Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti za sezonu 2010

Recommended Posts

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Prva runda Worldsuperbikes sampionata pocinje sutra, i MotoGP ce uskoro. Vreme je za novu temu jer vise ne cekamo pocetak sezone  :)

Ovde ce se naci kratke vesti iz moto sporta kao sto naslov teme i govori. Prenosicemo uglavnom MotoGP, WSBK i World Endurance Championship vesti. Isti sadrzaj - nova tema  :)

 

Neka prvo sto prenesemo bude dobra vest i ova je savrseno u skladu sa tim.

 

Yamahin MotoGP sef Masao Furusawa je rekao za Crash.net da ce se Jorge Lorenzo oporaviti na vreme za test u Katru koji ce se odrzati 17-19 marta.

 

Vrlo je bitno da se Jorge nadje na ovom testu i da se sto pre oporavi ne samo zbog masine i priprema koje moraju da se urade pre sezone jer vremena nema, vec i zbog nje same. Bilo bi lepo videti svi cetvoricu 'vanzemaljaca' zdrave i u borbi za titulu od samog pocetka kao i jos nekoga ko bi mogao da ih prati. Po rezultatima koje prikazuje skoro je sigurno da je to Ben Spies.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Od Bikeracing.it i Motocorse.com nam stize informacija da ce agregati koje ce HRC isporuciti Moto2 timovima 27 februara, imati oko 125 hp. Ovo je pomalo cudno zbog toga sto smo dobijali informacije da ce imati oko 150hp, koliko imaju agregati SSP timova.

 

Ten Kate Honda tim koji se takmici u SSP, kao i Parkalgar Honda tim koji je takodje u SSP sampionatu iz svojih agregata izvlace oko 150hp, pa se stoga dobro pretpostavljalo da bi i Moto2 agregati mogli imati isti snagu.

 

Agregati koji ce isporuciti HRC bi trebali da imaju dovoljnu izdrzljivost da traju tri trke, a sve je u cilju smanjenja troskova, pre nego sto odu u Geo Engineering, Svajcarsku firmu koja je sklopila ugovor sa HRC-om da odrzava ove agregate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Kada se pojavila informacija da bi i u 2012 mogli u gridu da budu 800cc prototipovi (sve o tome mozete videti u posebnoj temi, klikom ovde) mnogi su tipovali da je Suzuki kao firma sa najmanjim budzetom u MotoGP-ju gurala tu ideju. Ako bi se ostavili 800cc prototipovi Suzuki bi mogao da ostane u gridu sa minimalnim investicijama. Kao i obicno pogresili smo.

 

MCN nam daje informaciju da je Yamaha prva koja je javno objavila da nastavlja sa 800cc i posle 2012. Yamaha je tokom ove ekonoske krize imala velike gubitke, odnosno najvece u svojoj 55-godisnjoj istoriji i uopste ne treba da cudi sto zele da nastave sa pobednickom 800cc formulom sve dok ona traje. Za razliku od konkurenata. Evo i linkova koji potvrdjuju pricu o krizi. Link 1, link 2, link 3 i link 4.

 

Masao Furusawa je rekao za MCN, da ako neka fabrika napravi konkurentan 1000cc prototip odnosno prototip brzi od 800cc Yamaha ce morati da odgovori na to. Medjutim to se moze desiti i ranije nego sto Furusawa misli. Ducatijev inzenjerski guru Filippo Preziosi je najavio 1000cc prototip kada dodje vreme za njega, umesto da ostane na 800cc.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Italijanski GPone prenosi da Moto2 timovi - Gresini, Scot i JIR koji su preskocili test u Barseloni koji je bio prosle nedelje (da se podestimo tri dana testiranja sa nepovoljnim vremenskim uslovima), su juce imali isti tretman. U Misanu je ceo dan padala kisa.

 

Svi Moto2 timovi dobijaju od HRC-a agregat 27 ovog meseca i onda idu za Valensiju gde ce se odrzati zvanicni test 1-3 marta. Tada cemo videti za sta su Moto2 masine zaista sposobne kao i ko je u kolikoj prednosti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Sa zvanicnog MotoGP sajta dobijamo potvrdu o produzetku saradnje izmedju Aspara i Bancaje. Prezentacija se dogodila danas na stazi Ricardo Tormo u Valensiji. U prisustvu vozaca Nicolas Terola i Bradley Smitha, sef tima Jorge Martínez ‘Aspar’ i Jose Luis Olivas, predsednik Bancaja banke su potpisali dvogodisnji produzetak saradnje. Takodje saznajemo da ce se Bancaja pojaviti i kao sponzor tima u Moto2, kao i u MotoGP takmicenju ali ne kao glavni sponzor.

 

8R7rt_n5077160110original.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Colin Edwards, bivsi timski kolega Valentina Rossija, samtra da ce Rossi zadrzati titulu u svom posedu i ove sezone.

 

Rekao je za MCN: "Mi imamo dobar paket, a paket Valentina je sigurno jos bolji od naseg."

 

"Bice tesko pobediti ga i ovom trenutku ne vidim ko to moze da uradi."

 

"Jorge (Lorenzo) me je impresionirao prosle godine, mada je imao par nezgoda. On uci i jos uvek je mlad, i na njega treba racunati."

 

"Sacekacemo da vidimo sta se desava sa Caseyem ali znamo da je pakleno talentovan."

 

"Ako se sabrao i ne bude imao problem sa umorom, i on ce biti pri vrhu."

 

"Ali Valentino izgleda zaista dobro i on je najveci favorit."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Jerry Burgess je za MCN rekao da je Yamaha uspela da postigne dupli cilj zadat novim pravilom o agregatima. Sa samo 6 agregata na svih 18 trka u sampionatu, Burgess je siguran da je Yamaha postigla da njihovi agregati budu snazni i trajni istovremeno.

 

Valentino Rossi je na kraju prosle sezone kada je pocelo da se primenjuje novo pravilo rekao da je Yamahin agregat sporiji u odnosu na Hondin ili Ducatijev. Medjutim, Burgess je rekao da je ovaj agregat jos snazniji nego proslogodisnji.

 

"Znam da je imati pouzdan i snazan agregat kao sto je nas odlicno, ali to ne znaci nista ukoliko to nije isto kao sto imaju ostali timovi. Brzina je prilicno dobra ali ce stvari biti jasnije pred Katar."

 

Ceo intervju mozete videti ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Staro selo

Colin Edwards, bivsi timski kolega Valentina Rossija, samtra da ce Rossi zadrzati titulu u svom posedu i ove sezone.

 

Rekao je za MCN: "Mi imamo dobar paket, a paket Valentina je sigurno jos bolji od naseg."

 

"Bice tesko pobediti ga i ovom trenutku ne vidim ko to moze da uradi."

 

"Jorge (Lorenzo) me je impresionirao prosle godine, mada je imao par nezgoda. On uci i jos uvek je mlad, i na njega treba racunati."

 

"Sacekacemo da vidimo sta se desava sa Caseyem ali znamo da je pakleno talentovan."

 

"Ako se sabrao i ne bude imao problem sa umorom, i on ce biti pri vrhu."

 

"Ali Valentino izgleda zaista dobro i on je najveci favorit."

Uvek sam voleo Colina - realan covek brate !  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Australijski F1 as Mark Webber kaze da F1 sampionatu treba covek sa stavom koji ima Valentino Rossi. On je ovo izjavu dao za Gazzetta dello Sport, a nama je prenosi Visordown.

 

"On [Rossi] je odlican, F1 treba lik kao sto je on. Za moju prvu pobedu u 2010 cu uraditi nesto za fanove: to nece biti tako brilijantno kao Rossijev stil, ali dovoljno da im se zahvalim."

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Vozaci Fiat Yamaha MotoGP tima Valentino Rossi i Jorge Lorenzo su imali jos jednu posetu u Indoneziji, jednim od najvaznijih trzista za Yamahu. Prenosi Crash.net.

 

Valentino i Jogre nisu isli zajedno, Valentino je otisao odmah poosle testiranja, dok je Jorge doputovao nesto kasnije iz Spanije gde se oporavlja od povrede.

 

"Srecan sam sto sam dosao ovde pogotovo sto sam cuo da Yamaha ima ovde mnogo potrosaca.", rekao je Rossi, sedmostruki MotoGP sampion. "Yamaha za mene nije samo tim vec i druga porodica."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Sef Valentino Rossijeve strane garaze Fiat Yamaha tima Davide Brivio smatra da povreda Jorge Lorenza nije nesto sto ce previse uticati na mladog Spanca.

 

Brivio je rekao za MCN: "Jorge ce svakako imati koristi od poslednjeg testa. Kako god da smo prosli na tom testu bicemo mu na raspolaganju i to je normalno.

 

"Jorge je mozda izgubio neko vreme u fizickoj pripremi tako da cemo morati da sacekamo da vidimo koliko ce biti spreman do prve trke.

 

"Mislim da nece imati veliki problem jer je jedan od njegovih kvaliteta da se veoma brzo da se prilagodi.

 

"Po mom misljenju, on ce doći i pokusati da vozi u Kataru i ako uspe da odrzi dobro fizicko stanje do prve trke mislim da nece imati problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Ben Spies kaze da mu seveti koje dobija od MotoGP sampiona iz 2007 Casey Stonera zaista mnogo pomazu da se prilagodi MotoGP masini.

 

Spies je rekao za MCN: "Zaista mi je drag. Ponekad ratuje sa medijima ali je pravi trkac i to je ono sto volim kod njega.

 

"Ne zanimaju ga druge stvari i vrlo je poslovan kada je trkanje u pitanju i zaista ga mnogo postujem.

 

"Kada daje savete ja ga obavezno saslusam. Dobro je slusati nekoga ko je toliko brz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Davide Brivio je izjavio za Crash.net da Valentino Rossi nikada ne prestaje da ga iznenadjuje.

 

"Valentino nikada ne prestaje da me iznenadjuje. Impresvno je kako je pristupio ovim zimskim testiranjima."

 

"Radi ovaj tip testiranja vec 15 godina, ali je tako snazno motivisan i jos uvek ima veliku strast za voznjom. Samo pogledajte kako tockira motor! Dakle, iznenadjenja ce biti i dalje."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

@spidzila

 

Svka cast na postovima. Vise ne guglujem za informacijama, sve sto me zanima o trkama procitam u tvojim postovima. Sve pohvale!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Hvala Aky.

 

Kako nas obavestava zvanicni MotoGP sajt, 17-godisnji Marcel Schrötter ce se takmiciti u kategoriji od 125cc za Interwetten tim. Ovaj tim ce sada imati predstavnike u sve tri kategorije Motorcycle Grand Prixa.

 

Hiroshi Aoyama vozi za Interwetten Honda MotoGP tim u premijernoj klasi,  Thomas Lüthi za Interwetten Moriwaki Racing u Moto2 i sada Marcel Schrötter za Interwetten Honda 125 tim.

 

 

UXZD2_n507749schrotterpreview.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin
Crash.net prenosi da je Monster Energy, koji je glavni sponzor Yamaha Tech 3 MotoGP tima i licni sponzor sedmostrukog sampiona Valentino Rossija je potpisao ugovor da sponzorise Francuski Gran Prix koji se odrzava na stazi Le mans. Ugovor o sponzorstvu je potpisan za naredne dve sezone. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

MCN nam prenosi da su sefovi MotoGP timova dobili uveravanje od Madjarskih zvanicnika da ce se trka odrzati kako je i planirano 19 septembra.

 

Jedan od glavnih ljudi IRTA (International Race Teams Association) Mike Trimby je rekao za MCN: "Radovi su se nedavno zaustavili zbog snega ali se cini da su oni sasvim uvereni da ce se to zavrsiti na vreme."

 

"Potrosili su dovoljno novca da se ne isplati zaustavljanje poslova. I Dorna misli da je glupo stati sada."

 

"Parlament ima akt kojim se obavezao da ce da plati tako da bi trebalo da bude gotovo na vreme."

 

Ako se Balatonring na zavrsi na vreme spremna je i rezervna staza Motorland Aragon Circuit u Spaniji koja je rezervisana za isti datum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Zvanicno presdtavljanje San Carlo Honda Gresini tima se odrzalo juce (cetvrtak) u studiju Telenove u Milanu. Poznati voditelj Franco Bobbiese koji je cuven po svojoj emisiji "Griglia di partenza" ("Starting Grid"), predstavio je Italijansku postavu San Carlo Honda Gresini tima svetskoj stampi.

 

U ime San Carla je dosao predsednik Alberto Vitaloni, pored menadzera tima Fausta Gresinija bili su Marco Melandri i Marco Simoncelli sa svojom novom RC212V masinom, koju su predstavili u novim bojama. Opsirnije mozete videti na zvanicnom MotoGP sajtu kao i na sajtu Gresiniracing.

 

6KBt9_mainzh.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Visordown nas informise o glasinama koje kruze da bi Novi Zeland mogao da ima stazu u kalendaru Worldsuperbike sampionata 2012. Rec je o Hampton Down stazi koja bi morala da bude produzena sa sadasnjih 2,9 km na 3,8 da bi mogla da se uskladi sa FIM pravilima o homologaciji.

 

gbcoY_screenhunter04mar051659.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Crash.net prenosi da je komentator BBC-ja Steve Parrish rekao da Valentino Rossi mozda ima srece - ali i to da ju je on uvek sam stvarao. Mozete poslusati ceo intervju sa Steve Parishem na ovom linku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Valentino Rossi smatra da Marco Simoncelli treba da razmisli zbog cega ima 'vatreno krstenje' u MotoGP-ju. Poznato je da su njih dvojica veliki drugari u privatnom zivotu.

 

Valentino je rekao za MCN: "Mislim da je Simoncelli u losem stanju, zato sto je spor i vec je imao dva velika pada i u oba je udario glavom o asfalt."

 

"Mislim da treba da ostane miran i da shvati zasto mu se to desilo. Sto se mene tice on je dobar potencijal i moguce je da ce postati jedan od protagonista MotoGP-ja. Ali mora da shvati zasto je spor i zasto pada."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Marco Melandri ocekuje da ce imati dobar odnos sa Marcom Simoncellijem.

 

Rekao je za MCN: "Imamo dobar odnos jedan prema drugom. Imam mnogo postovanja za Marca i mislim da je to uzajamno.

 

"Sto se tice deljenja informacija nece biti lako jer je on skoro duplo veci od mene tako da ce podesavanja masine biti potpuno razlicita.

 

"Ne zanima me da li Marco ima motor blizi fabrickom od mene. To ne mogu da promenim i samo cu nastaviti sa svojim poslom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Nicky Hayden kaze da je oprezan posle testa u Sepangu i da se ne zanosi previse.

 

Rekao je za MCN: "Ostacu smiren i necu se zanositi previse i probacu da budem dobar kada se to racuna.

 

"Mnogo je bolje biti 0,4 nego 2,4 iza vodecih i to mi je ucinilo put kuci ugodnijim. Ali to zaista ne znaci nista jos.

 

"Sve sto sam uradio je nekoliko brzih krugova na testu. U celoj velikoj semi to ustvari nije nista znacajno.

 

"Iskreno osecao sam se dobro na motoru u poslednjem testu, tako da nadamo se da cemo moci da dodjemo do pravog ritma."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Sef Suzukijevog MotoGP tima Paul Denning je odusevljen Alvarom Bautistom.

 

Rekao je za MCN: "Toliko puta je imao los vikend u petak i subotu ali on to samo zaboravi i na trci ga gledamo kako se bori sa najbrzima. Njegov duh i entuzijazam je lep dodatak nasoj garazi i zadovoljni smo svojim izborom.

 

"On je dobar u onome sto radi ali nije superzvezda. On je normalan i skroman momak i savrseno nam se uklapa."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja