Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki DR 350

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Ako je stvarno kao na slikama i ako ces da vozis min 2 sezone a posle probne voznje ti se svidi vrijedi te pare

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Ako je stvarno kao na slikama i ako ces da vozis min 2 sezone a posle probne voznje ti se svidi vrijedi te pare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Evo da se i javim nakon dugo vremena i nakon svih pohvala jos malo pohvalim ovaj motor stvarno su kvalitetni :) A za sve koji traze ovakav motor ima kod nas u BiH nekoliko oglasa sa prihvatljivim cjenama a zna ponekad i naletit stvarno ocuvan primjerak koji se vrlo brzo proda, i sretno svima koji nabavljaju DR350

 

Moj Suzuki DR 350 R

 

29052012263.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

citam i ne verujem sta citam, sto me najvise brine pisu gluposti ljudi koji su dugo u enduro prici. Sta bre vredi 2000e i vise? DR350 iz devedesetih??? Ej bre covek prodaje xr650 iz 2003 za 2500 a vi kazete da ovo govanjece vredi 2 soma? Video sam da mnogi hvale ovaj motor pa sam morao da ga probam i... kanta. Pretezak za svoju skromnu snagu, 140kg na jedva 30ks je malo, pogotovo ako uzmemo u obzir da nov ima 30ks , polovan ni jedan nema ni blizu a tezina ne pada sa godinama. Nije los za bas bas pocetnike ili devojke, nije los da se sa njim ide na pecanje ali po meni ni nov u fabrici da sad postoji ne sme da kosta toliko

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Hahahaah pajdasu svak ima svoje skromno misljenje, ali blatiti neki motor samo na osnovu jedne voznje je smijesno i nijedan profesionalac ili amater nebi trebao to izjaviti. Ovaj motocikl jest pregazilo vrijeme ali vidicemo ove nove nakon 20 godina teskog divljanja sta ce ostat od njih, Dr350 je stvarno izdrzljiv motor i jos k tomu stara dobra "uljara" je se i vis nego dokazala tokom proslih godina. Cjena polovnog sve govori i to nije sam u bih srbiji hrvatskoj nego i vanka, pogledaj na stranim sajtovim pa ces vidjeti da je to "normalna" cjena ;) i pozz svim ljubiteljima dokazanih enduro motocikala.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Za tvoju informaciju taj dr350 koji sam pominjao je prodat za 2200e :) Znaci ima ljudi koji hoce toliko da daju za taj motor. A to da li je kanta zavisi iz koje perspektive gledas, ako gledas iz perspektive hard enduro motora (jaki, laki sa dobrim ogibljenjem) jeste kanta, ali ako gledas iz perspektive ekonomske isplativosti svakako nije kanta. Dosta sposoban po terenu, pouzdan, mali potrosac, pravi motor za nekog kome je ekonomski momenat bitan. To sto je nesto skuplji od konkurencije, brzo vrati kroz eksploataciju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

ok je to sto malo trosi i sto je jeftina registracija ali to nije svakako faktor zbog kojeg treba da mu bude tolika cena. Izdrzljiv i kvalitetan? Pa gsxr 750 i 1100 su izdrzljivi motori i kvalitetni i verovatno mogu da predju vise nego bilo koji noviji R ali opet ni jedan od tih starijih R motora ne vredi na trzistu vise od 1000e. Ne znam kako vama ali meni ta prica o starim kvalitetnim motorima ne pije vodu, to je kao kad bi mercedes 123 iz osamdeset i neke vredeo vise ili isto kao neka novija mecka iz 2005 godine. A ako vec pricamo o bas kvalitetnom motoru za sva vremena onda je tu vec pomenuta xr650, a stvarno je bez ikakvog smisla porediti nju i dr350 a razilika u ceni par stotina evra. Ne kazem ja da dr350 nema nikakvu svrhu, moze on lepo da se provoza po nekim prohodnim sumicama, stazicama, neko ko nije mnogo zahtevan ce biti zadovoljan sa njim ali po meni ni jedan primerak ne bi trebao da ima cenu vecu od 1000e, u stvarno perfektnom stanju kao sto pominjete taj belo zuti npr. 1200e.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Mnogi nasednu na price tipa * legendaran motor, pouzdan, malo trosi, ... * pa se ubiju trazeci redak primerak i puknu veliku lovu kad nadju ocuvan takav. I onda posle mesec, dva, vide da je slab, ali ih je sramota da priznaju, a i ko prizna sebi nece da siri pricu da bi pokusao da ga uvali za iste pare.

Motor se ne kupuje da bi se ekonomicno vozio, pouzdan moze da bude svaki koji se dobro odrzava, a na pecanje moze da se stigne i sa DT 125 od 500, 600 evra. :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Trziste je neumoljivo i ono najrealnije formira cenu. To sto ti nikad ne bi dao te pare ne znaci da taj motor na trzistu ne vredi toliko. Da svi ljudi imaju iste prohteve ne bi postojalo toliko modela na trzistu.

Da se ti pitas ni jedan motor ne bi vreeo preko 1000e, jedino bi tvoj vredeo 5000e :P

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Trziste je neumoljivo i ono najrealnije formira cenu. To sto ti nikad ne bi dao te pare ne znaci da taj motor na trzistu ne vredi toliko. Da svi ljudi imaju iste prohteve ne bi postojalo toliko modela na trzistu.

Da se ti pitas ni jedan motor ne bi vreeo preko 1000e, jedino bi tvoj vredeo 5000e :P

nisam siguran da li se to odnosi na mene? Ako se odnosi potrazi malo oglase koje sam ja postavljao i vidi moje cene?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Koliko para toliko i muzike.

Dr sam vozio i fino se navozo dvije sezone. Ako nećeš baš baš hard i nisi teži od 80kg uzimaj. Ja sam 100-110 +oprema pa i snagom i vješanjem posustaje za konkurencijom koja je ako išto valja dosta skuplja. Moraš da probaš pa će ti se samo kasti :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

ok, lepo to stoji na papiru.

aj sad daj info gde ima da se kupe ti motori za 2000 eur u fabrickom stanju

fabricko stanje je samo u febrici, nesto sto je staro 15-20 godina ne moze da bude u fabrickom stanju pa cak i da ima 0 km na satu. ovaj dr350 sto ga pominjete je sad na oglasima a koliko je takvih bilo pre njega? Isto tako ce i neki od mojih pomenutih motora izleteti na oglasima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ima u oglasima i tvoji navedenih i dr-ova, al nema u ovakvom stanju.Ako ne postojoji fabricko stanje, nek bude kao ovaj DR. Namece se zakljucak da nema ni jedan od tih tvojih navedenih za 2000eur. u stanju kakav je ovaj DR.

 

Ja ga nikada nebi kupio jer je za moje potrebe nejak i mali motor za moje gabarite.Al sto rece NikGold za nekoga do 80kg, 2 somica u dzepu i voznju po terenu odlican izbor. Nove gume, lanaci, lancanici, plocice, malo trosi, iskustva ljudi koji su ga vozili su odlicna, mala registracija, ne pipa ama bas nista naredne dve tri sezone, pa sta ces vise.

 

Ko ima mnogo para kupuje novo, onaj ko ima osrednje kupuje polovno sa najmanjom mogucom kilometrazom, a onaj sto ima malo novca kupuje istrosene polovne motore i osudjen je na veliki rizik.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

S obzirom da moja težina varira između 80 i 85 kg, da nemam iskustva u terenskoj vožnji motorom, da ne mislim da dam puno para na motor jer mi treba i odgovarajuća zaštitna oprema, nameće se zaključak da bi mi odgovarao takav DR koji je (nažalost) prodat. Možda bi mi bila dobra i TTR600? Jeste da je malkice skuplja registracija ali ih ima više u ponudi. Pitanje je i da li bih se uklopio u 2000€, jer je samo bivša Gavrina u toj ceni, a da liči na nešto. Možda je i XR600 ok. Cene su prihvatljivije, motor je poznat i pouzdan, jedino je težina nešto veća. I eto, vrtim se u krug i opet se vraćam na DR 350 kao najprivlačniji !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

au naopako jos cu poceti da mislim da sam ja lud, nek bude i da jesam ali necu priznti da je 2200e dobra cena za dr350 pa makar crko, pa makar taj dr bio nov iz fabrike necu i gotovo >:( Danas 2000e nije uopste malo i za 2000e moze sasvim pristojan motor da se kupi. Meni i dalje u glavi razlika od 300e u ceni izmedju tog dr350 i ovog xr650 2003 god. Alo bre pa ne bih dva meseca jeo , pio ,ma ne bih disao ako treba da ustededim ebenih 300e.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Složio bih se da je DR350 fino motorče, pa čak i za obići svet sa njim ali je cena malo preterana, što reče Gavra, za te pare možeš da biraš... XT, TT, pa čak i nadrkani XR650 (opet se slažem sa Gavrom, ne jedeš, ne piješ i kupiš motorčinu :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

au naopako jos cu poceti da mislim da sam ja lud, nek bude i da jesam ali necu priznti da je 2200e dobra cena za dr350 pa makar crko, pa makar taj dr bio nov iz fabrike necu i gotovo >:( Danas 2000e nije uopste malo i za 2000e moze sasvim pristojan motor da se kupi. Meni i dalje u glavi razlika od 300e u ceni izmedju tog dr350 i ovog xr650 2003 god. Alo bre pa ne bih dva meseca jeo , pio ,ma ne bih disao ako treba da ustededim ebenih 300e.

 

:D :D nemo mi se nrviras druze Gavro, mi i tebe volimo zato sto si lud i kontraš. :takoje:

slazem se da je 2000 eur mnogo, pogotovo u nasoj drzavi, ali mi ne diktiramo cene, vec inostrano trziste.

taj xr 650 , 2003 nije fabricko stanje, vec je radjen, i ko zna sta jos. al kad stavis XR-a poredf DR-a i razlika od 500 eur je bas mala, mnogo vidjeni i bolji XR.

al eto ima ljudi koje cene to "fabricko stanje" , a opet ima i Gavri koji ma puca za to.

 

kad bi ti rekao koliko sam platio adv 950 , 2003 , ubio bi me :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

ja bih te ubio sto si uopste kupio takav motor jer mu ne znam svrhu :) Sta meni vredi fabricko stanje kad u svakoj voznji padnem bar 5x. Znaci da je fabricko stanje samo do prve voznje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Niko u ovom sportu nije pametan jer motor nije ni malo racionalna stvar.

Kum trenutno vozi dr350 , zivi od plate jebiga i njega pizdi strahovito sto ja za mog xra placam 320e registraciju a da sam ostao na dr350 placao bi 160 i za razliku u parama imao 2x zadnju i jednu prednju gumu. Sve prica tako dok ne sjedne na xra i uvati krug pa se vrati sa kezom od uva do uva i kaze mi ovo je motor za radost. Jebiga, probaj i ako osjetis da je to to kupuj. I na kraju samo smo mi limitirani dok motori mogu mnogoo vise nego sto mi mislimo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

pa realno, ja sad hocu da kupim putni motor, planiram cbr1000f. A zasta je ta kangrba, niti je za put niti za off. Majke mi dok te nisam sad upoznao u mitrovici mislio sam da si neki dekara(tipa lalajko) po tvojim postovima. Sto je najgore cujem da lepo i peglas i stvarno mi nije jasno burazeru sto se predstavljas kao neki starkelja na forumu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Drugari, dok se ja ne otelim, khm, dok ne prodam svoje motorče, naići će još sto dobrih endura. Svejedno, ne odustajem i neću se smiriti sve dok ne kupim nešto sa kramponima.

A znajte da cenim vaša mišljenja bez obzira što su različita.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja