Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Prike, taj motor ne vredi te pare. Ako ga ne uzmes za ispod 1000 nemoj ga ni uzimati. 

Pojesce ti masu para da se sredi. Kriv je podram ispod plastika od udara, zato farovi stoje onako unutra.

Dok sredis kvacilo, plastike, vile napred, kocnice i gume sa registracijom izaci ce te 1700€.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Taj motor je očigledno bio dobro olupan od napred. Ta maska je bila smrvljena, vidi samo iz koliko delića su je krpili i sastavljali. Od udarca se iskrivio podram koji nosi farove i tu masku. Iz iskustva ti kažem da tu sigurno još štošta nije u "vinklu". Iskreno, ja ga uopšte ne bih uzimao, bez obzira na cenu koju bi prodavac tražio za njega...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Udario biciklistu pre 4 godine, prednji kraj bio polupan skroz. Biciklista još gore prošao. Videćemo, idem danas, sutra s majstorom u analizu pa ćemo videti.

Saveti su vam neprocenjivi, hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Dzefri prodaje svoju teneru za 1000€ , moguce da mozes sa njim pregovarati. Ima ulaganja ali je citava i prava.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Imao sam udes sa malom Tenerom (600-ka) pre 7 godina, udario prednjim krajem u auto koji mi je oduzeo prednost. Od udarca pukla prednja maska (ali ni blizu nije bila smrvljena kao ova što je), iskrivio podram (nosač farova), pukao jedan far, otkinuo žmigavac, iskrivio štapove, probušio rezervoar (jer se maska na maloj Teneri šrafi u nosače na rezervoaru, pa je od udarca otkinula iste)... Pišem ti ovo, čisto da znaš šta otprilike strada na motoru kada dobije frontalni udarac... ;)

Da znaš šta da gledaš kad odete za ovu STeneru... Setih se još nešto, moguće je da je sajla kvačila negde ostala uštinuta u nekom nosaču i da zato teže povlači (sajla prolazi kroz nosače kroz prednji kraj), pa proveri i to... Aj sa srećom gledanje i obavezno napiši posle šta ste videli i da li si pazario... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 minute ago, ThePainkiller said:

Aj sa srećom gledanje i obavezno napiši posle šta ste videli i da li si pazario... :)

Hoću, hvala, majstora ozbiljnijeg za ruku (dobro, ne baš za ruku, jel) pa da pretresemo to sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Najavim se čoveku jutros ok 10h, da li je slobodan, jel ok da navratim, sve po redu, da ne budem dosadan, kaže on naravno, motor je tu i tu kod tog i tog majstora, gde sam ga i prošli put video, on ipak neće moći da prisustvuje, radi čovek, sve ok.

 

Dolazim ja u 10:00, biciklom preko celog grada, sa sve kacigom u rukama, zajapurio se što od verglanja, što od uzbuđenja, jbg ne idem svaki dan motor da gledam, međutim nigde nikog, zaključana kapija.

Zovi majstora, ne javlja se. Jednom, dva put, sedam puta. Nema ga.

Neprijatno mi, dogovorio sam drugog majstora da mu doteram motor pa da ga zajedno pregledamo, čeka on, čekam ja. Čekanje.

 

Nakon nekog 18og poziva, eto ga majstor! Otvara vrata, nema on pojma da ja treba da dođem, niko mu niš' nije javio, ima on posla, zauzet je. Ok, nema frke brzo ćemo, reko', samo da upalimo na kablove jer znam da je acu prazan, šta je to par sekundi posla.

'E druže eto ti tu motor pa ga razgledaj malo, nemam ja vremena sad za to, tu ti je, eto ti ga, odguraj ako hoćeš pa vrati posle, ne mogu ja sad to"

Okrenu se, zalupi vratima, čujem ključ u bravi "klik klik" i doviđenja prijatno.

Sedim tako i gledam onih 250kg motora i razmišljam da li sam toliko lud da guram 5km motor kroz centar grada, malo je falilo al eto, odustah.

 

Pokupih se ko popišan da prostite, sedoh na onaj isti bicikl, i dalje gorim, al sad već od besa i razočarenja, psujem širu i užu familiju, ne znam šta ću sa sobom. Odgegao se ja kući, seo, i skoro odustao od cele priče i kupovine. Toliko me je lik iznervirao.

I dalje vagam šta bi i kako bi. Muke žive.

Izvin'te malo na dugačkom postu, udavih verovatno, al jbg. Probah ženi da objasnim situaciju al vidim belo me gleda, nema taj gen u sebi, da razume te muke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
Just now, Novola said:

@Astral

A nemam pojma ni ja..sad se srce i razum opasno krljaju.

Jesi išao možda da vidiš onu drugu, Džefrijevu?

Nisam. Nemam para da je kupim, pa nisam video poentu odlaska i uzimanja njegovog vremena.

Mogu da odem da je pogledam za tebe ako zelis.

On je vec godinama na brodu, ne vozi u opste. 

Kontaktiraj ti njega,vidi sta i kako, a za vikend mogu da skoknem i pogledam je ako budes zeleo. 

I taj motor stoji dugo ali sam siguran da je ocuvaniji od tog sto si ti isao da gledas. Na stranu sto je 300€ jeftiniji u startu. Dzefri je i napisao sta ima od ulaganja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Pa hajde čujemo se do vikenda, ako odustanem od ove rabote. Hvala ti na ponudi, lepo od tebe.

Video sam da si napisao da bi možda svakako išao da je gledaš pa reko' dve muve jednim udarcem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

E pa drugari, da se i zvanično zapljunem u ST sektu, nakon relativno kratke potrage (par meseci) i nekoliko pogledanih motorića, uz neizmerno veliku pomoć kolege @Astral

konačno smo našli pravu! Nije najlepša, nije najbrža, nije svakako najmlađa ali je MENI lepa kao lutkica, brza ko metak i velika taman da se savršeno uklopimo!

Krećemo lagano u servisiranje nedostataka, očekujte da ću vas komplet redom udaviti sve sa pitanjima od A do Š.

20191113_124055.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Lijepa, nemam sta drugo reci. Da se u zdravlju navozas sa njom

 

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750


Hvala svima, pazi, prelaz sa Yamahe SR 125cc od 100kg, mal' jače od Apenca, na Super Teneru od 3 tone.

Još se upoznajemo, najzanimljivije je okretanje u mestu, teretana mi uopšte ne treba više :lol2:

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 37 minuta, Novola je napisao:


Hvala svima, pazi, prelaz sa Yamahe SR 125cc od 100kg, mal' jače od Apenca, na Super Teneru od 3 tone.

Još se upoznajemo, najzanimljivije je okretanje u mestu, teretana mi uopšte ne treba više :lol2:

 

Nemoj da te sekira okretanje na malom prostoru STenere i TDM imaju veliki anšlajg da bukvalno možeš da ih okreneš u špaizu. Kad se tome doda široki kros upravljač stvar nije nimalo komplikovana. Ako kojim slučajem krene da pada ne trudi se mnogo da  je  zadržiš gledaj da izvučeš nogu i da je ako je moguće što laganije spustiš. Ovo ti pričam iz ličnog iskustva.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 45 minuta, Novola je napisao:


Hvala svima, pazi, prelaz sa Yamahe SR 125cc od 100kg, mal' jače od Apenca, na Super Teneru od 3 tone.

Još se upoznajemo, najzanimljivije je okretanje u mestu, teretana mi uopšte ne treba više :lol2:

 

E rođo, nisi ti pokušao okrenuti CB1000 u mestu... :lol3: Da vidiš te muke... Meni je svako isterivanje i uterivanje motora kroz uzanu kapiju bilo patnja kakve nema, triput se preznojim dok to obavim... Sadašnji Bandit je isto teška mrcina, ali ni blizu kao taj CB1000 što mi je bio težak...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Kontam da je sve stvar navike, malo vežbe i uigravanja. Jbg ne može baš jednom rukom kao do sad. Što kaže kolega @ThePainkiller

9 minutes ago, ThePainkiller said:

Meni je svako isterivanje i uterivanje motora kroz uzanu kapiju bilo patnja kakve nema, triput se preznojim dok to obavim

Ovo je za sad najveći problem. Sjaši, kapija, jedno, drugo krilo, najaši sjaši kapija jedno drugo krilo.. čitav ritual.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kao što je kolega Arso i rekao, STenere (kao i TDM-ovi) imaju velik ajnšlag i visoko težište, pa ih to čini poprilično okretnim na malom prostoru. Uzani prolazi su već druga priča, kada mora da se pazi na širinu i da se nešto na motoru ne zakači prilikom prolaska. Meni je veći problem, prilikom manevrisanja na malom prostoru, kad motor ima nisko težište, a mali ajnšlag...to su onda muke za preparkirati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja