Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki DR 350

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

Moze on da se lako natera i na 40 ks, !!! Ja sam visok 187 ne znam da nije malo mali motor?

U principu može. Fabrički je 30 KS i to je razlog zašto traje dugo. Čim se budži brže strada a generalna je jak trošak.

Jeftinije je uzeti cvaju 250 ccm ima više KS ali mora češće generalna. Sedište je visoko 90 cm pa ti vidi da li ti je to malo.

Izasao jedan na moto berzi......

1994 god, u ful stanju 2200 eur......

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=67992&trazi=1&ur=1&model=0&m=Suzuki-DR-350S

Taj motor se prodavao prošle godine za EUR 2.500. Izgleda dobro. Da se uvozi nešto izaći će isto ili vrlo malo jeftinije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

da,da seacm se i ja da se prodavao pre....pa valjda ce da mu spusti cenu jos kad ja budem uzimao DR 350  ;D

Sad sam gledao slike iz BJB enduro teme.....Neki lik je isao sa DR 350 odma sam ga prepoznao  ;) ali ne znam koji je onaj beli motor,poslednja,pretposlednja slika...cini se kao neki DR ali nisam siguran  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

da,da seacm se i ja da se prodavao pre....pa valjda ce da mu spusti cenu jos kad ja budem uzimao DR 350  ;D

Moraće da spusti ako mu je hitno da proda. A možda neleti neko ko hoće baš takav motor pa ga kupi.

Sad sam gledao slike iz BJB enduro teme.....Neki lik je isao sa DR 350 odma sam ga prepoznao  ;) ali ne znam koji je onaj beli motor,poslednja,pretposlednja slika...cini se kao neki DR ali nisam siguran  ???

Honda XR400 je taj beli motor. Sjajna mašina.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

da al gledam tek takva masina je retka,a i mnogo kosta...cuo sam da je u odnosu na DR 350 bolja u nekim poljima....na prm vise je za off road i ima veci obrtni moment,ali onda ne znam kakva je za put...ako je vise za off road onda ima uzano sediste sto nije najbolje za putovanja (ja ovako kenj*m nesto o tom motoru ali cisto logicko zakljucivanje  ;) )

 

Mare potpuno se slazem sa tobom  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

da al gledam tek takva masina je retka,a i mnogo kosta...cuo sam da je u odnosu na DR 350 bolja u nekim poljima....na prm vise je za off road i

 

XR 400 ima 34 KS i baš je za off road. Nije za putovanja. Mnogo je lepa ta Honda - mnogo mi se svidela 1996. godine kada sam je video u Tuttomoto časopisu. Još je ređa od DR 350 i cena je jača. Da se smrzneš kad vidiš na mobile.de

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Jel mozes da verujes da sam sad gledao cene na mobil.de...  :D

cene su sacuvaj boze a ima ih jako malo.....

XR 250 je jos bezobraznije skuplji i jos redji.....

sad gledam koji motori su relativno ,,jeftini" a mogu da se nadju kod nas....

Nema bukvalno nista od 350, 250 kubika.....

 

Ali DR 350 je ipak DR i njega vredi cekati i kupiti ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

Jel mozes da verujes da sam sad gledao cene na mobil.de...  :D

cene su sacuvaj boze a ima ih jako malo.....

XR 250 je jos bezobraznije skuplji i jos redji.....

sad gledam koji motori su relativno ,,jeftini" a mogu da se nadju kod nas....

Nema bukvalno nista od 350, 250 kubika.....

 

Ali DR 350 je ipak DR i njega vredi cekati i kupiti ;D

 

XR 250 je pravljen 80-ih. Lepa mašina ali iz nekog razloga ih kod nas nema. Sada su to baš stare mašine i ne bih ti preporučio da ulaziš u takvu priču. Ima kod nas XL 250 ali je ona još starija. Slaba ti je ponuda u toj klasi 4T.

Znam kako ti je, bio sam u takvoj situaciji pre godinu dana.

DR 350 - moj izbor  8)

 

Isplati se čekati pravu stvar. Najlakše je da baciš pare na prvo gvožđe što naiđe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

pa da....fala bogu pa ja nemam jos punu kintu za kupovinu motora (DR 350  ;D ).....da imam sigurno bi vec bio u posedu nekog krsa  ::)

ima XR 250 kao od clana foruma IvanX,XR 400,tako ima i XR 250...potpuno ista samo razlika u agregatima.....

samo ti kazem mnogo su skupe...

DR je savrsen....za moje zahteve....dobra i kvalitetna masina,lep izgled,mogusnost putovanja.....

samo je problem sto smo pricali u proslim postovima....redak je u Srbiji...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

Deluje korektno priča.

Italijani lošije održavaju od Nemaca. Verovatno bi trebalo da se našteluju ventili - prešao je 25.000.

Za te pare OK. Daje skoro sve originalne delove, jednu polovnu gumu, pošto je prednja izašla.

 

Ako imaš nekoga od poverenja tamo da ga "posluša" pre eventualne kupovine ?

Na ovu cenu 5% carine(ali ne zna se koliko bi ga rebnuli) pa na taj zbir PDV...bar 1.500 EUR na BG tablici.

Imaš li nekoga ko bi ga dovezao ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

E to,to...do soma i po evra mi je super cena ;)  ;D

Za Italiju nemam nikog....msm imam nekog komsiju koji je par puta koliko znam isao i pazario nesto po italiji....

ali posto je on kompleksas i vodi politiku ,,moje je uvek najbolje" i ,,uvek hocu da pomognem" (al to ne uradi)........

tako da on otpada...sto znaci da sam u potrazi za nekim korektnim  ;)

iz Nemacke je dovoz 300 eur....

koliko je iz Italije??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

Meni je jedan član foruma pre godinu i po za prevoz kombijem iz Nemačke, nebitan grad gde je motor, do moje adrese tražio 300 EUR. U tu cenu je uračunato što majstor u Nemačkoj pre kupovine pregleda da li je motor OK. Ako vidi da je nešto sumjivo : nije stanje kao na slikama, padano, loš agregat... ništa od kupovine. Nisam koristio njegovu uslugu ali verujem da je OK.

 

Imaš PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Po mom misljenju to je potpuno ok..!

osim sto se ti razocaras na kraju ako motor nije u takvom stanju kao na slici i ovaj ti ne doveze motor :)

Znaci masinama od preko u italiji koje su tako niske cene tipa 900 evra treba jos nesto da se proradi.....

pa bolje mi da dam bar jos 100 ili 200 evra i da uzmem masinu na kojoj nista ne treba da se radi!!

 

Nasao sam jos par primeraka,ovaom prvom od 850 evra treba nesto da se radi (koliko sam ukapirao uz prevod na googlu ),dok ovaj drugi od 1000 evra ima pakovanu drugu viljusku i izgleda istroseno.....

 

http://www.moto.it/moto-usate/suzuki/dr-350/dr-350-s--1990--93/index.html?msg=2619200  850e

http://www.moto.it/moto-usate/suzuki/dr-350/dr-350-s--1990--93/index.html?msg=2602126  1000e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

Od slučaja do slučaja, možda i bude sve OK. Kupovina polovnog motora je donekle lutrija.

Najbolje je da ga pogleda dobro neko ko se razume pre kupovine kako bi se izbegle poznate zamke.

 

Primerci iz oglasa :

Onaj prvi ne kaže da ima neki kvar nego da ima i original plastike a da može kupcu da ga odveze ako nije daleko.

Drugi motor ima drugu prednju viljušku što znači da je možda padano ili je neko razvalio originalnu(neće to baš lako)

i farban je bezveze.

 

Što im više izmene originalni izgled cena bude niža.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Od slučaja do slučaja, možda i bude sve OK. Kupovina polovnog motora je donekle lutrija.

Najbolje je da ga pogleda dobro neko ko se razume pre kupovine kako bi se izbegle poznate zamke.

 

Primerci iz oglasa :

Onaj prvi ne kaže da ima neki kvar nego da ima i original plastike a da može kupcu da ga odveze ako nije daleko.

Drugi motor ima drugu prednju viljušku što znači da je možda padano ili je neko razvalio originalnu(neće to baš lako)

i farban je bezveze.

 

Što im više izmene originalni izgled cena bude niža.

 

Da i ne ..moze da bude a nemora da znaci ... ja bih na mom motoru vrlo volio vidjet onakve  wp stapove  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

Od slučaja do slučaja, možda i bude sve OK. Kupovina polovnog motora je donekle lutrija.

Najbolje je da ga pogleda dobro neko ko se razume pre kupovine kako bi se izbegle poznate zamke.

 

Primerci iz oglasa :

Onaj prvi ne kaže da ima neki kvar nego da ima i original plastike a da može kupcu da ga odveze ako nije daleko.

Drugi motor ima drugu prednju viljušku što znači da je možda padano ili je neko razvalio originalnu(neće to baš lako)

i farban je bezveze.

 

Što im više izmene originalni izgled cena bude niža.

 

Da i ne ..moze da bude a nemora da znaci ... ja bih na mom motoru vrlo volio vidjet onakve  wp stapove  ;)

 

Možda su i OK, treba pogledati uživo. Ako je fabrička viljuška(ispravna) znaš da nije čačkano tek tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Pazario sam skoro Dr-a sto se vrteo po oglasima... iskreno sam veoma zadovoljan... motor je bio malo zapusten, masina u odlicnom stanju... malo sam ga poprisredio... za sad i zadovoljan sam, ovde u mom kraju ima dosta dobrih off road puteva... jedino za jaci off road mi je malo krut, jer je SHC model, pa me interesuje da li bih mogao vesanje da omesksam nekako...nikad nisam video ovoliko skalamerija na motoru za vesanje, sve je povezano.skinuo sam vesanje isto za SHC ali je na nemackom pa mi nista ne znaci...ako neko zna kako mogu da ga omeksam malo, bio bih mu veoma zahvalan... svaka pomoc je dobrodosla...evo i jedne slike sa skorasnje voznje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Snasao sam se... za sve one koji imaju SHC model, a zele da omeksaju ogibljenje, ili ukrute... u prednjim vilama postoje na dnu gumeni cepovi, koji se skinu i tu se nalazi sraf koji se okrece otprilike 8 krugova, kod mene je sad na najmeksem, osmi krug... :takoje:, i extra je mek, samo sam ga testirao, moram malo da ih zategnem... bar jos tri unazad... a zadnja suspenzija ima pored posude za dolivanje dot4 ulja za zadnji kocioni cilindar, ventil(koji se jedva vidi) ...ja sam ga malo ispustio, i dosta je mek... tako da sam resio problem...za sada...:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja