Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Kovačica
  • Motocikl: Yamaha xtz 750

Ljudi,koliko vama trosi super tenera ?  Kupio sam je pocetkom decembra, '94godiste...zbog vremena nisam je ni nesto puno vozio ,jos sam u fazi upoznavanja ... danas bio na pumpi da dopunim ,posto nema lampice za rezervu i prilicno sam se iznenadio.  Dan kad sam je doterao kuci napunio sam, rezervoar ,resetirao kilometrazu...posto me mrzelo da skinem akumulator,palio sam je povremeno u garazi...Danas na kilometrazi sam imao 170 km ,a u rezervoar je stalo 23 litre !!!  Aj nek sam potrosio 3 litre na to povremeno ,al i dalje mi je potrosnja velika... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Malo jedno zapažanje današnjeg dana;

Gosn Bokilić, od kad sam ga jutros zvao za iglice, bio je čovek u nekoj gužvi, kaže otvoren karburator ispred njega, drugi čeka, kakve sad iglice ti trebaju, ima ih gomilu, u gužvi je..frka.. ..ali ne prekida vezu. "Čekaj, imam tu neke, stani nisu ove..ovo je TDM..trebalo bi da je to to..imam neke. Kakve ti trebaju?" Ispričam ja njemu najbolje što sam mogao šta mi treba, kaže on nije frka, šalje mi.

Posle 5 minuta me zove ponovo "drug mogu ti ja ovo poslati...ali nije to to..ne bih ja ove stavio..nemoj, neće biti dobro, to je problem kod skoro svih Tenera, dobre su al...opet."

Ja reko, ok, proceni ti jel valjaju ne valjaju, svakako znaš bolje. I pošaljem ja sliku onih mojih retardiranih da čovek uporedi.

Ponovo zove posle sat vremena lik "našao sam ti neke dobre, puno bolje od tvojih, šaljem ti danas, sutra..."

 

I eto. Zvuči prosto jel da?

Poenta mog posta je da me je čovek za jedno pre podne sam pozvao 3 puta, bez neke moje preterane inicijative, zvučao je potpuno zainteresovano i posvećeno i rešio stvar na način na koji je rešio. Dok majstore sa kojima sam ja imao posla ne mogu da dobijem po 2 nedelje na telefon i gde ne odgovaraju na poruke danima, a kad dođem da pogledam urađeno, samo što me ne isteraju iz dvorišta.

 

Sad očekujem napušavanje tipa "rekli smo ti debilu" :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ima takvih ljudi još i još uvek na ovome dunjaluku. 

Da ti se malo vrati volja:)

Evo ti isto primer Elvis,Aca konstruktor,Ranko Abarth sjajni ljudi i majstori. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Nisko Novo selo
  • Motocikl: Super Tenere
Pre 11 sati, ThePainkiller je napisao:

@Novola jesi li proverio sa Bokilićem? Možda on ima iglice sauha?

 Mozda ima Elvis iz Zajecara? 

 

Kasno sam preso na drugu stranu :tras2: 

Promenio član gorzy
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 7 sati, bezec je napisao:

Ljudi,koliko vama trosi super tenera ?  Kupio sam je pocetkom decembra, '94godiste...zbog vremena nisam je ni nesto puno vozio ,jos sam u fazi upoznavanja ... danas bio na pumpi da dopunim ,posto nema lampice za rezervu i prilicno sam se iznenadio.  Dan kad sam je doterao kuci napunio sam, rezervoar ,resetirao kilometrazu...posto me mrzelo da skinem akumulator,palio sam je povremeno u garazi...Danas na kilometrazi sam imao 170 km ,a u rezervoar je stalo 23 litre !!!  Aj nek sam potrosio 3 litre na to povremeno ,al i dalje mi je potrosnja velika... 

 

Sve zavisi da li se vozi po gradu ili na otvorenom putu. Moja je letos na turi po Transilvaniji sa tri kofera, stvarima i nas dvoje u režimu vožnje između 4 i 4,5 hiljada obrtaja trošila oko 5,6 na 100 kilometara, ali kada je vozim po gradu, što se inače retko dešava ume da posrče 7-8 litara. U svakom slučaju trebalo bi da se prekontrolišu karburatori da se pogledaju tube i igle i ušteluju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 3 sati, bokilic je napisao:

IMG-20200226-183150.jpg

:sampion:

Boki zar na STeneri i TDM 850 3 nisu isti karbovi, a samim tim i čokovi? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Stigao set za reparaciju zadnje kočnice. Sutra montaža.

Naravno i nova gumica za polugu menjača, kako bez toga pobogu.

20200227_204150.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750
On 2.4.2016. at 23:40, Carlo Gambino je napisao:

 

e ja sam od tog napravio moj vizir samo malo skratio i zagrejao industriskim fenom, to je toliko gibljivo i elasticno ( a ne radi na vetru) da nema sanse da pukne, bolje od bilo cega!

(samo da zanate foru da fenom mozes da ispoliras taj vizir ako je blago izgreban, pobeli kada ga bas zagrejes fenom a kada se ohladi bude naravno prozaran i ki pasja mudasca) 

post-20512-0-29839300-1459633219.png

post-20512-0-32283500-1459633231.jpg

Kad se vec pominje industrijski fen sa njim mozete osveziti boju plastike na motoru, sajtne na vratima auta, branici...svasta nesto ali posebno plasticne kofere. Kada se polako prelazi vrucim fenom u plastici se tope masnoce i povrsina bude priblizno novom koferu. Prvo probajte na nosacu tablice, pa vidite sta, kako i koliko vremena vam treba!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Drustvo, gde nestadoste? Sunce izmanilo ljubicice u veljaci a vi, svi, na bajku! Ako, ako...tako treba!

Nego, zna li neko koliki je precnik naseg kormana...22 ili 24mm? Pokusao sam sa santimerom ali 23 sigurno nije!

Tip prodaje rucice u kompletu sa tegicima za 1800d, koliko su samo tegovi (od 10-30e), pise univerzalne, sad sta mu to znaci! Copi-paste link sa KP, kad izadje samo ovaj deo ispod...em pola fotke, em i tekst fali!

Znaci, obim cevi i fi srafa za teg (ako kupujem samo njih)!

Zvao sam BokIlica, odvalili smo 40min na mobu, prisetili se starih dana na temi Afrika VS Super Tenere...tad je bilo povuci-potegni, ja Afrikaner, on Teneras...zezali se. On misli da je 22mm a za sraf tega zaboravi da pitam posle mnogih, privatnih tema.

Treba mi, onaj, mali, plasticni navoj sto ide na sraf za reset km, i poklopac ispod kofera za ulegnuce, sto je kao kutija za alat. Ako nemate, zvacu Elvira ili Nemeta!

Spasiba blagodarjut!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Pantice onaj prethodni post si nekrovao (izvukao iz mrtvih) iz 2016 godine, a ovaj sad za ručke mi nije jasan, kontam da fali deo teksta. Ajde edituj to lepo pa da vidimo šta se dešava.

Ako je pitanje za te ručke jel valjaju, ja ih imam na motoru u nekoj gej ljubičastoj boji i jedva čekam da ih zamenim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750
Pre 4 sati, Novola je napisao:

Pantice onaj prethodni post si nekrovao (izvukao iz mrtvih) iz 2016 godine, a ovaj sad za ručke mi nije jasan, kontam da fali deo teksta. Ajde edituj to lepo pa da vidimo šta se dešava.

Ako je pitanje za te ručke jel valjaju, ja ih imam na motoru u nekoj gej ljubičastoj boji i jedva čekam da ih zamenim

Sada sam ispravio...pokisao sam danas na bajku, iako imam u koferu kisno, pa sam pobrljavio, lap-topce takodje...sada sam prepravio tekst! Pozz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Shadow vt 1100 , Pannonia 250, NSU Prima 175, Tomos APN 6

Pozdrav, jel' neko reparirao zadnji amortizer? Nije mi propisao ali mislim da ne radi bas najbolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
5 hours ago, Panta Zemunac said:

Zvao sam BokIlica, odvalili smo 40min na mobu,

Kako sam u zadnje vreme i sam shvatio, manje od 40min sa Bokilićem i ne možeš :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750
pre 21 minuta, neshaljvi je napisao:

Pozdrav, jel' neko reparirao zadnji amortizer? Nije mi propisao ali mislim da ne radi bas najbolje

Mnogi, samo vise ne znam ni na kojoj str. da trazis...javice se vec neko od majstora!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750
pre 14 minuta, Novola je napisao:

Kako sam u zadnje vreme i sam shvatio, manje od 40min sa Bokilićem i ne možeš :na_glavi:

Boris je ledjend ovog foruma od prvog dana! Tip je gotivac. Stariji sam od njega pet g. On nizak i tad imo svega 100kg, zive vage a ja visok i elegantno ispumpan sa 20kg (mereno sa krevetom)! S''tim da nemam jednu sedu i ne bi mi vise dali od 46-7g. Umetnik, stepski vuk, mrsav a zilav, neozenjen, ne dam se...slike, kajak, motor i dal je voda ili asfalt pod guzicom, meni lepo...:Bandolero: :moto2: :kamp:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Drustvo, gde nestadoste? Sunce izmanilo ljubicice u veljaci a vi, svi, na bajku! Ako, ako...tako treba!
Nego, zna li neko koliki je precnik naseg kormana...22 ili 24mm? Pokusao sam sa santimerom ali 23 sigurno nije!
Tip prodaje rucice u kompletu sa tegicima za 1800d, koliko su samo tegovi (od 10-30e), pise univerzalne, sad sta mu to znaci! Copi-paste link sa KP, kad izadje samo ovaj deo ispod...em pola fotke, em i tekst fali!
Znaci, obim cevi i fi srafa za teg (ako kupujem samo njih)!
Zvao sam BokIlica, odvalili smo 40min na mobu, prisetili se starih dana na temi Afrika VS Super Tenere...tad je bilo povuci-potegni, ja Afrikaner, on Teneras...zezali se. On misli da je 22mm a za sraf tega zaboravi da pitam posle mnogih, privatnih tema.
Treba mi, onaj, mali, plasticni navoj sto ide na sraf za reset km, i poklopac ispod kofera za ulegnuce, sto je kao kutija za alat. Ako nemate, zvacu Elvira ili Nemeta!
Spasiba blagodarjut!
 
 
Koliko sam upratio original korman je 22, taj srafic za reset ti moze strugar napraviti od aluminijuma. Ja juce jedan slican od prekidaca bacih u garazu, ako ga nadjem tvoj je, taj poklopac na repu sam takodje pravio mislim i da sam pisao ovdje na forumu pa potrazi, ispao bolji no original

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja