Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki pregled i registracija motocikala

Recommended Posts

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: vrsac

koliko vazi tehnicki pregled ?  tj kad ga uradim pa dok ne registrujem kolko ima lufta ?

vazi 30 dana pod uslovom da te ne uhvate da vozis vozilo za koje vazi taj tehnicki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Ja sam danas zvao Balkan u Zemunu i dobio info da ne naplacuju tehnicki pregled ako se vozilo osigura kod njih! To je u mom slucaju 1000 din jeftinije nego na drugom mestu! Takodje daju na rate bez kamate!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Zna li neko koliko kostaju prenosi motocikla na drugog vlasnika...tj. gde je najpovoljnije...?

 

Ako mislis na prenos apsolutnih prava ili ti prenos vlasnistva savetujem ti da sam odradis to ako je stari vlasnik u Bgd-u, odes u Upravu prihoda na opstini prodavca i platis porez koji se izracunava po vazecem katalogu AMSS a mozes ga naci na onom sajtu koji ima info za registraciju,pored sabracajne dozvole ti treba i kupoprodajni ugovor ne stariji od 15 dana! A sto se tice cene u agencijama za tu uslugu one vrlo variraju od 1500 pa do 3000 din koliko su meni trazili u kraju pre neki dan!  >:(

 

??? ??? ???

 

Kakve ima veze koliko je star kupoprodajni ugovor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Ja poslao danas mail AMS-u i kazu da je u BG-u za motore- 1000 din. A ja sam iz NS-a pa su mi dali broj da nazovem u NS-u da pitam. Ja nazovem i kazu mi 800 din  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

Po zakonu o prenosu apsolutnih prava nad vlasnistvom vozila rok za placanje poreza je 15 dana od dana zakljucenja kupoprodajnog ugovora!

 

 

http://www.registracija-vozila.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=93&Itemid=92〈=sr

pogresno si razumeo, kupoprodajni ugovor nema rok vazenja ali kad ga overis i platis porez na prenos imas 15 dana da zavrsis sve u supu, tj upises sebe kao novog vlasnika u novu saobracajnu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Po zakonu o prenosu apsolutnih prava nad vlasnistvom vozila rok za placanje poreza je 15 dana od dana zakljucenja kupoprodajnog ugovora!

 

 

http://www.registracija-vozila.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=93&Itemid=92〈=sr

pogresno si razumeo, kupoprodajni ugovor nema rok vazenja ali kad ga overis i platis porez na prenos imas 15 dana da zavrsis sve u supu, tj upises sebe kao novog vlasnika u novu saobracajnu

 

Mozda,ja sam razumeo da od dana potpisivanja kupoprodajnog ugovora imas 15 dana da platis porez ako ne platis u tom roku moras da radis novi kupoprodajni ugovor! Ja sam tako razumeo! A i idem u petak da prevedem kola na sebe pa javljam sta sam uradio,ugovor sam overio u Decembru videcu sta ce da kazu u Poreskoj upravi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

nece da ti kazu nista, samo ce da ti daju uplatnicu da im uplatis pare  ;D

veruj mi ja sam par puta radio sa ugovorom starim par meseci a znam i ljude oko mene koji su isto bez problema to radili

a pitao sam jednom prilikom zenu u poreskoj i ona mi je objasnila onako kako sam ja tebi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

nece da ti kazu nista, samo ce da ti daju uplatnicu da im uplatis pare  ;D

veruj mi ja sam par puta radio sa ugovorom starim par meseci a znam i ljude oko mene koji su isto bez problema to radili

a pitao sam jednom prilikom zenu u poreskoj i ona mi je objasnila onako kako sam ja tebi

 

 

Stvarno bih voleo da si u pravu tj. da ja nisam to bi mi ustedelo 1000 din mozda i vise,u svakom slucaju hvala za info! Sutra cu da stavim ugovor na test pa javljam rezulatate!  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KEEWAY SPED 150

U Pancevu privatnici digli cene tehnickog na 2600 dinara i to svi dok je u par drzavnih ostalo 900.

:O jbt ja za kola (1.4 benzin) platih 800 na uglu Ugrinovacke i Novosadskog auto-puta, mislim da se zove balkan nesto... mislim da je za motore oko 300-400 nisam siguran googlajte malo pa nadjite telefon i pitajte :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

nece da ti kazu nista, samo ce da ti daju uplatnicu da im uplatis pare  ;D

veruj mi ja sam par puta radio sa ugovorom starim par meseci a znam i ljude oko mene koji su isto bez problema to radili

a pitao sam jednom prilikom zenu u poreskoj i ona mi je objasnila onako kako sam ja tebi

 

 

Prosao je ugovor,bojane bio si u pravu!  ;) Sto se tice tehnickog u Balkanu za kola je 650 din + 100 din papirologija a za motore 400 din+100 din papirologija! Daju na rate bez kamate smo sto mora da se ide u AIK banku u Bezanisku ulicu da se deponuju cekovi pa da se vrati u Balkan po polisu,malo je komplikovano ali nema veze!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Da li neko zna kada ce ukinuti taxe koje su uveli prosle godine. Cini mi se da su extra taxe uvedene u aprilu 2009 i receno je da se uvode jednokratno, zbog krize.

Ako ja dobro shvatam tu logiku, to bi trebalo u aprilu ove, 2010, da se vrati na staro, tj da pojeftini.

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Moze li malo preciznije o kojim taksama se radi i da li to zahvata sve kategorije motocikala, npr 125ccm.

 

 

prosle godine su uvedene taxe zbog lakseg prevazilazenje svetske ekonomske krize. ove mere su uvedene za sva motorna vozila, a narocito je pogodila vlasnike automobila preko 2000 cm3.

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja