Jump to content

Moto Zajednica

BARDAHL OIL U BG-U

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

Sipao 10-50 u thunderace i javilo mi se proklizavanje kvacila....  >:( menjane lamele, opruge u odlicnom stanju.... jel moguce da je do ulja jer oni po specifikacijama imaju aditive u ulja...?  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Ako je pocelo nakon promene ulja, onda je veoma moguce, to sto si sipao je 100% sintetika API SM, ne znam sta ide kod tebe.

Drugaru je proklizavala lamela sa polusintetikom 10w40, sipano isto ulje samo 15w50 i sad je sve ok, tako da je sve moguce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Sipao XTC 15w50 polusintetiku ,šta da kažem osim da je drugi motor,kvačilo je neuporedivo mekše čak i na samoj ručici kvačila

šaltanje je glatko,menjač ide nečujno imao sam pre toga neko nefirmirano auto ulje u motoru razlika je drastična čak je i zvuk samog motora za nijansu tiši.Prezadovoljan sam vreme će pokazati da li je ovo ulje tako dobro kao što kažu, za sada sve pohvale ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Da ne bih otvarao novu temu.

Planiram da sutra ili prekosutra zamenim ulje u moj TA 600v iz 1989. god. Odlučio sam da sipam Bardahl, ali se dvoumim između XTM 15-50 i XTC 10-50. Koja je razlika (osim u ceni) i šta bi više "leglo" uz moju mašinu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Za Transalpa...Odgovorno tvrdim jer ga vozim sa Bardahlom zadnjih 5000km a pre toga 3000 sa motulom - XTC60 10W40 mu lezi onako kako treba ! ZNATNO TISI MOTOR-BOLJI RAD MENJACA u odnosu na Motul 5100... definitivno ostajem na Bardahl ulju i nemam nameru da ga menjam pre 10000 predjenih...sada na 5000predjenih uopste ne deluje da je promenilo viskozitet,vrlo malo promenilo boju.....

 

PS.Kome se to vise greje motor sa Bardahlom ?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Dosad sipao motul 5100

 

Probacu sada  xtm 10 40 ili 15 50w

 

Sve je savrseno radilo i sa motulom..nikakva potrosnja iako je polusintetika. ;)

.Prenecu utiske..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Danas sam u moj TA 600 sipao Bardahl XTM synt 15W50. Nije mi poznato koje je ulje prethodno bilo u motoru jer sam ga tako kupio. U svakom slučaju to ulje je bilo skoro crno i veoma retko. Motor nisam vozio nakon promene (zbog nevremena) pa ću zapažanja da napišem nakon prve vožnje.

Što je za svaku pohvalu uvoznik ulja (Kompp) širi dilersku mrežu, pa sam ja ulje i filter kupio u Nišu (skuter centar VUK).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Za Transalpa...Odgovorno tvrdim jer ga vozim sa Bardahlom zadnjih 5000km a pre toga 3000 sa motulom - XTC60 10W40 mu lezi onako kako treba !

 

Zna li se koja je cena za litar, otprilike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Danas sam prešao tridesetak kilometara i utisci su sledeći:

Dosta se manje čuje zujanje iz mašine. Menjač se lakše "šalta", a ler se pronalazi bez problema. Kad se ulje zagreje na radnu temperaturu prilikom "šaltanja" se oseti kao neki mali "udar" u menjaču i čuje se ono "klang". Ali je menjač zaista precizniji.

Međutim kad se ulje zagrejalo počelo je proklizavanje kvačila! I to na ravnom terenu i bez nekog preteranog ubrzanja. Bio sam sam na motoru. Pre nekoliko dana sam motorom (udvoje) vozio preko Rtnja, Ozrena i Device i nije bilo proklizavanja. Doduše lamela je već bila pri kraju i očekivao sam da počne da proklizava, ali je zanimljivo da se to desi baš sada i to bez nekog opterećenja. Stoji i mogućnost da je staro ulje bilo toliko "ispošćeno" da lamela nije ni imala po čemu da "proklizi" pa je morala da drži. Ko će ga znati. A ulje Bardahl mi izgleda dobro, ali izgleda traži i dobre lamele.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova

Danas sam prešao tridesetak kilometara i utisci su sledeći:

Dosta se manje čuje zujanje iz mašine. Menjač se lakše "šalta", a ler se pronalazi bez problema. Kad se ulje zagreje na radnu temperaturu prilikom "šaltanja" se oseti kao neki mali "udar" u menjaču i čuje se ono "klang". Ali je menjač zaista precizniji.

Međutim kad se ulje zagrejalo počelo je proklizavanje kvačila! I to na ravnom terenu i bez nekog preteranog ubrzanja. Bio sam sam na motoru. Pre nekoliko dana sam motorom (udvoje) vozio preko Rtnja, Ozrena i Device i nije bilo proklizavanja. Doduše lamela je već bila pri kraju i očekivao sam da počne da proklizava, ali je zanimljivo da se to desi baš sada i to bez nekog opterećenja. Stoji i mogućnost da je staro ulje bilo toliko "ispošćeno" da lamela nije ni imala po čemu da "proklizi" pa je morala da drži. Ko će ga znati. A ulje Bardahl mi izgleda dobro, ali izgleda traži i dobre lamele.

 

Nisi jedini kad je lamela u pitanju i klizanje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

bitna napomena...mnogi imaju naviku da udju u prodavnicu i s vrata zajaucu daj mi full sintetiku...a za motor u koji hoce da je sipaju nije preporucena sintetika,ili bolje receno ako ti servisna knjiga kaze 10W40 znaci sipas 10W40 a ne recimo 20w50...

problem sa lamelama lako nastane zbog pogresne gradacije ulja....

Meni je recimo u motoru bio Motul i na nagla potezanja znalo je da dodje do proklizavanja lamela-a sada sa bardahlom nemam taj problem...

Pokusajmo u postovima biti malo tacniji - koji motor - koje ulje -tacan problem...pa ce se i resenje naci lako... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

bitna napomena...mnogi imaju naviku da udju u prodavnicu i s vrata zajaucu daj mi full sintetiku...a za motor u koji hoce da je sipaju nije preporucena sintetika,ili bolje receno ako ti servisna knjiga kaze 10W40 znaci sipas 10W40 a ne recimo 20w50...

problem sa lamelama lako nastane zbog pogresne gradacije ulja....

Meni je recimo u motoru bio Motul i na nagla potezanja znalo je da dodje do proklizavanja lamela-a sada sa bardahlom nemam taj problem...

Pokusajmo u postovima biti malo tacniji - koji motor - koje ulje -tacan problem...pa ce se i resenje naci lako... ;D

Ukoliko se prethodni navod odnosi na moj post ovo nikako ne stoji. Ja sam naveo i tip i starost motora (Ta iz 1989), a tip i gradaciju ulja sam uzeo po preporuci proizvođača motora (kao i preporuku uvoznika ulja). Takođe nisam tvrdio da mi je kvačilo proklizilo zbog nekvalitetnog ulja već zbog istrošenosti lamela.

A uglavnom se dešava da kvačilo počne da proklizava upravo posle zamene ulja (odnosno promene tipa ulja) i to se ne odnosi isključivo na Bardahl. Čak šta više smatram da se ova pojava češće javlja kad se u mašinu gde su lamele "pri kraju" sipa kvalitetnije ulje.

Prema tome svakako ne smatram da je Bardahl loše ulje. Naprotiv, smatram da sam odabrao vrlo kvalitetno ulje za svoj motor. A kvačilo počelo da proklizava "što mu došlo vreme". Verovatno bi za par stotina kilometara počelo da proklizava i sa starim uljem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Od zamene ulja prešao sam dvestotinak kilometara. Čudno je to da se (nakon pređenih prvih tridesetak kilometara) proklizavanje kvačila dešava sve ređe, tako da trenutno ne mogu da ga "nateram" da proklizi! Predpostavljam da se nakon zamene ulja na lamelama kvačila stvorio "film" sastavljen od ostataka starog ulja i delova novog ulja što je izazvalo proklizavanje. Nakon što je novo ulje "ispralo" tu mešavinu stanje se normalizovalo. Bar tako ja predpostavljam, a šta god da je ja sam zadovoljan. Menjač definitivno neuporedivo bolje funkcioniše a čini mi se da je i mašina dobila drugačiji zvuk. Promenu su primetili i kolege pa su pitali da li sam nešto štelovao, jer motor ima nekako prigušeniji a ujedno "oštriji" zvuk. Sve pohvale za Bardahl. (Za sada).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

 

Tel je 011 2602 769,Tosin bunar 95..................................

!

 

Da li ima neko neki drugi njihov telefon posto se na ovaj danas i juce niko ne javlja,i da li porudzbine salju van bg-a.(hitno)

 

 

 

 

Nasao sam broj,ali trenutno nemaju filter za ulje. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd

Rabim bardahl sprej za podmazivanje lanca.. 700 i nesto dindzi.. i dobro mi deluje..

 

Ja ga koristim i ok mi je. Onako beo vidis gde si naneo a gde omasio.

Ma super je on nego kad treba da se skine sa felne ili ako usvinjis prskanjem nece da se skine bez onog eco clean ili kako se zove...

 

A jedva cekam da izrabim ovo ulje pa da sipam Bardhal.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Kakva je preporuka za VFR 800 '99 ima trenutno 38000 na satu ?

 

Motorex Top Speed 10-40. Najbolje radi menjac sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Laboratorija cela vozi Bardahl i sipamo ga gotovo svima kojima menjamo ulje. Samo po izričitoj želji vlasnika motora sipamo neko drugo ulje i do sad nismo čuli primedbe na Bardahl. Ako uzmemo u obzir da je Honda cela prešla zvanično na Bardahl i za kola i za motore kod prve ugradnje, nije bez veze sipati to ulje. A promena se vidi od odmah i kod zvuka motora i na menjaču. Proklizavanje lamele traje par dana dok se ne spere staro ulje iz lamela.

 

Bardahl je stara firma i održava kvalitet već decenijama. Ulje koje stiže do nas se pravi u Italiji a centrala je u USA. XTC ulja odgovaraju API standardima po godištima SE SF SG... a XTM ulje je kompatibilno sa svim godištima unazad i preporuka je za starije motore. Ima ih u verzijama polu sintetike i full sintetike, a imaju i odlično mineralno ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2454 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Već sam negde napisao da mi je prethodni vlasnik mog motora rekao da je u njega sipao Bardahl, i stvarno mi je delovalo da je menjač bio mnooooogo mekši. Ja sam sad stavio Repsol i čini mi se da je nekako tvrd i odsečan menjač...0stabre.gif

tako da sam više nego siguran da će sledeće ulje ovog puta biti Bardahl.

Za ove 2 nedelje od promene ulja sam prešao preko 600 milja tako da će zamena uskoro... 1zvizduk.gif (sat mi je u miljama1aha.gif)

 

Scuba, bez da te mnogo davim, koje ulje od Bardahl-a mi preporučuješ?

Moj CB500 je '98god... u satu piše 21600(kusur) milja, al ja u to verujem isto koliko verujem u postojanje poštenog političara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Ja iskljucivo sipam u sve motore 15/50 mislim da je bolje za nase letnje velike temperature.Na motoru pise da treba 10/40 medjutim posle 30/40000 to vise nije za 10/40,treba malo gusce.Dobije se poneki,negde luft za koji je 15/50 idealan.Meni se desavalo da mi ispada iz prve i mislio sam moracu da rasturam motor,sipao sam bardahl i nikada mi se to nije vise desilo.Lamele hoce da klizaju ako vam je bila sintetika pa predjete na polu ili obratno a neisperete prethodno agregat iznutra,nekim od sretstava.Koliko sam primetio to se desava samo kratko dok se novo ulje malo nerazgreje ilise neoperu lamele od starog ulja.Mislim da bi trebalo malo lakse voziti par dana posle promene ulja.Ovih dana se bas desvalo da se klizanje lamela izgubilo posle sipanja bardahl ulja iz nekih motora,neznam sta im je bilo prethodno.Inace moze sitijem na kucnu adresu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja