Jump to content

Moto Zajednica

nosac za mobilni, nosac mobilnog telefona

Recommended Posts

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Z750s

Sada sam video o kom se nosacu radi, ali dimenzije su mnogo vece nego sto je iPhone 5, ne znam kako bi izgledalo?

 

Da li ga ti koristis sa ovim ajfonom?

 

Pozdrav 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Walter Sobchak, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio X9 Evolution 500

Jeste, u pravu si. Pogledaj Kappa KS955, pravljen je za IPhone 5. Mozes da pozoves Moto Land, mislim da ga oni imaju. Ja nosac koristim za GPS uredjaj, telefon mi je uvek u dzepu. Mislim da je najbolje telefon drzati negde u jakni, torbici itd. i upariti ga sa komunikatorom jer telefon na volanu gubi funkciju osim ako se ne koristi kao GPS, sto opet nije bas najbolje resenje. Koristio sam navigaciju na mnogim telefonima, ukljucujuci i IPhone, Note 1, 2 i 3 i zaista mi vise prija GPS uredjaj. Naravno, ovo je samo moje misljenje. :) Srecno sa odabirom!

 

0.0.1.r%23ks955.jpg0.0.1.r%23ks955_cinghie.jpg

0.0.1.r%23ks955_lock_ok.jpg0.0.1.r%23ks955_montato.jpg

0.0.1.r%23ks955mis.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Z750s

Da, ovaj sam sada i ja primetio na ebay-u.Postoji identican koji pravi Givi, verovatno je samo natpis drugi.Hvala na misljenju i savetima 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

E taj je i meni stigao ali jos ga nisam nakachio, razmisljam jos o pravoj poziciji 0zbunjen.gif...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Ljudi je probao neko ovaj nosac na motoru? Treba mi za telefon.. Vidim da ih ima dosta na ovaj ili slican princip na Aliju a i kod nas po pribizno istoj ceni. 

https://www.kupujemprodajem.com/Nosac-telefona-navigacije-42976741-oglas.htm

Mislim cena je smesna ali se vec jednom zajebah. Kupio ovo cudo dole za bajs i posle jedne voznje shvatio da sam bacio 1000din jer je sprava beskorisna. Sraf koji je vezan za guvernal sam stegao kao manijak i lepo je drzao ali ova stipaljka na nasim putevima nije mogla da sastavi ni 200m a da cvrsto drzi telefon. Prosipah se na jednoj nizbrdici.. Telefon fala Bogu ispao sa nosaca a ja magarac da uhvatim telefon mahinalno podignem obe ruke sa guvernala i bajs na rupi odskoci. Odleteo i ja i bicikla i telefon.. Psovao sam i nosac i onog ko ga izmisli. :jee:

Ovaj gore vidim da je rekao bih sigurniji ali opet ne znam koliko je jaka ta saka sto steze guvernal?

 

P.S Njesra zbog kojeg za malo glavu ne izgubih:

mr_hf_bike_holder___phone_-_web.thumb.jpg.be337963a4b712f4ed3c1190353fe314.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

Ma ima na pijaci da se nađu sasvim solidni nosači. Ja sam uzeo za nekih 600 kinti da bih merio brzinu jer nemam sajlu km sata, radi kao bog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

A taj što si dao link je totalno govno. Moj je na štipaljku i za sada sa svim neravninama po NS-u nije ni jednom se pomerio, a ovo govno sa linka mi je palo nakon 400m, a da nisam ni primetio. Posle morao ići po ulici tražiti telefon. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ja koristio ovaj sa linka na XTu , kupio ga tada na cikloberzi za 860 din. Radio za sve pare i na offu . Imas pozadi i malu alkicu pa mozes da ga osiguras sa nekom pertlicom za guvernal. Tach na telefonu dobro radi i kroz foliju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1
Pre 3 sati, SkoMy je napisao:

Ljudi je probao neko ovaj nosac na motoru? Treba mi za telefon.. Vidim da ih ima dosta na ovaj ili slican princip na Aliju a i kod nas po pribizno istoj ceni. 

https://www.kupujemprodajem.com/Nosac-telefona-navigacije-42976741-oglas.htm

Mislim cena je smesna ali se vec jednom zajebah. Kupio ovo cudo dole za bajs i posle jedne voznje shvatio da sam bacio 1000din jer je sprava beskorisna. Sraf koji je vezan za guvernal sam stegao kao manijak i lepo je drzao ali ova stipaljka na nasim putevima nije mogla da sastavi ni 200m a da cvrsto drzi telefon. Prosipah se na jednoj nizbrdici.. Telefon fala Bogu ispao sa nosaca a ja magarac da uhvatim telefon mahinalno podignem obe ruke sa guvernala i bajs na rupi odskoci. Odleteo i ja i bicikla i telefon.. Psovao sam i nosac i onog ko ga izmisli. :jee:

Ovaj gore vidim da je rekao bih sigurniji ali opet ne znam koliko je jaka ta saka sto steze guvernal?

 

P.S Njesra zbog kojeg za malo glavu ne izgubih:

mr_hf_bike_holder___phone_-_web.thumb.jpg.be337963a4b712f4ed3c1190353fe314.jpg

Koristim ja takav. Iphone mi je u nekoj gumenoj futroli pa i to pomaze da se telefon ne mrda nigde u nosacu. Jaku oprugu ima tako da ce drzati sasvim solidno. 1500 km staza ima na mom motoru, bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

Da li pričamo o istom modelu? Jer iako ovo što se kači na motor je dosta stabilno, mehanizam kačenja te futrole na oprugu je katastrofalno labav. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

I ja imam ovu nosač sa futrolom sa linka - nisam ga koristio na putovanju ali kad sam ga montirao izgledao mi je OK, ne znam na koju oprugu misliš (nema opruge):zbunjen: Meni je bila torbica labava dok mi prodavac nije objasnio da mora da se navuče na nosač da "krcne". Tek tada je stajala k'o svet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

Ma zeznuh se, mislio sam da je nosač ok ali futrola se samo navlačila na nosač preko 4 sitne rupe i "zubiće" na nosaču, i nije bilo ničega da krcne. Mislim možda grešim, možda ja stvarno nisam znao da ga stavim kao svet, a možda ne pričamo o istom modelu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Da nosac mora da klikne kad ga stavljas onda nema sanse da ispadne , jedva ga i sam skines posle kad hoces.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1236 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
20 minutes ago, *zeka* said:

Da nosac mora da klikne kad ga stavljas onda nema sanse da ispadne , jedva ga i sam skines posle kad hoces.

Upravo. Imam takav isti. Jedina zamerka je što nije baš jednostavno koristiti telefon dok je unutra, pogotovu po ivicama (moj telefon baš knap staje u ovu futrolu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Sad ću nešto da pitam a vi nemojte da se smejete....:) Zanima me da li može da se mob koristi za telefoniranje dok je na volanu u torbici, i dok radi navigacija, uz pomoć onih slušalica sa mikrofonom koje koriste oni šatro poslovni likovi što furaju po ulicama dok "pričaju sami sa sobom"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2770 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 1 minut, DraganNS je napisao:

Sad ću nešto da pitam a vi nemojte da se smejete....:) Zanima me da li može da se mob koristi za telefoniranje dok je na volanu u torbici, i dok radi navigacija, uz pomoć onih slušalica sa mikrofonom koje koriste oni šatro poslovni likovi što furaju po ulicama dok "pričaju sami sa sobom"?

Sve sam probao.Bluethoot, žičana veza i na kraju koliko god je u početku bilo extra na kraju sam sve poskidao. Imam na guvernali nosač sa torbicom i kad repom od oko vidim da telefon zasvetli i ako mi je neko interesantan stanem ili se javim prvom prilikom. Ne mogu više da razmišljam dal' sam napunio, dal' sam utaknuo. Jedino baš kad moram navigaciju da slušam koristim žičanu vezu ili bluetooth zvučnik od kćerke. Ovo je moj lični stav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1236 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ja svoj telefon metnem u ovu futrolu, okačim na nosač, priključim na punjač, uključim bluetooth, povežem komunikaciju i telefon (ona jeftina komunikacija od ~40-50€), i tako imam i zvuk sa navigacije na telefonu, i muziku sa telefona ili radio sa komunikacije, a ako neko zove javljam se pritiskom na taster na komunikaciji ili odbijam poziv, i sve to bez ikakvih kablova i zajebancija oko postavljanja (ako se izuzme posao 'ugradnje' komunikacije u kacigu što zahteva 10-15 minuta). Bez mnogo zezanja i za relativno male pare dobija se kompletno rešenje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja