Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike skutera

Recommended Posts

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

a ovaj ,,problem" sto je smanjio max brzinu za oko 20 na sat.....

jel moze da bude od kaisa??

ili od filtera vazduha..?

ja sam ga jednom cistio i kad sam ga stavio i testirao skuter je prvo malo stucnuo i onda isao kao lud...al sad ponovo usporava i to vise nego onda....

on ima malossi kit na 70 ili 80 kubika,ne znam tacno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Može biti i do kaiša i do filtera, probaj prvo sa filterom, pa ako ne ide onda kaiš. Ako ni je ni to onda stvarno nemam ideja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

@Aky

 

Jako dobar maksi skuter! Ima snage i pomalo je prgav za voznju zbog klasicnog vesanja zadnjeg tocka, hoce da baca guzu. Glavni problem kod njega je termostat. Hoce da zaglavi i onda masina umisli da je hladna pa poveca ubrizgavanje goriva i na kraju ga zalije i sve prodje dole u karter. Sve u svemu ne trpi da ga zapustis.

Redovan servis i miran si :)

 

@Bishke

 

Proveri karb, ocisti filter vazduha i pregledaj kajs. Najverovatnije do kajsa, vek im je negde 8 000 do 10 000. Kosta 1500 din :)

 

Kopiju KN ne moj da stavljas, samo ce vise da vristi i vise da potrosi. Ostalo ti dodje isto. Da ne pominjem zajebanciju sto moras sve to da stelujes nanovo posle. Vozi sa fabrickim airboxom i uzivaj.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav skuteraši! Evo i mene kod vas. Sticajem okolnosti sam kupio Piaggio X9 500 i.e. 2003. god... Ima li neko iskustva sa ovim skuterom? Na šta treba obratiti pažnju? Koji servis se pokazao kao pouzdan?

 

Imamo sekciju za X9 na piaggio forumu (www.piaggio.co.rs), malo nas ima koji vozimo X9, ali nas ima.

 

Kao što reče Alekre, osetljiv je na temperaturu agregata, ako je sve u radu zagrejaće se brzo i kazaljka će mu stajati tačno na sredini. Ventilator se pali na jedan podeok pre crvenog. Ako ti se ponaša drugačije, pregledaj termostat - jeftina popravka a potencijalno veoma skup kvar. Inače, Pjađo je preporučio ugradnju novijeg modela termostata od originalnog, i on je podešen da brže digne temperaturu na sredinu merača. Agregat je jako osetljiv na visok broj obrtaja kada je hladan! Nemoj divljati dok je hladan.

 

Druga slaba tačka su ležajevi na viljušci, veoma su osetljivi i kratko traju. Nisu skupi, ali mora puno plastike da se rasturi da bi se zamenili. Znaćeš da popuštaju kada ti volana "upada" u položaj na sredini.

 

Treća slaba tačka je digitalna tabla. Plastično kućište je slabo zaptiveno i ume da pusti vlagu ili kondenz. Ako krene da brlja, razmontiraš je i staviš štampanu ploču na toplo mesto da vlaga ispari, a plastično kućište zaliješ silikonom izunutra oko gumenih dugmića.

 

Kao majstora preporučujem Srđana iz MM Luga (gornji deo Bulevara).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Da se upisem i ja  :)

 

Kymco Agility 125, 2006to godiste, presao 20 000...

 

eJ5sO_bild1354.jpg

 

5LYc0_bild1355.jpg

 

7nkH2_bild1356.jpg

 

x57EF_bild1357o.jpg

 

01izD_bild1358.jpg

 

LsFZw_bild1359.jpg

 

jBGzK_image001li.jpg

 

8mMLu_bild2083.jpg

 

VFKO3_bild2084.jpg

 

d7F8l_bild2085.jpg

 

Spreman za daleki put ;)

0c6twmfkbq9bve1nsle.jpg

 

31951_1451640341837_1558124264_1093745_1902995_n.jpg

 

Rasturanje :P

 

57968_113363525388014_100001431024047_97240_1153746_n.jpg

 

59261_113454762045557_100001431024047_97750_6305276_n.jpg

 

47154_113455232045510_100001431024047_97756_1005154_n.jpg

 

Nadam se da nisam preterao sam slikama  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5686 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pozdrav skuterašima !!!

Da se prijavim - Aprilia Atlantic 500ie 2002 god.

Imam ga godinu dana - 10000 km.

Za mene jedini maxi skuter - prezadovoljan sam !

Nije za prckanje po gradu-gabariti...ali za putovanje - babaroga !

Ide kao metak,lepo ubrzava,vrhunska zaštita od vetra (imam i povišen vizir)

Bezobrazno udoban, mesta za tovar kolko hoćeš, koči extra...

Bord kompjuter, rezervoar 15 lit. far kao od PV odbrane.

Potrošnja milina - 4.3 do 4.7 lit natovaren - dvoje i peglan !

Za sve info - tu sam da delimo iskustva...

Pozdrav !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne vozi brze nego sto tvoj andjeo cuvar moze leteti., 113 postova
  • Lokacija: vs-ns
  • Motocikl: ,yamaha tzr 125

pozdrav skuterasi prodao sam moj skuter sprint sport s kojim sam presao 14500 za 2 godine kupio sam ga novog i vozio sve do pre neki dan  :) sad sam u dilemi koji motor da uzmem isto bi uzeo 49 kubika ali neki veci skuter tako da ako neko ima predlog moze slobodno u inbox da mi salje predloge motor do 1000 eura najvise  ;D  hvala unapred prednost imaju skuteri sa sto manje km isto 2008.2009 ili 2010 godiste kinezi jer sam bio prezadovoljan ovim sto sam imao kako kazu jednom kinez uvek kinez  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

@ alexanto

Ima nekoliko ljudi sa tim Atlanticom, ja sam jedan od njih, sto se tice odnosa, cena kvalitet.. mislim da nema bolje, ja se razmisljam da kupim poviseni vizir jer me ovaj fabricki gadja u glavu i zna da smeta pri brzinama vecim od 120 km/h.

Mene su ljudi nagovarali da kupim ovaj skuter i ja mogu samo od srca da im se zahvalim.

Opet nesto me cudi kod njega. Na bordu ne ocitava dobro napon punjenja, jer meni pise ispod 12V sa oborenim svetlom, cak i ksenon imam, a merio sam direktno na acu sa profesionalnim uredjajem i pokazuje drugacije.

 

Ja sam stavio Race-Exhaust izduv, kako skuter greje kao lud, Robert je nasao resenje da izduv ne zuti. Sada se cuje kako treba,a i nema "treskanja" pri kretanju ako se doda mali gas.

Dodatno sam skinuo napred one zute poklopce na migavcima jer mi se nekako nisu uklapali u skuter i stavio Osram Diademe sijalice.

Jos sam i stavio ksenon na oboreno svetlo i alarm sa pejdzerom.

Ne treba ga nesto "tjunirati" jer on ima neku elegantnu liniju.

 

Evo moje Azdaje

 

40529_1606383164440_1382006435_1673066_815844_n.jpg

 

32022_1501833470763_1382006435_1395944_4825730_n.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5686 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@ .rs

Pozdrav pobratimu po motoru !!!

Drago mi je da delimo mišljenje i utiske po pitanju AA500.

Što se tiče vizira veruj mi na reč razlika od originalnog je ogromna.Radio ga je Ivan iz BG-a a ja sam osmislio nosače za vizir.

Takođe jedan nosač služi i kao držač za gps.Nosači su inače od Free-a samo malko prerađen-'prosto ko pasulj.

Bez njih ne valja zato što pri brzinama većim od 100-110 kmh vizir se savija prema nazad i skoro da dođe na visinu originala.

To se dešava i god Givija koji je inače višlji za celih 6 cm od orig. a košta simboličnih 8500 din (pre godinu dana).

Još uvek  se  kuburim da "metnem" slike na post ali čim ovladam tehnikom odmah ih stavljam.Takođe planiram da idem ovih dana

kod Roberta u Adu da se dogovorim za auspuh pa su tu dragocena tvoja iskustva.Lajsne na točkovima su odlične samo ja

na moj planiram da stavim crne,javi ko ti je to namestio.Da li imaš neki kontakt za gume-treba da ih menjam a čini mi se da

su tvoje michelin Gold standard (bar prednja).

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Ivan iz Marinkove Bare (BG) je odličan majstor za vetrobrane, i ima dosta iskustva i uvek dobar savet. Još jedna opcija, umesto produžavanja vetrobrana, je pravljenje laminar lip-a. Ovako nekako funkcioniše:

 

laminar-lip.gif

 

Što se tiče guma, preporučujem vulkanizer Lešanović, imaju veliki izbor guma za skutere i motore i dobar pregled svih opcija na sajtu (http://www.vulkanizer-lesanovic.rs/).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Poz kolegi sa AA500 :)

 

PedjaR

 

Pantheon je dobar skuter, obe verzije, mozda ti jedino zafali nesto snage na 125, 150 ide lepo. Imaj na umu da su 2T! Potrosnja im nije velika. Sve u svemu super su.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 627 postova
  • Lokacija: Temerin

iskreno ovog bi trebalo dobiti u zameni, bio je i Majestic i Burgman 250 al oni su malo skuplji pa ne dobijam para koliko mi treba u kesu, al ova dva znam da su ladje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5686 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

  @ .rs

 

  Zaboravih da napišem da i kod mene na bord-u voltaža varira od 11.2 pa do 12.8 v.

Akumulator se ne buni pa se ne bunim ni ja...

 

  @ nolezmaj

 

  Ako sam dorbo skontao u pitanju je dodatak na postojeći vizir. Imao sam tu varijantu (Ivan pravio)

ali se isto dešavalo da se savija preko 100 na sat.Hvala za link za gume.

 

  @ alekre

 

  Pozdrav za Aprilijaša !

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne vozi brze nego sto tvoj andjeo cuvar moze leteti., 113 postova
  • Lokacija: vs-ns
  • Motocikl: ,yamaha tzr 125

braco skuterasi hitno mi treba imformacija o keeway hurican -u idem danas da vidim ima mi rodjak jednog takvog 2100 km presao zanima me jel moguce da ima 5 kw tako je rekao on i dali je cena 450 eura puno za  2007.godiste znaci motor je neogreban .moze i na poruke da mi posaljete hvala unapred  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

5kw moze da ima sa rezonom.

Oko 350-400E bi bila ok cena.

Javi sta si uradio.

 

Ja sam na simce stavio 45/40W sijalicu fara umesto 35/35w (crkla).

Dosta lepse svetlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja