Jump to content

Moto Zajednica

Punjac akumulatora sa mikrokontrolerom

Recommended Posts

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Ja sam to sve kupio gotovo, dopuni ga i kada to odradi drzi ga na odrzavanju pa ako opadne napon ponovo krene sa punjenjem.

 

 

 

 

post-8136-033142700 1292180974_thumb.jpg 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Mogu priznati, da ste neki stručni i veoma upoznati sa problematikom u spomenutoj temi. Pitanje: ima li koristi od kompjuterskog ispravljača ili da se ga na kraju ipak baci u kantu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Naravno da ima koristi Tomo. Takav punjač je potpuno automatski i prati napon i struju punjenja. Kada dostigne određeni napon na akumulatoru prebaci automatski na održavanje - stalno dopunjuje akumulator vrlo malom strujom da bi anulirao samopražnjenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ala sija displej ko blentav !

 

A da malo smanjiš pozadinsko svetlo (napon) ?

Čisto da ne rikne pre vremena.

I podeli s nama utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Pošto mi uvažemi gospon Joška nije hteo da mi izadje u susret s njegovim projektom. :zvizduk:

 

Morao sam da kupim iz luisa Saito punjač. S kojim nisam zadovoljan.

 

Evo zašto, kupio sam nov akumulator EXIDE kapaciteta 12 Ah.

Sat vremena nakon punjenja kiselinom, sam ga stavio na punjač i nakon 24 sata od momenta punjenja on nije uspeo da predje 14,10 V i da se isključi, pa da predje u režim održavanja. Već se akumulator poprilično ugrejao, a njegove bočne stranice su bilo blago "naduvane" oću reči stvorio se pritisak u akumulatoru.

 

Dok stari akumulator (loš) koji ima mali kapacitet brzo napuni i pređe u režim održavanja i oživljavanja. Gledao sam na osciloskopu taj režim cimanja na svakih 100 microsec ništa ja nisam video da on tu pulsira.

 

A lepo sam te pitao da mi napraviš punjač.. <_<

 

post-1574-0-13465100-1296675116_thumb.png

 

E sad nešto razmišljam dal akumularor dostiže pun kapacitet tek nakon par dubokih pražnjenja i punjenja ? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

druze nebi smeo da se naduva ako ga punis sa skinutim cepovima,u svakom slucaju ne zaboravi da skines onaj cepic za ozraku sa strane.

inace normalno je da se greje posle toliko dugo punjenja

inace sa joskinim punjacem sam punio akumulator od kola koji je bio skroz mrtav,napon mu je bio 5.9v i tako je stajao prazan 4 meseca,i uspeo je da ga napuni za 48 sati,i sada je na autu i pali radi ide :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

sa tim saitom odrzavam na dva motora akumulatore i nemam primedbi,ne merim nista pratim samo sijalice! nedelju dana jedan nedelju drugi motor,sada je momentalno kod jagera da pokrene papriku(smrzla se) nadam se da ce sutra da je ga vrati sa paprikom do mene!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

sa tim saitom odrzavam na dva motora akumulatore i nemam primedbi,ne merim nista pratim samo sijalice! nedelju dana jedan nedelju drugi motor,sada je momentalno kod jagera da pokrene papriku(smrzla se) nadam se da ce sutra da je ga vrati sa paprikom do mene!

 

 

Imam isti punjač kao i ti.

 

U pitanju je akumulator sa gelom koji nema nikakve ćepove za odušak.

 

Jednostavno neće da da dostigne 14.3V pa da predje u režim održavanja...

Verovatno treba par puta momački isprazniti pa napuniti. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Pošto mi uvažemi gospon Joška nije hteo da mi izadje u susret s njegovim projektom. :zvizduk:

 

Morao sam da kupim iz luisa Saito punjač. S kojim nisam zadovoljan.

 

Evo zašto, kupio sam nov akumulator EXIDE kapaciteta 12 Ah.

Sat vremena nakon punjenja kiselinom, sam ga stavio na punjač i nakon 24 sata od momenta punjenja on nije uspeo da predje 14,10 V i da se isključi, pa da predje u režim održavanja. Već se akumulator poprilično ugrejao, a njegove bočne stranice su bilo blago "naduvane" oću reči stvorio se pritisak u akumulatoru.

 

Dok stari akumulator (loš) koji ima mali kapacitet brzo napuni i pređe u režim održavanja i oživljavanja. Gledao sam na osciloskopu taj režim cimanja na svakih 100 microsec ništa ja nisam video da on tu pulsira.

 

A lepo sam te pitao da mi napraviš punjač.. <_<

 

post-1574-0-13465100-1296675116_thumb.png

 

E sad nešto razmišljam dal akumularor dostiže pun kapacitet tek nakon par dubokih pražnjenja i punjenja ? :neznam:

 

Mislim da sam ti objasnio da se to ne isplati raditi.Kao prvo nemam jos jedan trafo za punjac.On sam skoro kosta kao gotov punjac iz louisa.

Rekao sam ti i to da bih trebao da crtam i drugu stampanu plocu kako za punjac,tako i za display.Radim svaki dan najmanje do 5,a onda posle radim na programiranju.Slobodnog vremena nemam.Ni na forumu me nema bas nesto.Ali zasto da se pravdam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

:bacikosku:

Pošto mi uvažemi gospon Joška nije hteo da mi izadje u susret s njegovim projektom. :zvizduk:

 

Morao sam da kupim iz luisa Saito punjač. S kojim nisam zadovoljan.

 

Evo zašto, kupio sam nov akumulator EXIDE kapaciteta 12 Ah.

Sat vremena nakon punjenja kiselinom, sam ga stavio na punjač i nakon 24 sata od momenta punjenja on nije uspeo da predje 14,10 V i da se isključi, pa da predje u režim održavanja. Već se akumulator poprilično ugrejao, a njegove bočne stranice su bilo blago "naduvane" oću reči stvorio se pritisak u akumulatoru.

 

Dok stari akumulator (loš) koji ima mali kapacitet brzo napuni i pređe u režim održavanja i oživljavanja. Gledao sam na osciloskopu taj režim cimanja na svakih 100 microsec ništa ja nisam video da on tu pulsira.

 

A lepo sam te pitao da mi napraviš punjač.. <_<

 

post-1574-0-13465100-1296675116_thumb.png

 

E sad nešto razmišljam dal akumularor dostiže pun kapacitet tek nakon par dubokih pražnjenja i punjenja ? :neznam:

 

Mislim da sam ti objasnio da se to ne isplati raditi.Kao prvo nemam jos jedan trafo za punjac.On sam skoro kosta kao gotov punjac iz louisa.

Rekao sam ti i to da bih trebao da crtam i drugu stampanu plocu kako za punjac,tako i za display.Radim svaki dan najmanje do 5,a onda posle radim na programiranju.Slobodnog vremena nemam.Ni na forumu me nema bas nesto.Ali zasto da se pravdam?

 

Joška,

 

Ma odkud ti da se moraš pravdati ? :bacikosku:

 

Hteo sam pare da dam tebi a ne Švabama..

(za gotovu ispitanu pločicu, trafo i kutija bi bila moja briga)

 

Dal si punio NOV akumulator ?

Koliko vidim on ne može da dostigne 14.3 V, već je jedno deset sati bio zakucan na 14,10V

Nije hteo da podigne napon ni makac, pa da predje u režim pražnjenja i cikličnog održavanja.

 

Sa starim (malog kapaciteta) sve radi ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Johane, mislim da nije do tog punjača već do akumulatora. Očigledno da ne može više da podigne napon za prvo punjenje i to je malo sumnjivo. Probaj da ga prazniš i puniš više puta pa ćeš tek posle nekoliko punjenja videti da li je accu u redu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ako se sećate pre par postova, imao sam provlem s novim akumulatorom i punjačem koji nije hteo da podigne napon do 14,3V pa da krene u režim cikličnog punjenja.

 

Nakon više pražnjenja i punjenja nije urodilo plodom da podignem napon punjenja na 14,3V, e onda sam popizdeo i uzeo laboratorijski ispravljač podesio napon na 17V i ograničio struju na otprilike 1,5A i pustio ga da se dopuni još malkice i onda ga stavio na punjač koji je konačno počeo da radi ko svet.

 

Odnosno kao i Joškin punjač.

 

I mogu vam reći da sam bio iznenađen kad je dostigao 100% napunjenosti akumulatora (14,3V)

Prelazi na pražnjenje od 80A (tako piše) napon je pao svega 0,3V :staa2:, a moj stari pada za 1,8 V to govori o njegovom kapacitetu.

 

Joška moramo na :Bokilic: da se odužim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja