Jump to content

Moto Zajednica

staza u subotistu,moguce iznajmiti

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Pecinci

zar nema nikog iz ADRENALINA iz Pecinaca?

Naravno da ima  :), sad sam tek video temu.... Kao sto je neko vec rekao Subotiste se nalazi u opstini Pecinci, tacnije 8 km od Pecinaca put iz Pecinaca prema Obedskoj bari. Pecinci se nalaze na 42-om km auto puta bratstvo jedinstvo u smeru od BGD-a ka Zagrebu. Staza za sada ne lici na tu sa slike (verovatno ce biti takva kada se zavrsi) ali ima jedan deo koji koriste za obuku vozaca odnosno snimanje emisija SAT koja ide vikendom na RTS. Ima jedan deo koji je skoro zavresen za test terenaca neka vestacka brda. Mozda to moze biti interesantno ljubiteljima off road voznje.... Svaki dan prolazim tuda pa ako nesto treba pitajte  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Ono... dan na Grobniku je kolko, 150e... Dogovorimo se unapred, i ja sam za. I mrxofon je za, ne moram ni da ga pitam.

 

Predlažem da, zbog uskog vremenskog okvira (2h) i dosta motora koji će biti na stazi, neko ko je iskusan i ko ima iskustva sa staza (video je kakva je organizacija slobodnih vožnji na drugim stazama) napravi brzinske ili druge vrste grupa, da ne bi došlo do masovne havarije i posla za Brku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Mozes li proveriti da li se moze od tog napravljenog dela napraviti neka konfiguracija za voznju.

Posto ce se na toj stazi 1 maja voziti trka domaceg i Balkanskog sampionata pretpostavljam da ce uskoro biti zavrsena....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Ono... dan na Grobniku je kolko, 150e... Dogovorimo se unapred, i ja sam za. I mrxofon je za, ne moram ni da ga pitam.

 

Predlažem da, zbog uskog vremenskog okvira (2h) i dosta motora koji će biti na stazi, neko ko je iskusan i ko ima iskustva sa staza (video je kakva je organizacija slobodnih vožnji na drugim stazama) napravi brzinske ili druge vrste grupa, da ne bi došlo do masovne havarije i posla za Brku...

 

Delimo se u dve grupe, sporiju i brzu i to je to.

Na Panoniji se recimo dele u 3 grupe. Profesionalce, amatere i pocetnike.

Ako bude 20 motora mozda nema ni potrebe deliti se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Pozarevac

Racunajte na mene 100% plus jos najmanje dvojica sa mnom, svi sa R-ovima. Prvo treba da se dogovori sa ljudima za stazu, pre izlaska  mislim da je pozeljno da se napravi jedan sastanak medju nama da ne bi dosli tamo pa da gubimo vreme u dogovoru i raspravi.

 

Nikad nisam vozio na stazi, ali bih rekao da je dva sata premalo, uzevsi u obzir da mora da se prave i pauze, i da naizmenicno voze bar dve grupe. Da li postoji mogucnost da se zakupi staza na duze?

 

Sto se tice saniteta mogao bih da obezbedim po povoljnoj ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd

Dva sata voznje je mnogo..veruj mi...nema sanse da vozis toliko u cugu. Jedino ako se ne vozis turisticki  ;D ;D

 

Ako nas je dvadesetak, ne vidim potrebu da se delimo u grupe..ono sto je jedino bitno je to da sporiji vozaci ne menjaju putanje i nista vise...znaci svako vozi kako zna, ali nema naglih promena linija, skretanja sa staze i sl...pre nego sto neko hoce da napusti stazu ili mu se desi kvar na samoj stazi digne jednu ruku visoko da svi vide...

 

Na Grobniku kad se vozi svi su u isto vreme na stazi na Open day-s..i samo je bitno da se svako drzi svoje linije..oni koji voze brze, pretpostavka je da i voze bolje i znaju sta im je raditi kada naidju na sporijeg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

evo ovako,treba samo da posaljemo zahtev na e-mail i da izaberemo datum kad zelimo da vozimo,tj da boga molimo da nam da lepo vreme,uzecemo onoliko sati koliko se prijavi ljudi,posto sam stazu video,moguce je da za 2 sata se navoza 20tak ljudi,znaci cena njihova sa pdv ,e 700ekoliko nas ima podelimo i uplatimo,a onda vozimo.Potpuno je ista konfiguracija kao sto ce biti za prvenstvo u brzinskom motociklizmu,pravac 1 km a ostalo su krivine,ma nije lose,ali se necemo vise ubijati na ovim losim putevima .Ja bi drage volje sve organizovao ali nisam u mogucnosti,imam malo dete a i konfiguracija posla mi nedozvoljava,poenta je nazvati ih,uzeti neki termin,platiti i voziti nista nije komplikovano.Zakup se organizuje na e-mail navak.rs,odmah vam se jave sutradan sa porukom i zahtevom koji dan zelite,mi platimo i vozimo se,veoma jednostavno,direktor je alvirovic mladji,on voli motoriste pa nam mozda izadje u susret sa datumima i cenom,veliki pozdrav do prve bezbedne voznje(pun gas)od alexar6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Pozarevac

Znam da je dva sata voznje bez prekida mnogo, ali govorim o vremenu provedenom na stazi. Ne znam sta se racuna u tih dva sata...

 

Ja nemam iskustva sa tim, ali sam drage volje da ucestvujem u svemu koliko god mogu. Nadam se da ce se naci neko ovde na forumu ko je malo bolji u organizaciji i ko ima iskuistva sa stazom da preuzme inicijativu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

... ali bih rekao da je dva sata premalo, uzevsi u obzir da mora da se prave i pauze, i da naizmenicno voze bar dve grupe. Da li postoji mogucnost da se zakupi staza na duze?...

2 sata na stazi je vjecnost :) 20 minuta u cugu je i vise nego dovoljno, ne mozete izdrzati taj tempo duze, popusti vam koncentracija. Napravi se organizacija tako da jedna grupa vozi prvih 20 minuta, sledecih 20 minuta odmaraju, a za to vrijeme vozi druga grupa. Tako svi imaju 3x20 minuta sto je jedan dobar track day. Cak i 20 minuta je dosta, mislim da bi 10-15 minuta bilo jos bolje i onda se moze napraviti vise grupa.

 

Druga stvar, jako je bitno da spoljna temperatura bude minimum 15-20 stepeni, to zbog prijanjanja i sigurnosti.

 

Ljudima iz Beograda i okoline prije svega preporucujem da za pocetak dodju na Adu huju da vide o kakvoj stvari se radi. Ova staza nije sala, zahtjeva odredjene pripreme.

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=15554.280

 

 

Takodje, planiramo jos jedan ofanzivni kurs na pocetku sezone, bice dio sa obaveznim stivom za voznju po stazi:

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=40169.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd

10-15 minuta je malo..ako racunas da treba da odradis bar 2-3 kruga od zavisnosti od duzine i konfiguracije staze, da bi gume zagrejao..pa krug dva uvek ide onaj deo gde dizes tempo..i onda bi ostalo samo jedan-dva kruga za neki brz krug..to je malo..Tj. oni koji idu da se prvi put upozanaju sa stazom i kako to izgleda..mozda je i OK.

 

Dve grupe po 20 minuta mozda i nije losa ideja..ali opet ne vidim zasto bi se grupisali ako je dvadesetak motora..  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ne mozemo tacno znati sta je dovoljno dok ne vidimo stazu i neko prosjecno trajanje kruga. Idealno bi bilo da jedan izlazak bude nekih 10 do 15 krugova tj. 10 krugova ako je krug oko 1:30 i 15 krugova za 1 minut. Sto mu dodje nekih 15 minuta. Sjecam se da smo na Batajnici 2007. u prvenstvu vozili 15 minuta treninge. Sada na Adi Huji vozimo 10-12 minuta jer je staza sporija i kraca, sa naglim zaokretima pa dosta umara. Svakako bi valjalo podijeliti vozace u dvije grupe jer svakako se mora odmoriti poslije jednog izlaska i eto prilike da se ubaci druga grupa, da se ne guramo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

super ,znao sam da su tvoje organizacije odlicne,moli bi te da ti organizujes i termine,cim grane sunce i temperatura bude podnosljiva poalji im e-mail,samo ima jedna sitnica mora da se zakaze jedno 15 dana ranije,evo ja i moj brat smo prvi na listi imam jos 5 drugara samnom,eto 7-ljudi odma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Pazi, ne bih se ja bas zaletao sa organizacijom ovoga. Ja sam misljenja da ovo nije bas tako jednostavno kao sto izgleda i radije ne bih nista na brzinu radio. Kao sto rekoh, za sada sam tu za Adu Huju i za kurs voznje. Jedino sto mogu da obecam je da cu pogledati o cemu se zapravo radi.

 

Da li je ova staza vlasnistvo Alvirovica i SAT-a? Da vidim sa Pablom da opet podjemo do njih da se mozda naprave neki povoljniji i konkretni uslovi za nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd

Idealno bi bilo da jedan izlazak bude nekih 10 do 15 krugova

 

Slazem se..dosta zavisi od konfiguracije koliko ce se vozaci zamarati, pa bez toga je malo tesko da precizno pricamo na ovu temu...

 

Ja ostajem pri tome da ako nas je dvadesetak, ne treba dve grupe..ali kako god se dogovorili, bitno je da se bar nesto organizuje..pogotovo za one koji stazu nikad nisu osetili..to ce im biti nova dimenzija voznje.

 

Ja se iskreno ne secam koliko sam ja vozio treninge na prvenstvu..doduse..neku godinu ranije od tebe..ali tu je negde bilo...20-30-ak minuta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ja se iskreno ne secam koliko sam ja vozio treninge na prvenstvu..doduse..neku godinu ranije od tebe..ali tu je negde bilo...20-30-ak minuta...

Da, pominjali su mi to, tada je navodno konfiguracija Batajnice bila drugacija pa je bio dosta duzi krug.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

nije on vlasnik on je direktor staze ali je ok lik,verovatno ce da da popuste ako to budemo cesce radili kao i svugde,pa ako nas je 20,trdeset pet evra nije mnogo,a sto se tice same voznje nadjemo se uvek 1 sat ranije pa se izdogovaramo 15-20 svedno vazno je da konacno imamo gde,eto ima nas iskusnih pa mozemo da prakticno i usmeno pokazemo onima koji su neiskusni a zele da se lepo voze,eto ja cu sve da odradim za gratis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Pazi, ne bih se ja bas zaletao sa organizacijom ovoga. Ja sam misljenja da ovo nije bas tako jednostavno kao sto izgleda i radije ne bih nista na brzinu radio. Kao sto rekoh, za sada sam tu za Adu Huju i za kurs voznje. Jedino sto mogu da obecam je da cu pogledati o cemu se zapravo radi.

 

Da li je ova staza vlasnistvo Alvirovica i SAT-a? Da vidim sa Pablom da opet podjemo do njih da se mozda naprave neki povoljniji i konkretni uslovi za nas.

 

Slazem se. Treba obezbediti sanitet. Redare na ulasku i izlasku iz boksa i na par krivina.

Bez obzira cija je staza organizator ima svu odgovornost...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ja mislim da pre druge polovine aprila ne bi valjalo nista planirati, zbog temperature asfalta.  :-\

 

Stavise, mislim da je pametnije pustiti da prodje prva trka prvenstva, jer ce tada staza SIGURNO biti ociscena od gradjevinskog materijala i spremna za upotrebu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5224 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

jer ce tada staza SIGURNO biti ociscena od gradjevinskog materijala i spremna za upotrebu.

 

Sam' nek nema balege i traktora ..ostalo ce se nekako savladati  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja