Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Pozdrav Tenerasi :zdravo:

Danas sam za Super Teneru napravio Dakar verziju otvorenog auspuha, sa loncem na gore i meni se jako svidja kako mu stoji i dosta je bolji zvuk nego sa fabrickim. Malo mi je previse metalan zvuk na nizim obrtajima ali je u visim bas rezak. Ako nekog zanima da pravi tako nesto mogu okaciti slike da vidite kako bi stajalo :takoje:

I jedno pitanje, ovih dana planiram da pravim prednje i zadnje crash barove pa ako imate neke skice ili slike izbliza raznih varijanti bilo bi dobro da podelite ovde sa novim clanom :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Vrlo zanimljiva ideja kao alarm

 

 

www.kupindo.com/Sigurnosni-uredjaji/22219291_Auto-personalni-TRACKER-GPS-102B-NOVO-

 

 

deluje mi ok samo me malo brine cena jbg...u svakom slucaju mozemo da se organizujemo i pazarimo jedan primerak i da ka testiramo manijakalno. S tim sto to nije alarm vec samo GPS, ne pisti kada se drmne koliko sam video.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ja sam alarm imao na tri motora..oblak senzore i ostale p..ke materine... ..... dva od tri sam cupao na sred ulice.

 

Po meni ima boljih resenja od alarma, skriveni prekidaci na primer + tracking sistem.

 

 

 

Nego javite mi , ako imate nekog ko bi pazario dobar primerak STenere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: crna gora,podgorica
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 IE

Pozdrav Tenerasi :zdravo:

Danas sam za Super Teneru napravio Dakar verziju otvorenog auspuha, sa loncem na gore i meni se jako svidja kako mu stoji i dosta je bolji zvuk nego sa fabrickim. Malo mi je previse metalan zvuk na nizim obrtajima ali je u visim bas rezak. Ako nekog zanima da pravi tako nesto mogu okaciti slike da vidite kako bi stajalo :takoje:

I jedno pitanje, ovih dana planiram da pravim prednje i zadnje crash barove pa ako imate neke skice ili slike izbliza raznih varijanti bilo bi dobro da podelite ovde sa novim clanom :zvizduk:

 

Naravno,davaj slike :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Nego javite mi , ako imate nekog ko bi pazario dobar primerak STenere.

 

Znao sam da ces kad-tad preci na Hondu... :D

 

Joook ... uzeo bih KTM LC4 u SM varijanti .. to me trenutno greje 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Nego javite mi , ako imate nekog ko bi pazario dobar primerak STenere.

 

Znao sam da ces kad-tad preci na Hondu... :D

 

Joook ... uzeo bih KTM LC4 u SM varijanti .. to me trenutno greje 1neznam.gif

 

Uzećeš narandžasto smeće :lud:

 

 

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Kolege ima li ko u rezervi ili da je menjao pa da je ostao neki stari zadnji ili prednji lancanik? Meni je trenutno na ST prednji lancanik sa 16 zuba a zadnji sa 48, znaci malo kraci prenos nego fabricki sa 46 zuba na zadnjem lancaniku. Voleo bih da dobijem malo vecu putnu brzinu pa bih probao kako mi lezi 46 zadnji(ili manji, 45, 44) ili 17 zuba prednji. Naravno i ja bih dao nekome koga zanima moj 48zuba zadnji za probu :takoje:

Takodje znace i iskustva nekoga ko je sve ovo vec probao. Cini mi se da bi mi bas legao duzi prenos jer je ST dosta jaka u potezanju i u nizim obratjima pa ne bi puno uticao taj prenos na ubrzanje, tj na potez. :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sarajevo BiH
  • Motocikl: XTZ 750 SP 92 & KTM SXS 540 06 & KL 250 & VS 1400 & NRG 50

A sada zavisi koliko ti je kilovata tenera jel ova jaca ili slabija varijanta, ali definitvno imas prevelik zadnji zubcanik.

 

Ako ti je slabija varijanta itekaki se osjete ta dva zuba na snazi tako da bih morao i prednjim propratiti.

 

Ja to licno nisam radio ali razmisljam o tome ,bar da je spustim za nekih 500 do 700 obrtaja na kruznoj brzini koja je za mene oko 100 km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Niksic Crna Gora
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ST

Kolege ima li ko u rezervi ili da je menjao pa da je ostao neki stari zadnji ili prednji lancanik? Meni je trenutno na ST prednji lancanik sa 16 zuba a zadnji sa 48, znaci malo kraci prenos nego fabricki sa 46 zuba na zadnjem lancaniku. Voleo bih da dobijem malo vecu putnu brzinu pa bih probao kako mi lezi 46 zadnji(ili manji, 45, 44) ili 17 zuba prednji. Naravno i ja bih dao nekome koga zanima moj 48zuba zadnji za probu :takoje:

Takodje znace i iskustva nekoga ko je sve ovo vec probao. Cini mi se da bi mi bas legao duzi prenos jer je ST dosta jaka u potezanju i u nizim obratjima pa ne bi puno uticao taj prenos na ubrzanje, tj na potez. :moto3:

 

Meni treba zadnji lancanik sa 48 zuba. Vozim iskljucivo po losem terenu, pa bih probao sa vecim zadnjim lancanikom. Ako ces da mijenjamo imam dobar lancanik sa 46 zuba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Moja je 25kw, mada verujem da su skinute sve restrikcije po tome kako ide. Koje su uopste razlike izmedju svajcarskog modela i modela za ostatak sveta?? :lol:

Jovane imas pp, cekam jos neka iskustva za lancanik pa da se dogovaramo :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Niksic Crna Gora
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ST

Sa prenosom 16/46 kad se kreces brzinom od 100km/h, sa istim brojem obrtaja ces sa prenosom 16/48 ici brzinom od 95,8km/h. Prenos 16/48 je prekratak za otvoreni put, meni je i 16/46 dosta kratak prenos, nekih puta kad brze vozim fali mi jos jedna brzina. Za terene kuda ja vozim treba mi kraci prenos, pa bih probao 16/48.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Sa prenosom 16/46 kad se kreces brzinom od 100km/h, sa istim brojem obrtaja ces sa prenosom 16/48 ici brzinom od 95,8km/h. Prenos 16/48 je prekratak za otvoreni put, meni je i 16/46 dosta kratak prenos, nekih puta kad brze vozim fali mi jos jedna brzina. Za terene kuda ja vozim treba mi kraci prenos, pa bih probao 16/48.

 

Ako ti treba kraći prenos i ljuće reagovanje menjaj prednji lančanik... stim što ti napred jedan zub manje kao 3 zuba nazad više :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Niksic Crna Gora
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ST

Popsy, da ne trazim sad manji prednji lancanik i da ne kupujem, ako Lukabx odluci da uzme ovaj sa 46 zuba, samo se zamijenimo, meni ce biti dovoljno dva zuba nazad vise.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sarajevo BiH
  • Motocikl: XTZ 750 SP 92 & KTM SXS 540 06 & KL 250 & VS 1400 & NRG 50

Trenutno imam kuci swicarsku i evropsku varijantu ,ova evropska je od kolege i ide tacno duplo bolje i njemu se dosta lakse igrati sa zubcanicima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Znaci swiss dizne bas ubiju motor!? Na drugim forumima hvale potrosnju, ali niko ne spominje perfomanse.. Koliko je tacno razlika, ako si probao obe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sarajevo BiH
  • Motocikl: XTZ 750 SP 92 & KTM SXS 540 06 & KL 250 & VS 1400 & NRG 50

Probao jesam i stvarno je velika razlika u snazi ,odmah se osjeti u 50 metara.

Ali potrosnja je isto tako druga prica.

 

Do Dolomita i nazad sam skoro upola manje potrosio nego on na eu verziji.

On je sada narucio tube i trazimonda uradimo reparaciju karbova.

Potrosnja je isla skoro do 10 l. Nije se vozilo preko 120km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

A jel su samo dizne razlika ili ima jos nekih razlika, tipa uglovi na bregastim, hodovi klipova, samim tim kompresija..? Ja sam skoro cistio karburatore ali sam zaboravio koje su mi dizne, cini mi se 142.5, to bi trebalo da su dizne za evropsku,tj otvorenu verziju

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja