Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike skutera

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5692 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@ .rs

 

Što se tiče svetla - jbm li ga, zadovoljan sam,mada ako ima neko poboljšanje uvek sam zainteresovan.Ja bih pre da rešim tu potrošnju struje

zbog "ubudživanja" dodatnih potrošača:maglenki napred i štop svetla u koferu.Već imam i GPS nakačen...

 

Bio sam na sajtu, gledao snimke tvojih auspuha, pročitao gomilu hvalospeva na Robertov račun...I kompletnu temu u "servisima"

 

Što se tiče podele informacija, meni je to jedino normalno - tako se ponašam i u poslu a i životu.Ako ne mogu da nekom pomognem

novčano, mogu barem informacijom.A nije me sramota ni da pitam.(u to si se uverio) Niko se nije naučen rodio.

 

Na ovom forumu se trudim da svoja iskustva i utiske pružim pa ko misli da tu ima nešto pametno naka koristi a ko misli da je to

promaja neka zaobiđe.Na kraju i sam tako radim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

@Luci

 

Pozdrav francuz! Udri neku rezonu na SF :) Usput i da te zamolim ako je moguce da pises na srpskom, ne to W umesto V :) Nisam tako ucio u skoli pa ne razumem :D

 

@Pedja

 

Ajd' iznenadi nas :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

@alexanto

 

Ja nisam zadovoljan sa svetilima, tacnije, lepo ona biju kada pogledas u skuter, i oborena i duga. Medjutim kao svecu da drzim ispred sebe kada vozim.

Stavio sam ksenon na oboreno svetlo, sada je belo ispred mene, imao sam tu cast da mi crkne balast posle 10 voznji, pa sam juce rasklopio dobar deo skutera ne bi li dosao do balasta.

Ja sam merio napon sa oborenim svetlima i vidim da se alternator bori, ne pobedjuje, ali i ne gubi, bukvalno je na granici, kao da nije planirano da svetla rade svaki put u voznji.

 

Sa samom ugradnjom ksenona sam oboreno sa 55W smanjio na 35W, a to ti je umesto potrosnje od 3.81A imas potrosnju od 2.43A, a to znaci da svaki put kada krenes da se vozis tvoj skuter trosi manje 1.38A.

 

Ostalo sto je stalno ukljuceno je pozicija pozadi ( 2x5W ), osvetljenje tablice i prednje poziciono svetlno ( 2x5W ) i osvetljenje table ( ne znam sta se nalazi od lampi u tabli, moram pogledati uputstvo.

 

Ugradnjom le dioda na mesto pozicija i osvetljenja tablice se stedi jos 20W, a to je jos 1.38A

 

Sto znaci da laganim poslom ustedis 2.76A.

 

Imas jos stop svetlo + stop svetlo u naslonu suvozaca + migavce, ali to su potrosaci koji ne rade stalno, opet, dolazi zima pa se sve to moze srediti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Juče ja svratio na Ušće, kad naiđoše 2 bela Pjađo skutera, Policajci na njima. Iznenadih se i obradovah. Em su na skuterima što znači da će ih biti više u gradu,  bolja bezbednost, em propagiraju skuter ko ravnopravan prevoz. U Novom Sadu ih ima od prošle sezone dvadesetak i mnogo lakše i bolje nadgledaju saobraćaj. Jeftiniji su Beverli od Bmw-a, više će ih se nabaviti, mogu da se voze po hladnijem vremenu a i ti ljudi na njima će se silom prilika morati suočiti sa bahatim vozačima koji manje respektuju mopede i ugrožavaju praktično najmlađe i naj ne zaštićenije motorcikliste. Mnogim vozačima je svaki skuter moped i smatraju da svi moraju da se kreću do bezvezno određenih metar od ivice kolovoza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Skuterasi, jel bilo voznje? :D Ja se malo djirao po centru :D

 

Naravno da je bilo, kao i uvek - makinom na posao, pa onda par kratkih vožnji po centru poslom. Bilo je 10C kada sam krenuo kući oko 7 sati. Samo je bitno da je podloga suva, hladnoća ništa ne smeta  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5692 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@ .rs

 

Kažem ti za svetla,  meni to deluje ok ali ne videh bolje.Možda kad bih video tvoj far, rekao bih za ovaj moj da je đubre....

U svakom slučaju treba smanjiti potrošače, pa ako još ima i boljitka, našoj sreći nema kraja...

 

@ PedjaR

 

Tako i treba, svaki dan smo sve jači.Stavi fotke da vidimo ponovljaj...

 

@ LUCI6/6/6

 

Dobrodošao medju ovu našu "bandu" !

 

@ Đunta

 

Korišćenje skutera od strane policije je još jedna potvrda upotrebljivosti istih.Vlada uverenje da su oni samo za gradsku gužvu....

Iako im je to osnovna primena, u povratku iz Osijeka smo videli da je policajac na Beverliju  kontrolisao saobraćaj na otvorenom putu.

Svaka čast  BMW RT-u (i ja balim na njega: vidi text ispod avatara) ali za jedan RT 1200 može se uzeti 4 do 5 Beverlija.Inače NS sup je

dobio 20 Beverlija što 250 što 300 i 2 BMV F650 GS.Doduše jedan Beverli je već u rinfuzi u servisu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5692 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

nisam vise "motoras" sad sam "skuteras"!  ;D ;D ;D

 

Neka je sa srećom i neka te služi kako si zamislio.Ima da se namnožimo kao gamad.Alal vera komšija !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ooo Hondica, cestitam :D  ;D ;D ;D

 

 

Danas sam stelao karb, mislim da sam uspeo. Jebem ti 2T, prost je a bas treba biti majstor da se nastela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

nisam vise "motoras" sad sam "skuteras"!  ;D ;D ;D

 

Čestitam na pazaru - ako te ne bude mrzelo, napiši mali review kako ti se čini Pantheon. Dosta ljudi ih hvali, bilo bi lepo još nešto čuti.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Obrenovac

@Luci

 

Pozdrav francuz! Udri neku rezonu na SF :) Usput i da te zamolim ako je moguce da pises na srpskom, ne to W umesto V :) Nisam tako ucio u skoli pa ne razumem :D

 

 

ne znam gde mogu naci rezonu,nije isto za 50-icu i za 100-tku.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 627 postova
  • Lokacija: Temerin

hvala, hvala na cestitkama ;)

 

za sad nisam presao ni 50km... tako da jos nemam neke utiske, malo mi je bilo cudno kad sam krenuo sa 150cc naviko na 535cc i to manuelno menjac... al navici cu se... ima snage nije da nema mene sa 89kg lepo vuce sa 80km/h sa pola gasa i dosta je startan e sad sutra se ugradjuje biper, alarm i uticnica za gps a unedelju idem malo do NS pa cu imati vise utisaka

;)

za sad mi deluje kao ok masina sem paljenja... il ja ne znam ili kad se oladi teze ali bas teze pali  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@ .rs

 

Kažem ti za svetla,  meni to deluje ok ali ne videh bolje.Možda kad bih video tvoj far, rekao bih za ovaj moj da je đubre....

U svakom slučaju treba smanjiti potrošače, pa ako još ima i boljitka, našoj sreći nema kraja...

 

@ PedjaR

 

Tako i treba, svaki dan smo sve jači.Stavi fotke da vidimo ponovljaj...

 

@ LUCI6/6/6

 

Dobrodošao medju ovu našu "bandu" !

 

@ Đunta

 

Korišćenje skutera od strane policije je još jedna potvrda upotrebljivosti istih.Vlada uverenje da su oni samo za gradsku gužvu....

Iako im je to osnovna primena, u povratku iz Osijeka smo videli da je policajac na Beverliju  kontrolisao saobraćaj na otvorenom putu.

Svaka čast  BMW RT-u (i ja balim na njega: vidi text ispod avatara) ali za jedan RT 1200 može se uzeti 4 do 5 Beverlija.Inače NS sup je

dobio 20 Beverlija što 250 što 300 i 2 BMV F650 GS.Doduše jedan Beverli je već u rinfuzi u servisu...

 

Na mom skuteru vezana svetla na akumulator i sijaju uvek bez promene intenziteta, očigledno induktor ima dovoljno snage. A na Libertiju i Friju nije i jako slabo sijala svetla, tek kad se postignu veliki obrtaji.

 

Ja sad treba da lomim priču, motor za put i postojeći skuter za grad, ili jedan maksi skuter do 250-300 kubika sa velikim točkom. Baš se razmišljam debelo. Ovi Policijski su me baš oduševili. Svestan sam ja da kod nas vladaju tabui još iz kamenog doba i da postoji mnogu pogrešno uvreženih stavova. Jeste skuter, manji za grad, al ništa mu ne fali ni na putu. Mom malo nedostaje snage u brdu sa dvoje al ništa strašno. Više me brine izdržljivost, odnosno pouzdanost na dužoj relaciji sa većim teretom. Voleo bi dogodine na put po Evropi sa suprugom, treba dosta prtljaga, 3 kofera recimo, ili bisage. Baš ne znam. Može sa svim svuda da se ide, al nije to to. Išo sam ja Peglicom u Minhen više puta, al ne znam dal bi sad. Slušam i pratim.

 

Dobrodošlica naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

kad je reč o hondi pantheon, koja je razlika između ovog modela koji dosta podseća (ili je skroz isti ?) na foresight , i onog sa

onim zaoštrenim trouglastim farovima ?

 

ne znam ništa o pantheonu, ali me muči u vezi sa njim što ga uvek ima u oglasima, i to su uglavnom isti primerci/oglašivači,

kao da iz nekog razloga niko neće da ih kupuje ?!?

 

takođe sam u oglasima primetio da , kada su maxi skuteri generalno u pitanju, uvek se prodaju modeli slabiji od 250.

ovde na forumu sam u mnogo navrata pročitao da maxi skutere ne vredi kupovati slabije od 250 , pa je valjda ovo sa oglasima

jedan od praktičnih dokaza te tvrdnje.

 

inače u oglasima ima pojedinih primeraka koji vise mesecima, rekao bih i celu godinu !  da li je to pokazatelj da nešto ne valja sa njima,

jer su uglavnom na slikama savršeni, opis vlasnika je "u savršenom stanju" , a i cena je uobičajena za taj-i-taj model, ili je u pitanju besparica.

 

recimo već celo leto, i do danas, na oglasima se vrti jedna aprilia atlantic 250 za koju vlasnik piše na oglasu da je kupljena kod nas, redovno

servisirana, bez ogrebotine... cena dobra, kilometraža i starost dobri... a ne prodaje se mesecima ?  šta može da bude kvaka ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

@Djunti

 

Nema potrebe da se brines i iskreno ti savetujem Burgmana 400, ali bez zezanja. Ja na zalost necu imati kesa ove sezone da pazarim dobar primerak ali sam dosta dosta razgovarao sa vlasnicama i bas hvatao trikove oko njega. U Americi je Burgman najpopularniji skuter, oni voze 400 i 650. Oni putavanja od oko 350 - 400 km nazivaju lakim turama  ::) Uglavnom im Burgmani imaju oko 100,000 na satu i rade bez problema. Zivotni vek im je oko 200,000 km. Ni jedan se nije pokvario (vece havarije) do sada izuzev njihove mane sa uljem. Sta je to u stvari? Pojedini modeli imaju problem sa pritiskom ulje, u smislu da kada ulje padne na minimum, ne moze da ga protera skroz gore do razvodnog sistema (brega, klackalica) pa to ostano suvo i satre se. Naravno uz kontrolu ulja i redovan servis nema da zucne. Imao sam prilike da vozim matorog 400 i mogu ti reci da je to udobnije i od mog auta. Povisen vizir, sirok, nema vetra da osetis, mozes u sortsu i majici da vozis. Stvarno fantasticna masina gledajuci po mehanici, snazi, komforu...

 

Jos jedna bitna stvar zbog kojeg ti predlazem Burgmana:

Ako recimo krenes duzu turu sa motorom (Translap for example) moraces da stavis bocne kofere jer drugde nemas mesta. Kod Burgmana u gepek verovao ili ne staju 2 fullface kacige i ima jos nesto malo mesta. Jedna putna torba staje unutra, plus imas napred pregrade za sitnice. Dodaj mu jos Givi Maxiu od 52 litre i staje ti apsolutno sve a ne gubis toliko na stabilnosti i jos uvek si uzak (omoguvaca provlacenje) Nemas ni da saltas, svu paznju mozes da fokusiras na put ispred i oko sebe, razgovoras sa zenom... Ako ista drugo, idi probaj Burgmana 400 i Transalpa, razmotri dobro i videces da Trans ispada iz igre vrlo lako. E sad, ako ti bas hoces motor zbog drugih ili tako to, druga stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

kad je reč o hondi pantheon, koja je razlika između ovog modela koji dosta podseća (ili je skroz isti ?) na foresight , i onog sa

onim zaoštrenim trouglastim farovima ?

 

ne znam ništa o pantheonu, ali me muči u vezi sa njim što ga uvek ima u oglasima, i to su uglavnom isti primerci/oglašivači,

kao da iz nekog razloga niko neće da ih kupuje ?!?

 

takođe sam u oglasima primetio da , kada su maxi skuteri generalno u pitanju, uvek se prodaju modeli slabiji od 250.

ovde na forumu sam u mnogo navrata pročitao da maxi skutere ne vredi kupovati slabije od 250 , pa je valjda ovo sa oglasima

jedan od praktičnih dokaza te tvrdnje.

 

inače u oglasima ima pojedinih primeraka koji vise mesecima, rekao bih i celu godinu !  da li je to pokazatelj da nešto ne valja sa njima,

jer su uglavnom na slikama savršeni, opis vlasnika je "u savršenom stanju" , a i cena je uobičajena za taj-i-taj model, ili je u pitanju besparica.

 

recimo već celo leto, i do danas, na oglasima se vrti jedna aprilia atlantic 250 za koju vlasnik piše na oglasu da je kupljena kod nas, redovno

servisirana, bez ogrebotine... cena dobra, kilometraža i starost dobri... a ne prodaje se mesecima ?   šta može da bude kvaka ?

 

 

Zatupljenost i besparica, da krenem lagano:

 

Foresight nosi 250cc 4T agregat, Pantheon nosi 125/150cc 2T agregat, pa sta ko voli. Oba vaze za blago receno neunistive masine.

 

Istina je da se dobri skuteri preko 50cc nesto teze prodaju jer uglavnom onaj koji ima A kategoriju puca na motor, a moram priznati da trenutno scenom kod nas uglavnom motori vladaju i da je jako malo skuterasa, kazem skuterasa, onih koji voze nesto ozbiljniji skuter a vole to sto rade, vole da putuju... Eto pogledaj nas, ima nas tu nekolicina pravih skuterasa, ovi ostali ih koriste kao cisto rentabilno prevozno sredstvo.

 

Precesto cujem da skuteri nisu pravi motori, kupi motor da budes pravi bajker, bla bla bla... Vlada taj bezvezni stereotip, valjda ljudi jos uvek kupuju po fazonu da moj bude veci od njegovog, a ne iz nekog racinalnog razloga. Imas primer da covek kupi R1 a nikada ne ode na stazu niti zaista ume i sme da iskoristi njegov potencijal. Uzme recimo pa putuje njime, ukoci se i umesto da taj dan odmah ode negde u provod on odmara dva dana i rasteze. No on vozi pravi motor i bajker je  ::) Cast izuzecima, nisu svi takvi, ali mislim da ima velikog uticaja. Primetio sam da me ponekada ljudi omalazovaju zbog skutera, no ne hajem, ja znam sta zelim i sta mi odgovara. Hocu reci da je za maxi skutera malo interesovanja.

 

Sto se kubikaze tice, ne vidim zbog cega je preko 250cc preterano? Svako ko malo duze vozi zna da je snaga potrebna, ne zbog brze voznje vec zbog bezbednog obilazenja, preticanja i sl. Skuter se jos uvek smatra kao nesto sto je nejako i sluzi za po centru, no skuteri su poprilicno evoluirali i postali su ozbiljne GT masine. Ako ja recimo zelim da putujem po Srbiji i sire a zelim bas skuter, zna se, ide 500ice bez pogovora. Ja sam taj/mi smo ta grupa ljudi kojim treba jak skuter.

 

To bi bio moj stav, ako neko misli drugacije neka napise, voleo bih i druge da cujem o ovome.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja