Jump to content

Moto Zajednica

Бугарски мотори "Балкан"

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Tutrakan - Bulgaria

Желим да се састане са бугарским мотора Балкана занимљиво ми је да сте схватили знате нешто о њима, иако смо комшије, ја сам из Бугарске и коришћењем Гоогле преводилац, ако постоји нешто погрешно жао.

Мотоцикл је први бугарски Балкана М1, "произведено од 1957 до 1958 са скоро реплика DKW RТ 250  је удар једне бензински мотор са цилиндра капацитета 247,3 кубних центиметара, максимални капацитет 12, 5 коња 4-брзине и мењач максималну брзину од 110 КМХ. Лож уље - 3,5 литара на 100 километара. 017653844.jpg017653846.jpg

Наредни модели М2 С и С2 они користе исти мотор са мало снаге и другачији дизајн - Изгледа да пресвучена седишта су боље огибљење, повећане брзине и комфора приликом путовања. Произведене до 1971. 017728940.jpg017728941.jpg

И мотори су произведени у мање запремине мотора - мопеди са 50 ццм мотор и елегантан мали мотоцикала са мотором 75 кубних центиметара.

Балкан 50МП - произведено од 1960 до 1964 са мотором од 49 кубних центиметара, мотор покреће бицикл педале да бисте се пребацили брзина ручно. Мопед развијен од 2,3 коњске снаге на 5000 о / мин. своје максималне брзине је 60 километара на сат. Предње виљушке је направљено од пресованог лима и гуме тампони.Задното федерације суспензија је телескопски. 017729018.jpg017729034.jpg017729099.jpg

Балкан 2Ю25 радне запремине 49,01 кубних инча, однос компресије 7. 2.3 Коњска снага на 5500 обртаја. Максимум обртног момента при 3800-4200 о / мин 017729040.jpg017729045.jpg

Балкан 50 МПМ је повећан на 3,3 Коњска снага на 6500 обртаја. 65 КМХ развијају. 017729050.jpg

Балкан 50 МК-3 - користи исти мотор као МПМ, је променио изглед Мопед. Сви мопеди имају 3 - фаза брзине док МПМ МК-3 и они су стопала прекидача. Телескопски суспензија и да се бубањ спирацхки.Произвезхдат Еда у 1975 http:017729088.jpg

Балкан М75 - цилиндрични мотор капацитета 75 кубних центиметара, 6 Коњска снага на 6800 обртаја. 2 литара горива на 100 километара, максимална брзина од 85 КМХ. 017729269.jpg017729268.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

Први пут чујем за ове бугарске машине. Нисам ни знао да се раније производило толико ћириличних мотора. Балкан, ИЖ, све муње :D. Штета што код нас никада није озбиљније заживела мото индустрија. Да се сад праве такви мотори би свакако били приступачнији за домаће купце, а мислим да би били бољи и трајнији од ових кинеских.

 

Иначе, пријатељу, превод је лош, тако да боље пиши на бугарском, пре ћемо да те разумемо него преко Гугла.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Поздрав,

 

Знам да су се својевремено (прилично давно) у Бугарској, склапали поједини модели Реноа.

Они из теме 40+ (па и мало више) сећају се модела Рено 8 и 10. Могли су се и код нас видети

ти модели, али са натписом "Булгарено". Додуше ја сам одарастао у Нишу па је вероватно

њих тамо било више (око 5 ком  ;D).

Питам се да ли су ови мотоцикли прављени по лиценци или као копије у некој "аутохтоној"

Бугарској фабрици и шта се десило са њом.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Tutrakan - Bulgaria

Ми је драго да има неко знање о аутомобила склапа у Бугарској Булгарренаулт, ево неких информација које могу имати незнаетем да су у Бугарској су и авобуси Чавдар, камиони Балканкар:). Нажалост, било је у прошлости и данас имамо озбиљну масхинистроене

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%83%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BE

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0%B0%D0%B2%D0%B4%D0%B0%D1%80_%28%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B0%29

http://social-motors.forumotion.com/forum-f5/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

Е па овај од 350 је прави мотор ;)Кад будем следећи пут ишао у Бугарску на море морам да га пробам ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ми је драго да има неко знање о аутомобила склапа у Бугарској Булгарренаулт, ево неких информација које могу имати незнаетем да су у Бугарској су и авобуси Чавдар, камиони Балканкар :). Нажалост, било је у прошлости и данас имамо озбиљну масхинистроене

http://social-motors.forumotion.com/forum-f5/

 

 

Да, да сећам се аутобуса Чавдар, била је свакодневна аутобуска линија Софија-Ниш-Софија, па је једног дана воѕио Нишекспрес, а другог (не сећам се имена) аутопревоз из Софије.

 

Поздрав  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja