Jump to content

Moto Zajednica

Nalepnice-bezbednost

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Zemun

Jbga..trebalo je da pise molimo pazite..pa bi moglo i na kacigi i na kuferu....

ovako odseci JA i stavi srce ;)

 

Ajde Pogani.. ideje na sunce..dok ovo ono..sneg ce da padne ..

jeeeste i da ofarbamo motore u roze i ljubicasto,pa da stavimo cvece na kacige...  ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Poslednje primerke delim veceras u Balanseru !

 

Posle smislimo stampamo pravimo  druge ;D

One ranije (bele) bile su do 00.Ove džute su za avta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Prhovo - Pećinci
  • Motocikl: Suzuki RF600R

Ja sam smislio nesto drugo, vezano za nalepnice, ne bas toliko za bezbednost, koliko za drugovanje...

Dakle: Motoristi kada se sretnu na putu svirnu, blicnu, jave se jedni drugima (iako se licno ne poznaju) i milina... Vozaci automobila to ne cine...

Ali dosta bajkera kad ne voze bajk, voze auto... E sad... Pala mi je ideja na pamet da uradimo bajkerske nalepnice po kojima cemo se prepoznavati u saobracaju (to sam video kod ronilaca u Hrvatskoj)...

 

Ne mora nam to biti prioritet (kao ove nalepnice o bezbednosti), ali ono... Dao sam predlog... :)

 

To je vec pomenuta ideja... Za koji dan cu otvoriti temu kad pribavim sve potrebne stvari za to. :)

 

Poslednje primerke delim veceras u Balanseru !

 

Posle smislimo stampamo pravimo  druge ;D

One ranije (bele) bile su do 00.Ove džute su za avta.

 

Znam sta hoces da kazes ali tako je izglasano... :) Ali na belim je bilo previse texta, bile su manje uocljive... A i bitno je da znas ko ti je drug na drumu od automobilista, motociklista vec jeste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ima već dovoljno ideja i predloga i nema ptrebe sve jovonanovo. Ko što reče Vlajko, nema glasanja jer sad se pokazalo da nalepnica nije univerzalna, za motor i auto, a najglasniji su bili oni za ovo ja. Auto malte ne  vozim a ovu nalepnicu ne mogu na motor, jednostavno ne ide a na parkiranom autu nema smisla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Prhovo - Pećinci
  • Motocikl: Suzuki RF600R

Ima već dovoljno ideja i predloga i nema ptrebe sve jovonanovo. Ko što reče Vlajko, nema glasanja jer sad se pokazalo da nalepnica nije univerzalna, za motor i auto, a najglasniji su bili oni za ovo ja. Auto malte ne  vozim a ovu nalepnicu ne mogu na motor, jednostavno ne ide a na parkiranom autu nema smisla.

 

Odgovor:

A i bitno je da znas ko ti je drug na drumu od automobilista, motociklista vec jeste...

 

Ali ipak... I ja se slazem da je trebalo da pise nesto recimo: MOLIMO PAZITE NA MOTOCIKLISTE... Treca tura bi trebala da bude savrsenstvo... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Prhovo - Pećinci
  • Motocikl: Suzuki RF600R

Dečko, napravi nešto pa mi šibni na pp, pusti auditorijum.

 

Napravicu cim stignem kuci (i za bezbednost i za prepoznavanje)... Napokon sam slobodan (nadam se)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Bgd-Žarkovo

    Trebalo bi odvojiti bezbednost od prepoznavanja. Na ovima "bezbednost" nebi trebalo stavljati bilo kakav tekst jer treba vremena da to vozači u prolazu primete i pročitaju. Teško čitaju i mnogo veće i uočljivije stvari pored i oko sebe. Dao sam predlog, ideju da se stave  silueta motocikla i silueta automobila ( kao u saob.znaku zabranjeno preticanje), a između njih veliki znak "=". Sve to bi bilo u ramu(okviru) u obliku srca ili jabuke, a sve u bojama koje su naj jednostavnije i automatski jeftinije za izradu. Poenta je da onaj koji to uoči nema šte da čita, već razmišlja (ako hoće i ima čime). Ovo je moje mišljenje i nikoga ne obavezuje. Nisam obučen na kompu dato nacrtam, a i nemam nikoga ko bi to mesto mene mogao učiniti. Hvali i izvinjenje za smaranje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Da ne citiram. Gosn Vidik, kao najstariji među nama i sigurno sa kilometara na motoru ko svi mi zajedo i to mahom po gradu, dao je opet predlog da bi možda srce bilo zgodno da bude znak i raspoznavanja i  upozoravanja. Uz znak jednakosti između siluata auta i motorcikla  simbolizovao bi preko potrebnu nam ravnopravnost i poštovanje. I jedanom od mlađih i vrednijih članova Maxi se sviđa ideja. Možda bi ovaj dizajn omogućio da napravimo simbol koji nije ko saobraćajni znak  a dovoljno jedostavan i svima simpatičan i koji omogućava da se umetnički lepo stilizuje da estetski bude kako treba. Dodavanjem teksta ala beba u kolima, motorista u kolima,  se postiže mogućnost da jednim udarcem imamo 3 muve, međusobno prepoznavanje  motorciklista, isto kapiranje od ostalih vozača uključujući i tupace a ujedno postižemo efekat bezbednosti apelujući na jednakost motora i auta. Ostala bi četvrta stvar a to je logo BJB koji bi ja ukomponovao tako da stoji van srca, ako ga usvojimo, da izgleda ko celina a opet da se može jednostavno iseći i staviti bez njega za oni koji neće da se poistovećuju sa nama, ili pak da metu na isti način neki svoj logo. Mislim da bi ovo moglo da bude udovoljenje svih zahteva koje smo ovde izneli pa čak i oprečnih, ko moj i Bokijev recimo. Pjađo klub ima recimo srce u svom znaku.

 

Da malo obrazložim. Ja sam motordžija od prošle sezone i sve gledam sa oba aspekta, kao motordžija i šta mi je srcu drago i ko automobilista tražeći  što bolju bezbednost od moja 4 točka. Mi kombinovani vozači mnogom realnije sagledavamo sitaciju jer smo svesni svih opasnosti i nedostataka sa obe strane.

 

Gosn Đuro, upravo sam postovao po onoj drugoj nalepnici rukovodeči se tvojom idejom. Spontano se javilo shvatanje da ta jedna nalepnica može da pokrije i bezbednost i prepoznavanje i pripadnost BJB zajednici. Izvinjavam se što sam suprotan tvom stavo o razdvajanju nalepnica. Nisam ni ja vičan grafici na kompu pa učestvujem tako da nemoj da se ustručavaš, slobodno iznosi svoje preporuke koje su iz prebogatog iskustva. Sad ću tamo da citiram tvoj gornji post pa će mlađarija malo da nas raščerupa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja