Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike skutera

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

 

<alo pre sam skinuo vizir jer mu je potrebno poliranje. Neko pre mene ga je brisao obicnim krpama i napravio sitne ogrebotine te mi se nocu prelivala svetlost od automobila i nista nisam video od toga. Bilo mi je jako tesko voziti nocu. Evo slika, pre i posle.

rutu04.jpg

 

Odvrnuo dva imbusa i dobio:

idel9t.jpg

1zxwg9y.jpg

1z5m4pl.jpg

 

Kada budem ispolirao vizir verovatno cu ga vratiti, mnogo mi je cudna sada, valjda nisam navikao i ne mogu da odredim da li je sada lepse ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja taman hteo da kazem kako si ga dobro ispolirao i nevidi se na ovoj drugoj slici, kad vidim posle da ga nisi ni vracao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

Oces sam da ga poliras ili ga nosis nekom? Nije ti losa idej samo daj prvo da provozam biciklu, kupio sam je u novembru i presao 10km sa njom. J*bem ti sneg. Opet pada ovo bijelo govno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: kymco grand dink 250cc

prolazi zima, doduse polako ali prolazi. pa da cujemo vase okvirne planove za voznje 2010( gde i kada). mozda imamo slicne planove,

a i u svakom slucaju  bolje je voziti u drustvu. pa da cujemo  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Bgd Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

prolazi zima, doduse polako ali prolazi. pa da cujemo vase okvirne planove za voznje 2010( gde i kada). mozda imamo slicne planove,

a i u svakom slucaju  bolje je voziti u drustvu. pa da cujemo  ???

 

Planiram ove godine skuterom do grckog mora... i vise manjih tura po Srbiji sa girlfriend ili ako se kojim cudom skuterasi nesto dogovore...

`cudom` jer su kinezi mnogo organizovaniji i svake godine pice negde a skuterasi jok...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Skoko,ubaci sliku novog X max-a!!  ;)  ;)

Nemoj da ubacujete slike, taj skuter mi je rak rana.

ako se kojim cudom skuterasi nesto dogovore...`cudom` jer su kinezi mnogo organizovaniji i svake godine pice negde a skuterasi jok...

Ja se ne organizujem, samo sednem i vozim. Javim najvise 12 sati pre polaska. Organizacije mi vrlo cesto propadaju pa sam digao ruke od toga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

prolazi zima, doduse polako ali prolazi. pa da cujemo vase okvirne planove za voznje 2010( gde i kada). mozda imamo slicne planove,

a i u svakom slucaju  bolje je voziti u drustvu. pa da cujemo  ???

 

Planiram ove godine skuterom do grckog mora... i vise manjih tura po Srbiji sa girlfriend ili ako se kojim cudom skuterasi nesto dogovore...

`cudom` jer su kinezi mnogo organizovaniji i svake godine pice negde a skuterasi jok...

 

Prvo smo u komsiluku(Zvezdara), drugo imamo slicne makine (Vespa ET4 150), trece i ciljevi su nam isti tako da...nemoj da ne najavis te ture po Srbiji, OBAVEZNO!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Bgd Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

@muljaz

E tebe sam zapamtio po onim izletima sa leonardom ali najveci problem je sto je Ivanjica` daleko` da bi se organizovali.

Skoro sam se vratio sa Kopa, kolima smo isli naravno, pa smo svratili do Semeteskog jezera u podnozju planine.

Jel si bio tamo?

Po jezercetu plutaju dva ostrva sa sve stablima i setaju kako ih vetar nosi...

Tu su i ljubazni domacini sa rakijom, koji su nas ugostili, zale nam se- zimi im bas niko ne dolazi...

TO bi ti bila odlicna tura sobzirom da ti nije daleko...

 

@Student

PP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Skuterasi,gde su slike sa sajma?!! Ima bas zanimljivih noviteta!!

 

Skoko,ubaci sliku novog X max-a!!  ;)  ;)

 

Ae veceras cu,kuci mi ostala kartica iz aparata...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

@muljaz

E tebe sam zapamtio po onim izletima sa leonardom ali najveci problem je sto je Ivanjica` daleko` da bi se organizovali.

Skoro sam se vratio sa Kopa, kolima smo isli naravno, pa smo svratili do Semeteskog jezera u podnozju planine.

Jel si bio tamo?

Po jezercetu plutaju dva ostrva sa sve stablima i setaju kako ih vetar nosi...

Tu su i ljubazni domacini sa rakijom, koji su nas ugostili, zale nam se- zimi im bas niko ne dolazi...

TO bi ti bila odlicna tura sobzirom da ti nije daleko...

E to je je jedono od retkih jezera na kojima nisam bio u Zapadnom i centralnom delu Srbije. Ako mislimo na isto to je jezero koje je nedaleko od granice sa Kosovom .To sam tek skoro video da postoji tako da je na prolece moje obavezno. Ako nije to nema veze, idem i na to drugo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Bgd Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

E to je je jedono od retkih jezera na kojima nisam bio u Zapadnom i centralnom delu Srbije. Ako mislimo na isto to je jezero koje je nedaleko od granice sa Kosovom .To sam tek skoro video da postoji tako da je na prolece moje obavezno. Ako nije to nema veze, idem i na to drugo

Kosovo je relativno blizu, mozda neki 15 km. A jezerce je malo, nema ga na mapama. Juri selo Semetes.

Od njega mozes neasfaltiranom precicom da izbijes na Kop, ima 12 km do Kopa samo je 5 asfaltirano...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: kymco grand dink 250cc

moja obavezna planirana putovanja ove godine su grcka pocetkom juna, odmor i obilazak grcke obale prvenstveno severni deo. istocna srbija borsko jezero, zagubica oko kucajskih pl. dunavskom magistrlom majdampek i donji milanovac. ovo drugo je odlican predlog  i za neka veca okupljanja ukoliko uspemo da se dogovorimo a i svima je negde manje vise  na pola puta. ostalo, kako vreme i obaveze dozvole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nece nista da kaze, od uzbudjenja moci ce samo da ispusta neke neartikulisane zvuke i mase rukama kao dete jer MNOGO voli X MaX :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

X max stvarno mnogo volim i mnogo je dobar. Ovaj Tmax novi ima par mana tj. ima par stvari koje su losije nego na starom. Guvernal mu prolazi mnogo blizu one plasike koja se nalazi ispod njega, neke plastike su bas onako loseg kvaliteta, da ne kazem ciganske. Felne su mu ruzne do zla boga, posebno ova varijanta pola ofarbane, a pola gole. Ostalo je manje vise isto. Lepsi mu je rep  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

Ej jel moze neko da napise mali kao neki mali test za Et4 150? Hteo bih jednu...

 

Ovo je LJUTI napisao o Vespi ET4 150. On ima komada jedan i ovo su njegovi utisci.

 

Vidi , ovo motorche je prvo motorche mene i moje supruge , slatko smo se zajedno navozali s njim ....

Kupili smo ga 2008 i od tada presli oko 10000 km . Sada prelazio u ruke nasheg dobrog prijatelja ...

 

Motorche za hvalu , supruga i ja imamo oko 180 kg zajedno ali to za nju nepedstavlja problem na ravnom , nosila nas je do oko 100 kmh . Kada je supruga vozi sama Vespica je i neoseca , po gradu je neuhvatljiva ... povlachi , ige , kochi , jednostavno potpuna uzhivanjcija za voznju i provlachenje kroz grad..

Od Maja do Septembra supruga koristi samo nju za gradsko shunjanje . Lagano za parking , lako na nju i sa nje ...

 

Kada je rech o onome o chemu treba povesti rachuna to je prednji amortizer , kochnice i gume .. ostalo radi , tj meni nije predstavljalo problem .

Upravo zbog malih obima guma one moraju biti kvalitetne i dobre , adekvatnog pritiska ..

Amortizer smo potroshili jer joj je oko 180 kg bilo mnogo a uz po koju udarnu rupu koju nismo zaobishli morali smo ga promeniti ...

 

Definitivno su joj , zbog prijatnossti vozhnje udarne rupe problem , morash voditi rachuna o blatu, shljunku , pesku i mokrom kolovozu rachuna .. mi nismo padali ali oseti se kada je klizavo , jedino je da morash obazrivo  preko takve podloge bez naglog kochenja ili nagle kormanizacije , u suprotnom padash ..

 

Ono sto je varka je da je kao malo motorche pa lagano .. nije tako , ona je sva od metala i extremno je teshka za skutere , gotovo da ima 200 kg i izadje li iz tezhishta problem je , mada vrlo lako je pridrzhavash nogama ...

 

Motor , ja nisam imao problema sem kod duzheg stajanja , tada se gushila neko vreme do prve duzhe vozhnje kada bi se izduvala i zatim radila kao sat ...

 

Naravno , ulje , filter i svecica na svakoh 5000 obavezno jer prvo jeftino je a drugo njoj kao vazdushari to ulje je sve i podmazivanje i hladjenje ..Takodje , sedishte je extremno neudobno i tvrdo za duzhe vozhnje , sve vozhnje van grada od preko 50 - 100 km ossticesh na bulji , motor definitivno najvishe prija za pogradu , kratke brze etape .. nikako nekazhem da nemozhe za duzhe vozhnje , mi smo prelazili za dan po 500 km , a vozhnje tipa 100 - 150 km su nam bile gotovo svakonedeljne pa ti kazhem iz lichnog osecanja kada treba da sidjem sa nje a bulja se ukochila .. a i 00 takodje ..

 

Iz moje perspektive , vozikaj se i uzhivaj , neverovatno je koliko je praktichna sa svojim koferom i prostorom ispod sedishta , celu pijacu i sve lubenicu od 10 kg moja supruga dovuche kuci , kad je vide lubenichari nemogu da veruju da ce lubenicu na motor ..

Ja sam 2008 peglao do Bjeljine na moto skup sa njom , kad su me videli nisu verovali da sam iz BGDa potegao do Bjeljine u drushtvu dva Intrudera , veruj mi nisam imao problema da se nosim sa njima u opushtenoj kruz vozhnji brzinom od 60 - 80 kmh regionalnim putevima ...

 

Uzhivaj s njom , ako negde nesto zapne pitaj pa da vidimo , mozhda znam odgovor a nadam se da cemo se videti na nekom skupu pa da chaskamo .

 

Iskreno , meni je zhao sto prodajemo Vespu , tj prodali smo je vec .. Supruzi fali 20 ks pa oce Beverlija ..

ja chak mozhda i za godinu dve opet sebi kupim tu Vespu ...

 

Pazi , ja sam odushevljen VEspicom , sidjem s FAzera moga i skochim na nju jedan krug po koshutnjaku da izuzhivam u svezhem vazduhu i opushtenom glajdovanju na njoj .. a

 

Pozz

 

Ljuti

 

Hvala drugu Ljutom na iscrpnom izvestaju,nadam se da se nece ljutiti sto sam njegove utiske preneo siroj javnosti bez njegovog znanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Evo da se i ja zapljunem ! Zdravo zivo kolege :)  Dobra tema !

 

Imam u planu da organizujem Umag za skuterashe. To mi je izazov i nemam dilemu da bi se prijavilo mnoooogo skuterasha. Ako je ja ne ostvarim, svakako bi trebalo neko da se toga dohvati. To bi bila fora ! Umag bratelaaaa !  :)

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Na nagovor Cika Zube, evo i mene da se prijavim na ovaj "PodForum":). Vozicu za par dana uzasno redak skuter kod nas - Malaguti Spidermax GT500. Vozio sam Beverly Cruiser 250 i napisao i clanak o njemu. Nalazi se na forumu, valjda pod opstim temama..Link http://testbeverlycruiser250.blogspot.com/.

Obavestavam vas cim dodje "Pauk" sa detaljnim slikama i uskoro i testom. Da nije Cika Zube nikada ne bi nasao ovu temu. Stvarno ne znam sto  ne postoji  podforum da ljudi mogu lakse da nadju. Pozz svim skutermenima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja