Jump to content

Moto Zajednica

PUTARINE DO SVAJCARSKE

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V Strom

Planiram putovanje u maju do Svajcarske Zurich.Potrebna mi je informacija o cenama putarinana kroz Sloveniju, Austriju i Italiju.Da li cena putarine za motorcikl ista kao i za automobil.? Plan mi je da idem preko Austrije a da se vratim preko Italije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Otkucaj na" via michelin.com" svoju rutu i izaci ce ti koliko imas putarine do odredjenog mesta-grada-drzave...U gornjem uglu ce ti pisati tool-to je putarina!!

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd/Wien
  • Motocikl: bio FJR

Razlicite su cene za automobil i motor. I u Sloveniji i u Austriji moras kupiti vinjetu, cene zavise od duzine trajanja. Osim vinjeta, ako ides autoputem moras platiti i za tunele: Karavanke izmedju Slovenije i Austrije pa onda ako nastavis autoputem Villach-Salzburg jos jednom, oko 20eur ukupno. Ako ides motorom i imas vremena, moj ti je savet da ne ides autoputem ni kroz Sloveniju ni kroz Austriju. Dolina Save je super za voznju, dakle odmah po ulasku u Sloveniju skrenes na lokalni put do Cateza pa odatle magistralom za Krsko i posle Savom uzvodno do Ljubljane. Onda opet magistrala za Kranj, posle Bled pa Jesnice i na kraju Kranjska Gora. Od Kranjske Gore ima planinski prevoj, Korensko sedlo, kojim predjes u Austriju, a onda pratis B111 na zapad. Tu ti se otvaraju mnoge mogucnosti kuda dalje, najveca atrakcija je naravno http://www.grossglockner.at/. Od Innsbruck-a idu paralelno dolinom Inn-a i autoput i lokalna magistrala, a posto nije gusto naseljeno sigurno da je veci dozivljaj magistrala, posebno Arlbergpass. Sto se Italije tice, naplata je na rampama kao kod nas, ali nema u tom delu autoputa u pravcu zapad/istok, pa ces u povratku iz Svajcarske sve jedno ici magistralom. Za Svajcarsku nemam informacija  ;D

Ako budes isao motorom i ako ti bude trebala jos neka informacija, posebno za Tirol i severnu Italiju (juzni Tirol), slobodno pitaj  ;)

Ah, da, savetujem ti da ne ides ni autoputem kroz Hrvatsku, nego magistralom kroz Bosnu, a autoput samo ono parce od Zagreba do granice. Ja sam skuterom od 500cc pre par godina u jednom danu presao Innsbruck-Beograd iduci sve magistralom A/I/A/Slo pa autoputem Zagreb-Beograd, ako imas vremena za 3 dana u jednom pravcu, ne treba ti autoput uopste :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V Strom

Ivke hvala ti na informacijama. Puteve kroz Sloveniju koje si naveo vozeni su 2005 godine tako da su mi poznati. Zbog ogranicenog vremena, moracu da idem auto putem, pa su mi zato i bile potrebne informacije o cenama putarina, odnosno prolaska kroz tunele. Inzbruk dolazi u obzir ako vremenski uslovi to dozvole - ako ne bude snega obzirom da putovanje planiram  pocetkom maja meseca. Najverovatnije cu da idem preko Salzburga, i Minhena, a vraticu se preko Milana i Trsta. Na put naravno ide se motorciklom. Pored vremena ogranicavajuci faktor je i suvozac - supruga kao i ortak koji nema bas preveliko vozacko iskustvo.

Ps. Voznja po Alpima se planira za 2011 godinu sam sa prijateljima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: SLOVENIJA

Vinjeta za Sloveniju za motor je 7,5€ za 7 dana.

Vinjeta za Austriju je 4,5€ za 10 dana.

Tunel Karavanke je meni se čini 6,5€ za jedan pravac, a mora se platiti još tunel u Austriji prema Salzburgu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Ljubljana - Slovenija
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-10RR, S-KTRC, KIBS, Performance - 2017

Ja odoh i ove godine...malo u izvidnicu... ;D

 

Doktore.... čekamo te  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd/Wien
  • Motocikl: bio FJR

Ivke hvala ti na informacijama. Puteve kroz Sloveniju koje si naveo vozeni su 2005 godine tako da su mi poznati. Zbog ogranicenog vremena, moracu da idem auto putem, pa su mi zato i bile potrebne informacije o cenama putarina, odnosno prolaska kroz tunele. Inzbruk dolazi u obzir ako vremenski uslovi to dozvole - ako ne bude snega obzirom da putovanje planiram  pocetkom maja meseca. Najverovatnije cu da idem preko Salzburga, i Minhena, a vraticu se preko Milana i Trsta. Na put naravno ide se motorciklom. Pored vremena ogranicavajuci faktor je i suvozac - supruga kao i ortak koji nema bas preveliko vozacko iskustvo.

Ps. Voznja po Alpima se planira za 2011 godinu sam sa prijateljima.

Ako ti se toliko zuri da ces sve autoputem, preko Budimpeste i Beca je je razlika oko 100km, a umesto hrvatske putarine, slovenacke vinjete i austrijskih tunela (sve ukupno blizu 40eur) placas madjarsku vinjetu od 7eur (austrijsku vinjetu placas u svakom slucaju). Sve i da platis slovenacku vinjetu u povratku, opet je znatno jeftinije :) Razlika u vremenu je jos manja, posto put ne prolazi kroz planine kao kroz Sloveniju i juznu Austriju, i sve je autoput (u Sloveniji jos grade jedan deo).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 88 postova
  • Lokacija: Beograd

Vinjeta za Sloveniju za motor je 7,5€ za 7 dana.

Vinjeta za Austriju je 4,5€ za 10 dana.

Tunel Karavanke je meni se čini 6,5€ za jedan pravac, a mora se platiti još tunel u Austriji prema Salzburgu.

 

Bio polovinom Januara i tunel Obertaueren u Austriji se placa 9,5 eura (jedan pravac)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: YAMAHA TDM 900

i eKIpa iz Kikinde ovog jula ide preko Slovenackih Alpa u Garmis na BMW susret, a posle malo voznje po Svajcarskoj( istok), severna Italija(dolomiti),pa ....

Znaci dosta para za putarinu  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: SUZUKI V-STROM 1000 ; honda x8rs

Ove godine je bas hit BELA EVROPA ,  i mi cemo malo da se muvamo u maju po SLO  a bogami i Dolomiti su tu negde.

Sale , a Vrsic ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd/Wien
  • Motocikl: bio FJR

Ove godine je bas hit BELA EVROPA ,  i mi cemo malo da se muvamo u maju po SLO  a bogami i Dolomiti su tu negde.

Sale , a Vrsic ?

Ja sam prosle godine preko Vrsica za Bovec, prespavao, pa onda preko Predela za Italiju, preporucujem put svima  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V Strom

Ove godine je bas hit BELA EVROPA ,  i mi cemo malo da se muvamo u maju po SLO  a bogami i Dolomiti su tu negde.

Sale , a Vrsic ?

Vrsic ako se dobro secam 52 serpentine.

post-3510-12879065398459_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda XL1000V Varadero

Pa neko ti rece da pogledas VIA MICHELIN ! Sve pise, samo obrati paznju da ukucas da ti je prvozno sredstvo, motorcikl. A kada ti izbaci cene, TOLL ti je putarina i tuneli, a ROAD TAX, vinjete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda XL1000V Varadero

Evo ja sam pogledao. Od Trsta do Milana ti je putarina 22,70 eur. +  putatina 3,20 eur do granice Swiss. a onda, ako ides autoputem do Lugana imas Swiss. vinjetu 27 eur. Ali mozes od Milana magistralnim putem preko Varezea do Lugana, pa ti je to sve sto placas ( 22,70 ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

E ovo i mene interesuje, ali se bas ne razumem tako da ako moze neko da mi razjasni pojmove i da imamomo sve na gomili:

1. U cemu je razlika izmedju vinjete i putarine?

2. Gde se  kupuje vinjeta?

3. Gde se placa putarina i putarina za tunele?

4. Da li se odnose na celu EU ili na drzave pojedinacno?

5. Na  kojim  kategorijama puteva je potrebno imati vinjetu?

6. Za koje kategorije puteva se placa putarina?

7. Ako se ne koriste auto-putevi, vec samo lokalni putevi i magistrale,  da li je potrebno kupovati vinjetu ili placati putarinu ili putarinu za tunele?

 

Sve se odnosi na motore!

 

Nadam se da nisu glupa pitanja.... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: imao nekad

Vinjeta ti je ustvari putarina u obliku nalepnice koja se kupuje na ulasku u odredjenu zemlju ( pumpa, kucica vidno oznacena...) i vazi za tu zemlju.

Znaci, ne placas auto puteve u zavisnosti od toga na koji vremenski period si kupio vinjetu.

Nemaju sve zemlje vinjetu, Italija i dalje koristi putarine u raznim oblicima, stanes na rampu i vidis na displeju koliko para da ubacis i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: imao nekad

I da moguce je izbegavati placanje koriscenja puteva samo u zemljama koje nemaju vinjetu zato sto u ostalim na granici moras da je kupis.

Tuneli se placaju isto kao i putarine.

Kazne za neimanje vinjete su od 250e pa na gore.

Nadam se da sam pomogao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: SLOVENIJA

E ovo i mene interesuje, ali se bas ne razumem tako da ako moze neko da mi razjasni pojmove i da imamomo sve na gomili:

1. U cemu je razlika izmedju vinjete i putarine?

2. Gde se  kupuje vinjeta?

3. Gde se placa putarina i putarina za tunele?

4. Da li se odnose na celu EU ili na drzave pojedinacno?

5. Na  kojim  kategorijama puteva je potrebno imati vinjetu?

6. Za koje kategorije puteva se placa putarina?

7. Ako se ne koriste auto-putevi, vec samo lokalni putevi i magistrale,  da li je potrebno kupovati vinjetu ili placati putarinu ili putarinu za tunele?

 

Sve se odnosi na motore!

 

Nadam se da nisu glupa pitanja.... ;)

 

Nešto ti je odgovorio več "vgoran".

1.vinjeta je nalepnica koju kupiš, kad ulaziš u zemlju i naljepiš jo na vidno mjesto. U SLO ju moraš imat za avtoputeve i puteve rezervisane za motorna vozila.

2. na garničnom prolazu, benzinskim stanicama...... U SLOmožeš kupit  vinjete i za Austriju

3. putarina i putarina za tunele se plača na kučicama isto kao u Srbiji

4. svaka država koje imaju vinjete imaju drugčije vinjete. Znači kupiš za svaku državu ( SLO - A - CH ) - znači 3 različite vinjete

 

Toliko za sada. Ako te još nešto interesuje slobodno pitaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

 

Nešto ti je odgovorio več "vgoran".

1.vinjeta je nalepnica koju kupiš, kad ulaziš u zemlju i naljepiš jo na vidno mjesto. U SLO ju moraš imat za avtoputeve i puteve rezervisane za motorna vozila.

2. na garničnom prolazu, benzinskim stanicama...... U SLOmožeš kupit  vinjete i za Austriju

3. putarina i putarina za tunele se plača na kučicama isto kao u Srbiji

4. svaka država koje imaju vinjete imaju drugčije vinjete. Znači kupiš za svaku državu ( SLO - A - CH ) - znači 3 različite vinjete

 

Toliko za sada. Ako te još nešto interesuje slobodno pitaj.

 

Ahaaa znaci tako to funkcionise...sad mi je jasno! Za sad toliko... Hvala  ;)

 

A stvarno ne bi bilo lose da se otvori tema sa pod temama o tome sta je sve bitno da se zna u vezi puta u inostranstvo, npr: putarina, vinjeta, cene, preporuka sta obici, restorani, kampovi, hosteli... gde prenociti u pojedinim zemljama EU, a naravno i ostalim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja