Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki DR 350

Recommended Posts

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Taj je jos uvek u Paracinu. Doziveo je jednu komplet generalku, a na poslednjoj voznji u sezoni je nesto puklo izgubio kompresiju skroz, izgleda mu se smesi jos jedna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

Taj je jos uvek u Paracinu. Doziveo je jednu komplet generalku, a na poslednjoj voznji u sezoni je nesto puklo izgubio kompresiju skroz, izgleda mu se smesi jos jedna.

 

Šta se podrazumeva pod komplet generalnom ?

Ako se dobro sećam na satu je imao nešto preko 30.000 km(ako nije vraćana). To je malo rano za generanu. Neka devojka je u Minhenu na DR 350 prešla oko 75.000 km bez otvaranja agregata.

 

Gde je problem - da li ga vlasnik ubija ili je majstor loše sklopio mašinu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Moj DR ima 75.000 na satu i zbog potrošnje ulja sam krenuo da ga otvaram. Inače pali ide dobro , vjerujem da karike i gumice ventila rešavaju problem. Bum videl

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Klip, karike, hilznovan cilindar i nesto je radjeno oko glave. Kad je to crkao poslednji put bili smo zajedno u voznji, samo je promenio zvuk i ugasio se. Kad zavergla, vergla kao bez svecice. Nisam se raspitao posle toga sta je dijagnoza kvara, ali moze da bude ili izgoreo klip, ili polomljeni ventili, po simptomima nema sta drugo.

Ne znam da li je problem u majstoru ili u losim ugradjenim delovima tim motorom se nista vise ne divlja nego sto divlja bilo ko ko vozi offroad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

Moj DR ima 75.000 na satu i zbog potročnje ulja sam krenuo da ga otvaram. Inače pali ide dobro , vjerujem da karike i gumice ventila rešavaju problem. Bum videl

 

Ali tvoj još ima kakvu-takvu kompresiju i nije pukao na 30.000 km.

Nadam se da ćeš rešiti problem novim karikama i gumicama ventila.

 

Javi kako si prošao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

Klip, karike, hilznovan cilindar i nesto je radjeno oko glave. Kad je to crkao poslednji put bili smo zajedno u voznji, samo je promenio zvuk i ugasio se. Kad zavergla, vergla kao bez svecice. Nisam se raspitao posle toga sta je dijagnoza kvara, ali moze da bude ili izgoreo klip, ili polomljeni ventili, po simptomima nema sta drugo.

Ne znam da li je problem u majstoru ili u losim ugradjenim delovima tim motorom se nista vise ne divlja nego sto divlja bilo ko ko vozi offroad.

 

To što je na njemu rađeno ne bi uticalo na ventile. Ne znam da li su menjali lanac bregaste ?

Kakv je to klip što za sezonu izgori ?

Jbg. Žao mi je što je tako loše prošao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

Evo ovdje je moja igrarija koja je u toku http://www.nolimitbikers.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=4624 pa se može pratiti napredak .

 

Usput drugar traži DR350 mlađi od 94 tj sa e starterom pa ako ko zna takav nek javlja :zdravo:

 

Samo napred. Neka je sa srećom !

Koliko je koštao Acerbis rezervoar ako nije tajna ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Nije tajna naravno , mislim oko 120e . Na njemačkom ebay-u mi ga je kupio drug koji živi u germanijama i donio ga kad je dolazio. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

Nije tajna naravno , mislim oko 120e . Na njemačkom ebay-u mi ga je kupio drug koji živi u germanijama i donio ga kad je dolazio. :zdravo:

 

Odlično si se opremio za duge vožnje. Korektna cena.

Da li si gledao Mondo Enduro ili Terra Circa ? (put oko sveta na DR 350)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

Nisam gledao čitav ali sam virkao na yutubetu po malkice :D

 

Gledao sam i nisam verovao šta su sve te mašine prešle u amaterskim uslovima bez ičije pomoći.

Terra Circa je drugi krug oko sveta na istim motorima posle skoro deset godina !

 

Vredi gledati ceo - slike prirode, ljudi, prepreke koje su savladali ...

 

Tek sada ne prodajem svoj DR 350 :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Realan sam i u glavnom imam stvari po potrebi , trenutnim mogućnostima. Trenutno dr završava sve moje potrebe za enduro motorom.Imo sam ,probao sam i bolje i gore i dr je kod mene dok ga jednog dana ne zamjenim za recimo xr650 :moto3: . Recimo u odnosu na yamahu ttr mnogo više mi odgovara položaj sjedenja tj na ttru su mi noge bile previše savijene + ne ide baš nešto drastično gore od ttra + lakši je 30tak kg. U odnosu na yamahu WR250 i 450 koje sam imao je smješan ali WR je skupa igračka kojom ne bi mogao poći na put oko CG dok bi sa DRom pošao na put oko svijeta. Neko mi je nekad rekao da je to mali iskreni enduro koji puno daje i uz prepravke koje mu spremam biće ono što mi bašš treba. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

Realan sam i u glavnom imam stvari po potrebi , trenutnim mogućnostima. Trenutno dr završava sve moje potrebe za enduro motorom.Imo sam ,probao sam i bolje i gore i dr je kod mene dok ga jednog dana ne zamjenim za recimo xr650 :moto3: . Recimo u odnosu na yamahu ttr mnogo više mi odgovara položaj sjedenja tj na ttru su mi noge bile previše savijene + ne ide baš nešto drastično gore od ttra + lakši je 30tak kg. U odnosu na yamahu WR250 i 450 koje sam imao je smješan ali WR je skupa igračka kojom ne bi mogao poći na put oko CG dok bi sa DRom pošao na put oko svijeta. Neko mi je nekad rekao da je to mali iskreni enduro koji puno daje i uz prepravke koje mu spremam biće ono što mi bašš treba. :zdravo:

I moje mišljenje o DR 350 je slično. Meni sve potrebe zadovoljava. Optimalan mi je odnos cena registracije / potrošnja goriva / troškovi održavanja - daje mnogo veće zadovoljstvo nego što traži. Odem i na posao DR-om - lako se provlačim kroz gradske gužve, skoči na ivičnjak ili pešačko ostrvo po potrebi i stepenice i dođem gde sam namerio.

Sve veće što pogledam neće mi dati više zadovoljstva koliko će mi više novca tražiti.

Ima mnogo primena na raznim podlogama - Nije majstor specijalista ni u jednom segmentu - ali svugde može koliko treba da se ne osramoti :D

 

Plastični veliki rezervoar, alu guvernal + ojačana suspenzija - stvarno ne vidim šta će faliti tvom DR-u ?

 

Kači slike kada završiš ulepšavanje :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Da li je neko pravio od DR supermoto ? :)

 

ako je vec toliko dobar,provlaci se lako kroz grad i sve to...cenim da ce sa SM tockovima biti jos zabavniji

 

veci lancanik pozadi i zabavi nikad kraja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

Da li je neko pravio od DR supermoto ? :)

 

ako je vec toliko dobar,provlaci se lako kroz grad i sve to...cenim da ce sa SM tockovima biti jos zabavniji

 

veci lancanik pozadi i zabavi nikad kraja

U Srbiji nisam video da neko ima DR 350 SM. Mene drugar nagovara da stavim SM točkove - kaže da će biti još okretniji i bolji. Mene to mrzi i ne privlači me baš nešto - više volim veliki točak napred :D Ovako je dosta visok motor i daje mi dobar pregled terena gradske gužve.

 

Neki koji vole te SM prerade kažu da DR 350 sa svojih 30 KS nema dovoljno snage za nešto ambicioznije. Meni je sasvim OK - potpuno sam zadovoljan onim što pruža.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Team Green, 272 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki KDX250R MX/SM

Da li je neko pravio od DR supermoto ? :)

 

ako je vec toliko dobar,provlaci se lako kroz grad i sve to...cenim da ce sa SM tockovima biti jos zabavniji

 

veci lancanik pozadi i zabavi nikad kraja

U Srbiji nisam video da neko ima DR 350 SM. Mene drugar nagovara da stavim SM točkove - kaže da će biti još okretniji i bolji. Mene to mrzi i ne privlači me baš nešto - više volim veliki točak napred :D Ovako je dosta visok motor i daje mi dobar pregled terena gradske gužve.

 

Neki koji vole te SM prerade kažu da DR 350 sa svojih 30 KS nema dovoljno snage za nešto ambicioznije. Meni je sasvim OK - potpuno sam zadovoljan onim što pruža.

Ma ko je taj sto te zagovara, sram ga bilo :nanana::P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

Da li je neko pravio od DR supermoto ? :)

 

ako je vec toliko dobar,provlaci se lako kroz grad i sve to...cenim da ce sa SM tockovima biti jos zabavniji

 

veci lancanik pozadi i zabavi nikad kraja

U Srbiji nisam video da neko ima DR 350 SM. Mene drugar nagovara da stavim SM točkove - kaže da će biti još okretniji i bolji. Mene to mrzi i ne privlači me baš nešto - više volim veliki točak napred :D Ovako je dosta visok motor i daje mi dobar pregled terena gradske gužve.

 

Neki koji vole te SM prerade kažu da DR 350 sa svojih 30 KS nema dovoljno snage za nešto ambicioznije. Meni je sasvim OK - potpuno sam zadovoljan onim što pruža.

Ma ko je taj sto te zagovara, sram ga bilo :nanana::P

 

To je drugar što predlaže SM točkove na DR 350 :D

On ima 2in1 na svom KDX-u : i SM i cross točkove pa se samo prezuva kad mu se ćefne :lol:

 

Eye from the sky - ništa ne može da mu promakne !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Da li je neko pravio od DR supermoto ? :)

 

ako je vec toliko dobar,provlaci se lako kroz grad i sve to...cenim da ce sa SM tockovima biti jos zabavniji

 

veci lancanik pozadi i zabavi nikad kraja

U Srbiji nisam video da neko ima DR 350 SM. Mene drugar nagovara da stavim SM točkove - kaže da će biti još okretniji i bolji. Mene to mrzi i ne privlači me baš nešto - više volim veliki točak napred :D Ovako je dosta visok motor i daje mi dobar pregled terena gradske gužve.

 

Neki koji vole te SM prerade kažu da DR 350 sa svojih 30 KS nema dovoljno snage za nešto ambicioznije. Meni je sasvim OK - potpuno sam zadovoljan onim što pruža.

Ma ko je taj sto te zagovara, sram ga bilo :nanana::P

 

To je drugar što predlaže SM točkove na DR 350 :D

On ima 2in1 na svom KDX-u : i SM i cross točkove pa se samo prezuva kad mu se ćefne :lol:

 

Eye from the sky - ništa ne može da mu promakne !

 

hahaha mogao sam da pretpostavim :D

 

All roud man ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Pozdrav momci novi sam na forumu :) evo i ja sam nazalost postao vlasnik jednog ovakvog ljepotana prije par dana, i pukla mi je bregasta osovina :(( Zanima me da li netko od vas zna gdje ima djelova za ovo cudo jer nis nemogu naci, pozz i hvala na odgovorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Zovi Beru, on donosi delove za Japance,ja uzimam od njega, uglavnom sve mozes naci, tesko u prodavnicama da ces nesto ozbiljnije naci, a i kad ga narucis u prodavnicama cekaces ko zna koliko...ovako nedelju, dve i stize ti ako samo ima odredjeni deo...javi se na pp da ti posaljem broj...pa kako bas kod tebe to da se desi, ili si ga takvog uzeo? Bogu hvala, mene sluzi kao da nema vek, tako kazu za ovaj cuveni svetski model...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1420 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Pozdrav momci, zanima me da li neko zna nesto o ovom motoru i da li na osnovu ovih slika i sturih informacija da mi kaze neko osnovno stanje ovog primerka DR 350 http://www.polovniautomobili.com/oglas2153606/suzuki_dr_350/ hvala :)

 

99% da nije '99 godiste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Motor je iz mog grada, ne znam ciji je ali predpostavljam. Ako mi je pretpostavka dobra, odustani odmah :) POz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja