Jump to content

Moto Zajednica

BARDAHL OIL U BG-U

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Laboratorija cela vozi Bardahl i sipamo ga gotovo svima kojima menjamo ulje. Samo po izričitoj želji vlasnika motora sipamo neko drugo ulje i do sad nismo čuli primedbe na Bardahl. Ako uzmemo u obzir da je Honda cela prešla zvanično na Bardahl i za kola i za motore kod prve ugradnje, nije bez veze sipati to ulje. A promena se vidi od odmah i kod zvuka motora i na menjaču. Proklizavanje lamele traje par dana dok se ne spere staro ulje iz lamela.

 

Bardahl je stara firma i održava kvalitet već decenijama. Ulje koje stiže do nas se pravi u Italiji a centrala je u USA. XTC ulja odgovaraju API standardima po godištima SE SF SG... a XTM ulje je kompatibilno sa svim godištima unazad i preporuka je za starije motore. Ima ih u verzijama polu sintetike i full sintetike, a imaju i odlično mineralno ulje.

 

Sve je to lepo, ali ja sam iz VFR-a istocio Bardahl XTC posle 6000km druzenja, sipao Top Speed i menjac definitivno mekse radi. 1aha.gif Moguce da moj krs vise voli Motorex od Bardahla, navikao se u Svici na njega. 1lol.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12236 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Postoji i jedan realan faktor zašto posle promene ulja motor i menjač bolje radi :) Posle 5 - 6 000 km ulje je "ispošćeno" i svako novo ulje je pravo uživanje za motor :D

 

Današnja ulja su u istoj gradaciji veoma slična po karakteristikama, često je subjektivni osećaj vozača presudan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Postoji i jedan realan faktor zašto posle promene ulja motor i menjač bolje radi :) Posle 5 - 6 000 km ulje je "ispošćeno" i svako novo ulje je pravo uživanje za motor :D

 

Današnja ulja su u istoj gradaciji veoma slična po karakteristikama, često je subjektivni osećaj vozača presudan.

 

Cika Rajko, zaboravio sam da napisem i taj faktor da je menjac meksi i u odnosu na sveze sipani Bardahl, a posle 5-6 iljadarki sigurno da ulje nije vise isto kao sveze sipano. BTW, kao sto rekoh odlican je Bardahl, ali mojoj ragi jednostavno vise prija Motorex.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Cekaj da se nesto razumemo.Istocio si XTC koji XTC,polusintetiku ili 100% sintetiku.Posto su iste kante ako ti je bila polu sintetika a sipao si posle toga Top Spid koji je ful sintetik onda ta dva ulja nisu za porediti.Menjac bolje radi na ful sintetici.I pored toga mislimda top spid nije za tvoj motor,bez obzira na menjac.Nije samo rad menjaca bitan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: cacak

Kao i Laboranti,iskljucivo sipam Bardahl,u svog TDMa XTC 60 15w50,tako da posle pune dve godine koriscenja istog nebih zeleo nikakve experimente!A ima jos dobrih ulja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Bardahl XTC 10w50 ful sintetika ide u GSXR-K4 otkad sam ga kupio i ulje je...pa isti qrac ko i Motul sa kojim sam ga zatekao :)) Samo jeftinije.

 

Sva ta ulja poznatih proizvođača su ista i ne treba tu mnogo brinuti brigu da li je Motul, Castol, Repsol ili Bardahl... Bardahl se probija na tržište motora i zbog toga je nešto jeftiniji. Prosto ko pasulj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Ja se poznajem sa Nik sa015 i imao sam prilike da sa njim pričam o bardalu.On se toliko zapalio za to ulje da ga baš studiozno proučava.Mene je ubedio ja prelazim(bar jedno sipanje da probam) na bardal mada nikad nisam imao problema ni sa motulom.Čovek je toliko ušao u materiju da ako ne želite da menjate ulje ne sedajte sa njim ubediće(po meni realnim razlozima) vas sigurno.Pozdrav drugaru Nikoli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 929

Znam da je tema stara, ali bih voleo da pitam kolege sa foruma...malo sam u nedoumici..

U motoru mi je bio motul 5100 15/50, menjac dosta lupa, cini mi se da mi je u par navrata proklizala lamela tokom sezone, ali ne mogu definitivno da garantujem :/

Da li mogu sipati sad bardahl xtc 60 15/50 ?? Svi ga anhvalise pa reko da probam, s obzirom da se na trzistu pojavilo dosta fush ulja...

Inace motor je Honda cbr600 f2 1994 godiste, presla oko nekih 50000 :D

Prava bombona :D

Hvala svima unapred ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Da li mogu sipati sad bardahl xtc 60 15/50 ?? Svi ga anhvalise pa reko da probam, s obzirom da se na trzistu pojavilo dosta fush ulja...

Inace motor je Honda cbr600 f2 1994 godiste, presla oko nekih 50000 :D

Prava bombona :D

Hvala svima unapred ....

 

Sto da ne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Znam da je tema stara, ali bih voleo da pitam kolege sa foruma...malo sam u nedoumici..

U motoru mi je bio motul 5100 15/50, menjac dosta lupa, cini mi se da mi je u par navrata proklizala lamela tokom sezone, ali ne mogu definitivno da garantujem :/

Da li mogu sipati sad bardahl xtc 60 15/50 ?? Svi ga anhvalise pa reko da probam, s obzirom da se na trzistu pojavilo dosta fush ulja...

Inace motor je Honda cbr600 f2 1994 godiste, presla oko nekih 50000 :D

Prava bombona :D

Hvala svima unapred ....

 

Slobodno XTC C60 15w50, inače se preporučuje za agregate sa većom kilometražom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja