Jump to content

Moto Zajednica

Honda NX 250 dominator

Recommended Posts

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

E kamo srece da je tako za tako vecu popravku bi islo pola ja  pola roditelji ali opet je jeftinije.

Ma samo da ja nabavim pare posle cu lako ja da nabavim motor.

A za pare se snalazim kako stignem leti radim kad ima posla a zimi stedim od uzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Svaka cast, to je za pohvalu

A veruj mi nije lako kupiti motor ni kad imas para u dzepu

Klincu sam 7 meseci kupovao motor, 30 komada probao i svaki put nosio pare i spanere sa sobom ( inace sam vozac kombija ) i sreca te nisam imao te troskove - probavao i gledao na sluzbenom putu.

Na kraju se vratih kod sestog po redu, mada ni on nije bio ono sto sam ocekivao za te pare, ali je imao dobru osnovu za sredjivanje.

Nosio sam po 1400e i na kraju kupio za 600, a veruj mi ni oni od 1400 nisu bili u nista boljem stanju, cak su me i razocarali gledajuci njihove jadne vile, zardjale ramove i felne, krpljene dekle, krive ramove,...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Kako sam ja nasao za neki iz 80-sete ima 10hp ako sam pogresio ispravite me jer sumnjam da ima vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Ja vam kazem kako jeste, ipak je to enduro motor, a ne ful cross, a 9500 mu je vec pocetak crvenog polja tako da ga ne vozim tu, sem kad ubrzavam a to je po 3 - 4 sekunde na tim obr, a najlepse radi na 5000 do 8000 ob. Pa nebi mu fabrika ugradila samo 8,5 lit rezervoar ipak je on za civilnu upotrebu gde je neki minimum 200 do 250 km autonomije

Ful cross od 125ccm i 34, 36, 38 ks trose 6, 7, 8 litara ako su dobro nastelovani

A moj je odlicno nastelovan kao i ove DT koje navodim od momaka iz PA sa kojima se cesto vozimo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

I veoma je bitno da posle svakog off roada operem filter za vazduh, mislim da mi je jednom povecao potrosnju samo zato sto sam ga dva vikenda vozio bez pranja filtera.

Svecica mora biti odgovarajuca - cvaje su jako osetljive na prljavu i neodgovarajucu i nenastelovanu svecu

I ulje mora biti vrhunsko da bi bilo potpuno sagorevanje mesavine - ono kad slini na auspuh odma znaci da nije sve sagorelo - znaci vise trosi

Ja koristim strogo Motoreks ful sintetika

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Slazem se sa svim sto kazu velja i njegov cale, posto i ja sam prezadovoljan na ts, kako u off road voznji tako i na asfaltu. A koliko je jednostavan dokazuje i to da sam ja mom motoru zamenio klip i karike 120evra me sve izaslo, mada mogao sam menjati samo karike jer je klip bio dobar, od tad pesao 4000km i ni jedan kvar nisam imao na njemu. Jedan rezevoar 6l+1l rezerva potrosi na najmanje 180km sto je super...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Pa za koliko otprilike moze da se nadje realna i prava cena posto je covek gore reko da je svoj nabavio za 600e sto je po meni bas jeftino ali ne znam u kakvom je stanju bio vdeo sam jos par njih koji su po +1000e i koliko izadje registracija za 125?

Takodje na koliko se menjaju karike i klip i dali se desava da strada i cilindar radilica klipnjaca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Klipnjacu nemenjas ako su mere u maloj i velikoj pesnici ok ( sto isto zavisi od kvaliteta ulja u mesavini ) i ako vizuelno nema ostecenja - moze klipnjaca da strada i na 100 km ako mu nesipas dvotaktol u gorivo ili neko lose ulje ( sipali su ljudi i preradjeno ulje pa onda kukaju # je..s cvaju kad mora i klipnjaca da se menja )

Tako da nema pravila na kojoj kilometrazi se radi generalna - u principu, ako nesto i mora da se menja to su klip i karike i dihtunzi - to ponekad crkne - i kad promenis miran si 3 - 4 god. Ovo vazi za TS, DT, KMX, dok na ful cross tipa RM, YZ, CR, KX recunaj na jednom godisnje osvezenje ( klip, karike )

Opet naglasavam da ostalo traje ako se ne stedi na kvalitetu ulja

A cenu od 600 e ti objasnjavam na PP

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Opet Africa Twin

Znaci motor je vrh sad jos da skupim pare da ga uzmem koliko bi mogo da izadje kod nas je prava retkost.

Sta znam dali bi mogo da se nadje lupam za 1000e ili malo vise do 1300e?

 

Mozda sad van sezone inace mu je cena kao i 650,malo slabiji a mnogo ekonomicniji...ja sam imao 125 a probao sam i 250...ozbiljan motor u toj klasi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Pratio sam u oglasima Veljin TS i znam sta je i kako je bilo :)

 

za mehaniku i potrosnju necu da ulazim u pricu...ja sam sipao koliko imam i on to sve istrosi,bas nisam gledao na potrosnju mog 2T motora jer sam ga koristio za zabavu a ne za put do skole pa da gledam dal mi je povecao potrosnju...

 

Elem moje misljenje je da svaki motor treba da bude dobro ustelovan i da malo trosi,ali ako koristis motor za zabavu a ne kao prevozno sredstvo,podatak o potrosnji (osim ako se ona nije popela za 100 % ) i ne igra neku ulogu :)

 

Sto se tice NX 250,dobra masinica,mala registracija...verovatno veoma pouzdana

Sto se tice glave,ona ce da rikne jedino ako ga zavijas dok je hladan...ostalo sto moze da se desi je da ti odu gumice ventila ili ne daj Boze ako uzmes los primerak koji je pokrivio ventile i vodjice...mada i za to ima leka !

Isto menjas lanac bregaste i spaner na 30, 40 hiljada (sad ne znam tacno kako ide kod Dominatora 250) ili kad pocne da se cuje lupka zuji ili bilo koji drugi neprirodni zvuk :)

 

 

I na kraju,svako uziva u svome i svako ima svoje misljenje,ali ako si se Radicu odlucio za NX 250 , prodavaj TS-a i idi probaj nekog NX 250...

Znam da si mi pricao da zelis da ga prodas

 

:Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Jesenas sam kupio NX 250, skoro bez probe i na reč prodavca. Momak je delovao pošteno i mislim da me nije zeznuo. Naravno, kad se uzme u obzir godište motora, ima šta da se radi na njemu. Semeringe i ulje u vilama sam zamenio, kao i ulje u motoru. Kupio novu zadnju gumu. Očistio sam lanac i nauljio ga. Sledeće je da skinem karburator i da ga operem jer malo teže pali hladan. Ima još jedna stvar za koju nisam siguran a to je da kad radi u leru malo klapara. Kad stisnem kvačilo prestane ... takodje klapara kad ga vozim u III, IV, V na malim obrtajima pa dodam gas. Do sad sam vozio skuter pa nemam iskustva sa ovim tipom motora. (Ako se ne računa Tomos ATX pre 25 godina)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Tako nešto sam i mislio, samo sam se plašio da nije korpa. A za lanac sam malo gledao po netu i pišu ljudi da im je loš španer, pa predlažu modifikaciju ili zamenu sa ručnim španerom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Evo danas prvi maler. Pao u mestu na beton i iskrivila se poluga kvačila. To nije strašno, nego sad hoće samo u prvu, kad dignem menjač izbaci u ler i neće dalje. Jel zna neko šta može biti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Sto se tice ispravljanja rucice kvacila sinoc sam razgovarao sa drugarom na Moto skupu ovdje kod Bijeljine ( MK Duhovi - Ljeljenca ) i rekao je da rucicu mozes ispraviti i na hladno, ali je moras lagano i konstantno vuci ( bez prekida ) do tacke kad mislis da je dobro ispravljena. Ako stanes i pokusas ponovo odmah ce puci. :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja