Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

 

 

Wilbersove opruge, naravno da moras da izvadis tih 12 cm cevi jer su duze opruge i gusce namotane. Izvini ali razina nzm sta je.......... predpostavljam gustina ulja........ sto je ulje gusce to je manji bound (tj manje vila ode u gornji polozaj) da kazemo manje se skupi.... tj teze prolazi iz komore u komoru ulje  i ti dobijas efekat tvrdje vile. 5 W ulje u kombinaciji sa ovim oprugama je super za off ali malko mekanije za on........... maksimalna gustina ulja sa ovim oprugama je 10w po proizvodjacu, preko toga dobijes toliko tvrdu vilu da komotno mozes da je zamenis sa metalnom sipkom (i to sam probao) Ako mislis da ih kupujes a ne vozis off sipaj 10w i teraj....... ako vozis off sipaj 5w i bice ti isto kao i sa klasicnim vilama samo na off-u dobijas brzi rebound, sto ti drzi tocak "stalno na zemlji" Nzm koliko sam ti dobro objasnio

 

 

Hvala ti shumar na detaljnom odgovru, razina=nivo.

Dakle, šta dobijem kad ulijem manje ili više ulja u vile??

Ostalo mi je sve jasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750 SUPER TENERE

e to nzm.......... to nikada nisam probao....... kontam da sta god radio sa nivoom ulja, on bi trebalo da bude isti u oba stapa. E sta se desi sa viskom ili manjkom, mislim da kad ga ima vise vila ne moze da ode u krajnji gornji polozaj..... tj da se skupi skroz dokle je predvidjeno a kada je nivo ulja nizak valjda je premekana i onda nema pravila koliko ce da ode gore kad udari u kamen i prebrzo se vraca dole pa udara u onaj da kazemo granicnik doke treba da se izvuce. Jednostavno ne radi lepo kako bi trebao amortizer (vila) da radi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: sabac

ok shvatio sam,moja voznja je mozda da kazemo30-40%off a ostalo asvalt.tako da sad neznam sta da radim sa vilama.

gde da potrazim lanac bregaste moram da menjam dosao je do kraja skrozzzzzz >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 323 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

ok shvatio sam,moja voznja je mozda da kazemo30-40%off a ostalo asvalt.tako da sad neznam sta da radim sa vilama.

gde da potrazim lanac bregaste moram da menjam dosao je do kraja skrozzzzzz >:(

Pokusaj kod njih,ja sam svasta od delova za ST uzimao,ok su sa cenama,sve salju brzom postom

MOTO-BIKE

Petra Drapšina 8A, Kać 409369

Телефон:021 6210759

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd NBG
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ; Husqvarna TE 610e, RD07

imas bre kod onog u Trsteniku ili Uzicu sada sam vec zaboravio :stabre: .. ja sam uzimao od njega sto bi popsy rekao lanac od kawasakia za super teneru mislim da me je kostao 70 evra.

pokusacu da nadjem broj pa cu ti poslati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

MOTO-BIKE


Petra Drapšina 8A, Kać 409369


Телефон:021 6210759

 

Morse 60eu ja uzeo pre nekoliko dana. Salju brzom postom pouzecem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750 SUPER TENERE

ja imam jedan do pola potrosen...... zamenjen jer sam otvarao sve da uradim servis....... ako ti igra uzmi nosi........ meni ne treba :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Toliko mi se isteglio/deformisao lanac (zlatni DID) dobio je aksijalni rad , da je poceo da glodje prednji zupcanik u spoljnoj strani...... kada pogledas, zategnutost lanca i izgled velikog-zadnjeg lancanika...sve na oko izgleda perfektno.

Kad sam otvorio dekl...imao sam sta da vidim..... jedino sam primetio u poslednje vreme, zveckanje u manjim obrtajima, ostalo nista nije davalo ni jednu naznaku da se to desava.  :neznam:

 

Na svu srecu uvek se potrudim da uradim sto detaljniji pregled motora , pred duzi put..... uhhh  :tenere:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Kolege jel neko menjao prednji lancanik sa 16 na 17 zuba? Ja trazim takav lancanik da promenim al ne mogu nigde da nadjem, pa ako neko zna gde bi moglo da se nadje bilo bi fino da napise

To sve radim jer mi je zadnji 48 umesto 46 zuba pa bih da malo produzim prenos, malo mi je prekratak sad, tj previse obrtaja. A zadnji mi je dosta bolji od prednjeg a i imacu vise mesta za stezanje lanca ako zamenim prednji na veci umesto zadnji na manji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Evo da odgovorim sam sebi :) nasao sam lancanik, kod Mileta Biker House. Samo sto standardni nema sa 17 zuba, ne proizvodi se, nego zamena jtf 565 ili jtf 512. Ja sam pre za jtf 512. Eto, mozda nekom pomogne ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Vidjam na Bulevaru Evrope u NS crnu ST, mislim da su folije, sa crash barovima i koferom i NS tablama. Da nije mozda kolega na forumu? Vec drugi treci dan prolazi kad ja setam kera, reko da se upoznamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

@Vlada SD, ja sam uzeo posebno prednji na popustu u POLO. Gledao sam malopre i vise skoro i da nema na komad, ili ne ja umem da nadjem.

Imas preko KEDO-a da uzmes 46.47.48  i od 18,5 do 22evra , 4 evra je  ona metalna platna-osigurac , mada to moze da se namesti ...

Sad bas gledam koliko KEDO moze brzo da posalje delove, blize se bitni datumi :D..

 

dodatak.....ima u gevari...JT46-ca - 25e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

Ljudi, nađoh nove emulzione tube od moje stare ST. Ako nekome treba, prodao bih. Za cenu nemam pojma...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

@Gvozden.... iz Pola sam i narucivao, stigao mi 48 , a treba mi 46. Treba mi negde iz domace radnje , hvala... EDIT: Gevara  :takoje:

 

@aky , imas li komplet i iglice uz tube.....ja bih kupio komplet ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Бар,Црна Гора
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 SuperTénéré

Zdravo momci,jel može neko da mi kaže koja je tačna dužina sajle za kvacilo ?Majstor za sajle  je napravio malo dužu pa nikako da naštelujem kvačilo.Upravo sam našao na internetu neki podatak  da je 96 cm.Nešto mi je to prekratko,da li je to tačno ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

@Gvozden.... iz Pola sam i narucivao, stigao mi 48 , a treba mi 46. Treba mi negde iz domace radnje , hvala... EDIT: Gevara  :takoje:

 

@aky , imas li komplet i iglice uz tube.....ja bih kupio komplet ?

Nemam, samo tube su ostale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

 

@Gvozden.... iz Pola sam i narucivao, stigao mi 48 , a treba mi 46. Treba mi negde iz domace radnje , hvala... EDIT: Gevara  :takoje:

 

@aky , imas li komplet i iglice uz tube.....ja bih kupio komplet ?

Nemam, samo tube su ostale.

 

 

Ae, baci cenu na PP..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: sabac

Wilbersove opruge, naravno da moras da izvadis tih 12 cm cevi jer su duze opruge i gusce namotane.

Izvini ali razina nzm sta je.......... predpostavljam gustina ulja........ sto je ulje gusce to je manji bound (tj manje vila ode u gornji polozaj) da kazemo manje se skupi.... tj teze prolazi iz komore u komoru ulje  i ti dobijas efekat tvrdje vile.

5 W ulje u kombinaciji sa ovim oprugama je super za off ali malko mekanije za on........... maksimalna gustina ulja sa ovim oprugama je 10w po proizvodjacu, preko toga dobijes toliko tvrdu vilu da komotno mozes da je zamenis sa metalnom sipkom (i to sam probao)

Ako mislis da ih kupujes a ne vozis off sipaj 10w i teraj....... ako vozis off sipaj 5w i bice ti isto kao i sa klasicnim vilama samo na off-u dobijas brzi rebound, sto ti drzi tocak "stalno na zemlji"

Nzm koliko sam ti dobro objasnio

isao sam do zlatibora i sad je bas pocelo da mi lupka u vilama.sta mi predlazes da vadim te cevcice od 12cm i da sipam odgovarajuce ulje ili da uzimam druge opruge.moja voznja je mozda 35-40%off ostalo asvalt.nije to neki ozbiljan off .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Pa pazi, 35-45% off-a , je ozbiljna offroad kilometraza za jedan motor.........

 

2012 kada nisam propustio ni jednu off road voznju, za celu godinu, nisam dosao ni do 15% offroada u odnosu na safalt.

 

Posle toga sam morao da menjam semeringe i ulje u vilama.

 

Mozda da porazmislis....ipak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: sabac

ok Vlado razumem,opet kazem nije neki teski off nije kaldrma.sve je to sumski put  i soderisan.Ali me muci sta da radim sa vilama  :neznam: .stvarno nisam pametan hocu da vadim te caure ili ne,ko ima iskustva,hocu samo da menjam ulje ili sta vec.hvala svima u napred na odgovoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja