Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki pregled i registracija motocikala

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

Nisam proveravao preko ovog sajta, ali kada sam registrovao auto (pre par meseci) proveravao sam preko takija i slozilo mi se sa dunavom skoro u dinar. Isao sam u dunav u goce delceva (skroz do tosinog bunara) i tamo sve zavrsio.

Sigurno ti nije tolika razlika (1500), moguce je da ti sajt nije uracunao neku taksu.

Kada sam se baktao sa registracijom prvo sam sa takija skinuo sve iznose koji mi trebaju, pa sam redom zvao nekoliko agencija i osiguravajucih kuca da vidim sta nude, i kada mi se ne slaze cifra pitao sta koliko kosta. Najmesniji su mi bili VIP sa dusanovca (na auto putu). Besplatan tehnicki, trt-mrt i cena veca od drugih. I kada sam pitao sta kosta po stavkama dodjemo do njihove usluge koja je nesto suludo bila...

 

U svakom slucaju preporuka za dunav. Placas samo ono sto treba. Cak, ako te ne mrzi da se setas, a hoces da ustedis koji litar, uzmes uplatnice i odes u AIK banku (kod hale sportova, pored inteze) i tamo uplatis (manja provizija od saltera poste koji ima u dunavu).

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

Evo mozda bude zanimlo nekoga postupak placanja na rate ja trazih ali nenadjoh...

Placanje Registracije na 6 mesecnih rata bez provizije preko AMSS-a. Kod njih se uzme i osigruanje i popune vam sve uplatnice :)

 

1. Uzeti 6 cekova iz maticne banke (ili 7 za slucaj da se pogresi !@#$%^)

2. Otici u AMSS Slavija - Ulica Deligradska 1 (Na Slaviji preko puta McDonalds-a odma posle Pizza CUT-a). Radno vreme od 8 - 19 subotom do 15  http://www.amkslavija.com

3. Ljubaznom gospodinu dati  na uvid vasu licnu kartu, saobracajnu dozvolu i list sa tehnickog pregled, on ce  pronaci na terminalu vazece takse, poreze bla bla, ispisati vam ono papirce za osiguranje, popuni sve uplatnice i izvesni papir za 6 rate... cak ce i iznos podeliti na 6 :D

4. Popuniti cekove po njegovoj racunici :)

5. Odneti  cekove i papir za rate u najblizu ekspozituru AIK banke ( cosak srpskih valdara - kralja milana - kod stanice trolejbusa ka kalemegdanu) jedina zackuljica je sto banka radi od 9 do 5 tako da imati to u vidu. uplate moraju da se izvese iskljucivo tog datuma zbog cekova i rata blah.. moguce je u dogovoru sa njim da napisete sutrashnji datum kao sto sam ja uradio posto sam kasno stigao...

6. Oni provuku uplatnice platite proviziju i vratite se do njega po osiguranje i pozdrav :)

 

mislim da je ovo BEST BUY uz onaj tehnichki pregled u GSP-u od 414 dinara ili kolko vec koji se sastoji od vozenja po parkingu i kocenja prednjom, zadnjom i sa obe kocnice :)

 

posle samo preostaje cekicanje u redu na shalteru :)

eto mozda nekom pomogne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd - Voždovac
  • Motocikl: BMW F650 CS

Ja sam danas obavio tehnicki u mom kraju, Vojvode Stepe 228. To je odmah posle ambulante (u blizini restorana Kovac, FON-a, fakulteta politickih nauka...).

 

Malko su me odrali, platio sam 1000 din. Ali nisam imao izbora, posto je vec bilo proslo 5, a danas mi istice registracija. A bio sam ubedjen da je u aprilu... :D

 

Inace, ovi rade i sve ostalo: osiguranje, registracija, penos itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Kao sto je kolega rekao tehnicki kod gsp traje 10 min. Udjes izadjes gotovo a cena prava sitnica...416 dinara gde sam ja onako gospodski ostavio 450 heheh

Najbolja i najjeftinija varijanta vam je da odete u Dunav osigranje, oni vam ispisu sve uplatnice precizno, platite u posti, donesete ih, uzmete osigranje i ostale uplatnice i trk u opstinu ili Ljermontovu ako je prva registracija. Sacekate pola sata sat i gotovo. Dobra caka je ici oko 12 13 casova jer nema mnogo ljudi, posle 3 4 dolazi navala.

 

Mene za 600 ccm i 50 ks je izasla prva registracija oko 15000 komplet!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Ja sam isao u NS-u u Green Auto skolu na tehnicki- cena 640 dinara. Pogledao mi je zmigavce, stop svetlo, oterao na valjke i to je to. Sve u svemu, jeftino je! E da....cena da produzite registraciju kod njih, tj. agencijski troskovi su 300 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

Ja sam vec u vezi te cene agencije pisao, ali da ponovim:

 

U cilju da se koliko je moguce smanje ukupni troskovi registracije, za one koji ne zele da cekaju redove u MUP-u, zamolio sam agenciju

preko koje ja vec duze registrujem motore i auto, da ponudi snizene cene za svoje usluge clanovima BJB foruma (a moze i simpatizerima  ;D ).

 

Usluga agencije za nosenje u MUP ( tj. cekanje i overu sabracajne kao i  pripremu i ispisivanje uplatnica i polise)  bi bila za BJB 600 din. uz uslov da se kod njih uzme osiguranje.

 

Tehnicki, je, za sada najpovoljniji u Balkanu, u Zemunu, kraj Ugrinovacke ulice, za motore 400 din., a  za automobil 650 din. (a moze se doneti i tehnicki bilo gde uradjen, npr GSP 416 din.)

 

Ako neko misli da mu je ovo povoljno, Agencija je na Novom Beogradu, blok 70, a kontakt osoba iz agencije je Dragana 064/ 6136-101  kojoj treba napomenuti da je u pitanju clan BJB motociklistickog sajta, da bi se ostvarila ova cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Ja sam vec u vezi te cene agencije pisao, ali da ponovim:

 

U cilju da se koliko je moguce smanje ukupni troskovi registracije, za one koji ne zele da cekaju redove u MUP-u, zamolio sam agenciju

preko koje ja vec duze registrujem motore i auto, da ponudi snizene cene za svoje usluge clanovima BJB foruma (a moze i simpatizerima  ;D ).

 

Usluga agencije za nosenje u MUP ( tj. cekanje i overu sabracajne kao i  pripremu i ispisivanje uplatnica i polise)  bi bila za BJB 600 din. uz uslov da se kod njih uzme osiguranje.

 

Tehnicki, je, za sada najpovoljniji u Balkanu, u Zemunu, kraj Ugrinovacke ulice, za motore 400 din., a  za automobil 650 din. (a moze se doneti i tehnicki bilo gde uradjen, npr GSP 416 din.)

 

Ako neko misli da mu je ovo povoljno, Agencija je na Novom Beogradu, blok 70, a kontakt osoba iz agencije je Dragana 064/ 6136-101  kojoj treba napomenuti da je u pitanju clan BJB motociklistickog sajta, da bi se ostvarila ova cena.

 

 

Ja sam kod njih registrovao motor pre par nedelja i sve je kao što je motoklasik napisao. Ja povoljnije u BGD-u nisam našao  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ja sam vec u vezi te cene agencije pisao, ali da ponovim:

 

U cilju da se koliko je moguce smanje ukupni troskovi registracije, za one koji ne zele da cekaju redove u MUP-u, zamolio sam agenciju

preko koje ja vec duze registrujem motore i auto, da ponudi snizene cene za svoje usluge clanovima BJB foruma (a moze i simpatizerima  ;D ).

 

Usluga agencije za nosenje u MUP ( tj. cekanje i overu sabracajne kao i  pripremu i ispisivanje uplatnica i polise)  bi bila za BJB 600 din. uz uslov da se kod njih uzme osiguranje.

 

Tehnicki, je, za sada najpovoljniji u Balkanu, u Zemunu, kraj Ugrinovacke ulice, za motore 400 din., a  za automobil 650 din. (a moze se doneti i tehnicki bilo gde uradjen, npr GSP 416 din.)

 

Ako neko misli da mu je ovo povoljno, Agencija je na Novom Beogradu, blok 70, a kontakt osoba iz agencije je Dragana 064/ 6136-101  kojoj treba napomenuti da je u pitanju clan BJB motociklistickog sajta, da bi se ostvarila ova cena.

 

Hvala na trudu da obezbedis povoljnije uslove, ali molim da mi odgovoris na pitanje ko te je ovlastio da u ime BJB-a pregovaras o tome? Mi ovde nismo banda raspojasanih bajkera u kojoj se ne zna ko pije ni ko placa.

 

Svako treba da pokusa da obezbedi sto bolje uslove za sve nas, ali to mora da bude u koordinaciji sa ljudima koji vode BJB sajt i forum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Zato sto mora da se zna neki red valjda. Zamisli da je motoklasik njima ponudio da oni nama daju popust, a za uzvrat im ponudio reklamu na sajtu, pa nas oni u nekom trenutku okrenu i pitaju sa punim pravom sta je sa tim? Ako nesto neko ugovara, mora biti ovlasten da tako nesto sme da uradi u ime nekog drugog.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: XL 1000 V

mislim da bih i sam nesto tako uradio...sta tu ima loshe!?

Ove stvari su zabranjene !

 

Niko nesme vrsiti pregovore sa bilo kojom firmom u ime BJB-a. Vec smo imali slucaj sa suzukijevim prestavnistvom  gde su se neki clanovi prestavljali kao funkcioneri BJB-a i izvojevali fine popuste za sebe tom prilikom.

Cenim to sto neko hoce da pomogne svima nama ali ipak kao sto rece Pablo mora da se zna neki red.

Molm svakog pre nego sto pocne bilo kakve pregovore konsutuje upravu BJB-a.

Hvala

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

Ja se iskreno izvinjavam sto sam pokusao da motoristima obezbedim nesto povoljnije uslove pri registraciji. U trenutku sam smetnuo sa uma da je ovo ipak privatni sajt (ili preduzece) i da je osnovni red da sve mora da ide preko gazde. Nece se vise ponoviti.

 

A da bi uprava BJB bila spokojna u vezi ovoga i nekih eventualnih posledica, agenciju cu jos jednom podsetiti,  da BJB nema veze sa tim, tj.da ne ocekuju nista za uzvrat.

Clanove foruma, koji misle da im ova pogodnost odgovara, molim da se umesto na BJB sajt, pozovu jednostavno na mene (na Igora) da bi ostvarili tu cenu.

Da opet ne bi bilo nesporazuma, da ipak pitam, da li motoristi smeju da koriste ovaj popust,  na gore navedeni nacin sa pozivanjem na mene a ne na BJB, s obzirom da su clanovi BJB, ili svakom treba posebno da se odobri?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Naravno da smeju, ali ono sto od svih vas trazim jeste da budete u koordinaciji sa ljudima koji snose i odgovornost za sve sto se u ime BJB uradi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

ja ne vidim da je imao motoklasik zle namere (kao sto je primer sa momcima i suzukijem), mozda bih i ja isto uradio ali u slucaju da traze nesto zauzvrat naravno da bih vam se obratio a ne davao suplja obecanja.  naravno da vasa treba da bude poslednja, ali mislim da i vas stav prema njegovoj dobroj volji moze biti meksi a ne da se postavite kao belac u periodu aparthejda....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Slazem se sa Tiborom, u gro situacija preterujete i to muski misleci da tom "cvrstom rukom" odrzavate na miru funkcionisanje foruma. Nije to bas tako i javljaju se lose atmosfere a to nikako ne treba da postoji medju nama bajkerima.

 

Kapiram da ste ovom decku ovako izleteli zbog neke predjasnje situacije ali ova situaciju uopste nije isla u tom smeru i preostro ste iskritikovali momka. On uopste nije planirao nikakve banere, oglasni prostor, stampu na majicama pored bjb logoa niti tako nesto.

 

Mnogo losih koraka imate a to ne ide nikome u korist! Osvrnite se nekad posle sopstvenih izjava i nacina i bice to ok.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Stefgi, ne gledaj na ovaj slučaj tako, naravno da je za svaku pohvalu to što je motoklasik uspeo da dogovori u nekim preliminarnim razgovorima ali pravi put za takve dogovore koji bi prerasli u zvaničnu saradnju je:

- dogovor sa zainteresovanim firmama, agencijama i sl. o saradnji sa BJB i AMS

- kontaktiranje Upravnog odbora AMS sa detaljima dogovora

- potvrđivanje dogovora potpisivanjem dokumenata o međusobnoj saradnji, sve u korist motociklista iz BJB zajednice

 

Time se dovode stvari na svoje mesto, firma, agencija i sl. imaju neku reklamu i povećan promet a BJB zajednica korist u vidu popusta i slično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

Stefgi, drago mi je kad procitam i neki post u kome provejava bajkerski duh, i neki otpor prema preterivanju u strogoci, disciplini ili kako ti kazes "cvrstoj ruci".

 

Samo da te ispravim, nisam ja ni decko ni momak, samo na motoru sam bez malo cetiri decenije, ali dobro, ti to nisi mogao da znas.

Takodje, nisam ni sujetan, ako ovo upravi smeta, ispravio sam se, mogu ljudi da se pozovu direktno na mene ( "rekao mi Igor da je overa u MUPu za motoriste 600 din.").

 

A mogao je i neko iz (iste) uprave i da me kontaktira, ako su zainteresovani za koriost motociklista iz BJB zajednice, moze i sada, mogu kad god hoce,

i ja cu ih jednostavno spojiti sa agencijom (najaviti ih), ili agenciju uputiti na nekog od njih, na koga kazu, i stvar bi bila resena bez lose atmosfere i bez vezbanja strogoce.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Sto prosto kad moze komplikovano.

 

Ovo pokrece jos jednu akciju da BJB ima svoju agenciju za registraciju i tehnicki pregled!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Samo za ukus....:

 

 

 

Cenik tehničnih pregledov EUR

 

Osebni avto (masa do 2.5 T) 32,12

Osebni avto (masa nad 2.5 T) 40,48

Motorno kolo in štirikolo (L1 do L7) 16,69

Kolo z motorjem (L1 do L5) 16,69

Tovorno v. (N1 - masa do 2.5 T) 32,12

Tovorno v. (N1 - masa nad 2.5 T) 40,48

Tovorno, vlečno vozilo (N2) 73,86

Tovorno, vlečno vozilo (N3) 84,71

Priklopno vozilo (O1 in O2) 21,49

Priklopno vozilo (O3 in O4) 46,74

Traktor (T1 do T5)                                 21,70

Traktorski priklopnik (R1 do R5) 15,85

Avtobus (M2) 73,86

Avtobus zglobni (M3) 84,71

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Ja danas završio registraciju. Tehnički, registracija, nova saobraćajna i nova tablica, kao i agenciska usluga 11.000 domaćih jedinica ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Ja sam danas isao u 3 razlite stanice milicije sa svim uplatnicama uplacenim i urednom dokumentacijom (znaci samo da se lupi pecat) i  3 puta su me vracali i rekli da nemam ,,zakazano" i da moram da dodjem ujutru u 6 i da cekam broj do 8 da uzmem broj i onda opet da cekam da me pozovu i sve to za 10 minuta posla. Znaci popizdeo sam. Je.... drava i biroratija. Stoka  >:( >:(>:( >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Ja sam danas isao u 3 razlite stanice milicije sa svim uplatnicama uplacenim i urednom dokumentacijom (znaci samo da se lupi pecat) i  3 puta su me vracali i rekli da nemam ,,zakazano" i da moram da dodjem ujutru u 6 i da cekam broj do 8 da uzmem broj i onda opet da cekam da me pozovu i sve to za 10 minuta posla. Znaci popizdeo sam. Je.... drava i biroratija. Stoka  >:( >:(>:( >:(

 

Nikad mi se to nije desilo....

 

Idi u MUP u Majke Jevrosime.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

A ne to je sad novo. Odrade dvadeset pet nesrecnika koji su dosli ranom zorom i ostale vrate s pricom da nemaju brojeve i da dodju sutra i posle lade 00 ceo dan. Bojim se da je svuda isto... >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

A ne to je sad novo. Odrade dvadeset pet nesrecnika koji su dosli ranom zorom i ostale vrate s pricom da nemaju brojeve i da dodju sutra i posle lade 00 ceo dan. Bojim se da je svuda isto... >:(

 

Ne lade 00 nego rade firmama za kintu.

Imam pouzdan podatak da u Ljermontovu sa N.Bgd. dodje oko 200 obradjenih predmeta dnevno, a oni i u stanici milicije kod Opstine i na B.Kosi podele, kako koji dan, 100 - 130 brojeva ukupno.

Razliku do 200 urade preko reda, uz posebnu nadoknadu, uglavnom pravnim licima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja