Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Ja sam na nekom forumu nasao da pasuje sa fzr1000 87-95, fzr600 89-93, svi tdm-ovi, yzf750 93-96, za njih ces lakse naci verovatno.

 

Inace yamahin serial za taj deo je 3LN825600100, pa mozes po njemu traziti. Ima ih na ebay i sl, samo pitanje dal si spreman da das tolko para.

Ljudi, ima li ko kakav link s neta da naručim termo prekidač, ako ne gdje da ga tražim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Nikšić, Crna Gora
  • Motocikl: XTZ 750

Ja sam na nekom forumu nasao da pasuje sa fzr1000 87-95, fzr600 89-93, svi tdm-ovi, yzf750 93-96, za njih ces lakse naci verovatno.

 

Inace yamahin serial za taj deo je 3LN825600100, pa mozes po njemu traziti. Ima ih na ebay i sl, samo pitanje dal si spreman da das tolko para.

Ljudi, ima li ko kakav link s neta da naručim termo prekidač, ako ne gdje da ga tražim?

Veliko hvala, jako korisni podaci! Vidjeh da je cijena jako zaniljiva 50-60€...ali s obzirom da ću ovu zimu komplet da sređujem motor, radiću ga onako kako ga je fabrika dala pa i nek košta :tenere:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Si ti siguran da to ne valja?? Meni ST nikad nije upalila ventilator, ni na najzahtevnijim terenima, nikad! Druga je prica sa motorom koji sad vozim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

@zextreme, slazem se sa ovom konstatacijom, Teneru naterati na pola temperature nije lako. Meni je uspelo jednom prilikom, nakon pola sata voznje po pesku, nasipu, zaglavljivanja u sumske putice kioji nikuda ne idu i sl, znaci 20-30kmh maksimalno, a sve u krug. Ako je ostavis u mestu trebace joj nekoliko minuta da dodje na tacku paljenja.

 

@damir tattoo gledam sad po ovom sto sam skupio za ST i naidjem na ovo: "Uspeo sam da nadjem termo prekidac i radi kako treba. Samo je malo duzi i zato moraju da se stavljaju gumice i da se krace srafi. Ako nekom bude trebalo nek trazi za hondu akord od 90.-92. godista." To je ovde iz teme negde izvadjeno evo i link do posta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Nikšić, Crna Gora
  • Motocikl: XTZ 750

@zextrime Da siguran sam... jer se ventilator pali čim dam kontakt na motoru, a predhodno nije paljen par dana. Ranije dok je sve bilo ok jako rijetko je palila ventilator i na off vožnji. Imam drugara koji dobar majstor pa smo pregledali sve i ustanovili taj kvar.

 

@Mind Resetting Odradio sam tačno, sve ovo što je bokilić napisao, tako je sigurno termo davač. Hvala, probaću da nađem sličan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ma iščupaj te žice i miran si do avgusta :jee:

 

napisa čovek gore da pasuju od honde acord.. pa ako ne nađeš original eto rešenja.. mada sam uvek pre za originalan deo..ili bar polovan koji radi..

 

A ventilator se pali jedino na offu kada se dugo vozi prvom velikom uzbrdicom..

 

Ovako ni po gradu neće..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Lepo kaze Vlajko, vadi zice i resio si problem privremeno, pa kad se snadjes ti to sredi, nece Teretnjaca nikad prokuvati 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

a ako ti frka izvuci i prekidač plus... pa kad pomisliš da je vrućina pali ga na prekidač ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Melbourne - Australija
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750 (prodat)

Meni je samo jednom upalila ventilator u avgustu prosle godine u gradu na + milion stepeni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Meni se jednom upalio kad sam učio da vozim po parkingu - napred, nazad, levo, desno, i tako sat vremena :) Danas kad sam vozio jedva da se strelica pomerila, mada bilo je hladno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Meni se jednom upalio kad sam učio da vozim po parkingu - napred, nazad, levo, desno, i tako sat vremena :) Danas kad sam vozio jedva da se strelica pomerila, mada bilo je hladno

 

za sve friške vozače da ponovimo gradivo pošto postaje lečke hladnije :D

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/47767-aktivni-ves-cheris-porucivanje-na-tel-060-50-40-606/page__p__820167__hl__cherish__fromsearch__1#entry820167

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS

Само за браћу тенераше и супертенераше:

6w8k.jpg

Влажне марамице су најбоља ствар за боравак у природи,а ове су стварно одличне:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: xtz 750,R1200GS ADV

Pozdrav Teneraši,

evo da se javim malo,moj "ormarić" odradio sezonu vrhunski,prošla skoro deset hiljada bez greške.

Bila svugdje i sad ide na zasluženi odmor.

stavljam nove igle i tube sljedeći tjedan

post-26299-0-70504900-1381089262_thumb.jpg

post-26299-0-74567400-1381089295_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

trenutno radim na DIY verziji nosača za podignuti blatobran... inače aftermarket rešenje je

 

288.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Drugari treba mi pomoć. Rešio sam da sam zamenim ulje, pa imam malu dilemu.

lb9u.jpgZa ove šrafove koji su zaokruženi crvenom bojom znam da su za filter ulja, međutim čitao sam ovde da za ispuštanje ulja imaju dva šrafa. Ovaj jedan koji sam zaokružio plavom bojom i pored koga piše ulje sam siguran, međutim, za ovaj drugi ne znam koji je od ova dva. Pomagajte :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Drugari treba mi pomoć. Rešio sam da sam zamenim ulje, pa imam malu dilemu.

Za ove šrafove koji su zaokruženi crvenom bojom znam da su za filter ulja, međutim čitao sam ovde da za ispuštanje ulja imaju dva šrafa. Ovaj jedan koji sam zaokružio plavom bojom i pored koga piše ulje sam siguran, međutim, za ovaj drugi ne znam koji je od ova dva. Pomagajte :D

 

 

jedan ti je onaj plavo zaokruženi (srednji tj. veći ona druga dva ne diraš) a drugi se nalazi dijagonalno od tih šrafova (kod šaltalice pa napred sa donje strane i prvo njega otvoriš, tu izadje 1,5l pa onda onaj plavo zaokruženi)

GEDC1437.jpg

 

evfo ti uputstvo sa slikama

 

http://www.super-tenere.net/forum/xtz750-power/46107-oil-and-oilfilter-change-with-pics

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

drugi sraf je na karteru ....i na ovim slikama ga nema,ima sraf napred s leve strane,za ..17 l 19 kljuc, najnizi sraf na karteru...nekako s leva ka sredini videcete...tu izadje jops 1do 1,5 litra ulja....ovo su samo srafovi za skidanje filtera i praznjenja bocnog kartera to jest tamo bocne posude gde se gleda ulje...cirka oko 2 do 2,5 litra ulja...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja