Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki pregled i registracija motocikala

Recommended Posts

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Nisam znao gde da turim ovu temu pa ako joj ovde nije mesto neka je nas predobri Lalajko prebaci negde!

 

Elem, kako ide prolece tako se blize i registracije nasih ljubimaca, pa ne bi bilo za zgoreg da znamo gde i za koliko novaca moze najjevtinije da se uradi tehnicki pregled u Beogradu?

Koje agencije daju registraciju na rate i na koliko?

 

Hvala svima!

 

P.S. malo pre procitah da su jednog naseg kolegu odrali na tehnickom i uzeli mu 2000 din!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Temerin...

 

* stara drzavna oronula ustanova za teh. pregled... Na izlazu iz temerina prema Beceju se skrene levo pa sa desne strane posle 50ak metara, ruzno, oronulo i neugledno

 

teh. pregled za motor 500din, ali se tera na valjke!!!

 

* nova ustanova, MEHANIKA, takodje na istom kraju temerina sa desne strane, teh. pregled za motore, 1200din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Temerin...

 

* stara drzavna oronula ustanova za teh. pregled... Na izlazu iz temerina prema Beceju se skrene levo pa sa desne strane posle 50ak metara, ruzno, oronulo i neugledno

 

teh. pregled za motor 500din, ali se tera na valjke!!!

 

* nova ustanova, MEHANIKA, takodje na istom kraju temerina sa desne strane, teh. pregled za motore, 1200din

 

To bi bili ovi:

http://www.jkptemerin.com/index.php?m=3&m1=13&m2=23#

 

A u čemu je problem sa teranjem na valjke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Beograd

Parking servis na Mostaru, kome nije zagushljivo  ;D ;D 600 din,  Mislim da rade od 9 do 21.

GSP na novom beogradu, neshto manje od 500 din, blizu Jurija Gagarina.

Na potezu banovo brdo - zarkovo - cerak je od 1000 do 2000 din.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

U Pancevu privatnici digli cene tehnickog na 2600 dinara i to svi dok je u par drzavnih ostalo 900.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Hvala Herr Bane, ovo su prave informacije ;)

 

Nema frke!  ;)

 

Cuo sam da je plan da do kraja godine zatvore polovinu tehnickih pregleda, udarili su im uslove koje moraju da ispune, prpise, gde je ulaganje veliko i finansijski jako boli.

Mozda je to razlog ovakvog poskupljenja, tj  neki naplacuju tehnicki za motocikl isto kao i za putnicki auto.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

:o :o :o :o  Otkud bre toliko? Do skora je bilo 13-14.000 din za do 750 kubika + tablice, saobracajna i tehnicki, ali nikako nije dobacivalo do 19.000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

U cilju da se koliko je moguce smanje ukupni troskovi registracije, za one koji ne zele da cekaju redove u MUP-u, zamolio sam agenciju

preko koje ja vec duze registrujem motore i auto, da ponudi snizene cene za svoje usluge clanovima BJB foruma (a moze i simpatizerima    ).

 

Usluga agencije za nosenje u MUP ( tj. cekanje i overu sabracajne)  bi bila za BJB 600 din. uz uslov da se kod njih uzme osiguranje ( ukljucujuci pripremu i ispisivanje uplatnica i polise).

 

Tehnicki, je, rekli su mi, za sada najpovoljniji u Balkanu, u Zemunu, kraj Ugrinovacke ulice, za motore 400 din., a  za automobil 650 din. (a moze se doneti i tehnicki bilo gde uradjen).

 

Ako neko misli da mu je ovo povoljno, Agencija je na Novom Beogradu, blok 70, a kontakt osoba iz agencije je Dragana 064/ 6136-101  kojoj treba napomenuti da je u pitanju clan BJB motociklistickog sajta, da bi se ostvarile ove cene. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zemun-nbgd

U cilju da se koliko je moguce smanje ukupni troskovi registracije, za one koji ne zele da cekaju redove u MUP-u, zamolio sam agenciju

preko koje ja vec duze registrujem motore i auto, da ponudi snizene cene za svoje usluge clanovima BJB foruma (a moze i simpatizerima    ).

 

sve pohvale za inicijativu i trud, svaka cast!! ;

 

 

ja sam danas odradio tehnicki, u GSP garazi, vec je pominjana u prethodnim postovima...

nalaze se u Agostina Neta 1, tj iza Delta city-a ako se gleda iz pravca Jurija Gagarina..

ono sto je bitno je da se zavrsava jako brzo, a cena je 413 din... ;) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Zna li neko koliko kostaju prenosi motocikla na drugog vlasnika...tj. gde je najpovoljnije...?

 

Ako mislis na prenos apsolutnih prava ili ti prenos vlasnistva savetujem ti da sam odradis to ako je stari vlasnik u Bgd-u, odes u Upravu prihoda na opstini prodavca i platis porez koji se izracunava po vazecem katalogu AMSS a mozes ga naci na onom sajtu koji ima info za registraciju,pored sabracajne dozvole ti treba i kupoprodajni ugovor ne stariji od 15 dana! A sto se tice cene u agencijama za tu uslugu one vrlo variraju od 1500 pa do 3000 din koliko su meni trazili u kraju pre neki dan!  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

Kupoprodajni  ugovor u agenciji je oko 1000 din, ali ne moze bez toga. Overavanje svog ugovora u Opstini je jos skuplje.

Usluga agencije u Upravi prihoda je bar jos 1000 din. ali to mozes i sam.

Sam porez na prenos je 2,5% od vrednosti koju oni u Upravi prihoda procene pomocu kataloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Ja sam danas uradio tehnički pregled U bloku 45 gde je ona auto-perionica, tu sad Parking servis ima tehnički pregled. Za motorcikle je cena 600 din. a za registraciju nosim sutra u ovu agdenciju što je motoklasik dao br. telefona pa javljam utiske :))))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

Ja sam danas uradio tehnički pregled U bloku 45 gde je ona auto-perionica, tu sad Parking servis ima tehnički pregled. Za motorcikle je cena 600 din. a za registraciju nosim sutra u ovu agdenciju što je motoklasik dao br. telefona pa javljam utiske :))))

 

javi utisak i za draganu ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja