Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Moze li mala pomoc. Potrebne su mi membrane i tube za XTZ 750 92. god. Gdje ih mogu naci?

 

Pozdrav

 

 

Membrane kupi od Suzuki DR 650 ( kataloški br. 13507-07D01 ), cca. 30€/kom. Pašu bez problema! Original su skupe.

 

A emulzijone tube kupuj kod :

 

KEDO ( http://www.kedo.de/ ) 33072 Schweizer Abstimmung - 56,50€ - sa tim tubama motor če ti trošiti cca. 5l

28768 Nadeldüse (Serie) – 12,50€ kom.

+poštnina 20€

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ima li neko nosac desnog retrovizora...... ono malo crno na koje se srafi retrovizor..........

 

 

 

ja bi to zavario :D :D :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Predstavnik za Alfa Romeo i Smudja, 402 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol
  • Motocikl: rd07 oca mu jebem

Gvozdje za Marinijum...........

samo ti to dobro umotaj paljenom zicom, pa ga bogato oblepi gafer trakom :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Moze li mala pomoc. Potrebne su mi membrane i tube za XTZ 750 92. god. Gdje ih mogu naci?

 

Pozdrav

 

 

Membrane kupi od Suzuki DR 650 ( kataloški br. 13507-07D01 ), cca. 30€/kom. Pašu bez problema! Original su skupe.

 

A emulzijone tube kupuj kod :

 

KEDO ( http://www.kedo.de/ ) 33072 Schweizer Abstimmung - 56,50€ - sa tim tubama motor če ti trošiti cca. 5l

28768 Nadeldüse (Serie) – 12,50€ kom.

+poštnina 20€

 

 

 

Hvala, druze.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Melbourne - Australija
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750 (prodat)

Pozdrav svima!

 

Imam jedno pitanje za sve... Pre nedelju dana sam pazario YAMAHA - u Super Tenere 1992. godiste... Kada sam isao da je provozam, tj. isprobam,, sve je bilo u redu... Ide, ne trokira, vuce... Sve OK... Sednem da je vratim u Beograd, kad posle 30-tak km krene da trokira, kao da radi samo na jednom cilindru... Posle 1-2 kilometra ugasi se u voznji... Ja stanem sa strane, AUTOPUTA da napomenem, sacekam 5 minuta i probam da upalim... Sve normalno radi... Krenem dalje i posle 30 km mi se opet dogodi... Zovnem vlasnika, kaze covek da mu se nikada nije desilo... Ja kazem OK i posle 5 minuta opet upalim i doteram do Beograda bez problema... Nije stucao niti trokirao niti stao... Pitao sam za tube, nisu menjane ali ne znam koliko trosi, moram da ga teram malo duze da proverim... I tako... Ajde neka pomoc jer sam prilicno neiskusan sto se ovih stvari tice...

 

Unapred hvala

 

Zamenjen regler danas... To je bio problem...

 

Hvala na odgovorima

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

@83120033 ...... Prava lepotica 0takoje.gif.

 

Stigli mi kompleti za slavine (15 eura x 2), kad sam video šta sadrže i za šta sam dao pare 1hmm.gif.

 

Kontaktirao sam neke poslovne prijatelje , koji izradjuju zaptivke za hidrauliku, kažu da ceo set nema veću vrednost od 300 dindži, al Saito je Saito 0stabre.gif.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750 SUPER TENERE

to si trebao da rasturis i da vidis sta sve treba sigurno ima i ovde da se kupe delovi...........

zna li neko gde mogu da se nadju matice za plastike........ one gumene....... osim u Luisu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

to si trebao da rasturis i da vidis sta sve treba sigurno ima i ovde da se kupe delovi...........

zna li neko gde mogu da se nadju matice za plastike........ one gumene....... osim u Luisu

Sto me nisi pitaoo pre neko vece?? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

@83120033 ...... Prava lepotica 0takoje.gif.

 

Stigli mi kompleti za slavine (15 eura x 2), kad sam video šta sadrže i za šta sam dao pare 1hmm.gif.

 

Kontaktirao sam neke poslovne prijatelje , koji izradjuju zaptivke za hidrauliku, kažu da ceo set nema veću vrednost od 300 dindži, al Saito je Saito 0stabre.gif.

 

 

a jel bi mogli oni da nam izrade neku količinu tih zaptivki ? Svojevremo je Vlajko pokušavao da ih replicira ali nije uspeo (doduše koristio je neodgovarajuće materijale koji su lose reagovali na benzin (ili se topili ili bubrili))

 

to si trebao da rasturis i da vidis sta sve treba sigurno ima i ovde da se kupe delovi...........

zna li neko gde mogu da se nadju matice za plastike........ one gumene....... osim u Luisu

mislim da ima u Motomaniji kao set za vetrobran (oni gumeni sto idu iza plastika)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

@83120033 ...... Prava lepotica 0takoje.gif.

 

Stigli mi kompleti za slavine (15 eura x 2), kad sam video šta sadrže i za šta sam dao pare 1hmm.gif.

 

Kontaktirao sam neke poslovne prijatelje , koji izradjuju zaptivke za hidrauliku, kažu da ceo set nema veću vrednost od 300 dindži, al Saito je Saito 0stabre.gif.

 

 

a jel bi mogli oni da nam izrade neku količinu tih zaptivki ? Svojevremo je Vlajko pokušavao da ih replicira ali nije uspeo (doduše koristio je neodgovarajuće materijale koji su lose reagovali na benzin (ili se topili ili bubrili))

 

to si trebao da rasturis i da vidis sta sve treba sigurno ima i ovde da se kupe delovi...........

zna li neko gde mogu da se nadju matice za plastike........ one gumene....... osim u Luisu

mislim da ima u Motomaniji kao set za vetrobran (oni gumeni sto idu iza plastika)

 

Popsy, ozbiljne firme su u pitanju, ostavio sam jedan set za uzorak, ako mogu...sigurno će mi napraviti veću količinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Melbourne - Australija
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750 (prodat)

Ljudi, moram da menjam kocione diskove, plocice i kociono ulje!!! Znate li kome da se obratim za delove i koje su cene... Menjam jer su plocice gotove, a diskovi popucali oko rupica... Pocele da se spajaju rupice pukotinama...

 

Ajde hvala vam unapred :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Imaš pp..jerbo će gumuica da radi ako stavim ovde broj..

a bez da je plaćena reklama :P

 

p.s. i dobrodošao međ tarabaše.. :zdravo:

pravi izbor si napravio.. TA bi te brzo smorio

 

i dođi malo u našu temu..

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/10270-super-tenere-vs-africa-twin/

samo je nemoj ozbiljno shvatati..malo malo pa se neko ozbiljno primi :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Popsy.. dokle si ti istanjio diskove..'

 

Znaš li u mm.. a šta kažu knjige' :stabre:

 

knjigu ne gledam jel su tamo sve pogrešne mere :lol:

 

diskove imaš u Guevari mislim da 80€ komad mada vidi na naslovnoj strani sajta imas adresar prodavnica pa ih zovi.. sto se tice plocica ja sam jedino zadovoljan sa Nisin sinterom (carton loren, SbS i slicno sam trosio relativno brzo i nisam bio sretan kako koce). Nisin sam uzeo u Bikerhousu Tošin bunar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

Drugari da vam se pohvalim (i izjadam) da usao sam u sektu tenerasha! :care:

 

Inicijacija u sektu je bila bolna uz kletve, izlive besa i suza... Skupljam pare od leta 2011, samo i iskljucivo za super tenere, i sad kad sam je se konacno kupio sam je malo sjebao :lud:

 

Ukratko (boze, koliko mi je tesko), ostao mi je disc locker na disku kad sam juce krenuo sa djurdjevdanskog slavlja. Ostao je na zadnjem disku... Steta je mogla da bude 5x gora tako da se ipak nisam ubio na licu mesta...

 

Locker se zakacio za navoj, koji izlazi iz zadnjeg vesanja, kojim se steluje zategnutost lanca i iskrivio ga bas lepo.

Gledao sam stetu jutros cirka 2-3 sata i po svemu sudeci moram da menjam dva dela. U katalogu se zovu PULLER CHAIN 1 i 2. Redni broj u katalogu 025 i 027 na ovoj stranici: OEM Motorparts

 

Eto tako, nisam ni docekao prvo okupljanje ili neku voznju, i nemam reci kojima bi vam opisao kako se osecam i stvarno mi treba vasa/necija pomoc. :( Ne moram da vam kazem da bi mi lakse bilo da sam se zakucao u zid ili autobus umesto ovog glupog s*anja! >:(

 

Ako neko oseti potrebu da me proziva shvaticu to kao nuzno zlo samo da sredim ovo!

Naravoucenije: Ne stavljati disc locker kad ides motorm na slave i sahrane... :neznam:

 

 

Pozz Filip

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

O Filipe, baš mi je drago da si me poslušao i uzeo tarabu..mesto 1 cilindra :takoje:

 

To što ti se desilo sa desilo sa lockerom..nisi ni prvi ni poslednji..

 

Sve se da opraviti i nemoj samo da se sekiraš :jee:

 

Daj neku fotku motorina vamo..dok ne vidimo šta ćemo s tobom.. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750 SUPER TENERE

Popsy.. dokle si ti istanjio diskove..'

 

Znaš li u mm.. a šta kažu knjige' :stabre:

 

knjigu ne gledam jel su tamo sve pogrešne mere :lol:

 

diskove imaš u Guevari mislim da 80€ komad mada vidi na naslovnoj strani sajta imas adresar prodavnica pa ih zovi.. sto se tice plocica ja sam jedino zadovoljan sa Nisin sinterom (carton loren, SbS i slicno sam trosio relativno brzo i nisam bio sretan kako koce). Nisin sam uzeo u Bikerhousu Tošin bunar

A kako da ne trosis brzo plocice kad su ti diskovi krivi i unisteni........ totalno neravni i unakazeni......... naravno da ti sinter kao prija........ najteze se trosi i jedini je koji moze da izdrzi te tvoje nazovi diskove........... prijavicu te muriji..... :P :P :P :P

 

 

Ko je pitao za diskove..... u Gevari imas diskove....... 90 e prednji pokomadu i 70 e zadnji........ pplocice mos koje os........ na te diskove idu i karton loren i rade odlicno......... naravno uvek postoji varijanta polovnih, oni nebi smeli da izadju skuplje od 150 e sva tri komada..........

 

Zaboravih........ ako neko hoce da pazari ST povoljno, vrlo rado bi mu je prodao....... za cenu i ostala pitanja na pp........

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja