Jump to content

Moto Zajednica

Бугарски мотори Балкана

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Tutrakan - Bulgaria

Желим да се састане са бугарским мотора "Балкана". Ја бих био заинтересован да зна, знаш нешто о њима, да ли их Србија и даље има суседа и мислим да сам могао:)

Почињу са Балкана први модел М1, "- произвела као реплика DKW RT 250 од 1957 до 1958 има двотактне један цилиндрични бензински мотор са 12,5 коњских снага, маса 150 кг максимална брзина 105 КМХ. Лож уље 3,5 литара на 100 километара начин. 017653844.jpg017653846.jpg

Наредни модели М2 Ц и Ц2 Чешка личи појави, је исти мотор као М1 разлике у структури мотоцикла - појави пресвучена седишта, побољшава суспензије, који постиже више удобности вожње. Произведене до 1971

Заједно са ова два модела се производе и мотоцикала са мањим моторима - МП50 Балкана мопеде, МПМ, 2ЫУ25, МК-3 и М75.

Балкански МП50 - произезхда од 1960 до 1964 Мотор 49 кубних центиметара ваздуха за хлађење и напајање 2,3 коњских снага на 5000 обртаја минута.Максимална брзину од 60 километара на сат.

Балкански МПМ - 3,3 коњских снага на 6500 обртаја и брзине 65 КМХ.

Балкански МК-3 - 3,3 коњских снага на 6500 обртаја и на 65 километара на сат. Све 50 ццм модели са 3-брзине ваздушним хладјењем и добош кочнице. МК-3 се производи до 1975, када је биљка престаје производњу мотора.

Балкански М75 - мотор од 75 кубних центиметара до 6 коњских снага излаза на 6800 обртаја. Трошкови 2 литара на 100 километара, 16 "гум

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Здравей!

 

Добродошао на форум!

 

Ја овај мотор нисам никада видео, али надам се да ће ти се јавити неко ко га има да ти одговори на питања.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

... Лож уље 3,5 литара на 100 километара начин....

 

;D

 

Ништа лично, реко јел' ради на бензин или...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja