Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd, Herceg Novi
  • Motocikl: Hyosung GT250R`10, Gilera Nexus 250ie SP, Peugeot Speed Fight 2 206 WRC

Dje ste !!!

 

Potrebna mi je pomoc pri izboru zadnje gume za Nexus-a !

 

Dimenzije: 140/60 R14

 

Sve sam zivo pretrazio....i ne mogu da se odlucim, sta vi mislite koja je "najbolja guma"??!!? Na njega je sada Dunlop Run Scoot 207 RS i nemam nikakvog iskustva s´tom gumom jer sam ga kupio polovnog, a guma je skoro pri kraju, i bas mnogo zanosi.....

Dakle potrebna su mi vasa misljenja pri izboru...: motor se iskljucivo vozi po suvom, eto da kazem nekih 80% po suvom i 20% po kisi...

 

Evo par nekih modela sto se proizvode za pomenutu dimenziju......:

 

- Dunlop Run Scoot 207 RS

- Pirelli GTS 24

- Pirelli Diablo

- Michelin City Grip (muljaz citao sam temu o tvom iskustvu sa gumama, kakve su po suvom...itd. posto vidim model je za 2010, a ovo su sve izgleda 2007 modeli ili sam negdje pogresno procitao  ;D )

- Jeli ima Metzeler ovu dimenziju?  

 

Znaci mi bilo kakva inf, prijedlog, iskustva itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • West Balkan Rider's, 303 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

Ja na atlanticu vozim dunlop treca sezona i po kisi i po suvom je ok samo sto me moze da traje duze od 7-8000 km pogotovo po onim vrucinama od prosle god! Otkinuo se gazeci sloj ali sam dobio novu gumu, run scoot je valjda za do 150 km a AA 500 ide lako i 160 i onda 40 step. asvalt i dvoje....

Inace ok prosle god su bile oko 4000 din sto je bilo ok, a sada su valjda skuplje, DZLS ih ima na stanju...

A neku drugog proizvodjaca 2008 nisam ni mogao pronaci u srbiji.

Ima li ko da proda pola H8 xenona po realnoj ceni ane set 70, pola 50 e?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

City Grip je sto se mene licno tice sam vrh. Ne znam kakve zahteve imas i kako bi se ponasala na tvom motoru. Ja moj vozim uglavnom na otvorenom putu i pun gas. U gardu vozim dosta, ali moj grad je mali pa ne mogu puno da predjem. Nije mi se skockala ni malo za 2500km niti pokazuje neke znake istrosenosti. Ovu GTS 24 sam probao i ne svidja mi se nikako. Ove RS207 ne voim ni da se setim. Metzeler feel free kazu da je dobra, ali ja je na zalost nisam probao. Ono sto sigurno mogu da preporucim su pilot spor i city grip

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ima li ko da proda pola H8 xenona po realnoj ceni ane set 70, pola 50 e

Clan mata16V cini mi se prodaje xenone, kontaktiraj njega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd, Herceg Novi
  • Motocikl: Hyosung GT250R`10, Gilera Nexus 250ie SP, Peugeot Speed Fight 2 206 WRC

Ja na atlanticu vozim dunlop treca sezona i po kisi i po suvom je ok samo sto me moze da traje duze od 7-8000 km pogotovo po onim vrucinama od prosle god! Otkinuo se gazeci sloj ali sam dobio novu gumu, run scoot je valjda za do 150 km a AA 500 ide lako i 160 i onda 40 step. asvalt i dvoje....

Inace ok prosle god su bile oko 4000 din sto je bilo ok, a sada su valjda skuplje, DZLS ih ima na stanju...

A neku drugog proizvodjaca 2008 nisam ni mogao pronaci u srbiji.

Ima li ko da proda pola H8 xenona po realnoj ceni ane set 70, pola 50 e?

Hvala ti na savjetu! Ovdje sam trenutno u HN, a ovih dana se otvorila jedna firma koja je glavni zastupnik za gume u CG, tako da imaju sve moguce marke i modele, oticu do njih pa cu se raspitati za cijenu. Jos jednom HVALA !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd, Herceg Novi
  • Motocikl: Hyosung GT250R`10, Gilera Nexus 250ie SP, Peugeot Speed Fight 2 206 WRC

City Grip je sto se mene licno tice sam vrh. Ne znam kakve zahteve imas i kako bi se ponasala na tvom motoru. Ja moj vozim uglavnom na otvorenom putu i pun gas. U gardu vozim dosta, ali moj grad je mali pa ne mogu puno da predjem. Nije mi se skockala ni malo za 2500km niti pokazuje neke znake istrosenosti. Ovu GTS 24 sam probao i ne svidja mi se nikako. Ove RS207 ne voim ni da se setim. Metzeler feel free kazu da je dobra, ali ja je na zalost nisam probao. Ono sto sigurno mogu da preporucim su pilot spor i city grip

Ostao mi je izbor izmedju Dunlop-a, Michelin City grip-a i eventualno te metzeler-ove ako ima u 140/60 R14 dimenziji. Ove Pilot Sport cini mi se da ne proizvode za R14, koliko mogu naci na net-u, nego 140/60 ali R13  :( . Ja isto vozim pretezno po gradu, ali u HN...isto manji grad, asfalt blago receno katastrofa, bukvalno ga i nema na putu  ;D rijetko se kada vozi po kisi, eventualno ako me uvati neki pljusak u voznji kada se vracam kuci...  ;D. Tako da mi treba za suv asfalt (ako se ovo crno na putu ovdje tako moze nazvati  ;D ). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: BMW F800 GS

Pozdrav svima!

Ljudi gde da kupim prednju gumu za Apriliu Atlantic 250?

Guma je 110/90/13!

Koja je cena, koju da uzmem i gde da uzmem?

Vozim i po kisi i po suvom malo po gradu a vise duze ture!

Hvala i veliki pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Pozdrav svima!

Ljudi gde da kupim prednju gumu za Apriliu Atlantic 250?

Guma je 110/90/13!

Koja je cena, koju da uzmem i gde da uzmem?

Vozim i po kisi i po suvom malo po gradu a vise duze ture!

Hvala i veliki pozdrav!

Ja sam za svoj Atlantic, a po savetu muljaza narucio zadnju gumu Michelin City Grip kod clana foruma mata16v.

Cena korektna, ja idem u ponedeljak da je stavim.

 

Ono sto mene zanima... Dobar servis, serviser za maksi skuter.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • West Balkan Rider's, 303 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

Michelin za Atlantic je gold standard ali kosta Au!

Ako neko od atlanticara hoce da podeli H8 xenon neka se javi ali ono za 30 e pola! Bez dranja!

A da osnujemo neki Maxy scooter virtuelni club ovi 400,500,600, 800 ccm kao prsluci platneni boje, nalepnice, majice....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: x9 250, nc700

fala na infou..

ali  uvek ista prica.. narucujemo robu sledece nedelje..haha.

kakva su iskustva sa kaisevima, sta uzimati posle originala?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Pa malossi je popularan, ja bih pak samo original gledao.

 

Nisam pristalica menjanja gramaze i sl. Neko tamo malo vise pametan je osmislio sve.

 

Pontedera je uvoznik Piaggio skutera, a rekoh ti da pookusas i u skuter centru.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Nisam pristalica menjanja gramaze i sl. Neko tamo malo vise pametan je osmislio sve.

Kada bi gledao prosek, onda da. meni su umesto 14 stavljene 15 grama i promenjena centralna opruga. Rezultat-jednako ubrzanje u svim rezimima i koliko toliko velika max brzina. To bi bilo bas ono sto meni trebi. Nekome bi opet vise trebalo da ubija u startu, ako vozi samo grad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: x9 250, nc700

Pa malossi je popularan, ja bih pak samo original gledao.

 

Nisam pristalica menjanja gramaze i sl. Neko tamo malo vise pametan je osmislio sve.

 

Pontedera je uvoznik Piaggio skutera, a rekoh ti da pookusas i u skuter centru.

 

 

 

Pontedera - cuo sam od mog servisera da oni vise ne sljakaju;zvao sam ih vise puta niko se ne javlja.skuter centar nema kais takodje.

 

Sto se tice originala- ja ne znam gde naci bilo kakav kais a kamoli original..citao sam na raznim scoot forumima da malossi nije za jace masine,da je previse krut,da puca brzo itd.takodje sam procitao da je taj dayco nesto najblize sto moze prici originalu ,tipa da oni imaju licencu od piaggia za pravljenje kaiseva.

 

nadjoh u gevari na kraju neki no name ,verovatno uzimam sl.nedelje ako ne naidje bolje.

 

 

btw kakva su iskustva sa plocicama?stavio sam pozadi carbon lorraine skripe ko lude.imao sam SBS verovatno cu opet na njih preci.

 

poz

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: x9 250, nc700

Jel si zvao KOMPP,ja ti napisah lepo al ti me iskulira!! Imas i kod njih plocice RMS i NHC,NHC su skuplje i imas ih u varijanti kevlar i sinter-metal.

 

 

Malossi-jev kais ti ne bi preporucio,jer kao sto si i sam napisao krut je i traje do 10 TKm najvise,ali to je za tuning skutere vise jer se ne rasteze kad se zagreje...

 

 

Pise u prethodnom postu,nisam te iskulirao ..KOMPP sam prvo zvao, oni tek treba da poruce robu(svi znamo koliko to traje u zemlji srbistan).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Imau oglasniku neki sa potpisom "lentijemi" Ne znam koji su kaisevi i kakav je kvalitet, znam da su nesto jeftiniji od kompp-a. Ja cu na moj da stavim pa neka traje koliko moze. Kad pukne vraticu fabricki. Broj telefona je0641442563

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja