Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

moj savet je opruge OBAVEZNO ... lamele verovatno nisu još... sama zamena... pa između 10-30minuta... zavisi koliko želiš da pipkaš i meriš...

 

takođe NE PRETEŽI šrafove koji drže opruge (ima u manualu mislim da je 1,3kg ) i ima samo jedan način kada vratiš poklopac iznad lamela (ako ne stavipp kako treba biće lufta izmedju lamela... videćeš o čemu pričam kad skineš ;) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Ma zamena lamela je zezancija, nema lakseg posla na teneri od toga :) ako si imalo vican majstorisanju ili imas nekog majstora blizu, sve ce vam se samo kasti kad otvorite. Nekoliko m6 srafova za deklu,pa 6 komada koji drze potisnu plocu, i eto ih lamele, malo je zeznuto potrefiti zube na potisnoj ploci pri vracanju ali nije problem...

 

Nego, zna li neko tacno razlike u agregatu TDM 850 3vd i XTZ 750?

-Da li su radilice iste?

-Da li su blokovi motora isti?

-naravno da su cilindri i klipovi drugi ali ima li razlike u hodu, tj duzini klipnjace?

Imam jedan rasparni 850 agregat pa bih ga kompletirao i ubacio u teneru, ali mi se moj agregat ne rastura jer je odlican pa zato pitam sve ovo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: V-STROM 650 2006 , YAMAHA SUPER TENERE xtz1200 , XZT 750 SUPERTENERE

Ako je neko pravio auspuh kod nekog od nasih majstora, voleo bi da vidim kako izgleda i ko je pravio, a ako moze i zvuk to bi bilo super!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Ako je neko pravio auspuh kod nekog od nasih majstora, voleo bi da vidim kako izgleda i ko je pravio, a ako moze i zvuk to bi bilo super!

 to bi bilo mega super...

a da... ideja mi je da joj izvučem dve grane, dva topa kda već ima TDM agregat... kontam da će da grmi  :P

 pravim spisak šta sve planiram da joj radim, i razmišljam... što se nisam drogirao ko sav normalan svet??  :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Ako je neko pravio auspuh kod nekog od nasih majstora, voleo bi da vidim kako izgleda i ko je pravio, a ako moze i zvuk to bi bilo super!

Ja bih se drzao fabrike, naravno stvar ukusa. A ako ti je gabricki iznutra izgoreo evo kako izgledaju komore i kako su postavljene cevi.

post-21874-0-41883500-1448115123.jpg

post-21874-0-26741900-1448115825.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Kakva je udobnost sa ovim sedistem? tako sam i ja hteo moje da prepravim. Inace, jako lepa tenera, svidja mi se detalj sto su narandzasti nosaci kofera, mozda bi moglo i crash bar u tu boju  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750 SUPER TENERE

Pa razmisljao sam o tome ali ce na kraju ipak ici na dobos posto je treci motor. Sediste je za. Nekoga ko je nizi tj nekoga kome je tenera malko visoka :) ja treba da vratim originalno

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Braćo teneraši jeste li živi? :)

 

Da malo osvežim temu..

 

Treba mi set za reparaciju slavina, trenutno gledam "KEDO" i vidim da imaju dve varijante setova, jedna je koliko vidim OEM, a druga verovatno mala privreda :) jel neko uzimao možda neki od ova dva seta?

 

http://www.kedo.com/ssl/php/art_detail.php?f_page=ArtDetail&f_param=50033&f_sub=13&PHPSESSID=8fe822ba03471c20168a16640788ab0d

 

http://www.kedo.com/ssl/php/art_detail.php?f_page=ArtDetail&f_param=50029&f_sub=14&PHPSESSID=8fe822ba03471c20168a16640788ab0d

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Braćo teneraši jeste li živi? :)

 

Da malo osvežim temu..

 

Treba mi set za reparaciju slavina, trenutno gledam "KEDO" i vidim da imaju dve varijante setova, jedna je koliko vidim OEM, a druga verovatno mala privreda :) jel neko uzimao možda neki od ova dva seta?

 

http://www.kedo.com/ssl/php/art_detail.php?f_page=ArtDetail&f_param=50033&f_sub=13&PHPSESSID=8fe822ba03471c20168a16640788ab0d

 

http://www.kedo.com/ssl/php/art_detail.php?f_page=ArtDetail&f_param=50029&f_sub=14&PHPSESSID=8fe822ba03471c20168a16640788ab0d

 

Pozdrav

 

Ja sam uzimao iz Louisa, najlakse, najbrze i tada najjeftinije...zamenio na obe slavine i godinama fercera bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

 

Braćo teneraši jeste li živi? :)

 

Da malo osvežim temu..

 

Treba mi set za reparaciju slavina, trenutno gledam "KEDO" i vidim da imaju dve varijante setova, jedna je koliko vidim OEM, a druga verovatno mala privreda :) jel neko uzimao možda neki od ova dva seta?

 

http://www.kedo.com/ssl/php/art_detail.php?f_page=ArtDetail&f_param=50033&f_sub=13&PHPSESSID=8fe822ba03471c20168a16640788ab0d

 

http://www.kedo.com/ssl/php/art_detail.php?f_page=ArtDetail&f_param=50029&f_sub=14&PHPSESSID=8fe822ba03471c20168a16640788ab0d

 

Pozdrav

 

Ja sam uzimao iz Louisa, najlakse, najbrze i tada najjeftinije...zamenio na obe slavine i godinama fercera bez problema.

 

 

Hvala Vlado na brzom odgovoru.

 

Jel mislis na ove iz Louisa? https://www.louis.eu/artikel/fuel-cock-repair-kit-different-models-fuer-yamaha-xtz-750-super-tenere/10007950?filter_bike_id=0591&list=1927100&filter_article_number=10007965

 

Samo koja od ta tri seta? Mislim da mi treba samo Nr.10007965?

 

Bitno mi je samo da je dobar kvalitet, nije bitno da li je iz Louisa ili Keda, obe opcije su mi dostupne.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Definitivno ti trebaju ova dugacka i i ova zaprivka sa likom smajlija...ja se ne secam ovog metalnog dela vec samo gumica i srafova i ja bih na tvom mestu izabrao 10007965, ali te nista ne kosta da pronadjes i na drugom sajtu pa uporedis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Definitivno ti trebaju ova dugacka i i ova zaprivka sa likom smajlija...ja se ne secam ovog metalnog dela vec samo gumica i srafova i ja bih na tvom mestu izabrao 10007965, ali te nista ne kosta da pronadjes i na drugom sajtu pa uporedis.

 

Hvala Vlado u svakom slučaju, setove rešavam ovih dana :)

 

Nego... da li je možda neko udacivao benzinski elektro ventil posle slavina? Verujem da bi to trebalo dobro da radi, em ne moraš da odrvćeš/zavrćeš slavine non-stop, em nema bojazni da kojim slučajem poraste nivo ulja :) Još spojiti na kontakt instalaciju i kad daš kontakt ventili propuste benzin, kad ugasiš kontakt oni zatvore dotok.. Jedino me brine protok, da li će propustiti dovoljnu količinu čorbe? Mislim da bi trebalo na svaku slavinu po jedan ventil ili bi jedan bio dovoljan za obe slavine!?

 

Jel neko ima iskustva sa ovim zahvatom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

 

Definitivno ti trebaju ova dugacka i i ova zaprivka sa likom smajlija...ja se ne secam ovog metalnog dela vec samo gumica i srafova i ja bih na tvom mestu izabrao 10007965, ali te nista ne kosta da pronadjes i na drugom sajtu pa uporedis.

 

Hvala Vlado u svakom slučaju, setove rešavam ovih dana :)

 

Nego... da li je možda neko udacivao benzinski elektro ventil posle slavina? Verujem da bi to trebalo dobro da radi, em ne moraš da odrvćeš/zavrćeš slavine non-stop, em nema bojazni da kojim slučajem poraste nivo ulja :) Još spojiti na kontakt instalaciju i kad daš kontakt ventili propuste benzin, kad ugasiš kontakt oni zatvore dotok.. Jedino me brine protok, da li će propustiti dovoljnu količinu čorbe? Mislim da bi trebalo na svaku slavinu po jedan ventil ili bi jedan bio dovoljan za obe slavine!?

 

Jel neko ima iskustva sa ovim zahvatom?

 

Pod uslovom da su slavine dobre, odnono gumice, ne treba ti nikakv ventil jer protok benzina regulise vakumska pumpa. Kada je motor ugasen ne postoji mogucnost da benzin curi,optkazem, pod uslovom da su dihtunzi na njima ok. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

zahvat je brz i jednostavan, naravno izprazni gorivo i ni blizu cigarom :D :D :D  (ako je unutra manja kolicina goriva mozes i da naslonis rezervoar na stranu i radis na slavini koja je gore :D

ja isto nemam naviku da zatvaram gorivo na mojoj ST

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

 

 

Definitivno ti trebaju ova dugacka i i ova zaprivka sa likom smajlija...ja se ne secam ovog metalnog dela vec samo gumica i srafova i ja bih na tvom mestu izabrao 10007965, ali te nista ne kosta da pronadjes i na drugom sajtu pa uporedis.

 

Hvala Vlado u svakom slučaju, setove rešavam ovih dana :)

 

Nego... da li je možda neko udacivao benzinski elektro ventil posle slavina? Verujem da bi to trebalo dobro da radi, em ne moraš da odrvćeš/zavrćeš slavine non-stop, em nema bojazni da kojim slučajem poraste nivo ulja :) Još spojiti na kontakt instalaciju i kad daš kontakt ventili propuste benzin, kad ugasiš kontakt oni zatvore dotok.. Jedino me brine protok, da li će propustiti dovoljnu količinu čorbe? Mislim da bi trebalo na svaku slavinu po jedan ventil ili bi jedan bio dovoljan za obe slavine!?

 

Jel neko ima iskustva sa ovim zahvatom?

 

Pod uslovom da su slavine dobre, odnono gumice, ne treba ti nikakv ventil jer protok benzina regulise vakumska pumpa. Kada je motor ugasen ne postoji mogucnost da benzin curi,optkazem, pod uslovom da su dihtunzi na njima ok. 

 

 

Probao sam da okrenem gumice na slavini ali i dalje slinavi, znači moraju pasti nove  :), a ovo za el. ventile me je interesovalo da li je neko nešto slično uradio...

 

Možda sam samo paranoičan, ali sam do sada zavrtao slavine i to svaki put kad zavšim sa vožnjom :stabre:  mada kako vi kažete nema potrebe za tim ipak mi imamo ozbiljne mašine :takoje:

 

 

zahvat je brz i jednostavan, naravno izprazni gorivo i ni blizu cigarom :D :D :D  (ako je unutra manja kolicina goriva mozes i da naslonis rezervoar na stranu i radis na slavini koja je gore :D

ja isto nemam naviku da zatvaram gorivo na mojoj ST

 

 

Hehehe Popsy svakako su benzim i cigara zanimljiva kombinacija, mada predpostavljam da ima ludaka koji su i to probali :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

uoouu.... ček ček ček...ako ne zatvorim gorivo možeda poraste nivo ulja?!  :stabre:

nisam neki stručnjak, baš nisam... ali kako??

 

i gde podigne nivo ulja?? to možda rešava moju problematiku kad mi stoji motor dva tri dana, pa kad upalim dimi 15-20 sekundi? 

 

ili gajim lažne nade?!?  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd NBG
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ; Husqvarna TE 610e, RD07

uoouu.... ček ček ček...ako ne zatvorim gorivo možeda poraste nivo ulja?!  :stabre:

nisam neki stručnjak, baš nisam... ali kako??

 

i gde podigne nivo ulja?? to možda rešava moju problematiku kad mi stoji motor dva tri dana, pa kad upalim dimi 15-20 sekundi? 

 

ili gajim lažne nade?!?  :jee:

 

 

ma bez brige ne dimi zbog toga dimi zbog karbosa verovatno ali ne zato sto prelije u cilindre dok stoji. benzin je taj koji ti digne nivo ulja prelije iz karburatora u cilindar a iz cilindra prodje kroz karike i fakticki pomesa se sa uljem...

 

Pitanje za nekoga ko je imao ovakav problem:

pa kakva treba da je kompresiona karika ako propusti benzin kroz cilindre i kakve zazore treba da imas na hilzni da bi preko noci nasuo gorivo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Moramo da budemo svesni da pricamo o motorima od 18 do 26 godina starosti..... nema maloletnica kod nas  :lol: .

 

Imate odlicne motore, STenere i Afrike su nesto najbolje sto je enduro svet video ..... u proslom veku .. ali dali su veoma veliki domaci zadatak svim proizvodjacima.

 

Na moju zalost, ja sam prodao STaru, nisam mogao finansijski da izdrzim i nju pored Stroma i XR-a.... ali i dalje cenim taj motor kao nesto najbolje sto sam vozio. :takoje:  

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: V-STROM 650 2006 , YAMAHA SUPER TENERE xtz1200 , XZT 750 SUPERTENERE

posto radim sa tim nesrecama , najnoviji automobili koji su stari po par godina puste pored karike naftu u clindar. zato sto ne postoji karika bez zazora, karika mora da "radi " a kad je ugasen motor i kad tecnost slije na kariku , normalno je da prodje pored nje, karika nije pravljena za tecnost nego za vazduh .

nadam se da sam malo pomogao !

A i moja stara tenera dimi malo dok se ne zagreje a karburatori su novi , i kompresija je odlicna , merio sam kad sam rasturao motor!

I u pravu je onaj sto je rekao da su te tenere i afrike nesto najkvalitetnije sto je napravljano na dva tocka . To nisam znao dok je nisam rasturio do srafa , e onda su mi neke stvari postale jasne !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja