Jump to content

Moto Zajednica

,,Hajdučke večeri,,

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

Dugo već nije bilo vozanja. Subota 13.februar 2010., jutro koje obećava, mada su za popodne najavili kišu.

Vanjska temperatura oko 3 stepena. Kratak dogovor sa mojim drugom Salerom i maršruta odredjena

Šabac-Bogatić-Crna Bara. Polazimo oko 11h i već oko sela Štitar kiša prokapava.

oaAf1_sn203539.jpg

Pošto smo stali da uradimo ovu fotku neko nam svira iz auta, taman kad smo se okrenuli da vidimo ,,đe ba zapelo,,

kad ono naš drug Ljuba novopečeni ,,Sradovac,, i onda ova sličica...

IT2TH_sn203540.jpg

Kiša počinje sve jače da pada, ali nema odustajanja. Ubrzo stižamo u Bogatić i sedamo u kafić da se okrepimo i

dogovorimo kuda dalje. Svet je mali samo što smo seli, kad ono moji učenici koji su došli na okružno takmičenje iz

matematike. Šta ćeš, omaklo im se... :)

peE4y_sn203541.jpg

Posle kratkog očajavanja, mislim ispijanja čaja, nastavljamo za Crnu Baru. Nikada nisam išao ovim putem i sve mi

je nekako lepo, kao da sam veliki istraživač i kao da ovo nije nekih tridesetak km. od kuće... :) I evo par sličica

zimskog Mačvanskog pejzaža...

XcDp3_sn203543.jpg

 

wkn6q_sn203542v.jpg

Pre samog ulaska u Crnu Baru zanimljiv prizor...

m6aw4_sn203546.jpg

Do nas dolazi i  i umetnik i koliko ga razumem ovo je njegov doprinos borbi protiv globalizma...

6yRES_sn203547.jpg

Selo Crna Bara nalazi se na severozapadu Mačve na ušču Drine u Savu. Početkom svakog avgusta, održavaju se

Hajdučke večeri, na kojima pobednik dobija sablju dimiskiju na spomen hajduk Stanka, istoimenog junaka romana

Janka Veselinovića. Stajemo na centru, gde nam prilaze lokalni bajkeri koji se čude po kakvom vremenu se vozamo

i od njih saznajemo za kuću hajduk Stanka. Kuća ili rekonstruisani vajat nalazi se u privatnom dvorištu porodice

Aleksić. Ljubaznošću gazdarice vidimo eksponat i slikamo se ispred.

oaG9z_sn203551.jpg

 

pT8ur_sn203554.jpg

Put nastavljamo po sve jačoj kiši prema Mačvanskoj Mitrovici verovatno zahvaljujući blizini ušća Drine u Savu.

Na putu nigde žive duše a i kad prodjemo pored nekoga taj nas u čudu gleda. A to malo i godi, ko mi neki veliki putnici,

avanturisti ...haha :)

5txUF_sn203556.jpg

Prolazimo pored prirodnog rezervata Zasavica, ali sada već pomalo promrzli i okisli ostavljamo to za drugi put.

JKHc4_sn203560.jpg

Kroz Mačvansku Mitrovicu vozimo se prema Šapcu.

1D8se_sn203563.jpg

Pred samim Šapcem izlazimo iz kiše, šta više, nije nikako ni padala.Baš lepo napravili smo jedan kišni krug, ušli,

vozali se i opet izašli iz kiše...Nema veze. :)

Lepo mada malo hladnjikavo i mokro vozanje...

Napolju izgreva sunce, mada je i dalje hladno. Nedelja, e pa treba isterati motor... Do sledećeg družanja

POZDRAV svim BJB i svim Bajkerima... :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 552 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Dugo već nije bilo vozanja. Subota 13.februar 2010., jutro koje obećava, mada su za popodne najavili kišu.

Vanjska temperatura oko 3 stepena. Kratak dogovor sa mojim drugom Salerom i maršruta odredjena

Šabac-Bogatić-Crna Bara. Polazimo oko 11h i već oko sela Štitar kiša prokapava.

0qsn203539j

Pošto smo stali da uradimo ovu fotku neko nam svira iz auta, taman kad smo se okrenuli da vidimo ,,đe ba zapelo,,

kad ono naš drug Ljuba novopečeni ,,Sradovac,, i onda ova sličica...

2msn203540j

Kiša počinje sve jače da pada, ali nema odustajanja. Ubrzo stižamo u Bogatić i sedamo u kafić da se okrepimo i

dogovorimo kuda dalje. Svet je mali samo što smo seli, kad ono moji učenici koji su došli na okružno takmičenje iz

matematike. Šta ćeš, omaklo im se... :)

dysn203541j

Posle kratkog očajavanja, mislim ispijanja čaja, nastavljamo za Crnu Baru. Nikada nisam išao ovim putem i sve mi

je nekako lepo, kao da sam veliki istraživač i kao da ovo nije nekih tridesetak km. od kuće... :) I evo par sličica

zimskog Mačvanskog pejzaža...

dysn203542j

 

9hsn203543j

Pre samog ulaska u Crnu Baru zanimljiv prizor...

j7sn203546j

Do nas dolazi i  i umetnik i koliko ga razumem ovo je njegov doprinos borbi protiv globalizma...

4jsn203547j

Selo Crna Bara nalazi se na severozapadu Mačve na ušču Drine u Savu. Početkom svakog avgusta održavaju se

Hajdučke večeri na kojima pobednik dobija sablju dimiskiju na spomen hajduk Stanka, istoimenog junaka romana

Janka Veselinovića.Stajemo na centru gde nam prilaze lokalni bajkeri koji se čude po kakvom vremenu se vozamo

i od njih saznajemo za kuću hajduk Stanka. Kuća ili rekonstruisani vajat nalazi se u privatnom dvorištu porodice

Aleksić i ljubaznošću gazdarice vidimo ga i slikamo se ispred.

hqsn203551j

 

j9sn203554j

Put nastavljamo po sve jačoj kiši prema Mačvanskoj Mitrovici verovatno zahvaljujući blizini ušća Drine u Savu.

Na putu nigde žive duše a i kad prodjemo pored nekoga taj nas u čudu gleda. A to malo i godi, ko mi neki veliki putnici,

avanturisti ...haha :)

4jsn203556j

Prolazimo pored prirodnog rezervata Zasavica, ali sada već pomalo promrzli i okisli ostavljamo to za drugi put.

cbsn203560j

Kroz Mačvansku Mitrovicu vozimo se prema Šapcu.

56sn203563j

Pred samim Šapcem izlazimo iz kiše, šta više, nije nikako ni padala.Baš lepo napravili smo jedan kišni krug, ušli,

vozali se i opet izašli iz kiše...Nema veze. :)

Lepo mada malo hladnjikavo i mokro vozanje...

Napolju izgreva sunce, mada je i dalje hladno. Nedelja, e pa treba isterati motor... Do sledećeg družanja

POZDRAV svim BJB i svim Bajkerima... :)

 

 

 

 

Ovde se radi o nekim fotkama??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

Sorry, svim koji su pročitali ovaj putopis, ovako bez fotki. Ceo dan pokusavam da ubacim fotogarafije ali -NUMEM- >:( :'(

Obećavam, sutra pitam učenike, pa ispravljam. Pozz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: SUBOTICA
  • Motocikl: Ferdinand

Mnogo lepa vožnja, pogotovo posle duge i hladne zime da ogreje srce.

 

Vajat hajduk Stanka je uređen i unutra kao muzej ili samo spolja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

Katerina

U vajatu ima jedna haljina koja podseća na nošnju tog doba i krevet starinski zastrt  tkanim ćilimom.

Moglo bi to i bolje, ali šta je tu je...

hs1bN_sn203552.jpg

 

dltPF_sn203553.jpg

Šta bih to mogao da vidim u Subotici i okolini, a da nije klasika, npr.: centar grada, Palić, zološki vrt i slično?

Pozz...

 

mile fazer

Kolega, jedva čekam. Brzo će 7.maj. Bog da sreće i junačkog zdravlja... Para nema, pare nisu problem... :)

Pozz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

e bas interesantno sto sam sasvim slucajno nasao ovu temu,iako je vec postala proslost...

Posto sam iz ovog kraja,tj iz Bogatica,red bi bio da obavestim sve bajkere zeljne avanture,da se 07.avgusta tacnije sledeci vikend odrzavaju "Hajducke veceri".Dobio sam danas program na kome pise kad se sta odrzava i u koliko sati,ali sam zaboravio :-\.Nebitno,ako je neko zainteresovan,rado cu podeliti jos neke korisne informacije,da jos jedna stvar,citav program ta hajducka svadba,kocije,fijakeri i ostalo krece iz Bogatica,do Sovljaka tu je neka hajducka busija itd,pa onda se nastavlja do etno kuce gde se odigrava vencanje,i onda put Crne Bare,tj motela na reci Drini gde se nastavlja kulturno-umetnicki program i takmicenje za harambasu. :)

WELKOME

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

E ovde je bilo baš hladno,pogotovo kad smo prišli Drini.Baš je lepo Gledati ove slike iz tople sobe.Vidimo se u klubu Profesore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja