Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike skutera

Recommended Posts

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

a drugi put na ulazu u Novu Pazovu zamalo da me povuce rupa vam puta. Posle toga sam vise blenuo u asfalt nego u saobracaj :(

 

Rupa uz "pruzni prelaz",na samom ulasku iz pravca Batajnice?

Pa baš i nevideh prugu?!?    Al ni rupu ako ćemo iskreno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

a drugi put na ulazu u Novu Pazovu zamalo da me povuce rupa vam puta. Posle toga sam vise blenuo u asfalt nego u saobracaj :(

 

Rupa uz "pruzni prelaz",na samom ulasku iz pravca Batajnice?

Pa baš i nevideh prugu?!?    Al ni rupu ako ćemo iskreno :)

 

Ima mali deo,koji je u putu,ide u sumu na aerodromu..znam tu rupu :)

Zakrpili su je pre jedno pola godine,ako ne i vise

(osim ako nisi otkrio neku novu :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Sprint Falcon, 50ccm, 139qmb agregat, poput vecine 4t skutera kineske proizvodnje, sa nekih 7500 bezbriznih kilometara.

 

Elem, dvoklipna kljesta prednje kocnice, 13" felne, 130 sirina niskoprofilne gume 65kmh maksimalne. Prelazio u cugu po 100km i stizao kojekuda, dok ne kupih motor, a od tad vrlo slabo vozim. Promenih i motor u medjuvremenu, al skudza ostaje kao backup varijanta i za po gradu uz neke 2.2-2.3l potrosnje stalno punog gasa.

 

Generalno, skuter jaci od 125-200ccm nie znam koliko bi mi bilo zdravo, iz prostog razloga sto osim gasa nemas cime da se igras, a "beskonacni" stepen prenosa uz "beskonacno" ubrzanje cine to veoma zanimljivim.

 

Ponekih informacija ima i u kineskom podforumu, vezano za kineske skutere.

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=34107.0

 

P.S. Ispade da se mesamo jedni drugima u teme  ??? Tamo kineski skuteri, a ovde skuteri.

Sa druge strane, proizvodjac svih (ili skoro svih) Peugeot modela skutera je kineska fabrika Qingqi . Po tome mu ispade da Peugeot spada u kineze.

A ima tu i nekih navodnih Spanaca, Austrijanaca, Italijana, ili ne znam vec cega, dugo nisam pratio desavanja.

 

Koja komplikacija. ??? ;)

 

 

Nego, voleo bih da u ovoj temi vidim dosta tehnickih aspekata. Zanimljivi su za "tweak" i tuning, gram-dva lakse rolnice za odredjene modele mogu da predstavljaju lep i jeftin napredak u performansama, kvacila, opruge, boje, cvrstine, proizvodjaci, ima da se pise ihahaj.

 

Doduse licno, 50ccm budzenje na 80-100kmh nikako ne podrzavam, jer osim bacanja para na preskupe delove, garantuju i nebezbednu voznju i cesto boravljenje u garazi.

 

 

Mozda neki interesantan tekst o vasem modelu, ili poredjenje modela? Uz naravno obavezne savete, prepravke i popravke. ;)

 

Takvih informacija zaista nedostaje na ovom forumu, ako vas vec ima toliko koliko tvrdite, cudi me da je takva situacija.

(nadam se da niste na umu imali "caffe" tematiku)

 

Ajd, pa nek je sa srecom pisanije. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Slozio bih se sa tim da treba vise tehnikalija, ali ne znam sta je uslov da se dobije taj podforum. Mislim da je glupo, preglednosti radi, da se ovde pisu takve stvari, pa da se posle dobije pod forum. Onda bi se o tome ponovo pisalo ili bi neko to morao da prebacuje u odgovarajuce teme, a to je, slozicete se sa mnom, bespotreban posao. Neka admini kazu ima li sta od toga ili ne, pa da znamo da li da nastavimo pisanije ovde ili da cekamo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd, Herceg Novi
  • Motocikl: Hyosung GT250R`10, Gilera Nexus 250ie SP, Peugeot Speed Fight 2 206 WRC

@Blackbite

Nego, voleo bih da u ovoj temi vidim dosta tehnickih aspekata. Zanimljivi su za "tweak" i tuning, gram-dva lakse rolnice za odredjene modele mogu da predstavljaju lep i jeftin napredak u performansama, kvacila, opruge, boje, cvrstine, proizvodjaci, ima da se pise ihahaj.

______________________________________________________________________________________________________________________

 

Kad smo vec kod toga slazem se u potpunosti sa tim, ovakvih informacija nedostaje na forumu ili ja nisam nasao!

 

Posto se "blizi" ljeto, i servis motora........ koje rolnice ???????????????

 

Kakve su Stage 6 ima li neko iskustva ? Posto sam nedavno uzeo nexus-a, a jos ga nisam vodio na servis, a planiram...zna li neko koje odgovaraju za njega da mogu da ih narucim !?

 

YEC66_50040403000.jpg

 

ili.................

 

WuB40_50040400100.jpg

 

NEMOJTE DA ODUSTAJETE OD PODFORUMA

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd, Herceg Novi
  • Motocikl: Hyosung GT250R`10, Gilera Nexus 250ie SP, Peugeot Speed Fight 2 206 WRC

Z1B5K_50040900060.jpg

 

evo ga variator u polu za 153e, razmislit cu jos malo  :D

 

mislio sam samo da mu promijenim rolnice, a ne cijeli  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd, Herceg Novi
  • Motocikl: Hyosung GT250R`10, Gilera Nexus 250ie SP, Peugeot Speed Fight 2 206 WRC

To si u pravu bolje mijenjati sve sigurno !

 

 

Evo nasao sam na ovom site-u sto si poslao...,

dimenzije i tezinu rolnica za nexusa od 250ccm:

 

6 HTRoll Ø 20,9x17 gr.11

 

6 HTRoll Ø 20x17 gr.15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Bilo je price o rolnicama. Samo zamenom rolnica (stavljanjem tezih ili laksih) se ne dobija puno, ako uz sve to ne ide BAR i variomat. Na pezou jet force (koji je najgori skuter na svetu) sam probao bez variomata i nista nisam dobio. Tek kada sam zamenio i variomat doslo je do neke promene.Na gileri runner sam imao kompletno preradjenu celu masinu i variomat i motor je isao vrhunski. Zamenjena je radilica, klip 70ccm, malosi variomat u kompletu sa 3 vrste rolnica, oprugom i kaisem). Karburator i auspuh nisu menjani, a trebalo je i to. Razbusena je samo dizna od karburatora. Motor je tako uradjen isao 90 i uopste nije bio nebezbedan kao sto neko rece. Sto se maxi skutera tice mislim da malosi multivar 2000 zavrsava posao. Samo treba predhodno da se odluci da li ubrzanje ili krajnja brzina i da se malo eksperimentise. T-max koji sam vozio je imao taj variomat i na njemu je bio napravljen neki kompromis. Isao je 170 i malo vise, ubrzavao je odlicno, ali je imao neku malu rupu na srednjim obrtajima. Leonardo koji sad vozim nema neku veliku max brzinu (130) ali zato ubrzava mnogo dobro i jednako sve do kraja. Rolnice su mu srednje tezine i stavljena je polini opruga plave boje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: kymco grand dink 250cc

Sta mislite koja kubikaza Scarabea bi bila dobar kompromis za gradsku i prigradsku voznju uz eventualno neke duze relacije?

 

 

  Kada sam kupovao skuter imao sam slicnu dilemu, ja sam se dvoumio izmedju 250 kymco  i 400cc burgman . Jednostavno sam probao i shvatio

da je 250 ono sto meni odgovara. Uopste 250 je za moje potrebe koje su otprilike iste tvojima,  najbolje resenje  sto se tice skutera. Trosi oko 4l, do stotke  povuce skoro ko burgman.Okretniji i laksi za voznju sto se posebno oseti u gradu a opet dovoljno jak i za putovanja. Putna brzina  do 100, 110 ok. sve preko toga je maltretiranje sebe i masine a max je 130.  Rezime je 250 koji je po meni  najbolji izbor za tvoje potrebe. pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • West Balkan Rider's, 303 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

Sta staviti na apriliu atlantic 500 da ide brze trenutno po satu 155-160 max! I ako neko ima iskustva sa variatorima koliko oni realno povecavaju nmax brzinu, za ubrzanje verujem da ima razlike!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: SUBOTICA
  • Motocikl: Ferdinand

Kao što su neki lepo primetili, većina skutera koja se vozi po našim ulicama jesu upravo kinski skuteri ili bar rađeni u Kini sa nekom evropskom markom kao što je i moj. Španska firma, ali naravno rađen u Kini. Ne kukam da je loš, daleko od toga. Savršena kombinacija uloženog dobijenog. Naravno garancijski servisi užasno loši, ali to se nemora ponavljati iz teme u temu. Kada mu je izašla garancija, muž ga detaljno pregledao, uredio i uz stručne savete Arakisa i Joške, doveo u stanje da ga mogu voziti bez problema.

Ne bih želela da ovaj deo pripoje kineskom delu podforuma, jer ipak po MOM LIČNOM UKUSU najlepši su sledeći modeli skuter. Da im cena nije takva kakva jeste imala bi ih.

 

Jedan nemac naravno neprikosneveni BMW - C1

 

Bmw-2001-c1-small.jpg

 

i naravno italijan Piaggio - MP3

 

piaggio-mp3-hybrid-scooter-1.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Cika zubo gde nadje taj variomat za 200evra, to je preskupo?!

Sto se skarabea tice, vozio sam jedan 125 2003god. valjda. Ruzan je za medalju i nema prostora ispod sedista. Kod mene bi mogao da dodje u obzir jedino u varijanti sa koferima. Sa druge strane, ta 125 ide skoro kao moj leo od 250 i to je najudobniji skuter koji sam imao priliku da vozim. Udobnije i od strasnog beverly-a kojeg svi nesto mnogo vole, a po meni je nikakav. U krivini lezi kao R. Kocnice bi valjalo da su malo bolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6813 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Necu da menjam moju Habanicu, osim ako mi ne uleti neki Scarabeo koji je bas povoljan :)

 

Meni se Scarabeo svidja, a da ima mali gepek, ima to nema sta. Moja Habana je takva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja