Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Odlicno je to, nije prejako a nije ni dosadno kao oridjidji.

 

Sent from my SP6.2

Nisko stoji i duva u ravni odnosno nadole, u odnosu na klasicnu montazu na ST gde ide vertikalno i puca nagore i odma se mnogo jace cuje. Meni je ovo treci motor sa Race Ada auspuhom tako da sam znao tacno zasto ga uzimam i stvarno sam zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Negde sam procitao da robert iz ade uopste ne pravi za ST lonce,navodno nije to to, neznam sta to, ali eto izgleda da ne dele svi majstori iz ade isto misljenje.

U svakom slucaju tvoja iskustva su pozitivna?

 

s mobilnog telefona

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Shadow vt 1100 , Pannonia 250, NSU Prima 175, Tomos APN 6

Pravi li neko membrane za benzinsku pumpu? Juce spakovao motor i probam kad posle par krugova po kraju pocne da trokira ja prebacim na rezervu i nista se ne menja, sipam benzin i probam ponovo kada ono sve normalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Vozio sam i na prethodnoj ST njegov lonac i na XT. Ne vidim sta posebno moze biti u protocnom loncu za motor pa da ne odgovara za ST. Na kvalitet stvarno nisam imao zamerki, ja vozim motor po godinu, dve, sredim, prodam povoljno, pa uzmem sledeci da sredjujem  :) sa te strane neznam kako se ponasa posle 5 godina (mada za 100e stvarno neznam sta ljudi ocekuju, da traje zauvek), ali ako ga XT sa jednim cilindrom nije iskidao i spalio nece ni ST.

 

Negde sam procitao da robert iz ade uopste ne pravi za ST lonce,navodno nije to to, neznam sta to, ali eto izgleda da ne dele svi majstori iz ade isto misljenje.
U svakom slucaju tvoja iskustva su pozitivna?

s mobilnog telefona

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pravi li neko membrane za benzinsku pumpu? Juce spakovao motor i probam kad posle par krugova po kraju pocne da trokira ja prebacim na rezervu i nista se ne menja, sipam benzin i probam ponovo kada ono sve normalno.

Ja sam imao problem sa pumpom benzina, imala je slab pritisak (valjda oslabila membrana) i kupio sam drugu pumpu (za neki skuter, cini mi se) po ceni od 1600 din. Extra radi posao...

Ovde sam nasao, u odeljku "skuteri-sistem goriva-vakuum slavine"

http://www.motobane.rs/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Pravi li neko membrane za benzinsku pumpu? Juce spakovao motor i probam kad posle par krugova po kraju pocne da trokira ja prebacim na rezervu i nista se ne menja, sipam benzin i probam ponovo kada ono sve normalno.

 

Ako ti odgovara imam od TDM-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Pravi li neko membrane za benzinsku pumpu? Juce spakovao motor i probam kad posle par krugova po kraju pocne da trokira ja prebacim na rezervu i nista se ne menja, sipam benzin i probam ponovo kada ono sve normalno.

Ako ti nije teško slikaj  staru membranu i okači fotku moj prijatelje je skoro pravio za TDM ako je ista debljina folije može da ti napraviti.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Hvala, mozda bolje novu ako su tako jeftine.

 

Za 1500din. mozda bolje polovna made in Japan nego PRC :)

 

Ovo naravno vazi i za ostale,bolje da nekom radi nego meni da stoji,ako odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Djura vidik sa foruma pravi membrane za benzinsku pumpu. Ja sam vrlo zadovoljan njegovim radom.

I mene lepo sluzi, a ako te interesuje, tvoja bivša je od dedamrazijade do pre neki dan čamila čekajući, pod ceradom u dvorištu i kad sam joj spojio akomulator, povuko saug i zaverglao, posle otprilike 2 sekunde,brrrrmm. I sam sam se iznenadio he he he.

 

Sent from my SP6.2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

 

Hvala, mozda bolje novu ako su tako jeftine.

 

Za 1500din. mozda bolje polovna made in Japan nego PRC :)

 

Ovo naravno vazi i za ostale,bolje da nekom radi nego meni da stoji,ako odgovara.

Da sam znao da ti imas originalnu po toj ceni ne bih ni razmisljao da kupujem druge...

Cak ni sad se ne iskljucuje mogucnost da je pazarim od tebe i da imam original pumpu na TDM-u, mada i ova kinska radi posao odlicno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

 

Djura vidik sa foruma pravi membrane za benzinsku pumpu. Ja sam vrlo zadovoljan njegovim radom.

I mene lepo sluzi, a ako te interesuje, tvoja bivša je od dedamrazijade do pre neki dan čamila čekajući, pod ceradom u dvorištu i kad sam joj spojio akomulator, povuko saug i zaverglao, posle otprilike 2 sekunde,brrrrmm. I sam sam se iznenadio he he he.

 

Sent from my SP6.2

 

Super, znaci da si je odlicno sredio, drago mi je da te dobro sluzi. Ja motore vozim i preko zime, bas iz razloga da ne bih morao da se zezam sa akumulatorima i sa paljenjem :D

 

Inace sad kad pricamo o vidikovim membranama, iscackao sam iz naftalina jednu rezervnu sto mi napravio onda kad sam terao teneru, zaboravio sam i da je imam. Kome treba, poklonicu.

 

PS sad videh nesaljivi da tebi treba. Organizuj nekog u bg-u da preuzme ovu moju ako zelis.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KtM 640

Pozdrav drugari posto pocinjem da sredjujem motor zamima me dali neko od vas zna gde bih mogao da porucim ili da uradim ove nalepnice za motor nekako ova color shema mi je najbolja.Hvala

post-34817-0-15029600-1488546120.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Pozdrav drugari posto pocinjem da sredjujem motor zamima me dali neko od vas zna gde bih mogao da porucim ili da uradim ove nalepnice za motor nekako ova color shema mi je najbolja.Hvala

Pogledaj na kupindu da li ovaj čovek može da nešto uradi.

https://www.kupindo.com/Oprema/36995683_Nalepnice-za-motore-BMW-F650-1994-CRVENA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja