Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje za A kategoriju po novom zakonu?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Nema grseke ni tu, zato sto su mi u dozvolu upisali detum iz 2006 godine kao sto pise i u potvrdi iz auto skole tako da se datum iz 2010 kada je vozacka upisana nigde ne pojavljuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ne bi da te uspanicarim, ali mene bi brinulo to rjesenje iz aspekta osiguranja.

Posto osiguravajuca drustva ne vole da nadoknadjuju stetu, onda cine sve da nadju neku dlaku u jajetu da im to i podje za rukom.

A s njima u pravni klinc je zahebano i kad si 110% cist i u pravu.  :-\

 

Da ne gresim dusu, poslednjih 4-5 godina mi se dva puta desilo da me osiguranje juri da mi isplati stetu... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Da ne gresim dusu, poslednjih 4-5 godina mi se dva puta desilo da me osiguranje juri da mi isplati stetu... ;D

 

Jedino logicno objasnjenje je da su izracunali da im je tako jeftinije.  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ne znam, ali bio sam prijtno iznenadjen, a i u slucajevima kad sam ja njih jurio takodje par puta, nisam ih nesto mnogo jurio... ;)

 

Mada, opet u svim slucajevima osim jednog, su bas bile sitne cifre u pitanju... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Nemam :/

Pustili me Jasminko i Igor da polazem danas i ja sam isao polako i sve u osmicu i polozio sam ga sam sam ga polozio al na BETON :nanana: e polozih i ja za taj famozni 'A' i sad sam kao legalan sa prosecnom brzinom od 130kmh :moto3:

 

Sve preporuke za auto kucu VIR 45 BLOK

 

Sta se tice novih koji su ustvari atari propisi al su sve novije i novije cene L tabla ili obuka 12 somova, lekarsko 2 soma i jos 6 somova za ispite :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Kad vec pominjes "VIR" ovo je sa njihovog sajta:

 

N O V O !!!!!

 

Nije NOVO, ali došlo vreme da mora da se naglasi regular_smile.gif, prilikom obuke za "A" kategoriju, kandidat se obučava u pratnji instruktora i pri tom je obezbeđena direktna komunikacija sa kandidatom uz pomoć radio veze.

 

Normalno, instruktor ne trči za njim već ga prati vozeći se u vozilu auto škole ili na drugom motociklu wink_smile.gif.

 

Da li ovo znaci da nema vise "samoobuke" sa L tablicom. Moraju se svi casovi odraditi sa intruktorom?

Sa druge strane, u njihovom cenovniku vidim 2 cene za obuku: 12 i 36 crvenih. Da li nisu updejtovali cenovnik ili ovo gore vazi sam za polaganje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pustili me Jasminko i Igor da polazem danas i ja sam isao polako i sve u osmicu i polozio sam ga sam sam ga polozio al na BETON :nanana: e polozih i ja za taj famozni 'A' i sad sam kao legalan sa prosecnom brzinom od 130kmh :moto3:

 

Sve preporuke za auto kucu VIR 45 BLOK

 

Sta se tice novih koji su ustvari atari propisi al su sve novije i novije cene L tabla ili obuka 12 somova, lekarsko 2 soma i jos 6 somova za ispite :neznam:

 

Na kom motoru si polagao?Ima toliko krseva u auto skolama nekih kineza da te sruse zbog neispravnosti motocikla.Moji ortaci isli su u Indjiju tamo se polaze na skuteru i kazu da su super zadovoljni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: XL 1000 V

Kad vec pominjes "VIR" ovo je sa njihovog sajta:

 

N O V O !!!!!

 

Nije NOVO, ali došlo vreme da mora da se naglasi regular_smile.gif, prilikom obuke za "A" kategoriju, kandidat se obučava u pratnji instruktora i pri tom je obezbeđena direktna komunikacija sa kandidatom uz pomoć radio veze.

 

Normalno, instruktor ne trči za njim već ga prati vozeći se u vozilu auto škole ili na drugom motociklu wink_smile.gif.

 

Da li ovo znaci da nema vise "samoobuke" sa L tablicom. Moraju se svi casovi odraditi sa intruktorom?

Sa druge strane, u njihovom cenovniku vidim 2 cene za obuku: 12 i 36 crvenih. Da li nisu updejtovali cenovnik ili ovo gore vazi sam za polaganje?

 

Cena od 36000 je predvidjena za slucaj da neko hoce da vozi kompletnu, zakonom predvidjenu obuku od 40 casova.

To nam se jos nije desilo ali eto moramo da imamo predvdjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Vozdovac, Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

Ljudi imam molbu za vas ovde. Moze li neko da mi napise kompletnu vazecu proceduru u ovom trenutku, a za dobijanje A kategorije? Ako moze da pomogne, imam 28 godina, urednu B kategoriju skoro deceniju, nijednom nikakvu kaznu nisam dobio itd. Inace, pre par dana sam postao vlasnik Beverlija 200, svidelo mi se kako ide, pa bih sad legalno da ga vozim. Unapred zahvaljujem na odgovorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650

Odeš u auto školu da se upišeš, zatim u SUP da izvadiš L tablicu koju stavljaš ma motor i onda 3 nedelje voziš sa njom i samoobučavaš se. Kad si to odvozao, polažeš testove, nakon toga vožnju i to je to. Tako je bar u Pančevu. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Ne treba nikakvo upisivanje u AŠ.

Ako tom skuteru istice registracija za manje od 6 meseci treba da uradis sestomesecni pregled. Kosta 500 din. na teh. pregledu.

Treba ti kopija voz. dozvole i lekarsko uverenje. Kopija saobracajne dozvole a ako se motor ne vodi na tebe, onda i ovlascenje da taj motor mozes koristiti za obuku i polaganje voz. ispita A kateorije.

Trebaju ti 2 uplatnice, ukupno oko 11.500 dinara. Sa tim odes u Ljermontovu na onaj drugi ulaz, ne tamo gde su salteri. Prijavis se policajcu pa te on uputi gde treba da ides.

 

Tamo sve to predas i dobijes L tablicu i jedan papir. Vozis se 25 dana i sa sobom sve vreme moras da nosis taj papir, lekarsko uverenje, potvrdu o sestomesecnom pregledu i ovlascenje.

 

Nakon tacno 25 dana odneses nazad tablicu, na istom onom papiru ti overe da si je vratio cime si zvanicno zavrsio sa obukom. Svaki dan kasnjenja se doplacuje 420 din.

 

Posle odes u bilo koju skolu koja organizuje polaganje za A kategoriju i prijavis polaganja (oko 7.000 din ). Kad polozis sve uzmes potvrdu iz AŠ, odneseš opet u LJ, opet uplatis tamo uplatnice (oko 2.200 din ukupno), predas staru dozvolu i te papire i dobijes na salteru papirantu potvrdu. Posle 7 dana dodjes ponovo, vratis potvrdu i uzmes svoju novu dozvolu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Kymco Agility City

Ne treba nikakvo upisivanje u AŠ.

Ako tom skuteru istice registracija za manje od 6 meseci treba da uradis sestomesecni pregled. Kosta 500 din. na teh. pregledu.

Treba ti kopija voz. dozvole i lekarsko uverenje. Kopija saobracajne dozvole a ako se motor ne vodi na tebe, onda i ovlascenje da taj motor mozes koristiti za obuku i polaganje voz. ispita A kateorije.

Trebaju ti 2 uplatnice, ukupno oko 11.500 dinara. Sa tim odes u Ljermontovu na onaj drugi ulaz, ne tamo gde su salteri. Prijavis se policajcu pa te on uputi gde treba da ides.

 

Tamo sve to predas i dobijes L tablicu i jedan papir. Vozis se 25 dana i sa sobom sve vreme moras da nosis taj papir, lekarsko uverenje, potvrdu o sestomesecnom pregledu i ovlascenje.

 

Nakon tacno 25 dana odneses nazad tablicu, na istom onom papiru ti overe da si je vratio cime si zvanicno zavrsio sa obukom. Svaki dan kasnjenja se doplacuje 420 din.

 

Posle odes u bilo koju skolu koja organizuje polaganje za A kategoriju i prijavis polaganja (oko 7.000 din ). Kad polozis sve uzmes potvrdu iz AŠ, odneseš opet u LJ, opet uplatis tamo uplatnice (oko 2.200 din ukupno), predas staru dozvolu i te papire i dobijes na salteru papirantu potvrdu. Posle 7 dana dodjes ponovo, vratis potvrdu i uzmes svoju novu dozvolu.

jel ovo i dalje važi ovako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja