17tog IV 2010te, organizovao protestnu voznju-skup na Uscu, gde se prvi put u Srbiji na jednom mestu okupilo, cirka, 1500 motociklista, povodom poreza na luksuz!!

Bio sam i pokretac puta do Tare '09teg. jer se blizila zima, sto je rukovodstvo BJBa i organizovalo, prelepo!

Zatim vezane 3 nesrece (jedna sa bajkom), 7 fraktura a posle svake sam se brzo oporavljao i sedao na motor (i sa stakama su me svlacili sa bajka na Uscu). Ove ostale...recimo, bio sam malo nestasan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre sat vremena, Panta Zemunac je napisao:

Hvala svima.

.da, 22mm je precnik jer sam najzad nasao zatureno kljunasto merilo. Nisam uspeo izmeriti sirinu rupe za sraf od tegica za korman (sama rucica prelazi duzinu kormana) no narucio sam komplet rucke sa tegicima i stitnik za ruke kao tvoj Classico, samo crn!

Bas na taj poklopac sam mislio, lepo je uradjen mada ne skidam zadnji kofer ali sto da ne, staviti i bravicu (lakse se otvara nego odvrtati srafove). ps: pogledacu koliko lufta ima do dna nosaca kofera jer tako bih dobio i na visini tog prostora.

Reset sraf imam, on stoji, moze se pritisnuti ali nedostaje plasticna kapica na njemu!

Bravica svakako jer je taj prostor izuzetno zahvalan i zaštićen od vlage, a nije komplikovano da se ubudži. Recimo ja sam u njemu smestio onaj glavni osigurač od 30A, utičnicu da koju koristim za punjenje i zimsko održavanje akumulatora i blinker stop svjetla. Samo treba naći dobru plastiku i opkrojoti je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ti poklopci su jaaako traženi, znaju pitat i do stotke za isti.
Zato tko ima original neka ga dodatno osigura komadićem sajle, kad se otkači dase ne izgubi.
Obično padne u vožnji, neprimjetno, parkiraš a poklopca nema.


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
5 hours ago, Panta Zemunac said:
Hvala svima.

.da, 22mm je precnik jer sam najzad nasao zatureno kljunasto merilo. Nisam uspeo izmeriti sirinu rupe za sraf od tegica za korman (sama rucica prelazi duzinu kormana) no narucio sam komplet rucke sa tegicima i stitnik za ruke kao tvoj Classico, samo crn!

Bas na taj poklopac sam mislio, lepo je uradjen mada ne skidam zadnji kofer ali sto da ne, staviti i bravicu (lakse se otvara nego odvrtati srafove). ps: pogledacu koliko lufta ima do dna nosaca kofera jer tako bih dobio i na visini tog prostora.

Reset sraf imam, on stoji, moze se pritisnuti ali nedostaje plasticna kapica na njemu!

Bravicu moras staviti jer ga drzi u tom dijelu da ne ispadne. Evo nasao sam i srafic sto sam pricao ali je ostao sraf zalomljen u njemu. Probat cu ga izvaditi ako ne mozes potraziti ovakav prekidac negdje pa skini sa njega.

Malo se farba sljustila jer je pocinkovana ploca, a nisam stavio prajmerc1f6b02347df090f7638407949745ae5.jpg&key=993d8c1afdc800bd218e49e8a4bf3e4b425b1afe8099764b6b1dd1a6a541fad4c5a4e27b295cdff00e58c4d42dea48bb.jpg&key=bdc40225667ad4fab16ce6b78c0fdffc5436994da2a97d57391426f87c87b62ecb44b79e4af7cef8ce54ef07b3040b10.jpg&key=bb655290a4eff9d5b9429362b614065d7208cc688323b865a283637e4eca023c

 

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

 

 

Edit: Nece da mi se ucita slika prekidaca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

eae0ee506ca0279d56973e9965cc3629.jpg


Gepektreger nebi tribalo bušit borerom, ionako mu je nosivost mizerna, pucanje isprogramirano.


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ne nigdje ga nisam probusio, rupe koje su na njemu vec su bile, a nosac kofera sam zasrafio u plocu. Negdje sam citao da je dozvoljena nosivost 12 kg sto moj kofer ne prelazi sa sadrzajem. Za neki ozbiljniji kofer bi bili potrebni nosaci.

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Znaci ima jos ranoranilaca.!

Mozemo se dogovoriti za prekidac, samo kazi cenu a za poklopac, ako ne nadjem kod prodavaca polovnih, dacu nekom da napravi jer ionako moram kod plasticara da mi zavari mali deo oko sata sto ide. Bas cu sad pogledati moze li poklopac biti visi!

Jos uvek prelistavam celu temu...oko 195 str. sam, pa polako!

Dobro da ste mi svi i da vam ovakvo, kisovito jutro ne pokvari raspolozenje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Materijal za poklopac nije bio vise od 1000 din sve sa bravicom, ploca 4 mm debljine i odlicno se uklapa vosinom. Evo i slike prekidaca, slican .
Ma mogli bi sve odraditi vec sam malo sa vremenom tanak, djeca mi ne daju mrdnuti nikude07220925e190aec523b555161219a1a.jpg

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Cug prekidač za traktor, takvima sam rešavao instalaciju nekad davno na nekim Jawama, MZ-ima - baš se lepo podsetih .   :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Meni je taj prekidac ispravan, samo fali kapica. Kad bih ga u celosti menjao morao bih skidati ceo sat.

Pregledao sam mesto za alat i do nosaca kofera imam jos skoro 2cm...znaci, uvis moze ici 1.5cm...imam vec postojece rupe za srafljenje, izgledaJu mi fabricki. Ako ne nadjem original poklopac, dacu da mi se napravi sa stranicama od 1.5cm i obodima sa strane kroz koje bi isli srafovi. Tu bi drzao sav alat i set za gumu ili rezervnu, unutrasnju a manji srafciger i kljuc za skidanje nosaca kofera u samom koferu. 'Kutiju' bih ionako retko otvarao a nije da neznaci! Cekam da mi stignu stitnici za ruke, rucice i tegici! Verujte, ko nema te balans tegove, neka stavi od drugara i osetice razliku. Barem meni, na Africi je znacila!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ispod kofera, na nosacu, vidite dva srafa. Tipu, pre mene je na tom mestu pukao nosac i sta je on uradio...parce lima, 2 srafa odozgo, 2 sa stane i to tako supacki izgleda da me je blam...mora na varenje jer vibracije ce otkinuti ceo nosac sa koferom!

IMG_20191027_130711.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Razmišlja li se o nekoj vožnji i druženju? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja sam na kapicu i mislio da se skine sa prekidaca i nasrafi kod tebe gdje fali. Ma tesko ovako pisati i objasnjavati, morat ce pasti jedna kafa kad malo bude ljepse vrijeme, pa da se ispricamo
Stvarno mi se cini da se mi tenerasi najmanje druzimo od svih forumasa, a nije da nas nema.

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750
Pre 6 sati, Arso je napisao:

Razmišlja li se o nekoj vožnji i druženju? 

Vidi Arso, ceo mart ce biti, kako Hrvati  kazu, ozujak...nesto kao laznjak, cas toplo, cas hladno, cas kisa cas ne pada nista do snega! Za ovaj mart prognoziraju toplije od proseka ali se nece ponoviti ona dva dana sa pocetka meseca i svaki drugi dan kisa. Bilo bi lepo barem neki mali djir...recimo, banemo svi u Pazovu kod BokIlica, poredjamo Tenere i kazemo da smo dosli na servis...pa ga izvedemo na klopu. Ali ja nisam kriv ako ga opet strefi nesto!!

Mozemo i do Avale, ima fin restoran usput...ma mozemo bilo gde, samo da vidimo da taj dan nista ne pada, makar i na livadi napravili rostilj..

Ja sam za uvek!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja