Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Pufff...

 

Ne potiče odatle...

 

Cini mi se oko zadnjeg amortizera... Mislio sam da sam pretegao možda lanac...

Ne znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Kad se cuje zvuk? Ako se cuje kad zadnji kraj pritiskas na dole i pustis da se vrati, verovatno je nesto oko veze amortizera i viljuske, donji lezaj amortizera, lezajevi u dogbon-u, ali ti je jednostavno amortizer poceo da lupka i skripuce, kao na vecini tenera :D Moze da se desi da ti je i meni kao posle offrouda, pukao donji nosac amortizera, po meni  lose reseno fabricki, samo je punktovano na 2 mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sarajevo BiH
  • Motocikl: XTZ 750 SP 92 & KTM SXS 540 06 & KL 250 & VS 1400 & NRG 50

Stavljen termoprekidac na 90 C plus ugradjen dodatni ventilator od napajanja kompa koji ce non stop da vrti, mislim da ce to biti dobra kombinacija :) Da napomenem, nikakav problem nisam imao sa grejanjem nego mi se ne svidja da radna temp u gradu bude na pola, vec malo ispod pola, nekako mi se cini da tad najlepse radi motor.

 

A sto se tice lepseg rada, menjao sam skoro ulje, posle ELF 20w50, sipao sam 10w40 Motul 5000. Elf nije potrosio ni gram na 6000km, a ni za 1000km nije opao nivo Motula, ali sa Motulom mnogo lepse radi, izgubio je neke metalne zvuke karakteristicne za ST i TDM tamo dole kod uljnih pumpi i menjac radi dosta lepse. Pa eto ako neko razmislja da menja ulje, preporuka za ovaj Motul ;)

 

 

Sada citam tvoj post i vidim da si ugradio dodatni ventilator .Interesantno 

 

Onda sa mojim motorom nesto nije OK ,za 3 godine nikad nisam cuo ventilator niti znam da je upalio a sve sam provjerio i sve je isporavno.Ne mogu da vjerujem da je Teneri zatrebao dodatni ventilator poredo onolikog hladnjaka i one kolicine ulja.

 

 

Termo prekidac isto ne bih stavio na tako malo ,sada ce ti stalno paliti ventilator ,mislim da ti to nece biti OK.Nadam se da nisi bacio stari prekidac :)

 

Kod auta je radna 90 stepeni a termo prekiadac pali na 102 stepena otp.Ta razlika mora da postoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

 

Stavljen termoprekidac na 90 C plus ugradjen dodatni ventilator od napajanja kompa koji ce non stop da vrti, mislim da ce to biti dobra kombinacija :) Da napomenem, nikakav problem nisam imao sa grejanjem nego mi se ne svidja da radna temp u gradu bude na pola, vec malo ispod pola, nekako mi se cini da tad najlepse radi motor.

 

A sto se tice lepseg rada, menjao sam skoro ulje, posle ELF 20w50, sipao sam 10w40 Motul 5000. Elf nije potrosio ni gram na 6000km, a ni za 1000km nije opao nivo Motula, ali sa Motulom mnogo lepse radi, izgubio je neke metalne zvuke karakteristicne za ST i TDM tamo dole kod uljnih pumpi i menjac radi dosta lepse. Pa eto ako neko razmislja da menja ulje, preporuka za ovaj Motul ;)

 

 

Sada citam tvoj post i vidim da si ugradio dodatni ventilator .Interesantno 

 

Onda sa mojim motorom nesto nije OK ,za 3 godine nikad nisam cuo ventilator niti znam da je upalio a sve sam provjerio i sve je isporavno.Ne mogu da vjerujem da je Teneri zatrebao dodatni ventilator poredo onolikog hladnjaka i one kolicine ulja.

 

 

Termo prekidac isto ne bih stavio na tako malo ,sada ce ti stalno paliti ventilator ,mislim da ti to nece biti OK.Nadam se da nisi bacio stari prekidac :)

 

Kod auta je radna 90 stepeni a termo prekiadac pali na 102 stepena otp.Ta razlika mora da postoji.

 

 

Ja za 5 godina nikad sa STarom nisam imao problema oko temperature, cak ni po offroad voznjama na 30+ stepeni....  al sve zavisti do motora, i kako vlasniku prija i odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 325 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

Gde da kupim set karika,i ditung poklopca glave,dihtung između cilindra i glave motora i onaj koji ide ispod cilindra?

Stradale su mi vođice ventila,pa sad da uradim sve kad je već razbucan 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Gde da kupim set karika,i ditung poklopca glave,dihtung između cilindra i glave motora i onaj koji ide ispod cilindra?

Stradale su mi vođice ventila,pa sad da uradim sve kad je već razbucan 

ja koliko znam i dalje je najpovoljniji www.kedo.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Nisko Novo selo
  • Motocikl: Super Tenere

Cija je crveno bela tenera, ako se ne varam, PN tablice? Danas je prosla ispred moje kuce u Novom selu (Nis) i nastavila kretanje, ako me obavestajci ne varaju, put Kopaonika.:D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Nisko Novo selo
  • Motocikl: Super Tenere

Da se nadovezem na gorepomenutu temu u vezi auspuha, skoro sam odradio auspuh kod jednog coveka u Leskovcu, kostao me je 120e, s obzirom da je to bio rodjendanski poklon, nije uopste mnogo :D

 

 

Motor mi je sa fabrickim (mozda ga je ovaj ovaj  pre mene nesto prepravljao, ali nemogu nista sa sigurnocu da pricam) auspuhom isao, po meni, extra, sa ovim ide jos bolje. U cemu je bio problem? Motor se gusio. Zasto? Mnogo prosto, motor ima 2x38mm grane

 

post-21597-0-13163200-1438541240.jpg

 

 

koje se spajaju u lonac i izlaze napolje, problem je bio sto je meni izlaz iz auspuha bio 23mm. 

 

 

post-21597-0-86420400-1438541300.jpg

 

Da ne tupim mnogo, sami shvatate poJentu price. 

 

Ovako izgleda nov loncic :)

 

post-21597-0-05335400-1438541395.jpg

 

 

Napravljenje nove gace.

 

post-21597-0-40139900-1438541444.jpg

 

Malko veci izbuv.

 

post-21597-0-44854400-1438541505.jpg

 

 

post-21597-0-91011500-1438541550.jpg

 

Tacnije 47mm :D

 

 

Sa zvukom sam prezadovoljan, mozda tripujem ali mislim da je dobio malo na snazi, jer mi baca dupe tamo gde nije do sada,  na ubrzanju grom, pri konstantnom gasu zacudjujuce tih. post-21597-0-28315900-1438541627.jpg

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Gorzy, jel znas od cega je uzeo kolektor za 2u1. Deluje mi da je od auta samo bi valjalo reci kojeg....

Inace te grane bas korodiraju na samom kraju gde se suzavaju.  Retko koju sam video sa celim cevima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Gorzy, jel znas od cega je uzeo kolektor za 2u1. Deluje mi da je od auta samo bi valjalo reci kojeg....

Inace te grane bas korodiraju na samom kraju gde se suzavaju.  Retko koju sam video sa celim cevima.

 

i mene zanima taj 2u1 :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Nisko Novo selo
  • Motocikl: Super Tenere

 

Gorzy, jel znas od cega je uzeo kolektor za 2u1. Deluje mi da je od auta samo bi valjalo reci kojeg....

Inace te grane bas korodiraju na samom kraju gde se suzavaju.  Retko koju sam video sa celim cevima.

 

i mene zanima taj 2u1 :D

 

Moracu da vas razocaram, pravio mu je neki decko koji pravi auspuhe za automobile, ima tu masinu za savijanje i sta ti ja znam sta sve ne. @Gvozden-e, upravu si, i meni su korodirale na kraju, pa je on to iseko  i navario nove krivine, napravio ovaj kolektror, sto oni zovu "gace" i na kraju cev tj ulaz za top.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Nisko Novo selo
  • Motocikl: Super Tenere

Da te ispravim Gorzi. Tenera je iz Panceva a decko koji je vozi sam zaboravio kako se zove iako se covek predstavio

 

 Ja razumem da si iso sam, pa da ti paznju privlacile polu gole devojke, ovako stvarno nema smisla.... Cak coveku nisi ni ime upamtio :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Imam ja 2 para gaca kako ih zovete, tj grana 2 u 1. Oba sam sam pravio, nisu preterano lepe ali odlicno rade posao. Jedne su na protocnom loncu koji prodajem, a jedne mi stoje sa strane. Pa ako nekog interesuje, eto tu sam  :)

 

 

Ima li ko da ga interesuje zamena za manzetne prednje viljuske? Moje su crvene, a Tenera mi je plavo belo zuta kombinacija boja, pa bi mi mnogo bolje stajale plave ili zute. Moje crvene su u odlicnom stanju pa eto ako nekog zanima da se menjamo nek se javi  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Imam ja 2 para gaca kako ih zovete, tj grana 2 u 1. Oba sam sam pravio, nisu preterano lepe ali odlicno rade posao. Jedne su na protocnom loncu koji prodajem, a jedne mi stoje sa strane. Pa ako nekog interesuje, eto tu sam  :)

 

 

Ima li ko da ga interesuje zamena za manzetne prednje viljuske? Moje su crvene, a Tenera mi je plavo belo zuta kombinacija boja, pa bi mi mnogo bolje stajale plave ili zute. Moje crvene su u odlicnom stanju pa eto ako nekog zanima da se menjamo nek se javi  ;)

 

 

salji slike tog protocnog i tih gaca... ja imam plave manzetne a mogle bi crvene... tako da moze neka kafa/pice da padne pa da vidim da li ti odgovaraju ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sarajevo BiH
  • Motocikl: XTZ 750 SP 92 & KTM SXS 540 06 & KL 250 & VS 1400 & NRG 50

Pozdrav

 

Evo mozda nesto jako interesantno da se ne zezate sa onim teflonom i ostalim zajebancijama.

 

 

Onaj klizac lanca ,kolutic gumeni koji stalno treba a pravimo ga od teflona i ostalih gluposti.

 

Orginalni taj kolutic je u stvari gumica balans stange na golfovima druge generacije i ostalim ja mislim.

 

Mjere su orginalne materijal odlican, samo se ugradi nema prepravki.

 

Cijena te gume je 1 euro.

 

Poz

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Бар,Црна Гора
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 SuperTénéré

Gde da kupim set karika,i ditung poklopca glave,dihtung između cilindra i glave motora i onaj koji ide ispod cilindra?

Stradale su mi vođice ventila,pa sad da uradim sve kad je već razbucan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Бар,Црна Гора
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 SuperTénéré

 

Gde da kupim set karika,i ditung poklopca glave,dihtung između cilindra i glave motora i onaj koji ide ispod cilindra?

Stradale su mi vođice ventila,pa sad da uradim sve kad je već razbucan

https://www.motorcyclespareparts.eu/yamaha-parts/motorcycles/xtz750-super-tenere-1995/crankshaft-piston-342083.aspx#content

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Pozdrav

 

Evo mozda nesto jako interesantno da se ne zezate sa onim teflonom i ostalim zajebancijama.

 

 

Onaj klizac lanca ,kolutic gumeni koji stalno treba a pravimo ga od teflona i ostalih gluposti.

 

Orginalni taj kolutic je u stvari gumica balans stange na golfovima druge generacije i ostalim ja mislim.

 

Mjere su orginalne materijal odlican, samo se ugradi nema prepravki.

 

Cijena te gume je 1 euro.

 

Poz

Šta ti znači Golf druge generacije pretpostavljam Golf 2?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

 

Stradale su mi vođice ventila,pa sad da uradim sve kad je već razbucan

 

za vođice ventila postoji opcija, čekam da se Gvozden javi pošto sam ja zaboravio tačno koje su...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sarajevo BiH
  • Motocikl: XTZ 750 SP 92 & KTM SXS 540 06 & KL 250 & VS 1400 & NRG 50

 

Pozdrav

 

Evo mozda nesto jako interesantno da se ne zezate sa onim teflonom i ostalim zajebancijama.

 

 

Onaj klizac lanca ,kolutic gumeni koji stalno treba a pravimo ga od teflona i ostalih gluposti.

 

Orginalni taj kolutic je u stvari gumica balans stange na golfovima druge generacije i ostalim ja mislim.

 

Mjere su orginalne materijal odlican, samo se ugradi nema prepravki.

 

Cijena te gume je 1 euro.

 

Poz

Šta ti znači Golf druge generacije pretpostavljam Golf 2?

 

 

 

Ma da ,Golf 2.U glavnom predobre su ,bolje od orginala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

 

 

Pozdrav

 

Evo mozda nesto jako interesantno da se ne zezate sa onim teflonom i ostalim zajebancijama.

 

 

Onaj klizac lanca ,kolutic gumeni koji stalno treba a pravimo ga od teflona i ostalih gluposti.

 

Orginalni taj kolutic je u stvari gumica balans stange na golfovima druge generacije i ostalim ja mislim.

 

Mjere su orginalne materijal odlican, samo se ugradi nema prepravki.

 

Cijena te gume je 1 euro.

 

Poz

Šta ti znači Golf druge generacije pretpostavljam Golf 2?

 

 

 

Ma da ,Golf 2.U glavnom predobre su ,bolje od orginala :)

 

Hvala pokušaću da ih nadjem pa ću javiti šta sam uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 325 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

 

 

Stradale su mi vođice ventila,pa sad da uradim sve kad je već razbucan

 

za vođice ventila postoji opcija, čekam da se Gvozden javi pošto sam ja zaboravio tačno koje su...

 

Pašu sa nekog auta,Ford neki model koliko se sećam.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja