Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

Ugleda juce na moto skupu u Banja Luci Steneru sa tdm 900 masinom, vjerovatno neko zna o kome je rijec, covjek je iz Sremske Mitrovice, stariji lik, kaze da je on budzio, svaka mu cast  :sampion:  :takoje:

post-37184-0-41594600-1471186528.jpg

post-37184-0-56167500-1471186612.jpg

post-37184-0-68566400-1471186682.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Postoje dvi mogućnosti.

Cijeli motor uvaliti u Xtz ramu no tada se javlja problem sa paralelom lančanika.

Tdm 900 motor je puno širi zbog šeste brzine.

 

Ili u Xtz blok uvaliti radilicu kljipnjače klipove i cilindre sa tdm.

 

Bilo bi zanimljivo čuti pojedinosti iz prve ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha XTZ750 Super Tenere

Pao sam predhodne nedelje posle granicnog prelaza Mali Zvornik. Zaleteo se budala, jer je put do tog mesta vrh za voznju i nisam na vreme primetio krivinu. Uspanicim se i previse nabodem kocnice, zadrzim dugo zadnju i pocne zadnji tocak da mi ide u levo. Umesto samo da pustim zadnju, ispravim motor i uletim u krivinu, ja zadrzim do kraja. Naravno "pretekne" zadnji i "ritne" me moj jednorog sa sebe. Baci me na levu stranu, udarim pravo na levo rame, kuk i cini mi se da mi je pao motor preko leve noge. Sva sreca nemam ni jedan prelom, ali sam ugruvan poprilicno i nesto mi govori da mi jedno rebro nije na mestu. Tek treba da idem kod ortopeda...
E, sad, popucale su mi obe leve plastike, ulubio sam rezervoar i puklo mi je stop svetlo. Zvao sam lika iz Kikinde za delove, kaze 30e za stop svetlo, 60 za prednju levu plastiku, 40 za bocnu levu, a rezervoar 60e. Malo mi je to previse, naravno skup je sport kako god okrenes, pa ne ocekujem ni da su delovi za dzabe.
Prvo sam zvao za delove da vidim mada mislim da cu sve to da popravim bez kupovine, ali mi treba vase misljenje. Bilo bi dobro ako znate nekog ko ima delove ili radi varenje plastike ili poliester po nekim prihvatljivim cenama.
Sva sreca ne curi ni ulje ni gorivo, masina radi normalno, sve sto se toga tice je ok, mada ce morati na detaljnu proveru.
Rezervoar cu morati da ispravljam (ako ne kupim drugi), jer je ulubljen i deformisan deo gde je srafljenje za prednju plastiku.
Svi predlozi i sugestije dobrodosli! :tenere::moto2:

post-37287-0-40188100-1471959010.jpg

post-37287-0-71902700-1471959047.jpg

post-37287-0-35007500-1471959067.jpg

post-37287-0-17947100-1471959088.jpg

post-37287-0-72419800-1471959122.jpg

post-37287-0-25774900-1471959168.jpg

post-37287-0-40887500-1471959186.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

plastike se sve krpe (tebi su čiste pukotine i svi delovi su tu)... razervoar mozes da ispravis jedino ostaje štopka... možeš da juriš original kad istrči povoljno ili da uzmeš i izgrunfuješ neku drugu štopku...

 

za livenje plastika imaš Varplast iz mladenovca rade ali ja bi na tvom mestu krpio originalne... imaš Darka Wolverina i čini mi se Marka kod višnjičke ulice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

S

 

plastike se sve krpe (tebi su čiste pukotine i svi delovi su tu)... razervoar mozes da ispravis jedino ostaje štopka... možeš da juriš original kad istrči povoljno ili da uzmeš i izgrunfuješ neku drugu štopku...

 

za livenje plastika imaš Varplast iz mladenovca rade ali ja bi na tvom mestu krpio originalne... imaš Darka Wolverina i čini mi se Marka kod višnjičke ulice...

Slažemj se sa Popsijem, ako imaš sve delove plastika, a čak i da ti neki manji nedostaje umeju to ljudi da urade, najbolje je varenje. Kontaktiraj za štop Elvisa mislim da je iz Zaječara.

Elvis: 0641522492

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha XTZ750 Super Tenere

Kontaktirao sam VarPlast iz Mladenovca i rekao mi je cene koje su me zanimale. Meni ne izgleda skupo, cak je i izlivena plastika 20e manje nego sto mi je ovaj sa KupujemProdajem rekao za oridjinale. Za oba slucaja treba farbanje naravno.
Poslao sam mu slike (varplast) i rekao je da moze da se zavari za male pare.
Rezervoar je vec malo vise ali ide i vise rada + nalepnice + farbanje. Ako za te pare nadjem dobar polovan rezervoar bez udubljenja i udaraca bilo bi mi bolje. Ofarbao bih ga kod drugara skoro za dz.
Samo se plasim da nisam iskrivio ram...vidim da ide rep sa tablicom malo u desno, ali to cu na kraju, a i predpostavljam da je fora u nosacima kofera.
Sto se tice jakne i pantalona imate temu "prerada moto jakne i pantalona". Kontaktirao sam Rajka Susica, kaze 1500 din max, samo ne moze sad da stigne, sto opet nije bitno jer sam na zalost zavrsio za ovu sezonu.

Jel razmisljao neko o reli verziji prednje maske? Meni se ono nenormalno svidja. Kontam da bi izaslo manje ako bi se skupili da odradimo nas nekoliko, zbog kalupa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha XTZ750 Super Tenere

S

 

plastike se sve krpe (tebi su čiste pukotine i svi delovi su tu)... razervoar mozes da ispravis jedino ostaje štopka... možeš da juriš original kad istrči povoljno ili da uzmeš i izgrunfuješ neku drugu štopku...

 

za livenje plastika imaš Varplast iz mladenovca rade ali ja bi na tvom mestu krpio originalne... imaš Darka Wolverina i čini mi se Marka kod višnjičke ulice...

Slažemj se sa Popsijem, ako imaš sve delove plastika, a čak i da ti neki manji nedostaje umeju to ljudi da urade, najbolje je varenje. Kontaktiraj za štop Elvisa mislim da je iz Zaječara.

Elvis: 0641522492

Arso, nisi mogao boljeg coveka da mi preporucis. Samo reci hvale! Lik je car, cene vise nego prihvatljive, ispricali se k'o pravi. Iscimao se odmah da vidi sta ima od delova i spreman za dogovor. Od sad pa na dalje sta mi treba od delova, prvo njega zovem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Jel razmisljao neko o reli verziji prednje maske? Meni se ono nenormalno svidja. Kontam da bi izaslo manje ako bi se skupili da odradimo nas nekoliko, zbog kalupa...

 

Defini;i koliko manje skupo... ako bi bila ovakva maska i mene bi interesovala

 

13620769_1006113746169505_54654518809763

13631529_1006113822836164_19421808501883

13654414_1006113962836150_48780074609807

13669162_1006113789502834_12680793830083

13781760_1006113922836154_86729118052142

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha XTZ750 Super Tenere

@Popsy
Ne mogu da definisem, jer se vodim logikom i drugim pricama oko livenja kalupa za plastike. Za sad je samo ideja, ne bih da prenaglim :P
Sto se tice maske, vise sam imao na umu visoku relly verziju, ali si u pravu sto se tice ove. Da`l ces da ostavis ovako ili da pravis uzi / siri vizir, da ostavis providno, zatamnis ili stavis neprovidnu foliju u boji motora vec je individualna stvar i prostor za doradjivanje, sto je super! Mogu da nazovem opet varplast i da pitam da li bi odradio to?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Ovo je varijanta da stavis fabricki vizir a da radi posao ;)

 

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Бар,Црна Гора
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 SuperTénéré

Jel neko možda poručivao podizač kormana iz KEDO-a  artkal br 40579, proizvođač je SW-MOTECH.

Piše da odgovara za ST ali nešto ne vidim na slici kako se postavlja sajla za sauh koja se zašarafljuje na vrhu originalnog nosača kormana...Da li može da se onaj lim koji je nosač sauha, ubaci  po sredini podizača kormana,znači na mjestu gdje se sastavlja nosač, Ima li neko ideju ?

Evo link kako se montira  :

http://shop.sw-motech.com/cosmoshop/artikelpdf/leh_00_039_150_30.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Бар,Црна Гора
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 SuperTénéré

Da ali moraće taj lim da se malo obradi na brusilici jer čini mi se da neće moći da legne pravilno na nosač kormana,jer je on drugačijeg oblika nego originalni.Čudi me od njih što nisu to uzeli u obzir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Jel neko možda poručivao podizač kormana iz KEDO-a  artkal br 40579, proizvođač je SW-MOTECH.

Piše da odgovara za ST ali nešto ne vidim na slici kako se postavlja sajla za sauh koja se zašarafljuje na vrhu originalnog nosača kormana...Da li može da se onaj lim koji je nosač sauha, ubaci  po sredini podizača kormana,znači na mjestu gdje se sastavlja nosač, Ima li neko ideju ?

Evo link kako se montira  :

http://shop.sw-motech.com/cosmoshop/artikelpdf/leh_00_039_150_30.pdf

 

Ne razumem pitanje... ako se pitaš  gde ide sajla sauga, ide na isto mesto, jel podizac ide ispod kormana zajedno sa duzim srafovima i sa gornje strane ispod srafa se stavlja nosac sajle sauga...

 

a ako je pitanje, da li moze da se pomeri nosac na drugo, mesto, sigurno moze, samo ne znam razlog...

 

ps. ako je pitanje da li moze da dohvati sajla sauga kad je distancer postavljen, odgovor je - može ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Бар,Црна Гора
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 SuperTénéré

 

Jel neko možda poručivao podizač kormana iz KEDO-a  artkal br 40579, proizvođač je SW-MOTECH.

Piše da odgovara za ST ali nešto ne vidim na slici kako se postavlja sajla za sauh koja se zašarafljuje na vrhu originalnog nosača kormana...Da li može da se onaj lim koji je nosač sauha, ubaci  po sredini podizača kormana,znači na mjestu gdje se sastavlja nosač, Ima li neko ideju ?

Evo link kako se montira  :

http://shop.sw-motech.com/cosmoshop/artikelpdf/leh_00_039_150_30.pdf

 

Ne razumem pitanje... ako se pitaš  gde ide sajla sauga, ide na isto mesto, jel podizac ide ispod kormana zajedno sa duzim srafovima i sa gornje strane ispod srafa se stavlja nosac sajle sauga...

 

a ako je pitanje, da li moze da se pomeri nosac na drugo, mesto, sigurno moze, samo ne znam razlog...

 

ps. ako je pitanje da li moze da dohvati sajla sauga kad je distancer postavljen, odgovor je - može ;)

 

Popsy možda sam te malo zbunio:

Rođak iz Njemačke mi je kupio ovaj nosač i to treba da stigne za koji dan...ali nosač nije isti (na slici) kao što je naš originalni, jer lim sajle sauga se zašarafljuje na vrhu nosača kormana i šarafi desetke ga drže i oblik orig. nosača je ravan  pa lim koji drži saug pravilno leži.Nosač SW-MOTECH odnosno gornji dio mi se čini zaobljen ka dole i drže ga inbusi koji ulaze duboko u nosač i čini se da neće moći da drže lim sauga jer su takvog oblika,pa mislim da lim  sauga (ili kako se već zove) uglavim po sredini na mjestu spajanja nosača kormana.Ili na nekom drugom mjestu samo da bude funkcionalno i naravno ne ružno.Javicu kad dobijem i šaljem slike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: sabac

pozz gde naci vijke koji drze disk plocice u prednjim klestima,kad vozim po soderu ili slicno zveckaju mi klesta cim blago stisnem kocnicu prestaje.kako bi bilo da napravim sam vijke na strugu i odnesem na kaljenje. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

@MIlos St

Imam montiran na mojoj teneri.Najduzu verziju u crnoj varijanti.

Saug sam okacio na al lim koji sam na brzinu isekao, dok mi drugar ne uradi neki nosac na cnc-u. Mada i ovo moze da traje godinama.

Slikacu ti to sutra da vidis, nikakva nauka.

Evo najednostavnije kako sam montirao.

IMG_20160904_164831.jpg

Motor je prasnjav, jer ga ne vozim i stoji mi vec tri meseca ...(cekam famozni coc sertifikat)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Бар,Црна Гора
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 SuperTénéré

@MIlos St

Imam montiran na mojoj teneri.Najduzu verziju u crnoj varijanti.

Saug sam okacio na al lim koji sam na brzinu isekao, dok mi drugar ne uradi neki nosac na cnc-u. Mada i ovo moze da traje godinama.

Slikacu ti to sutra da vidis, nikakva nauka.

Evo najednostavnije kako sam montirao.

IMG_20160904_164831.jpg

Motor je prasnjav, jer ga ne vozim i stoji mi vec tri meseca ...(cekam famozni coc sertifikat)

Odlično,sviđa mi se...tako sam i ja nešto zamišljao.Moj podizač kormana je isti takav.Ja sam moj saug stavio sa lijeve strane zajedno sa kablom prekidača od svjetala i fiksirao plastičnom vezicom,ružno je, ali za sada funkcionalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja