Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki pregled i registracija motocikala

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 177 postova

nece da ti kazu nista, samo ce da ti daju uplatnicu da im uplatis pare  ;D

veruj mi ja sam par puta radio sa ugovorom starim par meseci a znam i ljude oko mene koji su isto bez problema to radili

a pitao sam jednom prilikom zenu u poreskoj i ona mi je objasnila onako kako sam ja tebi

 

 

Prosao je ugovor,bojane bio si u pravu!  ;) Sto se tice tehnickog u Balkanu za kola je 650 din + 100 din papirologija a za motore 400 din+100 din papirologija! Daju na rate bez kamate smo sto mora da se ide u AIK banku u Bezanisku ulicu da se deponuju cekovi pa da se vrati u Balkan po polisu,malo je komplikovano ali nema veze!

veruj mi ne bi ti tako nesto rekao da ne znam iz iskustva, dosta sam kola prenosio i nisam bas sve odradjivao istog trenutka a i raspitao sam se jednom prilikom u poreskoj jer me bas interesovalo

inace ja sam pre neki dan registrovao motor i samo popunjavanje i tehnicki me izaslo skoro 3000din a 2 nedelje pre toga kad sam pitao izlazilo je 1000din manje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: BG

da li neko ima iskustva sa tehničkim pregledima ako je na motoru montiran otvoren auspuh?

bojim se da će me samo sprovesti nazad kako budu čuli da dolazim  ;D

 

ne bi da se cimam sa vraćanjem originalnog ako ne moram

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 399 postova
  • Lokacija: bg

jedno iskustvo:

zovem agenciju da sve oni zavrse...

yamaha xj 600 93 god...trazili su 9500 za prenos...

navodno,nekakav porez je 3500 inace da sam zvao pre 6 meseci kaze,bilo bi 6000din

a za kawa er6n 2006 god 8700din  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

" Laser" na Vidikovcu,.....tehnicki i za kamione, i za kola i za motore isti....2.000 din  ??? ??? ???. Kod njih je za moju Africu registracija 19.100 din....Strasno!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

" Laser" na Vidikovcu,.....tehnicki i za kamione, i za kola i za motore isti....2.000 din  ??? ??? ???. Kod njih je za moju Africu registracija 19.100 din....Strasno!!

 

Komshija,

Negde vec napisah, skoro sam radio tehnicki motocikla. Na potezu banovo brdo - zarkovo - cerak tehnicki je od 1000 do 2000 din.

Ja sam ishao na vidikovac, tehnicki kod trznog centra, tamo je 1000 din.

 

Inace nama najblizi tehnicki sa razumnom cenom u odnosu na cenu tehnickog za putnicka vozila je parking servis na mostaru, tamo je 600 din.

Posto mi motor nije bio registrovan a i josh uvek nemam A, nisam hteo da se kockam, pa otidoh na Vidikovac.

 

Pozdrav!  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 88 postova
  • Lokacija: Beograd

Tehnicki u AMS baza Rakovica 1,5 k. dinara (motor bio neregistrovan a to mi je na 2 min od kuce)

Prenos skoro 12 k.din. Registracija ~28 k.din. Zeleni karton 1 k.din.

 

Sve ukupno sa troskovima agencije ~43 k.din.

 

Kad sam sve to vec platio samo mi je do lepog vremena i voznje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

12.000 preterano?  Zasto preterano?  Mene cudi da nisu trazili 24.000. I sta bi bilo, platio bi covek i 24.000.

Kad svaki harac prolazi, narocito porez na prenos koga uopste nema u normalnim zemljama, cudi me da ne dizu cifru jos vise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 88 postova
  • Lokacija: Beograd

Taxa na luxuz (12k.din) i prenos  vise od pola troska :-[

 

Bas je puno al jbga ...

 

Zato i podrzavam sve akcije oko smanjenja dazbina, ukljucujuci i putarinu ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 399 postova
  • Lokacija: bg

12.000 preterano?  Zasto preterano?  Mene cudi da nisu trazili 24.000. I sta bi bilo, platio bi covek i 24.000.

Kad svaki harac prolazi, narocito porez na prenos koga uopste nema u normalnim zemljama, cudi me da ne dizu cifru jos vise...

 

....treba registraciju da placam k'o sto mi vredi pola motora!?

neka...vozio sam neregistrovanog pre 2 god celu sezonu,vozicu opet ako treba...

stvarno bih voleo kad bi se nesto uradilo...protest ili bilo sta slicno...za sve sam...makar nas 10 ako treba...samo mi je zao sto nemam brzi motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

I ja sam do sada od svih motora koje u sezoni koristim, registrovao najcesce dva.Sada cu jedan, a mozda ni jedan.

Kad bih sve registrovao izislo bi debelo preko 100.000 din. Jednostavno, ne dam ( bez obzira sto mozda i imam). Vozicu se bez tablice.

A nije stvar ni u brzini, narocito ako je enduro u pitanju, kako da te uhvate?

Ako te i stigne policajac na motoru, da bi te uhvatio mora da sidje sa motora. Kad on sidje, ti krenes.......

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 399 postova
  • Lokacija: bg

i to je tacno...ali znaju da barikidiraju...slucajno sam prisustvovao jednom,u kotezu...

nisu naivni...ne mislim na motore...mislim na interventnu i obicna patrolna kola...

mada,sumnjam da ce ikoga da jure ko je prekoracio brzinu ili nema tablicu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Copy-paste poruke koju sam poslao jednom članu. Možda još nekom bude koristila ako registruje motor u NSu.

 

Tehnički sam odradio u Temerinu. Kada prođeš skoro celo naselje, bukvalno poslednje skretanje levo (na samom izlazu iz Temerina), pa u toj ulici nakon 50tak metara sa desne strane. Zove se JKP Temerin. Nema zakazivanja, gotovo bude za manje od 10 minuta i košta 500 dinara. Rade do 14:30

 

Odeš u bilo koju osiguravajuću kuću (svuda je ista cena) i oni ti popune uplatnicu, koju uplatiš na pošti/banci, a dobiješ polisu osiguranja koja će ti važiti od dana produžetka registracije.

 

Ostale uplatnice popuniš kao što stoji na www.registracija-vozila.rs

izuzev komunalne takse. Tj. i to popuniš sve sem iznosa. Iznos piše na tabli u supu. Proveri i ostale iznose.

 

Uplatiš sve u pošti i čekaš 2-3 sata u redu u supu ili odneseš u agenciju da oni čekaju umesto tebe. Sup radi do 21h.

 

Znači za produžetak registracije treba ti: papir sa tehničkog, stara i nova polisa osiguranja, uplatnice, saobraćajna i lična karta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: BGD

Uzeo sam odjavljenog Tomos BT 50s i 04.03.2010 uradio kupoprodajni ugovor gde je prodavac iz Šimanovaca. Da li to znači da moram sad u Šimanovce u sud da overim ugovor i tamo da platim porez? Mogu li to ikako da uradim u Beogradu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

Ako si ugovor uradio u agenciji, ne moras vise nigde da ga overavas, agencija je ovlascena za sklapanje ugovora.

Ali, porez mora da se obracuna u opstni prodavca (tj.Upravi prihoda), i kada ga platis, oni stave pecat na ugovor da je porez regulisan.

Moras da odes tamo sa ugovorom i saobracajnom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ne znam kako se registracija obavlja u drugim mestima, ali kod nas u Nišu to izgleda ovako: Nakon izvršenog teh. pregleda i uplaćenih obaveza (za Transalp 600 iz 1989. god oko ukupno 12.500 din) odnosite "papire" u MUP. Pošto tamo ima samo jedan šalter za registraciju čekate par sati da iste predate. Ukoliko imate sreće da je sve uredno uplaćeno i da su vam sva dokumenta "pod konac" kažu vam da dođete za deset dana po saobraćajnu dozvolu!? Obaveste vas da za to vreme ne smete da upravljate tim vozilom (bez obzira što vam registracija važi od dana kada ste predali dokumenta). Za desetak dana ponovo dođete i čekate par sati da bi ste uzeli dozvolu. Neretko se dešava da vam kažu da još nije gotovo i da dođete ponovo za koji dan! Pre mesec dana sam produžavao registraciju za auto i tada sam čekao "samo" osam dan. Aklo ovako nastave uskoro nećemo ni moći da vozimo jer dok Mup Niš overi saobraćajnu registracija će već da istekne. Očigledno je da se radi o najklasičnijoj zajebanciji naroda. Samo da napomenem da službenica na šalteru ručno popunjava podatke u dva primerka a da pri tome ne koristi "indigo" već sve to radi dva puta (lagano i bez "uzbuđavanja). A narod neka čeka u redu.

Možda ova tema nije za ovde ali se ipak radi o registraciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

Ne znam kako se registracija obavlja u drugim mestima, ali kod nas u Nišu to izgleda ovako: Nakon izvršenog teh. pregleda i uplaćenih obaveza (za Transalp 600 iz 1989. god oko ukupno 12.500 din) odnosite "papire" u MUP. Pošto tamo ima samo jedan šalter za registraciju čekate par sati da iste predate. Ukoliko imate sreće da je sve uredno uplaćeno i da su vam sva dokumenta "pod konac" kažu vam da dođete za deset dana po saobraćajnu dozvolu!? Obaveste vas da za to vreme ne smete da upravljate tim vozilom (bez obzira što vam registracija važi od dana kada ste predali dokumenta). Za desetak dana ponovo dođete i čekate par sati da bi ste uzeli dozvolu. Neretko se dešava da vam kažu da još nije gotovo i da dođete ponovo za koji dan! Pre mesec dana sam produžavao registraciju za auto i tada sam čekao "samo" osam dan. Aklo ovako nastave uskoro nećemo ni moći da vozimo jer dok Mup Niš overi saobraćajnu registracija će već da istekne. Očigledno je da se radi o najklasičnijoj zajebanciji naroda. Samo da napomenem da službenica na šalteru ručno popunjava podatke u dva primerka a da pri tome ne koristi "indigo" već sve to radi dva puta (lagano i bez "uzbuđavanja). A narod neka čeka u redu.

Možda ova tema nije za ovde ali se ipak radi o registraciji.

 

aaaaaaaaa!!!!!!!!! i ne zatvorio se covek sa oruzjem u stan i pucao na druge...... kakav debilizam! ja se nadam da je svuda kao kod nas, odmah ti sve odrade jer samo na kucacoj masini ti otkuca i gotovo! ako valjaju papiri, zavrsava se za 2 minuta.....

 

pa ti glasaj na izborima......  >:( >:(>:( >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Kolege, imam jedno prosto plasticno pitanje.......Da li ja mogu da uzmem ove uplatnice sa http://www.registracija-vozila.rs/index.php?option=com_chronocontact&task=send&chronoformname=Info_za_registraciju sam ih popunim, uplatim u posti, odradim tehnicki i sve to djuture da nosim u Ljermontovu na salter za registraciju? Da li je agencija za registraciju neophodna i da li su ovi podaci sa ponudjenog linka precizni?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

Jok (i onaj smajli sto odmahuje glavom)...

Agencija ti nije neophodna, ali ti je obavezna polisa osiguranja (original).

Preporuka je da odes u neku osiguravajucu kucu (ja u dunav) i oni popune sve sto treba besplatno.

Same informacije na sajtu nisu uvek 100% azurne.

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: VAROŠ NOVOSADSKA
  • Motocikl: PAN EUROPEAN

Kolege, imam jedno prosto plasticno pitanje.......Da li ja mogu da uzmem ove uplatnice sa http://www.registracija-vozila.rs/index.php?option=com_chronocontact&task=send&chronoformname=Info_za_registraciju sam ih popunim, uplatim u posti, odradim tehnicki i sve to djuture da nosim u Ljermontovu na salter za registraciju? Da li je agencija za registraciju neophodna i da li su ovi podaci sa ponudjenog linka precizni?

 

 

  Naravno da mozes,ziro racuni su ok,nazivi primalaca i svrha uplate-ok,ali ti savetujem da iznose popunis tek kada odes tamo jer se iznosi bas ne poklapaju u dinar(u nekim slucajevima.Da ne bi morao da vrsis doplate ili da se oprostis od vise uplacenog novca.Agencija ti nije uopste potrebna ako imas vremena da cekas u redu, nisi Tuta-muta i znas onih prvih 30 slova.Sve to traje(bar u NS )max 1,5 sat i ostane ti min. 1000 dindzi

koje sipas u rezervoar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Upravo sam zvao Dunav osiguranje i rekli su mi da mogu oni sve da zavrse medjutim kod njih je cena osiguranja 8355 din kao sto je i sajt rekao ali ukupna cena registracije je 15648 din a na ovom sajtu ispada skoro 1500 din manje sto je jedan rezervoar i nije za bacanje.

Sta ciniti i gde otici?

Jok (i onaj smajli sto odmahuje glavom)...

Agencija ti nije neophodna, ali ti je obavezna polisa osiguranja (original).

Preporuka je da odes u neku osiguravajucu kucu (ja u dunav) i oni popune sve sto treba besplatno.

Same informacije na sajtu nisu uvek 100% azurne.

 

Pozdrav, Nebojsa

U koji Dunav si isao i koliko je je izaslo para ( da li je razlika u odnosu na ovaj sajt )  ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja