Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike skutera

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Prošle godine u novembru sam tako zamenio sa doplatom svoj Liberty 125cc za aktuelni X9 - našao oglas na motoberzi gde je tip ostavio opciju zamene. Druga opcija ti je da (opet na motoberzi) nađeš neki maxi koji se prodaje na moto-placu - oni su uvek voljni za razne kombinacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Trebao bih na prolece da uzmem dve gume za burgmana...ne znam koje su se najbolje pokazale, po pitanju prijanjanja po mokrom, to me najvise brine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

E da, jel moguce da ako su se rastelovali ventili da puca iz aupuha kad vratim gas?  Pogoto kad je hladan. Nekad samo kao da pljuje, a nekad pukne kao iz topa, presecem se od straha ako se ne nadam.

 

Druze, ako puca iz auspuha kad pustis gas najverovatnije ti je zapusen filter sekundarnog vazdusnog sistema (SECONDARY AIR SYSTEM). To ti je napravljeno za euro 2 normu i to je cev koja , kod mene, ide od izduvne grane(glave) kroz neki filtercic u kuciste magneta odakle uzima vazduh. Pogledaj gde je to kod tebe, poskidaj sta treba , izduvaj ili operi sundjerasti filter ili vec kakav ti je i teraj. 99% to je problem pa ne brini. Pozdrav ;)

 

Koliko sam razumeo to se nalazi u izduvnoj grani auspuha ili u topu? Ugl moram samo auspuh da skinem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Piaggio Sfera 125

Imam problem sa skuterom. Menjao sam pre par dana zamajac na Piaggio Sferi 125 i kreten od majstora mi je pretegao kaiš i posle 10km kaiš je pukao :glavom_u_zid: Ne znam sada koji kaiš da stavi ATHENA, DAYCO, MALOSSI ili neki četvrti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3627 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Imam problem sa skuterom. Menjao sam pre par dana zamajac na Piaggio Sferi 125 i kreten od majstora mi je pretegao kaiš i posle 10km kaiš je pukao :glavom_u_zid: Ne znam sada koji kaiš da stavi ATHENA, DAYCO, MALOSSI ili neki četvrti?

Kako je moguce da se kais pretegne? Izmedju dve ploce varijatora ide onaj metalni bolcnic po kojem seta ploca i zbog njega ne moze da se pretegne. Athenu sam uzeo za 2 skutera. Na jednom je bio dobar, na drugom nesto nije islo kako treba iako su dimenzije bile iste kao na starom. Mozda konus nije valjao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Piaggio Sfera 125

Moguće da sam ga loše razumeo onda. Uglavnom motor nije hteo da ide kako treba. Mnogo je slabo ubrzavao i osetilo se u vožnji da teško ide. On mi kaže da je kaiš samo dotrajao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3627 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Moguće da sam ga loše razumeo onda. Uglavnom motor nije hteo da ide kako treba. Mnogo je slabo ubrzavao i osetilo se u vožnji da teško ide. On mi kaže da je kaiš samo dotrajao.

ON tu nesto nije napravio kako treba. Trazi stari kais pa pogledaj kakav je na onim delovima koji nisu samleveni. Drugaru su na skuteru bili sjebani nutovi na radilici i ventilator nije mogao lepo da legne. Desavalo sa da ima neke oscilacije i da iskida kais. Moguce da je i to problem. Cesto majstori samo prislone ventilator pa ga stegnu pneumatskim pistoljem. Ako nisu pogodili dobro u one zareze eto problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5671 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Trebao bih na prolece da uzmem dve gume za burgmana...ne znam koje su se najbolje pokazale, po pitanju prijanjanja po mokrom, to me najvise brine...

 

Mislim da ima tema o Michelin City grip gumama od Muljaza.Pohvalio je upravo grip po vlažnom kolovozu...

Ja planiram da "obujem" Atlantica na proleće sa tim modelom...

 

Potraži na prethodnim stranama u Caffe-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Trenutno vozim Dunlop 207 Runscoot, i jako sam zadovoljan gripom na suvom i vlažnom asfaltu. Michelin je michelin, ali i ove Dunlop su odlične gume. Montirao sam ih, balansirao i napunio azotom kod vulkanizera Lešanovića, obe su koštale sa svim troškovima oko 110e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

E da, jel moguce da ako su se rastelovali ventili da puca iz aupuha kad vratim gas?  Pogoto kad je hladan. Nekad samo kao da pljuje, a nekad pukne kao iz topa, presecem se od straha ako se ne nadam.

 

Druze, ako puca iz auspuha kad pustis gas najverovatnije ti je zapusen filter sekundarnog vazdusnog sistema (SECONDARY AIR SYSTEM). To ti je napravljeno za euro 2 normu i to je cev koja , kod mene, ide od izduvne grane(glave) kroz neki filtercic u kuciste magneta odakle uzima vazduh. Pogledaj gde je to kod tebe, poskidaj sta treba , izduvaj ili operi sundjerasti filter ili vec kakav ti je i teraj. 99% to je problem pa ne brini. Pozdrav ;)

 

Koliko sam razumeo to se nalazi u izduvnoj grani auspuha ili u topu? Ugl moram samo auspuh da skinem?

 

Nije povezan sa auspuhom uopste! Ide iz glave posebna cevka u taj mali ventil i onda dalje prema kucistu vodene pumpe i magneta odakle dobija taj vazdyh kroz filter. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Trebao bih na prolece da uzmem dve gume za burgmana...ne znam koje su se najbolje pokazale, po pitanju prijanjanja po mokrom, to me najvise brine...

 

Mislim da ima tema o Michelin City grip gumama od Muljaza.Pohvalio je upravo grip po vlažnom kolovozu...

Ja planiram da "obujem" Atlantica na proleće sa tim modelom...

 

Potraži na prethodnim stranama u Caffe-u.

Ja sam stavio zadnju gumu city grip po muljazovom predlogu.

 

Presao 4500km, i guma je u jako dobrom stanju, a sto je bitno ne kocka se uopste.

Svaka preporuka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: Honda hornet, Fz6,f800gs

Jel znas mozda koliko kostaju, i da li imaju neki model kontinentala u motobox-u, dimenzije 100-80-16 i 120-80-16?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 431 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Narucio letos Continental u novosadskom Motobox-u. Bila 4400 (odlicna cena!) sa popustom od 10 % za forumashe.

 

Jutros sam video iz auta Apriliju sa tom gumom kako se penje uz senjacko brdo :moto3:, proverava je na -5 kako prijanja :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Narucio letos Continental u novosadskom Motobox-u. Bila 4400 (odlicna cena!) sa popustom od 10 % za forumashe.

 

Jutros sam video iz auta Apriliju sa tom gumom kako se penje uz senjacko brdo :moto3:, proverava je na -5 kako prijanja :zdravo:

 

hehehe prijanja sa mojih 90 kila ko luda :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3627 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Nekoliko vas me pitalo i predlagalo da Skuter Caffe dobije podforume. Sad vam javljam da od toga nece biti nista, bar ne u skorije vreme. Otvarajte zasebne teme i budite strpljivi sa koriscenjem pretrage. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia leonardo 250

Pozdrav ljudi imam jedno pitanje.

Ovako: imao sam free, liberty sto se tice skutera, neki me znaju sa piaggio foruma, posto nekih godinu dve nemam nista od dvotockasa mogu reci da sam poceo da kriziram pogotovo u letnjim danima kada se kuvam u kolima a neko prozuji pored mene uffff... vosio sam u protekle dve godine dva puta skuter i to na akciji deda mraz (pozajmio od Ticjme) jest bilo hladno ali sam se super proveo :)

 

Sad sam se nesto zagrejao da kupim motor i posto gledajuci moje potrebe treba mi skuter sa kojim cu moci da odem i van grada a opet da ne bude prevelik jer necu imati gde da ga drzim jer sam u zgradi i bacio sam oko na apriliu leonardo 250 cini mi se da je nesto izmedju maxi i obicnih skutera, po nekoj mojoj proceni malo je veci od liberty-a

 

Da li neko ima iskustva sa ovim skuterom cisto da mi kaze koje su mu prednosti a koje mane, kakvi su im motori, da li se nesto kvari (slaba tacka i te fore) kakvi su u voznji (sa jednim sa dvoje ukupno oko 130kg ja imam 80 zena 50) i naravno cega se jos setite...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

kontaktiraj kolegu "muljaz"-a, on je imao Apriliu Leonardno 250. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja