Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 2817 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Hajde malo da se i ja predstavim i pohvalim uradjenim mada nije jos nesto mnogo uradjeno ali polako do proljeca. Tenera je bivse vlasnistvo Vlade SD i vidi se da je bila pazena bar sto se tice agregata i dijelova koni su ugradjivani ali posle i nije bas pretjerano mazena pa sam je nekako dobio klot ali dobro, dosla je u dobre ruke. Radim polamo koliko stignem na njoj, a ima da se radi. Za sad sam povario plastike koje su popucale, ocistio i ofarbao izduvne cijevi i jedan dio auspuha, pa sam joj i stenderd napravio za dalje radove koje planiram, a to su: detaljno ciscenje lancanika, lanca i felne, zamena tuba i iglica, stelovanje ventila i naravno servis cim prodju hladniji dani. Da kupio sam danas i akumulator koji sam poslao u servis da ga formiraju, posto je u pitanju Varta, tako da bude sve po PS-u94a261a479710bf9e54b43c17f3e06aa.jpg0317b97c69573ba40feb7b3ad3c52351.jpg9287b2b06bdd3a6a8153d77fac6fa6b1.jpg

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre sat vremena, Marko81 je napisao:

Vazi Arso care, nema frke...ne znam kako si zakljucio da brzam ali neka...uzivaj ;)

 

@Bigor :takoje:

Ne kažem da brzaš samo ti prenosim  sopstveno iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 9 sati, el classico je napisao:

1044399f27e6807a95ed83452e5eaaf2.jpg


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Hvala dobri moj Elijase!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3958 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Hvala dobri moj Elijase!
 
Bitte bitte!
Samo bez „j“ Elias..


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 4 sati, el classico je napisao:

Bitte bitte!
Samo bez „j“ Elias..


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

JBG, pogreši čovek!:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Drugari, jel zna neko dal ove dimenzije odgovaraju nasim kamilama. Pise da su za gsx r 750 a vido sam vec negde cini mi se isto da u spisku za xtz750 se provlaci i gsx r750. bfc91311fd700db7ab6878ab6bf78c7a.jpg94b4a78c43f2c707d1ffc14343469666.jpgc6f0117399a876add42b2ca3cbbcc8b1.jpg

Super tenera je najbolji motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Pra tih guma je otprilike 14 evrića a jedna sa sve onom plastikom je 16. Pa ne znam jel ta plastika toliko bitna ili mogu samo membrane da se menjaju bez tih nosaca sta li je to vec. Nisam otvarao i nemam pojma kako to izgleda i cemu sluzi jedino znam da su mi pocepane te gume i da jad zavrnem ngas malo jace na brzini preko 100,nesto kao da istrokira i onda krene al malo laganije, nema da povuce ko obicno.

Super tenera je najbolji motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2817 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ovo su original, a moze i samo membrana, pa je nemontiras. Nadam se da se vide brojevi229a941e4a90e8bc8f6021d3fc414e61.jpg1e115219edbd7e91d421328426fba9be.jpg8c26ae6e1909a19ff425bb7d52e1c89c.jpg

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2817 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pokusao sam da napravim iglice i mislim da sam uspjeo u tome jer savrseno zaklapaju u tube ali vidjecu jos kako ce se ponasati na motoru. Probao sam i tube napraviti i nije problem samo mo fali glodalo da uradim zlijeb sa strane i na vrhu prosek65f5c3d8ffad4e9bbb48a12f529d5ec0.jpg376cf8fbbde4b19660143545aae49aee.jpg8e1b2e3e91f4c198e91f7aaf095bac9a.jpg60649e6540b5874e4a12e35564304289.jpg8771ed6b57645a68cdbe8072b1e349bd.jpg

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2817 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Hvala kolega. Pokusao sam prvo na strugu da je obradim ali previse posla, pa mi e pala ideja da uzmem elektrodu jer je ona 3.25mm i samo je svedem u gornjem dijelu gdje zatvara tubu na 3.10mm, a dole standardno kao i original. Najveci problem je napraviti zlebove, ja sam odradio na strugu, dok sam svodjenje na dimenziju uradio sa busilicom i brusnim papirom, poliranje vodobrusnim papirom. Interesantno je da je tube cak i lakse napraviti jer ja koji i nisam majstor sam to lako uradio, a mogu misliti sta bi krsten majstor odradio sa odgovarajucim alatom. Siguran sam da su ove kvalitetnije od originalnih jer sam unutrasnju dimenziju od 3mm spustio malo nize nego u originalu (par mm) tako da iglica vecom povrsinom nalijeze na zid tube i manje je trosi. Opet da napomenem da cu vidjeti kako se ponasaju i da ne mora da znaci da ce ista od ovog funkcionisati dok ih ne probam na motoru:)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2817 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja kupim Teneru, a ono muk na forumu.
Svi svoje rasprodali
Da javim da iglice ferceraju ali sam vratio orifinalne jer sam provalio da karburator nije bio nastelovan. Pa ako bude trosio previse stavljam nove.

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic
Ja prodao, ali sam ostao u orkestru na klavijaturama :yamaha:
Ne posećaj me, molim te

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2817 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Ja prodao, ali sam ostao u orkestru na klavijaturama :yamaha:
Meni je zao sto je nisam dosao pogledati, a da jesam siguran sam da bih je uzeo. Tad nisam znao da je tvoja

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 12 sati, Bigor je napisao:

Ja kupim Teneru, a ono muk na forumu.
Svi svoje rasprodaliemoji53.png
Da javim da iglice ferceraju ali sam vratio orifinalne jer sam provalio da karburator nije bio nastelovan. Pa ako bude trosio previse stavljam nove.

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока
 

Pa nismo svi rasprodali recimo Deki, Popsi... moja malenkost smo ostali verni kamili. Verovatno još niko ništa ne radi, čeka lepo vreme, pa zato ne vidi potrebu da se oglašava na forumu.Što se mene lično tiče ne vidim jedan jedini razlog da je prodajem, prevashodno zbog toga što one novce koje sam nabacio na nju ne mogu ni približno da povratim, a na drugoj strani da se čuknem u glavu, odnosno u drvo, sa njom nemam nikakvih problema da bi je se rešio.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2817 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Uzeh danas u Bn 5l mototaktola, rece rodja 6km po litru, ja mu dadoh stoju, a on meni kusur, posle dok mi je zena izvrtala dzepove vidim da je naplatio 24km ukupno ili ti 12€. Dal se zajebuno ili je mozda pogresio cijenu ne znam ali u svakom slucaju hvala mu Sutra cu gi menjam, a Ipon koji sam ranije kupio ce sacekati neki drugi servis kad budem planirao na duze putesestvije, najvjerovatnije iduce godine16f4f701bad07d7e2b43d00959306152.jpg

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja