Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Mali update, motor došao od majstora, zamenjeni filteri, creva, pumpa za gorivo, karburatori očišćeni. To je ok..motorić lepše ide, mirnije radi, kao da mu prijaju viši obrtaji, ima snage.

S druge strane, leva slavina za gorivo propišala. Rezervoar veoma veoma prljav i on je definitivno bio uzrok lošeg neravnomernog rada i gušenja u vožnji, sva creva su bila 50% prohodna..loše je bilo.

Sad da se vozam par dana ako ne bude baš baš hladno, poželeh se, pa onda jovo nanovo.

Da li neko zna nekog ko bi mogao da mi završi to sa rezervoarom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Zastita vaseg rezervoara od korozije trajno. Garancija na zastitu MINIMUM ...


Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Tourmax fck-22 set za remont slavine za vecinu yamahinih modela ...


Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Porazgovarah malo sa gospodinom što radi rezervoare, sa linka iznad, fin čovek, sigurno vrhunski radi, 80e po rezervoaru.

Ima neki čovek u Nišu isto, on za 3000din radi. Videću šta ću.

A sredićemo i slavinice.

@Bigor

@el classico

Hvala lepo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 2 sati, Novola je napisao:

Mali update, motor došao od majstora, zamenjeni filteri, creva, pumpa za gorivo, karburatori očišćeni. To je ok..motorić lepše ide, mirnije radi, kao da mu prijaju viši obrtaji, ima snage.

S druge strane, leva slavina za gorivo propišala. Rezervoar veoma veoma prljav i on je definitivno bio uzrok lošeg neravnomernog rada i gušenja u vožnji, sva creva su bila 50% prohodna..loše je bilo.

Sad da se vozam par dana ako ne bude baš baš hladno, poželeh se, pa onda jovo nanovo.

Da li neko zna nekog ko bi mogao da mi završi to sa rezervoarom?

80026580_5d1607eaf2ce73-55996667FCK-22.j
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Orginal japanski remont set za slavine. Sifra: FCK-22 Modeli: ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Nikako da stignem slikati. Jesu malo kockastiji ali mi se svidjaju jer prate liniju plastikae83c4c3f41a4519f587db85aa7c985d3.jpgd62a67517fe31859e182c0385c5e9800.jpg35612a95b4bdd689b60c20a73f482b5d.jpg8e8a5af014e4cd9e871d131439d458cf.jpg

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Uf danas sam počeo malo da rastavljam motor, pregledam stanje i to sve. Utisak je..pa...znaš onaj osećaj kad u gradu privedeš naizgled super cicu, sav si happy i do jaja vam je, dovedeš je kući legneš i na krevet a ona krene da se skida...

...a ono strije, podbradak, neobrijana miškica i šta sve ne, malko karijes na dvojci okluzalno, nije prala zubiće poodavno...

Mislim, naravno da ste se kresnuli, ali može to mnoooogo bolje.

 

20191220_135833.jpg

20191220_141910.jpg

20191220_145620.jpg

20191220_145637.jpg

20191220_150616.jpg

 Na slikama se vidi katastrofalno stanje celog sistema za dovod goriva..zarđale slavine, tooona mulja i taloga u benzinu, naslage rđe u crevima...unutrašnjost rezervoara ne mogu ni da zamislim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 21 minuta, Novola je napisao:

Uf danas sam počeo malo da rastavljam motor, pregledam stanje i to sve. Utisak je..pa...znaš onaj osećaj kad u gradu privedeš naizgled super cicu, sav si happy i do jaja vam je, dovedeš je kući legneš i na krevet a ona krene da se skida...

...a ono strije, podbradak, neobrijana miškica i šta sve ne, malko karijes na dvojci okluzalno, nije prala zubiće poodavno...

Mislim, naravno da ste se kresnuli, ali može to mnoooogo bolje.

 

20191220_135833.jpg

20191220_141910.jpg

20191220_145620.jpg

20191220_145637.jpg

20191220_150616.jpg

 Na slikama se vidi katastrofalno stanje celog sistema za dovod goriva..zarđale slavine, tooona mulja i taloga u benzinu, naslage rđe u crevima...unutrašnjost rezervoara ne mogu ni da zamislim.

Druže, ovo pod hitno na sređivanje... Rezervoar pošalji na čišćenje i zaštitu epoxiem. Svine na pranje i (na žalost) moraće karbovi opet na čišćenje... Takođe i vakuum pumpu moraš čistiti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Rezervoar je i skinut iz tog razloga, sutra ga šaljem na čiśćenje elektrolizom/epoksi zaštitu. I ceo sistem ispočetka na čišćenje, počeo je u vožnji da zatrzava i da se guši, nema se više šta čekati.

27 minutes ago, drmilan_ said:

a gde su klompe???

Klompice u koferu, nikad ne znaš kad će zatrebati !:nanana:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Biće to sve kako triba bit ako ispoštuješ zakon dosljednosti.
U
Znači ne priskačeš ni naj manju pojedinost.


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Koliko se sećam na vreme smo te upozoravali da za soma evra ne može da se kupi motor u koji nema šta da se ulaže i da je cena samo jedna od stavki, a tu školu verujem da smo prošli svi iz STenere sekte. Zato kako te savetuje El classico polako korak po korak, naravno u skladu sa finasijskim mogućnostima i sve će biti kako treba. Znam ja kako svrbi guza da se vozi ali u ovakvim stvarima je strpljenje mnogo bitno. Evo moj slučaj. Ja sam moju STenere kupio od prijatelja koji ju je opet održavao kod našeg zajedničkog druga i nisam imao nikakvih ulaganja što se tiče mehanike, osim što sam sačekao da se na cajgeru pojavi 50.000 kilometara, pojma nemam koji put, da bih zamenio lanac bregaste jer tako fabrika propisuje. Naravno , filteri za vazduh, ulje, filter, semeringe, ulje u viljušci i rashladnu tečnost sam odmah zamenio što je prema sadašnjim cenama negde između 50 i 60 evropskih novčanica u zavisnosti od toga koje se ulje uzima. Osim gumica slavina, svećica i novih guma posle jedne sezone vožnje, sva ostala ulaganja su se svela na šminku, odnosno može al' ne mora. Sedište, rol barovi, štitnik upravljača, pancirna creva, dnevna svetla, setovi za reparaciju karburatora (samo o ring gumice i dihtunzi lončeta), plastike repa čije odsustvo se i nije videlo od nosača kofera, top kejs, tegoci upravljača, povišeni vizir, rezervne sajle za gas i kvačilo, sirena snage 145 db i original zadnji žmigavci  nisam vodio evidenciju ali pretpostavljam da je sve to pored onih soma i po koliko sam je platio premašilo 500 evropljana. Ali šta da se radi ljubav ne pita za cenu, pa tako i ti polako, bez žurbe i malodušnosti prvo reši problem rezervoara pa onda dalje i da sa tvojom kamilom proputuješ u sreći i veselju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Neka, bolje mu je ovako, sad zna sta sve ne valja, sredi i miran je. I jos bolje upozna motor. Sve ce doci na svoje samo polako, znam kako ti je :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Jel ima poente reparirati ovu slavinu? Ovaj centralni metalni deo je pojeden, praktično ga nema, ko kvaran zub izgleda, ne znam koliko ta gumica i vrši ulogu više...

I jel neko prepoznaje, jel to originalna slavina ili neka zamenska?

20191221_120754.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
3 hours ago, Arso said:

Koliko se sećam na vreme smo te upozoravali da za soma evra ne može da se kupi motor u koji nema šta da se ulaže

Svakako da jeste, i svakako da sam vas poslušao, s obzirom da mi je ovo prvi ozbiljan motor, znao sam da me čeka puno posla, a i stanje mu je takvo bilo, zato ste vi tu iskusni majstori od kojih sad žicam informacije. Glavni razlog što sam od nekoliko "loših" motora izabrao ovaj je to što ima dosta dodatne opreme, kappin kofer 46l za 2 kacige, crash bar, bočne nosače kofera, prerađeno sedište, a to su sve prilično skupe stvarčice.

Što reče neko od kolega, da za još 1000e dovedem motor u respektabilno stanje ja bih bio zadovoljan, a imaš motor u kom znaš šta se nalazi i znaš da je pouzdan.

Promenio član Novola

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
4 minutes ago, ThePainkiller said:

Nije ta slavina toliko loša. Samo je treba lepo oprati u ultrazvučnoj kadici i promeniti tu zaptivnu gumicu. Radiće ona još dugo...

Ovo je inače oprano :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 1 sat, Novola je napisao:

Jel ima poente reparirati ovu slavinu? Ovaj centralni metalni deo je pojeden, praktično ga nema, ko kvaran zub izgleda, ne znam koliko ta gumica i vrši ulogu više...

I jel neko prepoznaje, jel to originalna slavina ili neka zamenska?

20191221_120754.jpg

Negdje na netu sam video da neko nudi slične potrudiću se da nađem a onda provjeriti dimenzije pa vidjeti da li odgovaraju za STenere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja