Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

post-21874-0-23440100-1483538793.jpg

 

jos razmisljam sta da radim, da li plastificiram ili potrazim neku vrstu laka

Jesi li razmišljao o ovoj varijanti:

http://www.pulena.net/filestore/png/pulena_text.png

 

Nešto sam zajebao:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

mozda i jeste clan al se ne javlja... lagano precenjen motor koji ne moze da bude 98 zato sto su se pravile do 96 a po kolornoj šari njegova je 91vo

 

http://www.purs.gov.rs/sw4i/download/files/cms/attach?id=750

 

bez opreme je ako se ne računa nosač kofera i mali kofer... jeste lepa (zdrave grane) ... ali nedovoljno za tu cenu... naravno ovo je lično mišljenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Nisko Novo selo
  • Motocikl: Super Tenere

Cime si ovo farbao, pa je ispalo ovago lepo mat? Priprema neka posebna?

nista posebno, klasicna priprema za farbanje, samo malo detaljnija, ovo je drugi sloj koji sam naneo malo deblje, trenutno mi se lagano pece u kotlarnici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

post-21874-0-10881300-1483599191.jpgpost-21874-0-54798500-1483599226.jpgpost-21874-0-49285200-1483599255.jpgpost-21874-0-29784600-1483599275.jpg

mozda i jeste clan al se ne javlja... lagano precenjen motor koji ne moze da bude 98 zato sto su se pravile do 96 a po kolornoj šari njegova je 91vo

 

http://www.purs.gov.rs/sw4i/download/files/cms/attach?id=750

 

bez opreme je ako se ne računa nosač kofera i mali kofer... jeste lepa (zdrave grane) ... ali nedovoljno za tu cenu... naravno ovo je lično mišljenje...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Vidi se da se neko potrudio oko sredjivanja a mozda i malo pretero sa lickanjem (sa onako namazinm gumama proklizao bi u drugoj krivini ha ha ha) ali iz mog iskustva,dok nevidis uzivo motor nista ne uzimaj zdravo za gotovo. Na slikama obicno izgledaju mnoooogo bolje. Sve sto je nabrojano da je uradjeno vredi oko 200 evrica. I to nije opravdanjanje za tako visoku cenu. Narocito stim laganjem za godiste i upitnom kolornom shemom,ja nebi gubio vreme na put.

 

s mobilnog telefona

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3958 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

One gume na airboxu što idu na karbove...

Kad su ostarile koliko ih triba kuhati u juhi?

Kolega ima poteškoća sa montažom.

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Desetak- petnaes  minuta, a kuvas ih u vodi u kojoj dodas malo borovog ulja.

Ja sam npr dodao celu bocicu na pola litre.

Inace to pomaze kad se nisu bas mnogo povukle, a teze da se povuku u neki excentar. Kuvanjem odmeknu i ako su tek pocele da se povlace , pomaze..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KtM 640

 

 

Gumene selene iz trokuta eliminiraj. Napravi od krute plastike zamjenske.

Con

Cinčanje pa plastificiranje je ispravni redoslijed.

Ali, zar te gume ne bi trebalo da sluze za ublaživanje vibracija na kormanu i povećanje udobnosti vožnje, pa ako stavis tvrdu plastiku, volan ce biti direktniji i motor upravljiviji sto bi verovatno na nekom r-u značilo ali za nase brzine i način voznje, koliko to ima smisla.???

 

S mobilnog

 

Istina, ali na dosta sajtova ima i metalne caure za zamenu, tako da... treba probati kolika je zaista razlika u tresenju volana.

 

 

I mene je to isto mucilo ali sam opalio metalne pa kako mu bude, meni je to imalo smisla da se stave gume(da ublazi vibracije)kao fabricki ali niko nece da lije te gume itd...a nove su jako skupe tako da metalne ili plasticne i pun gas pa kako nam bude  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

 

 

 

Gumene selene iz trokuta eliminiraj. Napravi od krute plastike zamjenske.

Con

Cinčanje pa plastificiranje je ispravni redoslijed.

Ali, zar te gume ne bi trebalo da sluze za ublaživanje vibracija na kormanu i povećanje udobnosti vožnje, pa ako stavis tvrdu plastiku, volan ce biti direktniji i motor upravljiviji sto bi verovatno na nekom r-u značilo ali za nase brzine i način voznje, koliko to ima smisla.???

 

S mobilnog

 

Istina, ali na dosta sajtova ima i metalne caure za zamenu, tako da... treba probati kolika je zaista razlika u tresenju volana.

 

 

I mene je to isto mucilo ali sam opalio metalne pa kako mu bude, meni je to imalo smisla da se stave gume(da ublazi vibracije)kao fabricki ali niko nece da lije te gume itd...a nove su jako skupe tako da metalne ili plasticne i pun gas pa kako nam bude  :)

 

Kako ja gledam na to, ko je vozio R ili F motore, Heblovi direktno na trouglovima ili vilama, nema dumpera bilo koje vrste a vesanje sgurno mnogo tvrdje nego na ST.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Naletim na interesantan podatak pre neki dan, moze da se montira na STeneru neki mikuni karb. B111 koji uzgred kosta skoro tri puta manje od modela koji je predvidjen za xtz a i navodno sa tim karburatorom ona trosi i dosta manje goriva. Mislim da je to karb. za kadjivu elefant ili tako nesto. E sad pitanja ze samo redjaju, sto bi neko kupovao komplete za reparaciju koji kostaju par desetina evara manje kad moze sve novo da dobije, sta sve jos mora da se zameni da bi se karburatori prilagodili ili nemora nista da se menja, jel to neko kod nas vec uradio....

83a15f94907b9efd39682926bdc3aa33.jpg

 

S mobilnog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4666 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Mogu da se stave karbovi od FZR 600R, oni su 32 mm ( ima i od 34mm) i imaju isti polozaj kao na ST. Smanjuje potrosnju sigurno, smanjuje i snagu. Ko voli nek izvoli...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

 

 

 

 

Gumene selene iz trokuta eliminiraj. Napravi od krute plastike zamjenske.

Con

Cinčanje pa plastificiranje je ispravni redoslijed.

Ali, zar te gume ne bi trebalo da sluze za ublaživanje vibracija na kormanu i povećanje udobnosti vožnje, pa ako stavis tvrdu plastiku, volan ce biti direktniji i motor upravljiviji sto bi verovatno na nekom r-u značilo ali za nase brzine i način voznje, koliko to ima smisla.???

 

S mobilnog

 

Istina, ali na dosta sajtova ima i metalne caure za zamenu, tako da... treba probati kolika je zaista razlika u tresenju volana.

 

 

I mene je to isto mucilo ali sam opalio metalne pa kako mu bude, meni je to imalo smisla da se stave gume(da ublazi vibracije)kao fabricki ali niko nece da lije te gume itd...a nove su jako skupe tako da metalne ili plasticne i pun gas pa kako nam bude  :)

 

Kako ja gledam na to, ko je vozio R ili F motore, Heblovi direktno na trouglovima ili vilama, nema dumpera bilo koje vrste a vesanje sgurno mnogo tvrdje nego na ST.

 

 

nije samo poenta u voznji nego u padovima na offroadu, koji koliko kod da se trudis se desavajau... sa gumenim damperima, korman se ne iskrivi vec guma upije udar... i onda samo vratis korman u normalan polozaj (kao na bicikli... tocak naslonis na stub banderu i gurnes korman).... kada je fixno vezan za trougao, korman ce se iskriviti ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

 

 

nije samo poenta u voznji nego u padovima na offroadu, koji koliko kod da se trudis se desavajau... sa gumenim damperima, korman se ne iskrivi vec guma upije udar... i onda samo vratis korman u normalan polozaj (kao na bicikli... tocak naslonis na stub banderu i gurnes korman).... kada je fixno vezan za trougao, korman ce se iskriviti ;)

 

 

Slazem se sa ovim, ali ne voze svi off sa ST, ja inace predlazem onu verziju sa podloskama, gde ti ostaje uvek ovo o cemu ti pricas, osto ce podloska samo skliznuti pri tolikoj bocnoj sili.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Niko ne spori da sigurno pomaze kada postoje i u dobrom su stanju, pa i na duzim turama :)

 

Rasprava krenula kako zamenuti dotrajale, kako ne potrositi pare, te moze ovako plastika, te moze ovako ovo,  kako se na dosta mesta nude komplet metalne namenski napravljene i tako dalje...

 

Motor sa dva cilindra ima vibracija, vrv to sluzi za tako nesto. Kada si na dugim turama, onda sve ima veze.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Ne znam sto tolika drama oko tih dampera. 

Ok, hoces krucu vezu, ostruzes plasticne, hoces fiksnu, metalne i kraj.

Inace trazio sam bas da vidim koliko su nove , posto i moje poprilicno rade. U MPC holandija su oko 27 evra komad, preko ebay ili amazona od 9,5$ do 15$ komad. Da sam znao ranije , porucio bih preko drugara koji je za novu dosao nazad...

Mada sigurno to moze neko nas da namesti, liju gume i silen blokove na vise mesta u Srbiji. .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Za $20 bolje da nismo nista ni pisali :). Ja nisam primetio karatkeristicno setanje, sutra skidam korman i nosace za peskiranje i plastifikaciju pa cu bas da vidim u kakvom su stanju izbliza.

 

Jedino sto sam primetio je jako neprijatno uvijanje na plitkim kolotrazima koji su svuda po putevima po Vojvodini. Recimo Novi Sad - Beocin je toliko neprijatan za voznju posto celim putem imas 2 kolotraga koji nisu toliko izrazeni ali postoje i osetis ih u stomaku kad motor krene da se uvija. Imao sam pauzu par meseci u voznji motora i nemogu sad da se setim dal je isti osecaj bio sa prethodnim motorima ili je ovaj ST negde u luftu. Svi lezajevi prekontrolisani dvaput i podmazani sve stegnuto ne meru kljucem, al vidicemo. Sutra ide na stalak i cerupanje moze da pocne :)

 

Ne znam sto tolika drama oko tih dampera. 

Ok, hoces krucu vezu, ostruzes plasticne, hoces fiksnu, metalne i kraj.

Inace trazio sam bas da vidim koliko su nove , posto i moje poprilicno rade. U MPC holandija su oko 27 evra komad, preko ebay ili amazona od 9,5$ do 15$ komad. Da sam znao ranije , porucio bih preko drugara koji je za novu dosao nazad...

Mada sigurno to moze neko nas da namesti, liju gume i silen blokove na vise mesta u Srbiji. .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd NBG
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ; Husqvarna TE 610e, RD07

Naletim na interesantan podatak pre neki dan, moze da se montira na STeneru neki mikuni karb. B111 koji uzgred kosta skoro tri puta manje od modela koji je predvidjen za xtz a i navodno sa tim karburatorom ona trosi i dosta manje goriva. Mislim da je to karb. za kadjivu elefant ili tako nesto. E sad pitanja ze samo redjaju, sto bi neko kupovao komplete za reparaciju koji kostaju par desetina evara manje kad moze sve novo da dobije, sta sve jos mora da se zameni da bi se karburatori prilagodili ili nemora nista da se menja, jel to neko kod nas vec uradio....

83a15f94907b9efd39682926bdc3aa33.jpg

 

S mobilnog

 

Pisali smo skoro o tome, ovi novi karbovi izadju 342 evra + carina ili sta vec... set za reparaciju izadje 100 evra sa KEDO  (a imali smo letos problem sa tim setom, nikako da se nasteluje motor da radi kako treba) .. Isto tako na KEDO ima da se uzmu samo emulzione tube i igle koje izadju 80 Evra (original Mikuni). (to cekam da mi stigne)

tako da sam ja vise za varijantu zameniti tube i igle, oprati dizne potopiti karbove u UZ kadu i cepaj dalje... ako cemo realno kukati na potrosnju i na to sta raditi sa karbovima, naj jeftinije je ugraditi plin na ST i udri bato.. to je moje misljenje :)

 

Popsy nastavi...  :lol2:  :dobar:  :oda2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja