Jump to content

Moto Zajednica

Obilazak Slovenije

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Sisak

Evo da i ja predložim jednu zanimljivu rutu kroz SLO, pogotovo za one koji vole makadam i lokalne cestice. U 9mj. 2010 smo prošli ovu rutu.

 

Polazak iz Siska-Maribor(montiranje novih guma)-Dravograd-Črna na koroškem-pa makadamom i prekrasnim krajolikom do Solčave- Logarska dolina, pa malo u Austriju na Pavličevo sedlo-opet Slo- Jezersko, između Jezerskog ( lijepo jezero sa odmorištem) i Kranja ima jedno krasno jezero sa restoranom i nekavim kao samostanom ili tako nesto, zatim Kranj - Bled - Bohinj, onda opet lagani makadam na Nemški roft - Žali log-Dolenji novaki ( tu obavezno pogledajte Partizansku bolnicu Franja, skrivenu u kanjonu)-Idrija, simpatičan rudarski gradić, taman na festival naletili ali kišurina sve uništila. Onda iz Idrije malo prema Tolminu do Partizanske tiskare (nikad nije bila otkrivena u ratu, nije ni čudo kad vidite gdje je), 30-ak km od Idrije, obavezno posjetiti ali obući laganu odjecu i tenisice, nikako ne kao mi u moto opremi( skoro sam umro, oko 3 km najprije niz brdo, pod skoro "90" stupnjeva a onda nazad, mislio sam zvati sluzbu za spašavanje. Nakom par piva okrepe nazad za Idriju- Postojna i vozi kući.

 

Nadam se da ce nekom pomoci u odabiru rute, u svakom slučaju krasna zemlja i svakako za preporučiti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Ljubljana - Slovenija
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-10RR, S-KTRC, KIBS, Performance - 2017

postavljena je internetna stranica sa lokacijama, gde se može prespavati kod njih, negde za koju noč bezplatno i daju prostor na svojoj privatnoj zemlji.

 

to je link: http://motolokacije.si/ ....

 

to je tek početak i mislim, da je mogučnost, ako se prijavite i vi nudite slično :)

 

u koliko dobijem nove informacije ... javljam

 

lp

 

maus

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Vidim da je bila ziva tema ali ne vidim puno putopisa :)

Ima li zaintersovanih za 2012?

 

Ova godina je najavljena kao recesijsko-recesijska :) pa ako se obistini,onda ce Slovenija za mene biti najzapadnji-zapad :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Ja se spremam sa suprugom za odlazak u Sloveniju, naravno motorom. Obezbedjen mi je smestaj kao i obilazak Slovenije a sve to u organizaciji mog dragog prijatelja Milana. Jedva cekam jer znam da ce biti super tih 5-6 dana u Sloveniji. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Tko voli makadam, nezaobilazno mjesto je prijevoj STOL KOBARIŠKI, preko

planine Stol sjeverno od Kobarida. Izuzetan pogled i zanimljiv put! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Da li neko zna sta mi je potrebno od papira do Slovenije. Neko kaze da moram da izvadim medjunarodnu dozvolu i sta jos? 0zbunjen.gif Ako neko zna neka mi pomogne jer mi je ostalo jos nepunih mesec ipo do polaska. Da imam i saputnika na motoru. 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Meni je do SLO trebalo samo pun rezervar goriva i dobra volja... a za ulazak u SLO samo putovnica.... čak me nisu tražili ni zeleni karton ... :neznam:

 

obavezno kupi vinjetu ... po tom pitanju su zajebani poprilično .. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

neznam postoji li kakva razlika između HR i SRB u putovnicama (pasošima) ... ali meni nije trebala biometrijska prošli mjesec ... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Slovenija
  • Motocikl: GS 1200

Meni je do SLO trebalo samo pun rezervar goriva i dobra volja... a za ulazak u SLO samo putovnica.... čak me nisu tražili ni zeleni karton ... :neznam:

 

obavezno kupi vinjetu ... po tom pitanju su zajebani poprilično .. :takoje:

 

Tako je, obavezna vinjeta za avtoput:

 

Polletna vinjeta za (enosledna) motorna vozila (motorna kolesa)25,00 EURTedenska vinjeta za (enosledna) motorna vozila (motorna kolesa)7,50 EUR

Za vožnjo brez vinjete so kazne od 300 do 800 € 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

neznam postoji li kakva razlika između HR i SRB u putovnicama (pasošima) ... ali meni nije trebala biometrijska prošli mjesec ... :takoje:

 

Vi nikad niste imali ni viza, a ostali jesu, EU uslovljava nove pasoše za ostale nacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Da za vinjete znam ali sam u nedoumici da li mi treba neko medjunarodno osiguranje i medjunarodna dozvola koja se pokazuje na granici prilikom ulaska u Sloveniju. Novu saobracajnu, novu dozvolu i nov - biometriski pasos imam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Slovenija
  • Motocikl: GS 1200

Da za vinjete znam ali sam u nedoumici da li mi treba neko medjunarodno osiguranje i medjunarodna dozvola koja se pokazuje na granici prilikom ulaska u Sloveniju. Novu saobracajnu, novu dozvolu i nov - biometriski pasos imam.

 

Samo ispravno vozačko dozvolu, koji imaš za po Srbiji i zeleno karto.

 

http://www.amzs.si/si/433/MVD_Mednarodno_voznisko_dovoljenje.aspx

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Ljubljana

Ne brinite.......samo vi dođite......pa da se popije po koje pivo.........da vas malo vodimo okolo......da probate specialitete......al kolko znam Mausa......on će vas sakriti.....i nikom ni reći ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja